Autor Tema: Praktični primeri i vežbe  (Pročitano 16643 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #35 poslato: 16. Maj 2018. 04:37:44 »
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #34 poslato: 14. Januar 2018. 07:16:14 »
     Prognoza za Zimu : https://astroriznica.com/prognoza-vremena-za-zimu-2018/ kada to odradi profesionalni metereolog i astrolog :book: :ok:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #33 poslato: 22. Decembar 2017. 15:57:06 »

     Kakva će da nam bude Zima 2017/18 ?

     Zima je počela 21-12-17 u 17:30:30 čart za Beograd

-1- :as: Rak sa Mesec u Vodolija u 8 polju
-2- kardinalni uglovi, a vladari malefici ili peregnirani
-3- :ic: Vaga sa Venera Strelac u 6 polju pored poslednje Sizigije
-4- :mcc: Ovan sa Mars u Škorpija u 5 polju
-5- :desc: Jarac sa Saturn kazimi :0: Sunce tu u tom polju

◘ faza :mesec: u početku rasta (poslednja Sizigija Mlad Mesec 26° Strelac ) hladno, suvo i oštro, čak i munje, vrlo promjenjivo vreme, dodaje snagu u „olujnim“ planetama, a ovde on ima :60: upravo sa Merkur ...

• od :as: do :mcc: 1 1/4 Zime (od 21-12-17 do 14-01-18)
~ prazno

• od :mcc: do :desc: 2 1/4 Zime (od 15-01-18 do 07-02-18)
~ Mesec JMČ
~ u istom znaku gde je :desc: Sunce Saturn

• od :desc: do :ic: 3 1/4 Zime  (od 08-02-18 do 08-03-18)
~ Venera Merkur :retro: Mars Jupiter

• od :ic: do :as: (od 09-03-18 do 21-03-17)
~ SMČ

~ Mesec u sekti, halbu, ocidentalan, iznad horizonta
~ Venera pod sunčevim zracima, u sekti, orijentalna, iznad horizonta
~ Mars u sekti, orijentalan, ispod horizonta
~ Saturn kazimi, ocidentalan, ispod horizonta

Sunce u Jarac kazimi :0: Saturn :
~ Sunce je ovde flegmatično, a Jarac je znak koji u celini je vlažan, prva dekada je nešto toplija, bez mnogo padavina

Mesec Vodolija :
~ Mesec ima zadatak da povećava vlagu, izaziva smekšavanje i truljenje, ali donekle i greje jer reflektuje svetlost koju dobije od Sunca, a pošto je ovde u 1 1/4, onda je sangviničan, dok znak Vodolija je u celini hladan i vlažan, a postavljen u prvoj dekadi donekle i topao i vlažan. Obično ovakva postavka donosi "mokar" sneg.

Saturn je hladan i manje suv kada je orijentalanod Sunce , a suvoća je naglašenija kada je Saturn okcidentalan od Sunce . Ovde imamo da je Saturn okcidentalan što znači da će pojačati hladnoću i suvoću samog Sunce u Jarac sa kojim je u kazimi :0:

○ Svojstvo Marsa je da suši i „pali“ jer je esencijalno topao i suv kao i Sunce , a pošto je ovde orijentalan on pojačava suvoću.
~ sam znak Škorpija u kojem se nalazi Mars je u celini obeležen gromovima i olujama, postavljen u prvoj dekadi donosi sneg, ali sneg koji se ne zadržava dugo.

Jupiter se nalazi između hladnog Saturna i vrelog Marsa, pa ima veliku snagu delovanja – on greje i vlaži. Svojim toplotnim moćima izaziva vetrove. Pošto je ovde orijentalan ta vlaga je smanjena.
~ postavljen u Škorpija zajedno sa Mars naravno da će doneti opet "mokar" sneg, ali i povećan broj nevremena.

Merkur je vladar vetrova i svojom postavkom nam daje pravac odakle će vetrovi da dolaze i kojom brzinom. Pošto je ovde :retro: u znaku svog izgona, možemo da očekujemo nepredvidjene pojave vetrova koji menjaju svoj pravac, umerene jačine. On je esencijalno hladan i suv, međutim kada je orijentalan naglašen je kvalitet toplo, ali zbog postavke izgona i :retro: stavlja veliki akcenat na promene pravca vetrova i najave jakih i olujnih vetrova.
~ Sam znak Strelac je isto tako vezan za vetrovito vreme, druga dekada je vezana za umereno vreme sa vetrovima srednje brzine. Takodje, pokazuje da će pravac vetra biti Istok - Severo Istok.

