Autor Tema: Mesec u Skorpiji  (Pročitano 14237 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Šmišonja*

• Život je kao sat... Nikad ne znaš kada će prestati da kuca...
  • * Admin *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 30196
  • Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!
  • Viber & WhatsApp : 062 82 46 762 & 061 17 04 231
    • » Kartanje sa Sudbinom «
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #78 poslato: 16. Oktobar 2015. 17:21:37 »
     Takav uticaj ima i Mesec u Škorpija na ženu kako u Kompozitu tako i u Dejvisonu :pamet:
•○• natal •○•

Blog  Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Astrološki Dnevnik Večitog Putnika Facebook

Mnoge fizički dodirujete, ali to nije jamstvo da ih i poznajete. Mnoge uživo znate, ali to vas nije navelo i da ih volite? Dakle, mi volimo nečiju dušu, lik i narativ, bez obzira đe se nalazili. Blizu ili daleko bili. Ognjen Daković FB

(click to show/hide)

Van mreže mesecarka*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 901
  • mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!
  • U
« Odgovor #77 poslato: 16. Oktobar 2015. 17:13:21 »
     Da, tu si u pravu. Na neki način malo je lakše muškarcima sa Mesec u Škorpija - to više opisuje žene iz njihove okoline, nego nih same...

Jeste lakse muskarcima, al ne provede se lepo ta zena u njegovom zivotu koja tu ulogu preuzme. Izbegoh za dlaku ljudi ja ne mogu da opisem na koje nacine sam sve procvetala od kad ne igram vise ulogu ovog  Mesec. A on je imao tendenciju strasnu da sve projektuje i da mene koja nemam ni natalno ni sustinski nista skorpijsko u sebi dozivljava kao izrazito kontrolisuci i stresan faktor u svom zivotu. I bukvalno je izvlacio sve najgore iz mene, postadoh i ljubomorna i opsesivna a to ne da mi nije prirodno sa ovim mojim natalnim  Mesec nego nikad i ni u jednoj vezi pre takva nisam bila niti mi je to na bilo koji nacin prijalo. Sta da kazem, za njega sam izgleda bila najgora rospija jer on zenu kao nesto drugacije ni nema kapacitet da percipira.

