Autor Tema: Mesec u Skorpiji  (Pročitano 4203 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • Reputation Power: 65253
  • gasimetrija
  • Pol: Žena
  • Lepota je u istini.
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #30 poslato: 19. Mart 2013. 11:06:45 »
i da, setih se jos jednog pitanja...
ako se po Djotisu mesec vraca 24 st. unazad, (kad gledamo Sade sate), jel onda i meni vazi -da je mesec u skorpiji? Udovistvo i td...

Van mreže Alegra*

• * Novi Član *
  • Reputation Power: 0
  • Alegra
« Odgovor #31 poslato: 19. Mart 2013. 11:12:22 »
Po đotišu je tebi Mesec u škorpiji i ti si ujedno u znaku škorpija, jer se u đotišu položajem Meseca određuje naš znak. A u đotišu je trenutno Saturn u Vagi, kako god okreneš ti si u prvoj fazi sade sati. Ne znam koliko važi veza meseca u škorpiji i udovištva.

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • gasimetrija
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #32 poslato: 19. Mart 2013. 11:32:13 »
...a tako, to ide...
hvala ti draga :)

Na mreži ganci*

• Tumač za Karte
  • *Super Član*
  • Reputation Power: 34889
  • ganci
« Odgovor #33 poslato: 19. Mart 2013. 12:19:02 »
Po đotišu je tebi Mesec u škorpiji i ti si ujedno u znaku škorpija, jer se u đotišu položajem Meseca određuje naš znak. A u đotišu je trenutno Saturn u Vagi, kako god okreneš ti si u prvoj fazi sade sati. Ne znam koliko važi veza meseca u škorpiji i udovištva.
A gde moze da se napravi Djotis karta?
Sad i mene zaintrigiralo gde mi je  Mesec po Djotisu? :D
natal http://i42.tinypic.com/jsis89.gif
direkcije i progresije http://tinypic.com/view.php?pic=35k0j9c&s=5
Da bi ti potkovica donela sreću, moraš raditi kao konj.

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • gasimetrija
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #34 poslato: 19. Mart 2013. 12:23:44 »
A gde moze da se napravi Djotis karta?
Sad i mene zaintrigiralo gde mi je  Mesec po Djotisu? :D

draga, tebi je mesec na 9 st. device po Djotisu..
ima i sajt za besplatno pravljenje karte po Djotisu na temi Sade sati
Nenin post
evo link ka tome
http://www.dnevnikastrologa.com/index.php?topic=2197.0

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • gasimetrija
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #35 poslato: 14. Maj 2013. 15:11:48 »

Van mreže maxmara*

• * Redovan Član *
  • *
  • Reputation Power: 4
  • maxmara
« Odgovor #36 poslato: 15. Maj 2013. 11:19:26 »

Ja imam ovu kombinaciju i obzirom na pad  MesecŠkorpija , ovo ne zvuči uopšte loše :)

Kada je  Mars u Raku, onda   Mesec u Škorpiji ispoljava zaštitničku brigu i instiktivnu negu, zadržavajući kareakteristike Škorpije.   Marsu Raku je osećajan, osetljiv i porodičan, pokušavajući shvatiti svoju motivisanost za emotivnom stabilnošću  Mesec u Škorpiji, što mu i polazi za rukom, jer su  RakŠkorpija u povoljnom aspektu. Instiktivne reakcije su intenzivne i duboke, a delovanje, akcija, dokazivanje i poduhvati su motivisani bliskim i intimnim odnosima.

Moje viđenja  MesecŠkorpija je da nas ljudi vide kao hladne i nedodirljive ... meni se često dešava da mi kažu da delujem kao da nemam srce , a u stvari emocije koje se odigravaju u nama samima su toliko jake i strastvene i znane samo onima koji imaju ovaj aspekt ... trebalo bi ih naučiti pokazati :)

Goco, baš sam se iznenadila sa aspektom za udovištvo :( ....  mada sam u nekim ranijim tumačenjima mog natala dobijala prognoze da je moguće da  se mom budućem mužu može nešto desiti i da će nestati ( da ne kažem umreti ) :(

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • gasimetrija
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #37 poslato: 16. Maj 2013. 09:11:26 »
Prvo - izvinite svi koje sam 'uplasila' Maxmaro-..nije mi to bila namera. Nego, u naletu nekih saznanja, nisam razmisljala da ce se neko pronaci , e bas mi je zao!

