Autor Tema: Čvorovi u uporednim kartama  (Pročitano 5277 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Reputation Power: 23621
  • Majana
  • Pol: Žena
Čvorovi u uporednim kartama
« poslato: 09. Januar 2012. 11:43:16 »

Citat
Što se tiče korišćenja Čvorova u kompozitu, ili bilo kom drugom čartu ~ oni predstavljaju um i telo jednog bića, pa samim tim su izuzetno bitni prilikom komparacije dva čarta. S obzirom da su Čvorovi uvek u 180° oni predstavljaju našu kontradikornost koju treba [preko karmičkih zadataka] da dovedemo u harmoniju i tako usavršimo sebe da bi mogli na bolji način da pristupimo drugima i sa njima uspostavimo skladne odnose. Ovo naravno važi i kad posmatramo Čvorove u kompozitu, sinastriji i dejvisonu.

Ono što je najbitnije, s obzirom da su Čvorovi tačke, ne planete, oni deluju preko svojih dispozitora, pa u stvari pored same pozicije Čvorova, posmatramo i planete koje njima vladaju. Najsrećnija varijanta za uspešnu vezu je kada na primer partner ima vladara svog Severnog Čvora u dobrom aspektu ili O° sa partnerkinim vladarom njenog Južnog Čvora ~ na primer : on ima Severni Čvor u Devici, vladar mu je Merkur u Blizancima, dok je njoj njen Južni Čvor na primer u Biku, a vladar je Venera u Blizancima ~ naravno treba da se odradi i "obrnuto" uporedjivanje ~ njegov Južni Čvor i planeta koja vlada njime i njen Severni Čvor i planeta koja vlada njime. Iz ovoga dobijamo na kom nivou se osobe pronalaze, razumeju, dele svoja iskustva, koliko se spontano slažu i privlače.

Ako su aspekti dobri [tu naravno dolazi u obzir O°, 60° i 120° ] onda govorimo o odličnom slaganju, jer su njihovi karmički zadaci slični i jedno drugo dopunjuju na pravi način i tako omogućavaju jedno drugome da napreduju kroz život. Ako pak su aspekti loši [tu su naravno 90° i 180°, ali neki put i O° ako se radi o aspektu izmedju malefičnih planeta] onda govorimo da su njihova karmička iskustva dijametralno različita i da svemu pristupaju na potpuno suprotan način nego što to radi onaj drugi, samim tim dolazi do nesporazuma i konflikata.

Najbitnije je kao lične planete deluju [tj. u kom su aspektu] u odnosu na pratnerove Čvorove i njegove dispozitore. Prvi i najbitniji je Mesec, pa Venera & Mars, pa Sunce, pa Merkur, pa Jupiter & Saturn. Spoljne planete više deluju u globalu, na širem nivou, pa samim tim imalju jako malo značenja & utiacja prilikom komparacije partnerovih Čvorova sa partnerkinim.

E sad ~ razlika izmedju:
» njegov Severni Čvor i planeta koja vlada u odnosu na njenu planetu koja vlada njenim Južnim Čvorom : ovo pokazuje da je odnos više emotivan i suptilan.
» njegov Južni Čvor i planeta koja vlada u odnosu na njenu planetu koja vlada njenim Severnim Čvorom : ovo ukazuje da su strasti mnogo jače od emocija.

Sledeće gledamo kako se Mesec kod oba partnera postavlja prema vladarima njihovih Čvorova ~ znači ne prema samim Čvorovima, već prema planetama koje vladaju njima [!] Kombinacija sa Mesecom nam pokazuje u kojoj meri oni žele da budu partneri jedno sa drugim, na kom nivou će biti ti partnerski odnosi, da li će odnos krenuti prvo od druženja ili od strasti.

