Autor Tema: Feng Šui za BILJKE  (Pročitano 6131 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Endemika*

• * Redovan Član *
  • *
  • Pol: Žena
Odg: Feng Šui za BILJKE
« Odgovor #44 poslato: 22. Septembar 2014. 16:26:48 »
Što sam starija sve mi više prija cveće u prostoru.
Ranije je to bilo rezervisano za mamu i uredjenje terase,a sada lagano ubacujem i ja u svojoj sobici.
Nesvesno.Onako zeleno me asocira na šumicu,a obožavam da sam u prirodi.
Uglavnom držim biljčice kod uredjaja,tipa tv-a,kompa...da malo smanje zračenje...u uglovima bambusići,a ubacila sam i aloju,na stočetu ^^, po mojoj volji bi legla i koja orhideja,ali za sada je to nemoguća misija...

Van mreže zoi*

• * Redovan Član *
  • *
    • astro.com
« Odgovor #43 poslato: 28. Maj 2014. 15:49:10 »
Da, Crna Gora!

Ulaz mi je na Jugu,  vatra.
Hvala na brzom odgovoru, draga Gasi!

LJUBAC!!
 <3

Na mreži gasimetrija*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #42 poslato: 28. Maj 2014. 12:07:19 »
Draga Gasi,

Evo i mene opet. Stiglo nam je Sunce i hocu da posadim neko cvijece ispred ulaznih vrata. Da li da kupim muskatle, crvene? Saksije su mi maslinasto zelene. A na terasu sam mislila bijele ili roze petunije, nocnu frajlu, ruzmarin i lavandu (ruzmarin i lavanda rastu po zardinjerama oko zgrade, pa cu rasaditi..). Jesu li ok boje i biljke?

Imam i jos jedan problem-moje tri orhideje koje stoje na istoku nece da cvjetaju, cak i kad su kupljene brzo im cvijet otpadne.. A drvo novca vec drugo mi je uginulo (na sanku mi stoji).. Help..

Tnx i kiss from Mne!!

Draga Zoi (Ljiljo),

na zapadu i severozapadu imas terse, tu stavi okrugle saksije sa petunijama bele boje,
a na jugu , u hodniku- muskatle crvene boje.
Drvo novca vecini teze uspeva (i meni je to problem da odrzim,pa sam odustala, koristim cuvarkucu u istu namenu), cula sam da ga ne treba previse zalivati  i ne pomerati ga sa tog mesta-(drugim recima -zapostaviti ga0!!
Isto to vazi i za bambus u vodi, ne menjati vodu celu, vec samo dosipati u vazu, i ne pomerati vazu sa tog mesta....
Orhideje su osetljive isto...ne znam za njih kako.

Na mreži gasimetrija*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #41 poslato: 27. Maj 2014. 13:28:45 »
Draga Gasi,

Evo i mene opet. Stiglo nam je Sunce i hocu da posadim neko cvijece ispred ulaznih vrata. Da li da kupim muskatle, crvene? Saksije su mi maslinasto zelene. A na terasu sam mislila bijele ili roze petunije, nocnu frajlu, ruzmarin i lavandu (ruzmarin i lavanda rastu po zardinjerama oko zgrade, pa cu rasaditi..). Jesu li ok boje i biljke?

Imam i jos jedan problem-moje tri orhideje koje stoje na istoku nece da cvjetaju, cak i kad su kupljene brzo im cvijet otpadne.. A drvo novca vec drugo mi je uginulo (na sanku mi stoji).. Help..

Tnx i kiss from Mne!!

Zoi, ti si  iz Crne Gore?
Oprosti mi molim te, bune me vasi nickovi ovde i prava imena, a imam vise od 200 analiza i tlocrta...:), kako ti bese ime (Ljilja)?Ulaz u dom na severu? :)

Van mreže zoi*

• * Redovan Član *
  • *
    • astro.com
« Odgovor #40 poslato: 27. Maj 2014. 13:15:26 »
Draga Gasi,

Tnx i kiss from Mne!!