Venera ima ista svojstva kao i Jupiter, samo je njen uticaj nešto slabiji. Pošto je ovde orijentalna njoj je umanjena vlažnost.
~ postavka u Strelac zajedno sa poslednjim Sizigijumom u 6 polju doneće pojačane tople vetrove sa promenljivim pravcem (ali najverovatnije pretežno sa SZ)

     Ovde imamo istaknutog malefika na uglu u kazimiju i sedištu ( Saturn ) malefika u sedištu ( Mars ) a benefici su ili peregnirani ( Venera ) ili peregnirani i u :0: sa malefikom ( Jupiter ) Merkur pošto deli znak sa Venera i pošto je :retro: u izgonu, doneće loše vreme, Mesec na vrhu čarta, u peregrinu, pod vladavinom malefika u sedištu, takodje će doneti loše vreme.

     Iz ovoga dobijamo da će Zima biti generalno hladna, sa puno vetra, a niske temperature, olujne padavine i snažne vetrove možemo da očekujemo u drugoj polovini, tj tamo negde od sredine i kraja Februara 2018 godine.


Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #32 poslato: 13. Oktobar 2017. 13:33:36 »
Citat: Zasto je dovraga ovako hladno » poslato: Novembar 28, 2012, 09:52:56 pre podne » Nataša
Tradicionalna astroloska meteorologija je definitivno Klaudijeva specijalnost. trenutne vremenske prilike u Evropi su me navele da pokusam da rezimiram najosnovnije postulate prema ovom autoru. ako se pazljivije pogleda na koji nacin on izlaze pravila o mundanoj astrologiji primetice se da mundanu metodologiju deli u dva dela: opstu metodologiju kojom obuhvata politicke i prirodne dogadjaje i njih primarno na osnovu solarnih i lunarnih eklipsi posmatra i drugi, posebni, deo koji se tice prirodnih uslova. ciklusi koje iz opstih prenosi u posebne uslove ticu se sezonskih ingresa, solarnih ingresa, helijackih faza superiornih planeta (MA,JU,SA) i lunacija pa tako za predvidjanje vremena u okviru jednog godisnjeg doba Ptolomej upucuje na:

1. sezonski ingres za vrlo opste uslove. (22.12.2011. 6.30. am Beograd)
2. prethodni ingresni sizigijum (mlad ili pun MO pre pocetka godisnjeg doba). ovde imamo pun MO od 10.12.2011. 15.36. Beograd
3. postingresni sizigijum iste vrste za sva tri znaka odnosnog godisnjeg doba (pun MO u Co, Aq i Pi do ekvinocija).
4. solarni ingres u svaki od znakova doba
5. uocavanje opstih karakteristika ovih horoskopskih slika. domicilne vladare sizigijuma kao i almutenske dispozitore ovih stepeni i vladara znaka asc ili onog ugla koji je sizigijumu najblizi.
6. primecivanje paranatalonti (nekretnice koje se uzdizu, kulminiraju ili zalaze u vreme sizigijuma)
7. za uze periode raditi karte lunarnih medjufaza prema cetvrtinama
8. stanice superiornih planeta prema faktorima pomenutih ciklusa.

u ovogodisnjem slucaju puni meseci su primarni jer je ta faza prethodila pocetku zime. sizigijumi se tumace i u kontekstu prethodnice i u kontekstu vremena posle sizigijuma, odnosno, od ulaska SO u odnosni znak do njegovog izlaska.

4 osnovna ptolomejska horoskopska faktora koja se ponavljaju i u natalnoj i mundanoj metodologiji jesu asc sa vladarem, MO, SO i fortuna, s napomenom da se fortuna ne pominje u mundanoj. u prvoj karti prethodnog ingresnog sizigijuma od 10.12.2011. u 15.36. za Beograd,  asc pada u Sa. ono sto je vrlo specificno za Ptolomeja jeste insistiranje na dvojakom izrazavanju elementalne osnove pa tako esencijalno topli i suvi Sa posmatra se i u kontekstu cinjenice da znak pada na kraj jeseni. u tom smislu imamo jesenji znak na asc prezimskog sizigijuma pri cemu je vladar JU okcidentalan u hladnom i suvom znaku pa mu je krajnji potpis zbog retrogradnosti hladan i vlazan. 1. ugao horoskopa ukazuje na umerene do iznad prosecne temperature na pocetku doba jer je Sa vatreni znak u jesenjoj cetvrti. r JU nikako nije dobar predznak jer r planete, a Ptolomej ih naglasava u opstem delu mundane metodologije kao posebne vesnike, simbolizuju ekstremne vremenske uslove i ovde je JU na donjem uglu pokazujuci da do pogorsanja dolazi na kraju zime, u drugoj polovini doba, odnosno, u 3. cetvrtini otprilike. cela karta se deli na 4 kardinalna dela pocinjuci od asc preko mc-a, kako to vec ide sa mundanim firdarima.