Jako bitno je da je Saturn iz njihovih natalnih čartova dobro postavljen u odnosu na vladare njihovih Čvorova jer on pokazuje trajnost samog odnosa ~ znači ako postoje skladni odnosi izmedju njegovoh & njenog Saturna sa planetom koja valda njegovim & njenim Čvorem ~ govorimo o jako dobrom, solidnom, odnosu koji može da potraje jako dugo. S druge strane, naravno, ako postoje aflikacije, to samim tim pokazuje da taj odnos ima "vreme i rok trajanja" jer je Saturn vreme, pa to ukazuje na sudbinsku vezu, tj. vremenski [karmički] je ograničena i treba da postoji jer nešto treba da se nauči iz tog odnosa, ali čim se "to nešto" nauči, odnos se prekida. Naravno, obavezno se gleda i odnos Venere i Marsa u odnosu na planete koje vladaju Čvorovima, jer nam to pokazuje nivo sexualne privlačnosi i slaganja. Jupiter naravno u dobrim aspektima sa tim planetama koje vladaju Čvorovima će pokazati nivo koliko partneri veruju jedno drugome, dok aflikacije će pokazati da li će neko od njih da prevari onog drugog [Jupiter je ne samo poverenje i vrednosti, već i afera i nemoral] Merkur naravno pokazuje nivo mentalnog slaganja.

Ovde u tvom primeru : prvo gledamo planete koje vladaju Severnim i Južnim Čvorom : to su Mars u Ribama i Venera u Lavu ~ samim tim će prvenstveno da tranziti koji prelaze preko te dve planete da "odrade neki dogadjaj" nego što će da se desi sa prelaskom nekog tranzita preko samih Čvorova. Sama postavka tranzitnog Satruna a i Marsa na Južnom Čvoru u IX polju i njegov tranztini loš aspekt sa tranzitnim Uranom i Jupiterom može usloviti razdvajanje ili raskid zbog odlaska jednog od partnera u inostranstvo, jer Saturn predstavlja "vreme" a Južni Čvor "gubitak, kraj" a Mars "nesporazumi, brzopleta akcija" [jer je Mars ovde u znaku svog izgona] Dodatno, tranzitna Venera će sklapati 180° sa Marsom [vladarom Severnog Čvora] a iako skladan odnos Venere u Lavu sa tranzitnim i Marsom i Saturnom i sa tranzitnim Uranom i Jupiterom, samo može da pomogne da taj rastanak bude civilizovan i prijateljski.
Nenin tekst

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
Odg: Čvorovi u uporednim kartama
« Odgovor #1 poslato: 09. Januar 2012. 11:45:30 »
Primetila sam da jake ljubavi imaju SMC konjunkcija Mesec u sinastriji, do sada imam primer 3 para od kojih je jedna i moja, gde je SMC 0 Mo i obično se radi o ljubavi za čitav život. Tu je jako bitan dispozitor, pa pošto je meni SMC 0 Mo u biku, njegova Venera ima takođe konjunkciju sa nj. SMC i to u mojoj 5, a moja Venera ima konjunkciju sa mojim JMC u njegovoj 5.

Van mreže mariana/8*

• * Redovan Član *
  • *
  • Reputation Power: 13
  • mariana/8
« Odgovor #2 poslato: 09. Januar 2012. 14:57:56 »
Sta znaci kada  SunceMerkur(vladar njegovog horoskopa)padaju na moj  SMČFortuna u 8 polju?A dispozitor mu je u mom 7 polju!Jel to nesto sudbinski?

Van mreže zora*

• TA Urednik
  • * Redovan Član *
  • Reputation Power: 2965
  • zora
« Odgovor #3 poslato: 29. Januar 2012. 20:20:23 »
moj SMC je u lavu, orbis od njegovog sunca 8 stepeni , dispozitor Sunce u biku, venera u blizancima, merkur u ovnu, mars u lavu( njegov znak)
njegov SMC u devici( moj Asc)dispozitor merkur, takodje u devici u konjukciji sa mojim jupiterom
nesto ima sto nas  drzi zajedno....

Van mreže Kocka je bačena*

• *Super Član*
  • Reputation Power: 97792
  • Kocka je bačena
« Odgovor #4 poslato: 29. Januar 2012. 20:29:23 »
Primetila sam da jake ljubavi imaju SMC konjunkcija Mesec u sinastriji, do sada imam primer 3 para od kojih je jedna i moja, gde je SMC 0 Mo i obično se radi o ljubavi za čitav život. Tu je jako bitan dispozitor, pa pošto je meni SMC 0 Mo u biku, njegova Venera ima takođe konjunkciju sa nj. SMC i to u mojoj 5, a moja Venera ima konjunkciju sa mojim JMC u njegovoj 5.

