Autor Tema: Saturnov Povratak - pitanja i odgovori  (Pročitano 7683 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Reputation Power: 23621
  • Majana
  • Pol: Žena
Saturnov Povratak - pitanja i odgovori
« poslato: 18. Oktobar 2011. 00:07:04 »
SATURNOV POVRATAK

:pik:

Saturnov povratak je trenutak kada se Saturn u putovanju nađe na istoj tački gde je bio i u trenutku rođenja. Saturnov ciklus traje 29 - 30. godina. Toliko vremena mu je potrebno da napravi pun krug i prođe sve znakove. U toku života možemo imati 3 Saturnova povratka: prvi oko 28 - 30. god; drugi oko 60-e god; treći oko 90-e...

Saturnov povratak donosi razdoblja preispitivanja i prvu krizu identiteta. Donosi odrastanje, sazrevanje, preuzimanje odgovornosti u životu, a usko je vezan za ono područje zivota kojim vlada i kuću u kojoj se natalno nalazi.

Sa Saturnom nema zavaravanja, on je naš veliki učitelj, i što ste iskreniji prema sebi, to će njegov tranzit lakše proći.

Donosi natusu određenu transformaciju ličnosti, a od nas zavisi hoće li ona biti na bolje ili ne.

Citat: Admin

Primer:

Kada na filmu neka scena prođe prebrzo, a mi nismo uspjeli sve da shvatimo, uzmemo daljinski upravljač i vratimo scenu usporeno, da bi tačno vidjeli što se tu ustvari desilo. Taj trik koristi i Saturn, jedino što ne ispušta daljinski upravljač sve dok osoba ne odgleda ceo film u »slow motion« varijanti. A film traje li traje, dok Saturn ne dopušta da ni malo zaćorimo tokom filma.

Obično je Saturnov tempo ljudima isuviše spor i zamoran, jer zbog dugotrajnosti filma nemaju osjećaj celine iskustva koje on pruža. Njegov manji ciklus je 7-godišnji. Za to vreme obično pređe prvi kvadrant i tek tada osoba dobije manju cjelinu na uvid, pa može vidjeti i bolje shvatiti „malo Saturnovo djelo“...

Dakle, dolaskom Saturna na ASC započinje ciklus »dugoročnog plana gradnje«

Osoba stvara novog »sebe« a to traje kasni Dođe čovjeku da se zapita, a posebno prve godine trajanja Saturnovog povratka : “Hoće li ovo ikada završiti?“ Ili da se na kraju izrazim jezikom astrologije….kaže se da individua počinje shvaćati svoju vlastitu karmu...