MO, 2. od 3 primarna faktora je ekstremno hladan i vlazan jer je u Sc, hladnom i vlaznom znaku, u poslednjoj hladnoj i vlaznoj fazi.

Sa na asc u opstim karakteristikama prema Ptolomeju simbolizuje vetrovito vreme i jace vazdusne struje. U 1. knjizi 18. poglavlju u delu u kojem govori o projekcionim trigonima (podela sveta prema dvodimenzionalnoj mapi), vatreni znaci pripadaju severnom i severno-zapadnom delu sveta s tim sto JU vlada borealnim (severnim) vazdusnim strujama uz kombinaciju sa MA iz zapadnog dela sveta pa imamo ukrstanja sa severa i jugozapada po pitanju vetrova u ovoj karti.

drugi horoskop asc postavlja u tople i vlazne Ge. MO iz pune faze je kod juznog cvora, dakle, imamo eklipticki MO sa okcidentalnom, hladnom i vlaznom VE na vrhu neba. MO je 90 MA-jugozapadni vetar pa od ovog dela zime imamo i neke jugozapadne vazdusne struje u kombinaciji sa borealnim. ovo je vec meteoroloska prica i ne ulazim u nju.  ME, vladar ovog horoskopa, je ekstreman jer je r (sve r planete upiucuju na nenormalnosti, odstupanja od proseka). Ptolomej, takodje, vrlo vodi racuna o latitudi planete. ME je ovde u severnom delu Sa ukazujuci na severno i hladno i to na dsc (2. polovina zime, razdelna tacka dijagrama izmedju solarnog i lunarnog). ME je ujedno i vladar asc i almuten MO.

treca relevantna karta (nisam sve po redu ni radila, vrlo brzo sam ovo pogledala pa ne znam sta se na sta odnosi) mada mislim da je ovo karta punog MO u Co posle 9.1.2012. Aq na asc, toplo i vlazno, ali i zimski znak na asc. SA, vladar horoskopa orjentalan, hladan i vlazan u vlaznom i toplom znaku blizu r stanice. okcidentalna VE na asc, ponovo ista kao i iz prethodne karte, ovoga puta na asc, vrlo hladna i vrlo vlazna. MO je u hladnom i vlaznom znaku, u 6. kuci koja simbolizuje objektivnevelike nedace i ciji je vrh na Sirijusu, pasjoj zvezdi. MO mundana pozicija ponovo ukazuje na neku drugu polovinu, nesto kasnije, i ovde idemo ka kraju januara jer je ovo karta januarskog sizigijuma.

pun MO za Aq asc postvalja asc u Li (kardinalni znak najvecih promena), orjentalniSA r na samom asc, dakle, ekstremno hladno i vlazno. vladar asc VE okcidentalna, hladana i vlazna, u hladnom i vlaznom znaku svoje egzaltacije (ekstremno hladno i ekstremno vlazno).

SO ingres u Aq. asc Le, dakle, toplo i suvo, ali SO vladar u egzilu u zimskoj Aq. na donjem uglu r SA (ekstremno hladan i vlazan), a na suprotnom uglu r JU u okcidentalnoj fazi jos uvek (vrlo hladan i vlazan). setite se opstih mundanih pretpostavki u vezi sa r superiornim planetama kako Ptolomej o njima govori. dva hronokratora jedan preko puta drugog, na dva ugla u r fazama (hladno i vlazno po ko zna koji put).

za Le na asc ciklusa Klaudije kaze da je njegov vodeci deo (onaj koji u primarnoj rotaciji izlazi na istoku) je "kuzan i baksuzan" (reci zavise od prevoda, ali u svakom imamo malefican opis).

paranatalonte nisam ni dotakla kao ni ostatak zime (ingres SO u Pi, pun MO u Pi, medjulunacije...). ovo ostavljam vama.

sta je poenta u svemu ovome? kada se pogledaju karte ono sto se mora uociti jesu planete na uglovima, njihovi temperamenti prema fazi i znaku, MO i vladar asc. poenta je uociti dominatni temperament. ovde, bez da se ponavljamo vise puta, lako cete zapamtiti "hladno i vlazno, hladno i vlazno, hladno i vlazno...". u ovome je sustina predvidjanja. kada se toliko puta istaknu hladni i vlazni signifikatori dobijamo ekstremnu hladnocu za prosecne uslove i ekstremnu vlagu koja u kontekstu zime i temperature moze znaciti samo sneg. prva karte preingresnog sizigijuma lepo pokazuje da do pogorsnja dolazi u drugoj polovini doba dok je prva polovina umerena.