Van mreže LIONA*

• *Super Član*
« Odgovor #39 poslato: 04. April 2014. 13:30:12 »
Drga moja Liona,
ne znam kakva ti je energija u stanu, ..i ne znam tacno sta se tu desava kad nece da cvetaju...:(
Moja preporuka je da se uradi feng sui, i da se izbalansiraju energije lekovima...
a za to , idi na temu vezbanka feng sui..i vidi sta je sve potrebno od podataka za analizu...
to je jedini nacin provere energije u domu!
Kiss i za tebe :)

Hvala ti draga i ja verujem da  su energije u stanu u pitanju,samo bice mi tesko da sve ono odradim sto se tice "merenja" stana, trocrta i onih podataka za koje prvi put cujem da postoje.

Pokusacu ja to i da uradim,a ako nesto zaskripi eto mene zovem te  :heartshape:

Van mreže LIONA*

• *Super Član*
« Odgovor #38 poslato: 04. April 2014. 13:23:13 »
Sjajan clanak!
izvor:
http://pozdravsuncu.com/dendroterapija-drvece-koje-leci-i-drvece-koje-krade-energiju/

Drvece koje leci i drvece koje krade energiju

JAOOO GASI :223s: pa nisam videla da si ti vec postavila ovaj tekst...   :uzas:

:plizzz: izvini

Van mreže LIONA*

• *Super Član*
« Odgovor #37 poslato: 04. April 2014. 13:18:23 »
Evo i od mene nesto sto bi bilo interesantno

Drveće leči – intervju s ruskim naučnikom Mihailom Vinogradovim.

Od davnina postoje priče o živoj i mrtvoj vodi, o drveću – darivateljima energije i drveću – kradljivcima energije. Zasnivaju li se one samo na mašti narodnog kazivača ili ipak imaju realnu osnovu? Jer, i u starim lekarskim knjigama neko drveće, na primer breza, spominje se gotovo kao panacea, lek protiv svih bolesti. Gde je mit, a gde počinje stvarnost?

Koje su to isceliteljske osobine drveća?

- U narodnoj medicini danas postoji čitav pravac – dendroterapija, lečenje drvećem ili uz pomoć drveća, kaže Mihail Semjonovič Vinogradov na početku našeg razgovora.

Drveće zaista može izlečiti, isceliti, očitaviti čoveka, nahraniti ga energijom. Najbolji u tome su hrast, breza i bor, gotovo isto tako su vredni kedar, bagrem, klen, rjabina (jarebika), jabuka, šljiva… Ali, ima i onih koji čoveku mogu „ukrasti“ energiju. To su razne vrste topola, poput ruske čerjomuhe (ili američka višnja, kako se još zove kod nas).

Međutim, nemojte se zavaravati da ih treba iskoreniti; nikako, jer i ti „kradljivci“ mogu biti vrlo korisni u određenim situacijama, ali o njima ćemo nešto kasnije.

Od kada datiraju prve dendroterapeutske metode i kako su izgledale?

Znate, postoje zapisi da su još u prehrišćansko doba devojke odlazile brezi da bi nakupile pozitivne energije, da im udaja i život budu sretni.

Trudnice su sedele pod lipom, a ranjene vojnike su stavljali ispod hrasta da od njega dobiju snagu za isceljenje rana…

Vidari su preporučivali ne samo sedenje pored drveća, nego i penjanje po njemu, takozvano drvolaženje, kako bi se snaga drveta što više preuzela, odnosno razmenila s čovekovom.

I danas se deca instinktivno penju na drveće, a mnogi grade kuće u šumi. Kao što vidite, ništa novo pod suncem.

Kakva su pravila komuniciranja s drvećem u cilju lečenja?

Pravila komuniciranja s drvetom koje daje energiju isceljenja su vrlo prirodna i jednostavna: stanite licem prema drvetu-donoru na rastojanju 40 – 60 cm, zatvorite oči i opustite se.

Koncentrirajte se na to da primate njegovu energiju i zamislite da se vašim telom odozdo nagore lagano podiže topli val energije.

Posle opuštanja počnite raditi vežbe disanja, koje će pomoći u raspoređivanju dobijene energije po telu.

Pravilno disanje podrazumijeva udah, zadržavanje vazduha u plućima, izdah i period kad su pluća ispražnjena do sledećeg udaha. Svaka faza traje 4 – 8 sekundi, a moraju se sprovoditi ravnomerno, bez mučenja i prekida.