Eh,a meni se svidja jedan kolega s posla čiji je SMČ 0° moj Mesec...na žalost ima devojku :smrc:  ali,i pored toga što sam saznala da ima devojku,i dalje stoji neki čudan utisak da bi smo zaista lepo mogli da funkcionišemo...ne znam,možda sam se samo istripovala...
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
« Odgovor #5 poslato: 29. Januar 2012. 20:52:46 »
Kocka  taj utisak je baš ta konjunkcija, jer je ipak njegov SMC na tvom mesecu. Pogledaj dispozitore :)

Van mreže uranija*

• *Super Član*
  • Reputation Power: 140502
  • uranija
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #6 poslato: 29. Januar 2012. 21:01:14 »
kod mene je njegov mesec u konjukciji sa mojim juznim cvorom,i zaista,puno od sebe dajem...i stalo mi je da mu ucinim da se lepo oseca,eh sad,onda je sev cvor u opoziciji sa njegovim mesecom,pa i on deluje...isto,istovremeno mesec je njemu dispozitor njegovog sev cvora... :srce:

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
« Odgovor #7 poslato: 29. Januar 2012. 21:07:46 »
Pa uvek vlasnik čvora deluje "sudbinski" na vlasnika meseca, tj mi smo tu zbog njih. Tako sam ja to nekako povezala.

Van mreže zora*

• TA Urednik
  • * Redovan Član *
  • Reputation Power: 2965
  • zora
« Odgovor #8 poslato: 30. Januar 2012. 16:44:45 »
a ono sto sam ja predstavila u predhodnom postu jer ima nekog delovanja, mislim ko tu sad na koga deluje?

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
« Odgovor #9 poslato: 30. Januar 2012. 20:12:37 »
a ono sto sam ja predstavila u predhodnom postu jer ima nekog delovanja, mislim ko tu sad na koga deluje?
Pa malo je širi orbis za čvorove. Verovatno da ima ali nije tako naglašeno preko čvorova.

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Super Član*
  • Reputation Power: 27244
  • venerica
  • **Ljubavni pogled dug je tekst**
« Odgovor #10 poslato: 04. Mart 2012. 15:56:21 »
Koliko dugo trazim ovu temu..bravooo :)
u nasem uporednom hor mi smo isti podznak samo je moj na 29 lava a njegov na 17* lava moj  JMČ se nalazi tacno na 17* na njegovom asc  a njegov  JMČ:0: sa mojim MC u biku, dispozitor mog  JMČ je sunce u ovnu u 9 polju  u  :0: sa njegovim jupiterom.. :)
 a dispozitor njegovog  JMČ je venera na 28* lava u 1 kuci??
mozda smo bili bliski u proslom zivotu ?? ;)

SOLAR
http://www.dodaj.rs/f/3I/65/4e9O1O7j/solar.gif
A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Van mreže Šmišonja Večiti Putnik*

• Word & PDF : Narudžbine & Konsultacije : Natal 20€; Godišnji 30€; Uporedni 40€;
  • Glavni i Odgovorni
  • *Astrolog*
  • Reputation Power: 200116
  • Šmišonja Večiti Putnik
  • Skajp : Shmishonja
    • Kartanje sa Sudbinom
« Odgovor #11 poslato: 26. April 2012. 16:02:01 »
     Kada se posmatraju Čvorovi u uporednom, treba najviše obratiti pažnju na njihove dispozitore, jer su Čvorovi tačke, pa tako samim tim ne mogu da imaju snagu da deluju, već samo da primaju energiju (preko aspekata) od drugih planeta.

Na primer, Imširagić kaže da kombinacija partnerovog SMČ tj. nj vladara u aspektu sa partnerkinim JMČ tj. nj vladarom donosi ljubav i poštovanje, tj odnos koji može dugo da traje, jer dolazi do spajanja Yanga i Yina[1] (prirodna zodijačka postavka) al ako dodje do spajanja izmedju partnerovog JMČ tj nj vladara sa partnerkinim SMČ tj nj vladarem, onda to samo donosi ljubav kroz strasti i te veze mogu relativno kratko da traju. Bitno je da postoje aspekti ~ :0: je naravno najpoželjnija jer donosi trajanje, :60: :120: donosi lako sklapanje poznanstva, pa tako i samog ljubavnog odnosa, :90: :180: donosi prepreke, probleme, pa vrlo često i kratke veze, :150: donosi stalna prilagodjavanja, prekide, pomirenja i tako u krug...