     Ovo je Zima bila neverovatno hladna i nonstop je padao sneg. Sećam se da mi je sneg bio do kolena jedno vreme ~ a i to je realno poslednja prava Zima u Bgd dodatno...
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #31 poslato: 22. Septembar 2017. 10:32:28 »
22/09/2017 Petak ~ Jesen ~ 22:02:30 ST




     Najjednostavnija opcija tumačenja bi bila :

a) pogledati uglove čarta :
○ uglovi se nalaze u promenljivim znacima
• kod :ic: stelijum planeta u Devica - Venera Mars Merkur
• kod :desc: Saturn u Strelac

~ samim tim i vreme u toku Jeseni će biti promenljivo

b) pogledati planete vladare uglova :

:as: Blizanci sa Merkur 17° Devica
:mcc: Ribe sa Jupiter 26° Vaga
:ic: Devica sa Merkur 17° Devica
:desc: Strelac sa Jupiter 26° Vaga

~ Merkur u svom sedištu i znaku svoje egzaltacije baš kod :ic: Ovo nam pokazuje da će Jesec biti ona prava klasična Jesen - mokra, hladna, vetrovita...

~ Jupiter u Vagi u 5 polju, pokazuje nam da će vlažnost biti dosta uvećana i da će biti jako puno padavina.

~ :as: Blizanci :

◘ Po Ptolomeju,ovaj znak je u celini uravnotežen. Po delovima,prvi stepeni su vlažni i promenljivi,sa pojavom nepogoda,srednji su stabilni,dok su poslednji mešanog karaktera. Prva polovina je vlažna i vetrovita i donosi zemljotrese, a druga je suvlja. Ovde imamo :as: na 19° Blizanaca , sam kraj 2 dekade.

~ vladar Merkur u Devica :

◘ Po Ptolomeju vaj znak je u celini važan i obojen grmljavinskim nepogodama, sa vetrovitom prvom polovinom i stabilnom drugom. Po delovima, prvi stepeni su topli i destruktivni, srednji umereni, a zadnji kišni. Ovde imamo da je Merkur na 17° Devica , opet sam kraj 2 dekade. Merkur u Devica može da donese nagle i česte promene vremena, pre svega vezano za vetrove. Pošto je on Almuten za skoro sve planete, kao i za :as: , može doneti nepogode, grmljavine ( :0: sa Mars dodatno) zemljotrese (na samom :ic: ) a može da utiče i na vodostaj reka & mora takodje.

~ Jupiter u Vaga :

◘ Po Ptolomeju ovaj znak je u celini promenljiv sa prvom polovinom koja je vetrovita i drugom koja je vlažna i "zagušljiva". Po delovima, prvi i srednji stepeni su ujednačeni, a poslednji vlažni. Ovde imamo da je Jupiter 26° Vaga , što znači da je u 3 dekadi.

c) pozicija Meseca :

•○• Mesec 01° Škorpija ~ u znaku svog pada, na spaljenom putu u 6 polju

~ ovo nam potvrdjuje opciju o povećanoj vlažnosti i obilnim padavinama, ni malo povoljna pozicija za Mesec - njegov Almuten je Mars koji je ovde vrlo blizu Merkur pa nam to pokazuje nagle promene vremenskih uslova koji će biti propraćeni burnim promenama pravca vetra koji može doneti iznenadne jake nepogode.

