Autor Tema: Feng Šui za BILJKE  (Pročitano 7969 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Grofica*

• *Astrolog*
  • Reputation Power: 9683
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Lepota je u istini.
Odg: Feng Šui za BILJKE
« Odgovor #49 poslato: 05. Mart 2015. 10:46:01 »
e jadna smo zemlja, i saksije kradu, ccc
ma imam info da kradu i otirace, ispred vrata, ljudi kupe malo bolje otirace -plate i 3-4.000, 00 rsd, kad ono za noc NEEMAAA
Stikeri su mrtvi, kapiras
samo sat, ili sl. kao mrtav predmet-ALI KOJI IMA POKRET deluje..
nemoj stikere!

Van mreže zora*

• TA Urednik
  • * Redovan Član *
  • Reputation Power: 222
  • zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!
« Odgovor #48 poslato: 05. Mart 2015. 10:40:58 »
Samo Gasi da javim po pitanju predloa da stavim saksije kod ulaznih vrata....stavila sam - Fikus- i nestao je...tj. ukrali ga :)
Da li mogu da zalepim stikere sa motivima bambusa i slično, jer ovako ne vredi:)

Van mreže Grofica*

• *Astrolog*
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #47 poslato: 05. Mart 2015. 10:31:49 »
Sve u kući, čak i većina naizgled beznačajnih stvari, ima važno značenje u feng šuiu. Prema drevnom kineskom verovanju, cveće je direktan nosilac vitalne energije „chi“.Dobro je ako u kući uvek imate sveže cveće.Rezano cveće: buket svežeg cveća – lale, jorgovan, hrizanteme – pozitivni su kondenzatori za prenos pozitivne energije. Kada cveće uvene, ono mora biti odmah izneto iz kuće, jer u suportnom privlači negativnu energiju. Odabirom pravog cveća, svesno privlačimo željeni učinak. Na primer, suncokreti su jaki provodnici solarne energije u domu. Buket ljubičica ima umirujuće dejstvo. One su izvrsne za u spavaću sobi. Veštačko cveće se ne preporučuje, jer se smatra da prenosi „mrtvu energiju“. Koliko god da nam se dopada neki aranžman od suvog cveća, nikako ne bi trebali da napravimo takav izbor. Biljke u saksijama najbolje emituju „Chi“ energiju. Ove biljke nam šalju visok novo energije. Cvetanjem ove biljke emituju više „Chi“ energije od ostalih. Biljke sa mekim, okruglim, širokim listovima najbolje prikupljaju energiju i duže je zadržavaju. Vrste biljki sa oštrim i izduženim listovima su dobri za poslovne kancelarije. Oni su „čuvari“ prostora kada se pojavi loša energija. Saksije cveća stavljene na prozor, zaustavljaju ulazak negativne energije u dom.

odlican text, kratko i jasno!! :)

Van mreže Grofica*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #46 poslato: 05. Mart 2015. 10:21:10 »
VU LOU

Van mreže MajaLo*

• * Redovan Član *
  • **
  • Reputation Power: 1334
  • MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!MajaLo is awe-inspiring!
« Odgovor #45 poslato: 06. Decembar 2014. 20:54:12 »
Sve u kući, čak i većina naizgled beznačajnih stvari, ima važno značenje u feng šuiu. Prema drevnom kineskom verovanju, cveće je direktan nosilac vitalne energije „chi“.Dobro je ako u kući uvek imate sveže cveće.Rezano cveće: buket svežeg cveća – lale, jorgovan, hrizanteme – pozitivni su kondenzatori za prenos pozitivne energije. Kada cveće uvene, ono mora biti odmah izneto iz kuće, jer u suportnom privlači negativnu energiju. Odabirom pravog cveća, svesno privlačimo željeni učinak. Na primer, suncokreti su jaki provodnici solarne energije u domu. Buket ljubičica ima umirujuće dejstvo. One su izvrsne za u spavaću sobi. Veštačko cveće se ne preporučuje, jer se smatra da prenosi „mrtvu energiju“. Koliko god da nam se dopada neki aranžman od suvog cveća, nikako ne bi trebali da napravimo takav izbor. Biljke u saksijama najbolje emituju „Chi“ energiju. Ove biljke nam šalju visok novo energije. Cvetanjem ove biljke emituju više „Chi“ energije od ostalih. Biljke sa mekim, okruglim, širokim listovima najbolje prikupljaju energiju i duže je zadržavaju. Vrste biljki sa oštrim i izduženim listovima su dobri za poslovne kancelarije. Oni su „čuvari“ prostora kada se pojavi loša energija. Saksije cveća stavljene na prozor, zaustavljaju ulazak negativne energije u dom.