Primer : on Sunce Bik ASC 21° Rak a ona Sunce Vaga ASC 25° Vaga :

~ partner SMČ 01° Strelac sa Jupiter 11° Ovan i JMČ 01° Blizanci sa Merkur 03° Blizanci
~ partnerka SMČ 24° Škorpija sa Mars 25° Blizanci i JMČ 24° Bik sa Venera 29° Lav

Ovde vidimo šta?

Njegov Jupiter nema aspekata sa njenim planetama, njegov Merkur nema aspekata sa njenim planetama. Naravno, ne treba se obeshrabriti i stati ovde. Tražimo dalje...

E, sad ~ pogledamo šta rade ti dispozitori da bi videli gde su se ovo dvoje uopšte našli ako se već nisu našli u kombinaciji SMČ JMČ : nj Jupiter ima :180: njeno Sunce Pluton i :120: sa njenim Neptun s druge strane njegov Merkur ima :60: sa njenim Saturn i :150: sa njenim Uran ~ vrlo slaba kombinacija i pokazuje nam da on se prema njoj relativno konkurentski postavlja, na neki način pokušava da je ne gleda kao sebi ravnom, već da na neki način joj da do znanja da je on onaj "ko nosi pantalone" u vezi...

S druge strane, njen Mars egz. :0: njegova Venera i :120: njegov Uran dok njena Venera ima samo :60: sa njegovim Uran (i širi :90: sa njegovim Merkur ...) Ovde pak vidimo da i ona na neki način pokušava da preko ideje o prijateljstvu skrene pažnju na sebe i često se koristi simbolikom Mars :0: Venera da bi dobila ono što želi od njega, jer je svesna da on njoj jeste izuzetan prijatelj sa kojim ima dobru hemiju...

Eto tako se može analizirati odnos SMČ JMČ :pamet:
 1. SMČ je Yang princip a JMČ je Yin princip
Šmišonja natal i Blog

"My Head of House said I lacked certain necessary qualities...like the ability to behave myself."
Nymphadora Tonks

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Super Član*
  • Reputation Power: 27244
  • venerica
  • **Ljubavni pogled dug je tekst**
« Odgovor #12 poslato: 26. April 2012. 16:33:36 »
uff izgubi se ja..ajde da probam ovako njegov   JMČ se nalazi u 10 polju u konj sa mojim mc u biku dispozitor je znaci venera koja se nalazi tacno na mom asc...znaci imamo spajanje dispozitora jmc..
e sad moj  JMČ je u lavu na na njegovom asc tacno disp je sunce koje se nalazi u ovnu u konjukciji sa njegovim jupiterom opet imamo spajanje.. jupiter njemu vlada petom kucom kao i meni  a nalazi nam se u 9 polju..pa je to mozda nase poznanstvo u inostranstvu..ili zaljubljivanje itd...
znaci imamo spajanja preko jmc cvorova... :)
znaci to je vezano za nase poznanstvo ako se ne varam ....
http://www.dodaj.rs/f/1H/fZ/4160j6bt/astro61gw0567anonymousan.gif
ovo je uporedni ali se ne vide jmc nisam umela da podeim..
moj jmc je na 17 llava, a njegov jmc je na 24 bika ...

SOLAR
http://www.dodaj.rs/f/3I/65/4e9O1O7j/solar.gif
A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Van mreže Šmišonja Večiti Putnik*

• Word & PDF : Narudžbine & Konsultacije : Natal 20€; Godišnji 30€; Uporedni 40€;
  • Glavni i Odgovorni
  • *Astrolog*
  • Reputation Power: 200116
  • Šmišonja Večiti Putnik
  • Skajp : Shmishonja
    • Kartanje sa Sudbinom
« Odgovor #13 poslato: 26. April 2012. 17:45:26 »
     Ovde imamo :

a) ti : SMČ u Vodolija sa Saturn u Jarac ~ JMČ u Lav sa Sunce u Ovan
b) on : SMČ u u Škorpija sa Mars u Blizanci ~ JMČ u Bik sa Venera u Lav

a) vladar tvog SMČ Saturn : :150: njegova Venera pa :90: njegov Jupiter Hiron pa :180: njegov Saturn pa :90: njegov Uran a ima i :60::120: njegovi SMČ JMČ