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #1 poslato: 16. Januar 2012. 21:33:39 »
Prvi Saturnov ciklus
Prvi krug - sve do 28 godine - buđenje, sećanje i preispitivanje, vrlo važan u životu svih, poklapa se sa sazrevanjem i najčešće ukazuje na vrlo važne događaje.
Prelazak Saturna u prvom krugu, do prvog povratka, preko svih planeta zapravo ih aktivira karmički i podseća na stvari koje su se nekada dogodile, na iskustva koja smo imali (isto kao Sunce koje budi planete u prvom krugu).
Prošavši prvi krug završili smo sa podsećanjem na sva iskustva iz prethodnih inkarnacija. Stoga su događaji koje opisujemo u prvom Saturnovom krugu mnogo više oni koji su povezani sa okolnostima (roditelji, sredina, vaspitanje). Sam dolazak Saturna na natalnu poziciju predstavlja posebno iskustvo (objektivno izraženo kao sazrevanje) i u zavisnosti od natalne pozicije zavisi i njegovo dejstvo pri povratku.
Ljudi koji imaju oštećeniju 12. kuću u periodu prvog Saturnovog povratka će imati veće poteškoće i mogu ga doživeti kao relativno krizan period. Taj period traje od 2-3 godine i unutar njega se događaju stvari koje osobi nisu naročito ugodne.
Priroda iskustava koje čovek doživljava od rođenja do 28. godine opisuje ono što smo nekada davno doživeli u procesu evolucije naše duše i idu od najdaljih (rane godine života) do sve skorijih, tako da kada dođe kraj tog ciklusa suočavamo se sa iskustvima koja su vezana za neposrednu prethodnu inkarnaciju (događaji koji prethode Saturnovom povratku) i koji su po prirodi slični prirodi 12. kuće koja simboliše prethodnu inkarnaciju. Ovo možemo uporediti sa snom neposredno pre buđenja (12. kuća). I tu se jedan krug zatvara i započinje novi.
Drugi Saturnov ciklus
Drugi Saturnov ciklus predstavlja centralni deo života - stvaranje nove karme, vizije, svrhu, glavne stvari koje treba da se realizuju. Važi narednih 28 godina (od28 – 56. godine). Horoskop drugog Saturnovog povratka je mapa koja govori šta je to što osoba treba u ovom životu da stvori, koje zadatke treba da ispuni, i na koji način ispravlja karmičke greške kojih se podsetila u prvom krugu. Svako od nas ima zadatke posmatrano iz karmičkog ugla, a ti zadaci su definisani u vremenu, a na nama je da umemo da iz mape vremena procenimo kada će do njihovog rešavanja doći. Svaki od horoskopa povrataka možemo tumačiti kao mrtvu mapu koja opisuje potencijalna dešavanja, ali isto tako i kao mapu vremena obzirom da je period koji opisuje vremenski ograničen, pa su stoga ta dešavanja ograničena u određenom vremenu (za razliku od natalnog gde objektivno nije, odnosno jeste ukoliko se podrazumeva da je dužina trajanja života to ograničeno vreme).
Treći Saturnov ciklus
Dešava se oko 56. god. i važi za period od 56. do 84. godine.
Prvi i treći Saturnov povratak su srodni,
dok je drugi drugačiji.
Treći krug je faza vraćanja, sređivanje iskustava stečenih u drugom krugu. Srodan je prvom krugu, jer 1 je srodno sa 3, a drugi krug je kao točkić (povezan zupčanicima sa druga dva) koji se, za razliku od 1 i 2, kreće u suprotnom smeru.
Na nivou života prvi krug predstavlja ponavljanje davnih iskustava od najdaljeg do najskorijeg, drugi stvaranje novih iskustava, a treći ponavljanje i utvrđivanje novih iskustava pa je stoga po svojoj prirodi sličan prvom. Sam početak prvog kruga, prve 4 godine života, predstavljaju osnov na kojem gradimo sebe – isto kao i prva inkarnacija gde smo bili nemoćni, zatečeni i sl, i u kojoj smo počeli da se formiramo, pa u zavisnosti od toga koliko su nam te 4 godine bile udobne (na šta primarno utiče stanje majke i naš odnos sa njom) zavisi i kako smo dalje napredovali. Koliko su te 4 godine važne jasno je ukoliko se prisetimo da u tercijarnim progresijama prve 4 godine opisuju ceo prosečan životni vek.
Do 28. godine čovek se potpuno (više-manje) formira, a potom tako formiran gradi nešto novo. 3. krug je sličan 1 jer u tom krugu sumiramo iskustva iz drugog kruga, ali je smer suprotan – kao da idemo unazad, pa smo na kraju života zavisni od drugih i nemoćni slično kako smo bili nemoćni kao dete.

A. Imsiragic

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
« Odgovor #2 poslato: 16. Januar 2012. 21:34:31 »
Saturnov povratak kao podhoroskop, koji koristimo kada posmatramo sudbinu, zadatke, okolnosti, će nam ukazati koliko ćemo uspeti dobrog da izvučemo iz natalnog Saturna. Pa tako, ukoliko natalni Saturn ukazuje na neki dug, neku tegobu, a u horoskopu povratka ta tegoba je predstavljena dobrom postavkom Saturna, to ukazuje da će se osobi pružiti šansa da je u tom periodu reši.
Kako je Saturn planeta koja je vrlo često retrogradna kada pravimo horoskop povratka uvek koristimo trenutak kada je Saturn prvi put u tom ciklusu došao na natalnu poziciju (a može se desiti da više puta pređe preko natalne planete).
Ovo je horoskop koji je mapa vremena i koji opisuje 28 godina. Horoskop ima 12 kuća i stoga je jednom kućom (sistem jednakih kuća) krenuvši od Ascendenta, predstavljen dvoipogodišnji period (2.5x12=28). Dakle, prva kuća predstavlja (aproksimativno) prve 2.5 godine ciklusa (od trenutka povratka), 2. kuća naredne 2.5 itd. Sistem jednakih kuća koristimo da bismo procenili vreme, pri čemu koristimo aproksimativnu vrednost budući da ciklus ne traje tačno 28 godina, već kod nekog duže, a kod nekog kraće u zavisnosti od brzine kretanja Saturna. Možemo izračunati i tačno trajanje ciklusa pa tu vrednost podeliti sa 12 i tako dobili tačno vreme koje opisuje jedna kuća – ali za tako nešto nema potrebe budući da drugim tehnikama procenjujemo uže vreme – precizne događaje.