Van mreže Endemika*

• * Redovan Član *
  • **
  • Reputation Power: 3
  • Endemika has no influence.
« Odgovor #44 poslato: 22. Septembar 2014. 16:26:48 »
Što sam starija sve mi više prija cveće u prostoru.
Ranije je to bilo rezervisano za mamu i uredjenje terase,a sada lagano ubacujem i ja u svojoj sobici.
Nesvesno.Onako zeleno me asocira na šumicu,a obožavam da sam u prirodi.
Uglavnom držim biljčice kod uredjaja,tipa tv-a,kompa...da malo smanje zračenje...u uglovima bambusići,a ubacila sam i aloju,na stočetu ^^, po mojoj volji bi legla i koja orhideja,ali za sada je to nemoguća misija...

Van mreže zoi*

• * Redovan Član *
  • **
  • Reputation Power: 1
  • zoi has no influence.
    • astro.com
« Odgovor #43 poslato: 28. Maj 2014. 15:49:10 »
Da, Crna Gora!

Ulaz mi je na Jugu,  vatra.
Hvala na brzom odgovoru, draga Gasi!

LJUBAC!!
 <3

Van mreže Grofica*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #42 poslato: 28. Maj 2014. 12:07:19 »
Draga Gasi,

Evo i mene opet. Stiglo nam je Sunce i hocu da posadim neko cvijece ispred ulaznih vrata. Da li da kupim muskatle, crvene? Saksije su mi maslinasto zelene. A na terasu sam mislila bijele ili roze petunije, nocnu frajlu, ruzmarin i lavandu (ruzmarin i lavanda rastu po zardinjerama oko zgrade, pa cu rasaditi..). Jesu li ok boje i biljke?

Imam i jos jedan problem-moje tri orhideje koje stoje na istoku nece da cvjetaju, cak i kad su kupljene brzo im cvijet otpadne.. A drvo novca vec drugo mi je uginulo (na sanku mi stoji).. Help..

Tnx i kiss from Mne!!

Draga Zoi (Ljiljo),

na zapadu i severozapadu imas terse, tu stavi okrugle saksije sa petunijama bele boje,
a na jugu , u hodniku- muskatle crvene boje.
Drvo novca vecini teze uspeva (i meni je to problem da odrzim,pa sam odustala, koristim cuvarkucu u istu namenu), cula sam da ga ne treba previse zalivati  i ne pomerati ga sa tog mesta-(drugim recima -zapostaviti ga0!!
Isto to vazi i za bambus u vodi, ne menjati vodu celu, vec samo dosipati u vazu, i ne pomerati vazu sa tog mesta....
Orhideje su osetljive isto...ne znam za njih kako.

Van mreže Grofica*

• *Astrolog*
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #41 poslato: 27. Maj 2014. 13:28:45 »
Draga Gasi,

Evo i mene opet. Stiglo nam je Sunce i hocu da posadim neko cvijece ispred ulaznih vrata. Da li da kupim muskatle, crvene? Saksije su mi maslinasto zelene. A na terasu sam mislila bijele ili roze petunije, nocnu frajlu, ruzmarin i lavandu (ruzmarin i lavanda rastu po zardinjerama oko zgrade, pa cu rasaditi..). Jesu li ok boje i biljke?

Imam i jos jedan problem-moje tri orhideje koje stoje na istoku nece da cvjetaju, cak i kad su kupljene brzo im cvijet otpadne.. A drvo novca vec drugo mi je uginulo (na sanku mi stoji).. Help..

Tnx i kiss from Mne!!

Zoi, ti si  iz Crne Gore?
Oprosti mi molim te, bune me vasi nickovi ovde i prava imena, a imam vise od 200 analiza i tlocrta...:), kako ti bese ime (Ljilja)?Ulaz u dom na severu? :)

Van mreže zoi*

• * Redovan Član *
  • **
  • Reputation Power: 1
  • zoi has no influence.
    • astro.com
« Odgovor #40 poslato: 27. Maj 2014. 13:15:26 »
Draga Gasi,

Tnx i kiss from Mne!!