Van mreže ljubav*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 780
  • ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!ljubav is awe-inspiring!
« Odgovor #76 poslato: 16. Oktobar 2015. 17:11:12 »
Juče je bio gadan dan. Verovatno jedan od najtežih dana koje pamtite (šta god da vam se dešavalo). Verovatno dan završavate sa bolom u grudima, istrošeni do zadnjeg atoma snage i uplašeni za naredne dane. Čak i da vam se baš ništa nije konkretno dogodilo, sigurno ste dan proveli skriveni u „najmračnijem uglu“ vašeg uma.
Tranzitni Mesec danas (16.10.2015) u prepodnevnim satima ulazi u promenljiv, vatreni, znak Strelca.
Verovatno ste primetili da ljudi baš vole prisustvo onih sa ovim Mesečevim znakom. Verovatno se i pitate zašto kada „svi kažu“ da Mesecu tu i nije mesto. Ne. Mesecu nije mesto u znaku Strelca, ukoliko pričamo o natalnoj poziciji Meseca. Jer „posao“ ili „zadatak“ Meseca (duše, kuće, domovine, uma) i nije da širi optimizam, raduje se, skita, putuje, pa i veruje i onda kad svi izgube veru (znak Riba je zadužen za nadu, Lav za ljubav). Zato je baš tom Mesecu i dobro u znaku Raka. Tamo gde će se najlakše vezati, osećati, spajati, prelivati i ostati lojalan svojoj grudi, svom domu, svojim bliskim do kraja. Gde će dotaći najdublje dno (kardinalna voda) sopstvene duše, sopstvenih emocija...i prepustiti im se.Gde će pustiti koren u svom svetu (bez namere da u njega primi „tudjeg čoveka“ ili bilo šta tudje), gde će ostati lojalan do kraja. Zašto se onda svi osećamo loše kada tranzitni Mesec udje u znak Raka? Zašto? Zato što nemamo svi „toliko duboku čašu“ u koju mogu da stanu sve emocije koje se prelivaju tih dana.
Jasno je naravno i zašto se tako loše osećamo kada isti taj tranzitni Mesec zadje na Marsovu i Plutonovu teritoriju, kao što je to bio slučaj danas. Zamislite da imate tri minuta da udahnete vazduh i pojurite u samo jednom pravcu – život ili smrt. Mesec u znaku Škorpije i predstavlja ekstrem. Predstavlja najbanalnije rečeno i čoveka kog je vrtlog „uvukao u vir planinske reke“ koja juri samo u jednom pravcu i vi trebate da uložite svu snagu preživljavanja – da isplivate ili se prepustite i umrete.
Vratimo se na temu. Danas je već isti taj tranzitni Mesec u znaku Strelca, gde mu „ruku na srce i nije najbolje“, ali ako ćemo istini za volju, u ovim danima (dva dana mesecno) niko se neće požaliti da mu nedostaje optimizma.
Ja najčešće za ovaj tranzit koristim termin „iz mraka u svetlo“.
Ako se vratim na start i pokušam da budem najjasnija, danas ćemo se IZVUĆI iz vira i krenuti ka novom, pozitivnom i drugačijem PUTU.
Baš ovaj Mesec ćete pronaći i u kartama pustolova koji ne prestaju da VERUJU u dobro – pa nam se smuče nerealnim optimizmom, u Boga – pa zastrane u veri ili pokažu tračak sujeverja. Naćićemo ga i kod skitnica i putnika – pa ćete ih naći svaki put na drugoj lokaciji. Sad ćete naravno shvatiti i zašto „tamo neki“ kažu da mu tu nije mesto. Jer njima je kuća na točkovima, jer njihove emocije „voze autoputem optimizma“, jer njima je i „New York selendara“ a kamoli ovaj naš mali svet.
Danas ćemo osetiti promenljiv optimizam. Kao da smo na lastižu.
Za početak otvorićemo novčanik, kasu, sef ili slamaricu. I da nemamo, naćičemo neki eurić, dolarčić ili švajcarac i potrčaćemo u pravcu menjačnice. Ako nemamo ni jednu stranu valutu, izvadićemo domaću, pa karticu, pa …pa šta god da nadjemo sa puno optimizma - spiskaćemo i ono što imamo i ono što nemamo.
Najmanje što ćemo hteti je da dan provedemo u kući, iako će vreme, kao i planete, biti promenljivo. Ponesite vi kišobran sutra, pa lutajte gde god vas srce vodi.
Dalje, ni trunku živaca nećete imati za negativce, a ni loše vesti. Oni su vam se smučili prethodnih par dana. Smešićete se, bićete spremni da “poginete za istinu” a najviše će vas mučiti oni što “morališu” a morala nemaju ni “za lek”.
U jednom trenutku u kasnijim večernjim satima imaćemo kontakt sa strancima ili osobama iz drugačijeg verskog ili kulturološkog miljea.
Lakunuće nam svima, verujte mi na reč. Laknuće nam, bar na par dana. I čitav život koji zadnjih dana nazivasmo “pakao” će se najednom pretvoriti u “čarobno veliko putovanje”.

Srećno,
Jovana Lučić Gajić

Van mreže Šmišonja*

• * Admin *
  • Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!
« Odgovor #75 poslato: 16. Oktobar 2015. 12:59:04 »
     Da, kod muškarca može da donese probleme sa šuljevima i sl. al ne.retko i rak prostate :(
•○• natal •○•

Blog  Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Astrološki Dnevnik Večitog Putnika Facebook

Mnoge fizički dodirujete, ali to nije jamstvo da ih i poznajete. Mnoge uživo znate, ali to vas nije navelo i da ih volite? Dakle, mi volimo nečiju dušu, lik i narativ, bez obzira đe se nalazili. Blizu ili daleko bili. Ognjen Daković FB

(click to show/hide)

Mrgud*

• Gost
« Odgovor #74 poslato: 16. Oktobar 2015. 12:46:04 »
e sad, malo jeste neprijatno kad si džak za boks, ženama oko tebe :lol: imam i ja dušu :smeh:

ali bar sam pošteđen ginekoloških neprijatnosti, recimo ovaj mesec daje velike odlive, posebno ako ga Mars dispozitor ugrožava nekim aspektom, bešika, srce, problemi sa debelim crevom itd