Drugo, ...bas ovih dana se desava sledece:
Zena bila u braku , sestra moje kume-(a ima mesec u skorpiji), ima dva sina, brak je bio za primer...medjutim, iznenada muz se zaljubi ,i ode od kuce..to se desavalo pre 15 godina. Oni se zvanicno nikada nisu razveli, brak na papiru i dalje postoji...
Od tada on se dva puta zenio (ziveo nevencano sa dve zene, i sa jednom dobio i vanbracnu cerku)..i covek pre dve nedelje umro od srca!
I nadalje, ...ode njegova vencana zena sa sinovima u drugi grad na sahranu (on je poslednje dva godine ziveo sa majkom)..kad tamo- njega nema ko da sahrani! Sta ce zena, sve organizuje, plati sta sve treba..i bila sahrana! Iako 15 godina nisu zajedno , na nju palo to neprijatno zaduzenje, najpre finansijski, jer emocije davno zamrese!Ostavio joj duga ,18 000 evrica-za porez drzavi, jer je imao privatnu firmu koja je lose radila.
Njena je grska sto se nije papiroloski razvela.
Prica je zaista cudna. Ali, sto smo stariji, iskustva sve vise... i kad si mlad 25-30 pa vidis da imas neki aspekt, mislis 'ma nema sanse da se ovo meni desi"...medjutim, godine prolaze i zivot donese nesto cemu se najmanje nadas!

Van mreže maxmara*

• * Redovan Član *
  • *
  • maxmara
« Odgovor #38 poslato: 16. Maj 2013. 09:25:34 »
Goco,
naravno da me nisi uplašila jer sam već čula za slično tumačenje ... :)
Moja drugarica ima takođe  MesecŠkorpija i udata je za tipa koji je nije iz Srbije, tako da iako su u braku , praktično ne žive zajedno ... možda je i ovo simbolika ovakvog položaja  Mesec koji je njoj u 4. kući.

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • gasimetrija
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #39 poslato: 30. Maj 2013. 14:21:57 »
mesec u skorpiji
pise :Jovana LG

Oni koji ne poznaju zaista astrologiju, svašta će Vam reći o ljudima sa Mesecom u Škorpiji, ili o danu kada je aktuelan Mesec u znaku Škorpije. Mesec u Škorpiji ima dva dostojanstva pad i triplicitet.
Ljudi rodjeni sa njim, su uvek pored vas kad svi pobegnu, oni su tu kada je drama, oni su tu kad niko ne sme, oni su tu da grade ono što je neko srušio, oni su tu da istraju sa vama po cenu svega. Oni imaju fenomenalnu intuiciju, ili vas obožavaju ili vas mrze. Nema sredine kod njih. Ako su uz vas, tu su do kraja. Oni su tu bezrezervno I bezinteresno. E sad, što se nekima ne svidja njihova direktnost, “čitanje karaktera”, pronicljivost, potreba da “pritisnu stvari”, iskrenost do bola, e to je već druga stvar. Nije to teško ispoljavanje emocija, nije to emocionalni ponor I čistilište! To je emocionalna podrška, hrabrost da se uradi ono što niko ne sme, da se obožava, mrzi, živi, umre.

Van mreže maxmara*

• * Redovan Član *
  • *
  • maxmara
« Odgovor #40 poslato: 03. Jun 2013. 12:14:56 »
Goco,
hvala što si postavila ovaj tekst J.L Gajić o  MesecŠkorpija !
Apsolutno je tačna sva ka reč !!!  <3

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • gasimetrija
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #41 poslato: 03. Jun 2013. 12:44:16 »
Maro, meni njeni textovi bas "leze"-svaka mi rec jasna, urezuje  se u mozak!
 :heartshape:

Na mreži uranija*

• Savetnik
  • *Super Član*
  • Reputation Power: 102058
  • uranija
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #42 poslato: 04. Jun 2013. 08:19:53 »
Prvo - izvinite svi koje sam 'uplasila' Maxmaro-..nije mi to bila namera. Nego, u naletu nekih saznanja, nisam razmisljala da ce se neko pronaci , e bas mi je zao!