~ takodje, ovo nam ukazuje da će ova Jesen vrlo verovatno da nam donese slab imunitet i da će prehlade & infekcije & virusi da budu povećani (zdravstveni problemi najviše vezani za uho-grlo-nos, ali i za uro-genitalni deo tela)

~ ovaj znak je u celini obeležen gromovima i olujama, sa prvom polovinom toplom, a drugom vlažnom. Po delovima, prvi stepeni su snežni, srednji umereni, a poslednji uzrokuju zemljotrese. Ovakva pozicija Mesec može da ukaže na vrlo vlažno i hladno vreme, sa puno vetra, a moguće je da će i povremeno biti slabije susnežice, a Zima nam može doći i ranije od očekivanog (ali taj sneg se neće dugo zadržati) Jutrarnji mrazevi, magla su vrlo verovatni.

d) aspekti koje vladari uglova imaju sa ostalim planetama :

○•○ Merkur :0: Mars i šira :0: Venera - stelijum u Devica
○•○ Merkur :90: Saturn u Strelac
○•○ Merkur :60: Fortuna u Rak

~ ovo nam daje informaciju da će vreme biti vrlo oštro, sa puno jakih vetrova, dosta nižim vazdušnim pritiskom, vrlo hladnim noćima i jutrima. Merkur najjaci uticaj ima u delovima gde provladavaju ravnice , na obalama reka i mora, pa će se tako u tim delovima zemlje i nabolje manifestovati njegov uticaj i simbolika.

e) strane Sveta :

Vrhovi polja :
:as: Istok
:ic: Sever
:desc: Zapad
:mcc: Jug

Planete :
Venera / Neptun : JUG
Mars :  ZAPAD
Jupiter / Uran : SEVER
Saturn : ISTOK
~ ostale planete nisu uključene u podelu...

~ Najvažnije je postavka :ic: tj IV polja, koje predstavlja mesto gde se mi nalazimo - u ovom slučaju to je Beograd.

~ planete u ovom polju će nam pokazati vremenske prilike na lokaciji za koju je čart odradjen, pa tako ovde imamo Venera Mars Merkur u Devica . Venera je hladna i vlažna. Mars je suv i topao. Merkur je promenljivog karaktera.

~ ceo ovaj stelijum je obojen naravno ovim Merkur koji jeste u svom znaku i u znaku svoje egzaltacije, ali ne treba zaboraviti ni činjenicu da ga Sunce i dalje "kači" sa svojim zracima, što će i doneti nagle promene vremena.

~ Jupiter po svojoj prirodi je topao i vlažan, pošto ima povoljne aspekte, on može da pomogne u regulisanju vremenskih uslova, ali isto tako pošto se preko aspekta sa Satur koji pak ima aflikaciju prema Merkur , spaja sa Saturn , moguće je da će ta kombinacija da donese velike razlike u atmosferskom pritisku (jer Jupiter daje povišen, a Satur nizak pritisak)

~ Mesec je u prvoj četvrti, raste, po prirodi hladan i vlažan, postavljen u znaku Škorpija i on tako povećava vlažnost i donosi naravno puno padavina, a sam znak Škorpija može doneti promenu vodostaja nivoa reka i mora, blato, odrone, poplave.

Ako posmatramo širu sliku, na mundanom nivou, pogledaćemo i postavku transsaturna :

Uran u Ovan u XI polju ima :180: sa Jupiter
Neptun u Ribe na samom vrhu kod :mcc: ima :180: sa ovim stelijumom u Devica
Pluton u Jarac u VIII polju ima :90: sa Jupiter i :120: sa stelijumom u Devica

Uran donosi porast pritiska, ali i vrlo hladan vazduh, on je vladar jakih oluja (tornado, orkan itd...) i donosi nagle jake udare vetra, a takodje se vezuje za munje i gromove.

Neptun se pak vezuje za ciklone odnosno polja niskog vazdušnog pritiska, a u skladnu sa njegovom konfuznom prirodom, može da donese i magle ili pak čudne vremenske uslove (potpuno suprotno od očekivanog) Ovde vidimo da je pravac Sveta Jug naglašen postavkom Neptun kod :mcc: pa tako svaka "vodena" opasnost će nam dolaziti otuda.

Pluton se vezuje za sve prirodne katastrove. Sama postavka u VIII polju, ukazuje da će u toku Jeseni biti razloga za brigu - pošto je u znaku Jarac , koji je zemljani znak, a ima aflikaciju od Jupiter u Vaga koji je vazdušni znak i benefični aspekt sa Venera Mars Merkur u Devica , opet zemljani znak, možemo da dodjemo do zaključka da će biti potencijalnih odrona zemljišta (usled velikih padavina) kao i potencijalnih jakih zemljotresa.

◘ samo Sunce u Vaga je u znaku svog pada, pa tako Sunce koje je po svojoj prirodi toplo i suvo u toku Jeseni postaje melanholičnog karaktera i gubi na svojoj toplini. Sunce u ovom čartu nema aspekata, sem što se nalazi u istom znaku gde i Juptier , pa nam to govori o mogućnosti dobrih vremenskih uslova, čistom vazduhu i kratkotrajnim lepim danima u toku ove Jeseni.