~ vladar tvog JMČ Sunce : :120: njegova Venera pa :60: njegov Mars pa :0: njegov Jupiter Hiron pa :90: njegov Saturn pa :180: njegov Uran

b) vladar njegovog SMČ Mars Blizanci : :60: tvoje Sunce :90: tvoja Venera :150: tvoj Uran Neptun Pluton i :60::120: SMČ JMČ
~ vladar njegovog JMČ Venera Lav : :120: tvoje Sunce :60: tvoj Mesec pa :180: tvoj Mars pa :150: tvoj Saturn

Ovako rasčlaniš sve u sitna crevca pa je lakše za praćenje :aha:

JMČ je uvek na :180: stepen / minut od SMČ pa zato astro.com i ne piše poziciju njegovu u čartu...
Šmišonja natal i Blog

"My Head of House said I lacked certain necessary qualities...like the ability to behave myself."
Nymphadora Tonks

Van mreže Lorelei*

• Ne umem da budem senka. Umem da budem vetar, onaj topli letnji vetar koji prija. Znam da budem i bura. I duga...
  • Savetnik
  • *Super Član*
  • Reputation Power: 41732
  • Lorelei
  • Kill all my demons and my angels might die too...
« Odgovor #14 poslato: 26. April 2012. 18:18:10 »
Dakle sada sam temu stvarno iscitala i da vidim da li sam skapirala :

Dakle njegov  SMČ je u  Vaga , dispoziter je  VeneraLav , a  JMČOvan i dispoziter je  MarsBlizanci .
Moj  SMČ je u  Bik , dispoziter je  VeneraVaga , a  JMČ je u  Škorpija i dispoziter je  MarsVaga .

Dakle prvo gledam odnos dispozitera  SMČJMČ .

Njegov dispoziter  SMČVenera ne pravi aspekt sa dispoziterom mog  JMČ .
Ali zato dispoziter  JMČ , Mars pravi  :120: sa mojom  Venera koja je dispoziter mog  SMČ .

Dakle po ovome trebalo bi da se slazemo i da zajedno ispunjavamo nase karmiscke zadatke.

Moj  Mesec je u  :60: sa njegovom  Venera , a njegov  Mesec nema aspekt sa mojom  Venera .
Dispoziteri  SMČ , moja i njegova  Venera su u  :90: , a isto tako i dispoziteri  JMČ Mars su u  :90: (mada ovde je orbis 9* sto je verovatno preveliko)...

Njegovo  Sunce pravi  :120: sa mojim  SMČ , a moje  Sunce nema aspekt sa njegovim  SMČ .

Njegov  Merkur nema aspekte sa mojim  SMČ ni sa  Venera kao njegovim dispoziterom , ali zato moj  Merkur ima aplikacioni  :120: sa njegovom Venera (orbis 8* )

Jupiter kao vladar njegovog ASC , pravi  :120: na moju  Venera:90: na moj  Mars ( dispozitere mog  SMČJMČ) , a moj  Jupiter radi  :180: na njegovu  Venera ( orbis 8* ) - dispoziter njegovog  SMČ .

I na kraju  Saturn kao vladar mog ASC , pravi  :120: na njegovu  Venera:150: na njegov  Mars , a njegov  Saturn ne radi nista prema mom  SMČ ili njegovom dispoziteru.

Cinjenica da je vladar njegovog  JMČ:120: sa vladarom mog  SMČ, govori o tolikoj strasti izmedju nas, ali i to da sam ja razvila vise emocija od njega zar ne?
Saturn je dao trajanje ,jer je u  :120: sa njegovom  Venera .

I dalje ne znam kako...
Elem ovde je sinastrija, pa ako neko moze da kaze da li sam ok skopcala pricu

http://www.dodaj.rs/f/20/pi/2w6hrGVq/astro61gw0506ninatomicxx.gif
http://i47.tinypic.com/nwbmma.gif

I never change, I simply become more myself. ― Joyce Carol Oates