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
« Odgovor #3 poslato: 16. Januar 2012. 22:00:56 »

Ovo je karta mog supruga posto se on posle Saturnovog povratka drasticno promenio i uozbiljio. Napravila sam kartu sa jednakim kucama, koja pocinje novembra, dakle prva kuca vazi 2,5 godine, tj druga kuca ce biti aktivna od polovine 2012.
Ako pogledam tr.Saturna on je u prvoj kuci i samim tim stavlja veliki akcenat na istu tokom narednih 30 godina. Ovaj Saturn vlada 4 i 5 kucom, a nalazi se u prvoj. Ovo ukazuje da nesto oko doma i kuce, dece, ljubavi utice na njega jako. Posto je prva kuca i telo i karakter, Saturn mu je dodao ozbiljnost i odgovornost a kako vlada 5 kucom/prema deci, ljubavi...uskratio mu je razna zadovoljstva, sredio poroke i naglasio potencijale. Dispozitor je Venera u sedistu u 2 sto ukazuje na odlican nastavak cele price. Jos bolje ce biti sada kada pocne da deluje ta druga kuca jer je upravo venera kao vladar odlicno postavljena i u znaku i u kuci. Sam Asc u devici, prethodni je u Blizancima, takodje ukazuje na promene jer iako imaju istog vladara, Devica mu je dodalo proracunatost, analiziranje ali i kriticizam pa je sada vec polako postao i dzangrizalo :rolf: Merkur kao vladar u egz konjunkciji, sa Suncem cini mi se da je ovo kazimi. Kako je sve u 2, Skorpija su gubici, Merkur vlada njegovom karijerom, Sunce 12, ovo je sigurno neuspela firma koju je otvorio i donela je samo dugove. Eto tako nekako bi to islo :)

Van mreže Neda*

• Sportski Urednik
  • * Redovan Član *
  • Reputation Power: 2056
  • Neda
« Odgovor #4 poslato: 17. Januar 2012. 10:35:48 »

Aj da probam ja ako uspijem šta povezat.
Saturn mi je u Škorpija u 4 polju, a još vlada i djelom 5. i 6. polja.Znaći djelovati će na dom,obitelj, djecu, zdravlje, svakodnevne obveze...
Saturn mi je u  :0: SMČ(koji je u 3.polju), Merkur, tako da vjerovatno će se odrazit na način komunikacije i razmišljanj, da tu sazrijem . Nadam se da će utjecati i na odnos s bratom jer je Merkur inaće vladar 3 k(braće i sestara) pa da će nam se poboljšati odnosti tj nismo nikad imali neki posebni odnos, ni dobro ni loše.Merkur još vlada i 2 i 11 k. novci kao 2 k. 11 plaća od posla(2/10)?isto tako prijatelji. Ali kako je povezano sve i sa 4 i 6 poljem ,a m planiramo pokrenuti vlastiti biznis u poljoprivredi i eventualno s vremenom Eko turizmu, možda se tu pokrene nešto pa bude kakvih nagrada na novčanom planu(nadam se da neće biti ništa loše jer nema aflikacija Saturna).E ali imam 30° Pluton koji je u Jarac u 5. polju. Neznam kako da to tumačim?Nadam se da se neće nešto loše odrazit na djecu?I u Jarcu kojem vlada saturn imam još  Fortuna u 6. polju ali je u  :90: na Sunce . Valjda neće bit da će me skroz reća naputit.

Slobodno me ispravite i recite šta vi mislite.Dapaće bila bi vam jako zahvalna ;)

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
« Odgovor #5 poslato: 17. Januar 2012. 11:41:38 »
Bolje je kada imas sistem jednakih kuca, tako da ti je po ovoj karti od 2013 do polovina 2016 aktuelna 1 kuca. Tu je Mars u 1 kao vladar 9, pa ce akcenat biti na njemu, kao i Sunce u 3 u Vagi. Sama osa 3/9 ukazuje na putovanja ali i kraca putovanja, rodbinske veze, pa sam Mars u DEvici moze govoriti o tome da ces se boriti sama sa sobom/1 kuca i analizirati i praviti planove, kako je dispozitor Merkur u 4, to ce biti planovi u vezi kuce, doma, porodice. Tu je bitno i Sunce koje je u padu i u 3, pa je akcenat ponovo na rodbini i okruzenju. U tom periodu ce sigurno biti akcenat na tom marsu, a sama priroda marsa jeste borba i to tvoja borba, Mars u Devici je i rad, pa mozda pocnes i raditi na sebi, a kako vlada 9 poljem sto je polje viseg uma i filozofije, mozda promenis i zivotnu filozofiju. Ali posto je u pitanju Devica, verovatno ces se malo spustiti na zemlju i postati prakticnija i malo vrednija. Merkur u 4 u Skorpiji moze ukazivati na neke transformacije u samom domu, mozda se odrazi i na privatan posao ako ga imas. Ovo se sada sve treba potvrditi preko nekih predikcija koje opisuju blizi period, dakle direkcije, pa progresije i tranziti.