Merkur od aspekata rekli smo ima :0: sa Mars što donosi jake vetrove i oscilaciju u temperaturi, ima :0: sa Venera koja je u znaku svog pada, pa nam to pokazuje loše vremenske uslove (vlaga, kiša, blato, bljuzgavica) Merkur ima i :90: sa Saturn i taj aspekt nam donosi izuzetno oštre jake jugo-zapadne vetrove.

Venera isto tako ima :0: sa Mars pa to u toku Jeseni donosi kišu i tmurno vreme, a njena :180: sa Neptun donosi opet naravno jake kiše, ali i česte magle i zagadjenost vazduha (smog-magla koji se sporo razilaze u jutranjim časovima) Ona sam je u znaku svog pada, a pošto je dominantna u dolinama reka & polja & njiva, moguće je da će doneti blato & poplave u tim delovima zemlje.

Mars je extremista, pa će tako ovako postavljen u znaku Device kod :ic: da donese naravno i extremne vremenske uslove koji baš i nisu specifični za Jesec. Pošto ima mundano :180: sa Neptun poplave ( Neptun Ribe ) zbog podzemnih voda ( :ic: ) su skoro pa zagarantovane naročito u ravničarskim krajevima ( Devica )

Jupiter kao benefik može da donese privremene normalne vremenske uslove, on deluje prvenstveno na područijima velikih gradova, šuma ili vekikim prostranstvima, pa će tako njegov :90: sa Saturn u ovom slučaju da donese hladno i tmurno vreme ~ a pošto sam Saturn je jako hladna i suva planeta, ali se nalazi u znaku Strelac koji je topao vatreni znak (pa još i sam Jupiter je nj vladar) vidimo da će ova aflikacija da donese "dosadne" padavine naročito na jugo-zapadu zemlje, u planinskim predelima (što naravno može zbog aflikacije da donese odrone zemljišta)

◘ i Jupiter i Saturn imaju mundani aspekt sa Uran ~ Jupiter ima :90: a Saturn ima :120: - i ovo nam pokazuje nagle i nepredvidljive vremenske uslove koji nas očekuju u toku ove Jeseni. Jupiter :180: Uran donosi opasne vetrove, praćene kišom i jakim munjama / grmljavinom, dok s druge strane Saturn :120: Saturn će nam doneti snažne hladne severne vetrove, pomeranje tla, zemljotrese (ili čak erupcije vulkana)

◘ najveći mundani extremista je naravno Pluton - u ovom slučaju on se nalazi i u malefičnom VIII polju, ima aflikaciju sa Jupiter i benefični aspekt sa Venera Mars Merkur - ali nemojte se zavaravati da će benefični aspekt da donese nešto dobro, u slučaju Pluton vrs. vremenski uslovi, ovakva kombinacija donosi poplave, požare, zemljotrese, pa i pojačanu radijaciju i potencijalne kataklizme (benefična priča će samo da pokaže da te opasnosti neće biti dugotrajne i "apokaliptične")

~ Mesec :60: Merkur : tmurno, teško vreme sa kišom
~ Mesec :60: Venera : tmurno, teško vreme, kao da je Zima
~ Mesec :60: Mars : puno kiše i promenljiv vazdušni pritisak
~ Jupiter :90: Saturn : jako puno vetra i povišena vlaga
~ Mars :0: Venera : napetost u vazduhu, propraćeno jakom vlagom
~ Mars :0: Merkur : puno vetra, težak vazduh, nagle promene vazdušnog pritiska
~ Venera :0: Merkur : vetar i tmurno (depresivno) vreme

f) treba pogledati i samu postavku planeta po Dekadama, jer nam i to može dati dodatne informacije vezane za vremenske uslove u toku ove Jeseni :

~ Sunce 1 dekada Vaga - umereno promenljivo vreme sa pojačanom vlagom
~ Mesec 1 dekada Škorpija - vrlo velika vlažnost i puno kiše / grmljavine
~ Merkur 2 dekada Devica - umerene temperature vazduha
~ Venera 1 dekada Devica - povremene padavine, promenljivo-umereno vreme
~ Mars 2 dekada Devica - velika razlika u temperaturi izmedju dana i noći
~ Jupiter 3 dekada Vaga - hladno vreme, pojačani vetrovi, vrlo nepredvidivi vremenski uslovi
~ Saturn 3 dakada Strelac - nepredvidjeno viša temperatura od očekivane

g) naravno, možemo pogledati i arapske tačke vezane za vremenske uslove :