Komuniciranje s drvećem ne treba trajati dugo, nekad ne više od nekoliko minuta i to je najbolje raditi predveče, pre spavanja. I sami znate da se čovek poslije jedne kraće večernje šetnje po vrtu ili po gradskom parku, oseća mnogo bolje i pomlađeno…

Najbolje je ako se osamite negde u prirodi ili kraj „svog“ drveta koje znate i koje vas „poznaje“ od detinjstva.

Znate, nekada je bio lep običaj da se, kada se dete rodi, posadi drvo, na primer hrast za dečaka i jela, breza ili lipa za devojčicu. Posebno je zanimljivo gledati kako oboje rastu i razvijaju se.

Dakle, veoma je dobro boraviti u poznatom predelu, ali i ne mora biti tako.

Dobro je u prirodi srediti misli, preispitati postupke, izgovoriti molitvu, osetiti povezanost svega što diše pod kapom nebeskom… Najzad, treba znati da dendroterapija pomaže samo ako je provodite redovno, ako vam to postane dobra navika.

A šta da radi stanovnik velegrada, koji nema parka u blizini, a o nekom šumarku da i ne govorimo?

Specijalisti predlažu da se koriste tanke daščice koje su narezane od različitih vrsta drva. Iako svako od nas ima svoje drvo, primećeno je da se hrast, breza i bor uklapaju u gotovo svačiji „profil“.

- See more at: http://pozdravsuncu.com/dendroterapija-drvece-koje-leci-i-drvece-koje-krade-energiju/#sthash.pk9VjJ5u.dpuf

Na mreži gasimetrija*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #36 poslato: 04. April 2014. 12:24:57 »
da Neno :)
like, like ....:)
 :ocena2: :like:

Van mreže ♥ Amar Nat ♥*

• In the hopes of reaching the moon men fail to see the flowers that blossom at their feet...
  • A D M I N
  • * Pisac *
  • Skajp : Shmishonja
    • Kartanje sa Sudbinom
« Odgovor #35 poslato: 04. April 2014. 11:58:07 »
     :superiska: Gasi, odličan članak :up:

Na mreži gasimetrija*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #34 poslato: 04. April 2014. 11:53:31 »
Sjajan clanak!
izvor:
http://pozdravsuncu.com/dendroterapija-drvece-koje-leci-i-drvece-koje-krade-energiju/

Drvece koje leci i drvece koje krade energiju

Van mreže Kora*

• * Redovan Član *
  • *
« Odgovor #33 poslato: 04. April 2014. 10:08:31 »
Draga Kora,
magnolija je divna, ja je licno obozavam!
Inace, ona ima znacenje- zenska dopadljivost!!! :)
kiss za tebe :*

hvala Gasi

:heartshape:

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Super Član*
  • **Ljubavni pogled dug je tekst**
« Odgovor #32 poslato: 04. April 2014. 08:48:17 »
Draga moja,
dok ne kupis kompas, mozes da uradis sledecu stvar.
Stanen u centar doma, rasiris ruke, i levom rukom pokazes istok (sigurno znas gde se sunce ujutro pojavljje), samim tim desna ruka pokazuje zapad.Sever ti je iza ledja, a jug ispred tebe.
Onda je lako naci sporedne pravce....
:)
hihihi, naravno... :)

SOLAR
http://www.dodaj.rs/f/3I/65/4e9O1O7j/solar.gif
A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Na mreži gasimetrija*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #31 poslato: 04. April 2014. 07:59:30 »
Hvalaaa :fala: :heartshape:
Jos taj kompas nisam nabavila... Moram da kupim jedan...
Treaba sa ovim mojim matrijarhatom izaci na kraj, sto se rasporeda po kuci tice.. :)
Draga moja,
dok ne kupis kompas, mozes da uradis sledecu stvar.
Stanen u centar doma, rasiris ruke, i levom rukom pokazes istok (sigurno znas gde se sunce ujutro pojavljje), samim tim desna ruka pokazuje zapad.Sever ti je iza ledja, a jug ispred tebe.
Onda je lako naci sporedne pravce....
:)

Na mreži gasimetrija*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #30 poslato: 04. April 2014. 07:56:42 »
Verovatno je već neko pitao, ali nešto ne nalazim... kakva je situacija sa bambusima?

Draga Anoid,
Bambus simbolizuje dug zivot! On je pozeljan u domu. Narocito u centru doma, (srcu kuce).
Cesto se koristi kao lek za odredjene sektore da se energije izbalansiraju.
Kiss za tebe :)