Drugo, ...bas ovih dana se desava sledece:
Zena bila u braku , sestra moje kume-(a ima mesec u skorpiji), ima dva sina, brak je bio za primer...medjutim, iznenada muz se zaljubi ,i ode od kuce..to se desavalo pre 15 godina. Oni se zvanicno nikada nisu razveli, brak na papiru i dalje postoji...
Od tada on se dva puta zenio (ziveo nevencano sa dve zene, i sa jednom dobio i vanbracnu cerku)..i covek pre dve nedelje umro od srca!
I nadalje, ...ode njegova vencana zena sa sinovima u drugi grad na sahranu (on je poslednje dva godine ziveo sa majkom)..kad tamo- njega nema ko da sahrani! Sta ce zena, sve organizuje, plati sta sve treba..i bila sahrana! Iako 15 godina nisu zajedno , na nju palo to neprijatno zaduzenje, najpre finansijski, jer emocije davno zamrese!Ostavio joj duga ,18 000 evrica-za porez drzavi, jer je imao privatnu firmu koja je lose radila.
Njena je grska sto se nije papiroloski razvela.
Prica je zaista cudna. Ali, sto smo stariji, iskustva sve vise... i kad si mlad 25-30 pa vidis da imas neki aspekt, mislis 'ma nema sanse da se ovo meni desi"...medjutim, godine prolaze i zivot donese nesto cemu se najmanje nadas!

ijuuu,samo to imam da dodam....

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • gasimetrija
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #43 poslato: 04. Jun 2013. 13:05:34 »
Urki, ima bas cudnih sudbina...
sto nam zivot donese, ponekad ni u snu ne sanjamo!
 :drama:

Na mreži gasimetrija*

• Feng Šui
  • *Super Član*
  • gasimetrija
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #44 poslato: 14. Avgust 2013. 08:19:51 »
pise Jelena SV
Mesec u Skorpiji

link: http://www.astro-house.com/blog/mesec-u-skorpiji-_155.html#.UgsTaVN60qM

Mesec u Škorpiji ima dva dostojanstva, pad i triplicitet, odnosno jedno povoljno i jedno nepovoljno dostojanstvo. Kada planeta u znaku ima i povoljno i nepovoljno dostojanstvo, ona je za jednu stvar dobra, a za drugu stvar nije dobra. Blago povoljno dostojanstvo Meseca u Škorpiji (triplicitet), određuje ovu planetu prema izuzetnim sposobnostima za istraživanjima, jer Mesec u Škorpiji ima odličnu pronicljivost. Zbog toga je ovakav Mesec odličan za svaku vrstu istraživačkog rada ili poslova koji zahtevaju veliki stepen proniciljivosti i sposobnosti prodiranja u srz problema. Ali, istovremeno zbog svog nepovoljnog dostojanstva (pad), postoji i problem Meseca u Škorpiji. Mesec je vladar Raka i u arhetipu (prirodnom horoskopu) vlada 4. kućom, čije je značenje: prošlost, koreni, preci, porodica i porodična pozadina i predstavlja, zajedno sa Mesecom i Rakom - lanac života.

Lanac života ili "neko je ovde bio pre mene (preci), danas sam ja ovde (porodica), što je predstavljeno 4. kućom, a sutra će biti neko drugi (potomci), što je predstavljeno narednom 5. kućom" - to je sva filozofija 4. kuće, Meseca i Raka. ili jednom rečju - život. Šta je onda problem sa Mesecom u Škorpiji i zašto je on ovde u nepovoljnom dostojanstvu?

Problem je što nalazimo Mesec u znaku opasnosti i smrti, a što predstavlja prekid lanca života, odnosno prekid života. Ima li šta da radi Mesec u znaku smrti i opasnosti? Kada je planeta u padu, ona ne sarađuje dobro sa znakom u kojem se nalazi i oduzima joj se ono osnovno od njene prirode. U slučaju Meseca u Škorpiji, oduzimaju se majčinski instikti, plodnost, blagost, brižnost i nežnost. Naravno, ne treba se uplašiti ako je Mesec u znaku Škorpije, u smislu da lanac zivota može biti prekinut i na taj način stane život. Ovaj tekst samo objašnjava, zašto je Mesec u nepovoljnom dostojanstvu u Škorpiji. Njegovo zodijačko stanje, mnogo zavisi i od njegovog dispozitora, odnosno Marsa.