~ a.t. vremena [uopšteno] :as: + dispozitor Merkur - Merkur
• ovde vidimo da je a.t. vremenskih uslova 18° Blizanci

~ a.t. toplog vremena : :as: + Mars - Sunce
• ovde vidimo da je a.t. toplog vremena 29° Bik kod Plejada - dispozitor Venera Devica kod :ic:

~ a.t. oblačno vreme : :as: + Saturn - Mars
• ovde vidimo da je a.t. oblačnog vremena 29° Devica - dispozitor Merkur Devica kod :ic:

~ a.t. kišno vreme : :as: + Venera - Mesec
• ovde vidimo da je a.t. kišnog vremena 21° Ovan - kod Uran - dispozitor Mars Devica kod :ic:

~ a.t. hladno vreme : :as: + Saturn - Merkur
• ovde vidimo da je a.t. hladnog vremena 23° Devica - dispozitor Merkur Devica kod :ic:

     Sve u svemu... poželjno je nabaviti kabanicu, gumene čizmice, veći kišobran i puno debelih džempera i čarapica za ovu Jesen i da se nadamo da neće biti baš toliko puno kiše (poplava i ostalih problema)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #30 poslato: 10. Decembar 2014. 14:48:30 »
Da vidimo kakva nas Zima očekuje ove godine :pamet:


Da se prvo podsetimo kako se gleda ovaj čart :

:as: Vaga sa Venera 14° Jarac u IV polju
:mcc: Rak sa Mesec 28° Strelac u PH i III polju
:ic: Jarac sa Saturn 29° Škorpija u PH u II polju
:desc: Ovan sa Mars 13° Vodolija u V polju

Sunce naravno 00° Jarac na samom kraju III polja, tj u 4 znaku od :as:

U ovakvom čartu, uglovi su najbitniji, pa ondak i njihovi vladari. Ovde vidimo da su kardinalni znaci u igri. Njihovi dispozitori su 2 fixna, 1 kardinalni i 1 promenljivi. Ovakva kombinacija planeta da su čak 2 planete u PH dok je treća spaljena, a četvrta nema povezanosti preko aspekata ni sa jednom od ove tri planete, ukazuje da će vreme biti sve samo ne prava Zima.

Sam vladar :as: je Venera koja je u Jarac i nalazi se na dnu čarta. Ovo nam pokazuje da će zima da bude vrlo hladna (jer sama Venera je po svojoj prirodi hladna i vlažna, dok je znak Jarac po svojoj prirodi hladan i suv - pa preovladava taj hladni element) Ona je ovde u svom terminu i TV2.

Idemo dalje ~ :ic: u Jarac sa Saturn u Škorpija ( Saturn po svojoj prirodi je hladan i suv, dok je Škorpija po svojoj prirodi hladna i vlažna) Ovde već vidimo da s obzirom i sam Saturn je vladar zime i snega, al postavljen u ovom znaku, pa još i u Praznom Hodu, pored fixne zvezde Bungule, može samo da donese ledene kiše, bljuzgavicu i klizišta. On je ovde u svom terminu.

Sledeći je :mcc: u Rak sa Mesec u Praznom Hodu u Strelac - koji čak i malo je spaljen, tj ima aplikacionu putnanju ka spaljenosti ... Mesec je po svojoj osnovnoj prirodi hladan i vlažan, a on se ovde nalazi u Strelac koji je po svojoj prirodi suv i topao, pa otuda nama pokazatelj da će Zima da bude toplija od očekivane, a spaljenost doprinosi toj priči pored činjenice da je u PH i da se nešto previše neće menjati vreme ( :mesec: sam po sebi je vrlo bitan u ovakvim čartovima) Mesec je ovde peregniran i nema svoje dostojanstvno.

:desc: u Ovan sa Mars u Vodolija u padajućoj kući. Sam Mars po svojoj prirodi je topao i suv, dok je Vodolija po svojoj prirodi hladna i suva - ako ništa drugo, poklapaju se u suvoći, što opet pokazuje da najverovatnije neće biti klasičnog snega ni ove Zime. Mars je peregniran, a čak ima samo 1 aspekt - aplikaciju :180: sa Jupiter (ako ne računamo separaciju :60: sa Uran )

Šta imamo još ovde? Spaljen Merkur i Uran na uglu. To nam garantuje puno vetra. Merkur i Uran su vladari vetra, košave, tornada itd... Ovde u ovakvim čartovima, spaljenos pojačava uticaj neke planete, tj ističe ono realno, ali negativno što ona ima u svojoj prirodi.