Van mreže Šmišonja*

• * Admin *
« Odgovor #73 poslato: 16. Oktobar 2015. 12:44:51 »
     Da, tu si u pravu. Na neki način malo je lakše muškarcima sa Mesec u Škorpija - to više opisuje žene iz njihove okoline, nego nih same...
•○• natal •○•

(click to show/hide)

Mrgud*

• Gost
« Odgovor #72 poslato: 16. Oktobar 2015. 12:41:24 »
Gasi, to je opšte meseto, ništa to nisam ja otkrio  :heh: moja mama ga ima takođe, ona je od svoje majke distancirana celog života, dok recimo ja više i nisam distanciran od svoje, ranije jesam, prvo bila realna barijera jer je ona non stop bila van kuće i mene je baba gajila, a kasnije smo se udaljili kao ličnosti, bile neke velike nesuglasice, a baba koja me je gajila imala takođe Mesec  Škorpija i ona je bila samotnjak, udaljena od svojih...lakše je za muškarca da se nosi s ovim Mesec, negde kad muškarac ne iskazuje emocije, kad je tvrđi u tim situacijama je ono što društvo i traži, znaš ono "dečaci ne plaču" fazon.

p.s. ja sa mojom ne znam da li je gora distanca ili bliskost, ovaj Mesec, mač sa dve oštrice :lol:

Van mreže Šmišonja*

• * Admin *
« Odgovor #71 poslato: 16. Oktobar 2015. 12:40:45 »
     Tako je i moja pokojna mama sa Mesec u Škorpija bila emotivno na velikoj distanci sa njenom majkom... koja je inače bila Škorpija ...
•○• natal •○•

(click to show/hide)

Van mreže Grofica*

• Feng Šui Majstor
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • Reputaciona snaga: 12570
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Lepota je u istini.
« Odgovor #70 poslato: 16. Oktobar 2015. 12:34:31 »
gudi, skroz si u pravu,
imam drugaricu koja ima mesec u sko, ali i njena majka ga ima
drugarica je na distanci od majke,
ali je i njena majka od svoje bila na distanci
gudi, svaka cast! <3

Mrgud*

• Gost
« Odgovor #69 poslato: 16. Oktobar 2015. 12:31:05 »
Ja dok nisam otkrila astrologiju nisam ni znala da je to 'problematican'  Mesec odnosno da su to teske i problematicne osobe.

Tata je bio onako zatvoren i strog, mislim strogog izgleda, Mrgud. Mamine prijateljice su ga se plasile. A ustvari je bio jako drustven, duhovit, imao je puno prijatelja. Ta spoljasnost je do  Sunce Jarac
Ja i on smo se super razumeli. Ali dobro on je moj tata, ja njegova devojcica. Mozda sam ustvari jos sa njim naucila da se nosim sa tim  Mesec
A sa bratom nikada nisam bila jako bliska ali smo se svrseno razumeli, imali smo isti raspored kuca, isti podznak. Oboje suzdrzani, a pozrtvovani za porodicu.
Pastorci su ono deca, nisam kod njih primetila da su emotivno zatvoreni. Takodje raspolozena deca. Ali i oni su imali problem majke. Rano su se roditelji razveli, oni kod oca, odvojeni od nje. Majka im se nije posvetila, postala je alkoholicar.
Za moje klince, videcemo. Moji su, pa cemo polako da se ucimo toleranciji.

A razumem ih sve bas zahvaljujuci  Mesec Ribe. To je onaj  Mesec koji dolazi na kraju, koji je prosao sve, video sve i koji sada sve moze razume
kao što si rekla, emotivna zatvorenost čak ne mora biti prisutna, možda naprotiv, postoje  Mesec Škorpija koji, u zavisnosti od  :as: i drugih parametara u čartu, baš otvoreno ispoljavaju i žele ljubav, emocije itd jer je ovaj Mesec gladan emocija, uz tu njegovu osobinu ide i intenzitet, krajnost, na realnom nivou tu je alkoholizam uvek na neki način prisutan, da i bar neka distanciranost od majke, ne samo na početku nego možda i tokom celog života ili problem kroz osobu koja je tim Mesec predstavljena, nekad nije ni majka to.