Van mreže Neda*

• Sportski Urednik
  • * Redovan Član *
  • Reputation Power: 2056
  • Neda
« Odgovor #6 poslato: 17. Januar 2012. 11:58:04 »
Hvala ti Majana na trudu i pomoći...Ima puno veze  s mojim planovima..tj. već sve to to aktiviralo i pokrenilo..i znam da su mi sljedeće 2-3 godine jako bitne za sve moje planove. 

laborant 55*

• Gost
« Odgovor #7 poslato: 18. Januar 2012. 16:41:36 »
meni fali još jako malo da mi dođe saturn na natalni, i onda staje na 0 step škorpije, a kako kreće u drugom mjesecu retrogradno jer meni tada počinje njegov povratak ?  :fool:

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
« Odgovor #8 poslato: 18. Januar 2012. 16:42:49 »
Uzima se datum kada prvi put dodirne nat.Saturna.

laborant 55*

• Gost
« Odgovor #9 poslato: 18. Januar 2012. 16:45:02 »
Uzima se datum kada prvi put dodirne nat.Saturna.

oho...znači meni je to sad svaki tren, jer mi je na 29 step, a natalni je na 0 step škorp...o čovječe, ja sve nešto gledala da će to biti na jesen, a meni je praktički sad do kraja tjedna ide....

Swiss*

• Gost
« Odgovor #10 poslato: 18. Januar 2012. 17:21:35 »
Ma ostaces ziva, nece ti nista biti sto neces moci podneti, ne brini :)

laborant 55*

• Gost
« Odgovor #11 poslato: 18. Januar 2012. 17:29:38 »
Ma ostaces ziva, nece ti nista biti sto neces moci podneti, ne brini :)

:ok: :wrumwrum: :ple:

Van mreže Majana*

• Top moderator
  • *Super Član*
  • Majana
« Odgovor #12 poslato: 18. Januar 2012. 18:04:45 »
Nece, prvi kontakt je 6 oktobra 7:02 pm , evo i charta :)

Swiss*

• Gost
« Odgovor #13 poslato: 18. Januar 2012. 18:20:35 »
Labor, postoji izreka da po rodjenju dobije svako od nas svoj Krst (saturn) i nositi ga mora dok ga ne iznese na vrh brda (saturn), tim cinom pokazuje pokornost sili Neba, pokornost zakonu, pokazuje da sve ima svoje al i da tim cinom kroimo sebi naredno (inkarnaciju), ko to ranije shvati, da je otimanje za vidljivo vrednije od onog sto osecamo u dubini? Tezi ce mu Krst biti na ledjima!

Nosio ga je i Isus, dokaz da Saturnova ideja Radi najbolje i da ga treba Ostro uzeti u obzir kad se gleda natal, jer Saturn daje ono pravo, uci onom pravom, daje istinsko zadovoljstvo....i cemu onda Strah kad dobro znas da ponesen Krst na dan rodjenja nikad nece biti tezi od ljudske malodusnosti koju posedujemo i njome zagorcavamo sebi stanje umesto da se prepustimo i ucimo kroz dato nam na Srebrnoj Tacni, od njega, od Satrurna :)

Makar nama Astrolozima i poluAstrolozima i onima kojima su Zvezde hobi onako kao meni, treba da bude jasno da nam je tajna odkrivena totalno ili delimicno, pa sad, ako hoces svesno izbeci, spremi se da preuzmes i odgovornost ;)

Zato nemoj da se plasis jer krst koji nosis nije tezi od straha koji imas ;)

laborant 55*

• Gost
« Odgovor #14 poslato: 18. Januar 2012. 20:32:34 »
Nece, prvi kontakt je 6 oktobra 7:02 pm , evo i charta :)

hmmm....sad sam malo zbunjena, jer sad za koji dan staje na natalni, pa kako se to onda gleda ?