Aspekti? Skoro pa ih i nema. Mesec i Saturn u PH, Sunce :0: Merkur :0: Venera (ako ne računamo i to da je tu Pluton ) Mars ima samo :180: sa :retro: Jupiter i ovaj sa njim ima samo taj aspekt. Generalno, uz ova 2PH vreme neće biti nešto promenljivo. Moguće je da će sneg da krene (al onaj lep, normalan) tek ili na samom početku Zime ili pak od sredine Januara 2015, ali da neće nešto baš i da traje i da će bre da bude bljuzgavice i ledene kiše uz jako puno hladnog vetra. Računam da će se od sredine Februara povećati tj pojačati vetrovi, da će nam Mart biti vrlo hladan, ali i vlažan.
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže Dragona*

  • * Posetilac *
  • *
  • Poruke: 12
  • Reputaciona snaga: 75
  • Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!
  • Pol: Žena
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #29 poslato: 25. Maj 2014. 15:30:09 »
Hvala. :)
Credendo Vides

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #28 poslato: 15. Maj 2014. 19:26:54 »
     Nevreme je krenulo kada je :tr: Mesec iz Škorpija spojio :tr: Jupiter i :tr: Saturn ... uz ovaj veliki T :90: a uskoro možemo da očekujemo i pojačane vetrove kad :tr: Mesec iz Strelac :180: :tr: Merkur ...
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže Dragona*

  • * Posetilac *
  • *
  • Poruke: 12
  • Reputaciona snaga: 75
  • Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!Dragona is leading the good life!
  • Pol: Žena
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #27 poslato: 15. Maj 2014. 18:34:58 »
Moze li neko da objasni ovu provalu oblaka u Srbiji...?  :zbun2:
Credendo Vides

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Praktični primeri i vežbe
« Odgovor #26 poslato: 20. Januar 2014. 17:54:59 »
     :mislilac: da vidimo o čemu se radi kada je ova Zima 2013/14 u pitanju... jer ovo je SVE samo ne ZIMA :hum:



     Šta imamo ovde :pamet: :sherlok:

:as: 28° Rak (stepen pada Mars ) sa Mesec 17° Lav :0: II polje
:mcc: 09° Ovan sa Mars 06° Vaga :0: :ic:
:desc: 28° Jarac sa Saturn 19° Škorpija :0: V polje
:ic: 09° Vaga (Vindemiatrix fixna zvezda prirode Merkur uz primese Mars i Venera )
Dan : Saturn ; Sat : Mesec

     Odmah već na prvi pogled se vidi da će ovo više biti mokra Zima, bez mnogo snega i ne mnogo niskih temparatura. Jednostavno previše vode, Mesec peregniran pa još :90: Saturn koji pak ima :120: sa :retro: Jupiter

     Takodje, vidimo i Mars :180: Uran na osi :ic: :mc: Ovaj aspekt ume da donese jake vetrove, a to podržava i širi :120: Mesec i Merkur ~ još je Merkur ovde skoro pa na Centru Galaksije.

     Ali, pošto je :as: na 28° Rak takodje moramo da uzmemo u obzir i Lav tj Sunce 00° Jarac koje od aspekata ima : :0: Pluton :0: Merkur :90: Mars :90: Uran :60: Neptun Hiron :60::120: SMČ JMČ i čak :135: sa Mesec pa odatle možemo da vidimo vrlo promenljivo vreme, mnogo više temperature za ovo doba godine, veliku vlažnost i problematičan vazdušni pritisak uz dodatak pojačanog zagadjenja vazduha. Sve ovo može da bude na žalost velika i jaka osnova za raznorazne viruse i infekcije.

     Ako i bude nekakvog snega, posmatramo Saturn i Mesec - ovde vidimo da je medju njima apl. :90: što može da donese bljuzgavice i temperature od -5° do +5° ali će to relativno da bude kratkog veka, možda samo Februar.

     Isto tako, zbog Mars :180: Uran i Mars :90: Sunce Pluton su mogući zemljotresi, dok SMČ Škorpija u IV polju :120: Neptun Ribe u VIII polju može da ukaže i na velika klizišta i poplave ~ kao što se i vidi na slici dole :

     
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."