Autor Tema: Mesec u Vodoliji  (Pročitano 11991 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Amry*

  • Gost
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #16 poslato: 30. Maj 2013. 10:25:10 »
Ja imam Mesec u Vodolija u 3 k. i zaista mi je prijateljstvo jako bitno, ali isto tako brzo razmisljam i razumijem neke stvari sto vecina ne moze da skonta.

Kada upoznam nove ljude nastuzpim nekako previse otvoreno i vecini koji su takvi sam jako jako zanimljiva, ali ponekad primijetim da ljudima znam djelovati da tako kazem napadno. Vecinom ne razmisljam puno kako cu se postaviti prema nekome, vec to nekako radim spontano. I velika sam pricalica, mada najvise volim intelektualne teme :)

laborant 55*

  • Gost
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #15 poslato: 29. Maj 2013. 22:29:53 »
Da podelim sa vama :heartshape:najlepsi opis Mo u vodoliji.
http://www.jovanalg-astrology.com/mesec.aq.html

jeste Kosmo zaista je najlijepši opis tog Mjeseca i meni se jako sviđa jer je i moj  <3

Van mreže kosmopolita*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1050
  • Reputaciona snaga: 1525
  • kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #14 poslato: 29. Maj 2013. 21:51:26 »
Da podelim sa vama :heartshape: najlepsi opis Mo u vodoliji.

Ako poznajete nekog sa ovim položajem Meseca, sigurno se pitate kakvu „lošu“ nameru ima kad je tako bezrezervno otvoren prema vama u prvom susretu? Mora da iza takve lakoće i spontanosti stoji nešto? Mora da se pravi da vas poznaje oduvek, da vas tako lako prihvata, i ne moguće je da je tako srdačan i dobronameran a da iza toga ne stoji nešto? i mora da vas laže dok zine, kad kaže da ga duboko pogadja nesreća svakog pojedinca na svetu?

Pa vam se onda čini da nije baš „sav svoj“, jer je započeo priču o vazemaljcima, pa mašta o vratolomnoj vožnji u kabrioletu po Arizoni, pa priča kako bi rado proputovao Rusiju od severa ka jugu, pa priča kako bi živeo/la na Kubi, kako bi rado da se preseli na Aljasku i svakog jutra sa ribarima izlači prvu mrežu??!! I uvek mu jao kao bolje, negde daleko??!

Pa se misli kako može da vama pomogne ili reši neki vaš problem, ne tražeći ništa zauzvrat??! A prvi put vas u životu vidi???? Pa nema presuda, kao, da li ste bogati ili siromašni, pa ga kao, ne zanima ni da li ste pismeni ili nepismeni??

Pa pukne kao „petarda“ kad kažete „ciganin, musliman, crnac, ustaša, četnik“?! Kao njemu su svi isti. Pa kad ga pitate „ a izvin'te molim vas, čime se vi bavite, od čega mislite da živite danas, sutra“ e tu se promeni i kaže „danas i sutra ne postoji. Postoji sada i odmah“.

Pa nema mira ni sekunde da sedi u mestu, pa bi u dva ujutru na benzinsku pumpu na kraju grada na kafu?? Ko to još radi? A nervozan čovek, jakoo, kad god pokušate da ga spustite na zemlju i vratite u realnost, jer ona kao ne postoji. Svašta! Pa voli, kao, sve i sve razume, jedino njega niko ne razume???!!!

Jao, pa kad krene još da priča o intuiciji, o vašoj budućnosti, o vizijama koje ima, o stanu u potkrovlju na 15 spratu (a nema ni dinara u dzepu, ali on kao zna da ce imati pre ili kasnije). Bože me sačuvaj! Pa ni sekund ne prodje da ne pomene njegove/njene „drugare“ koje, kao, voli kao rod rodjeni, i kao nije ninakoga ljubomoran, već zamisli, srećan je jer im je dobro??!
Pa kao, mrzi foliranciju, lažove, one sporokapirakjuće, materijaliste, i baš misli da ste vi divna osoba (a zna vas 3 sekunde)???

Jaooo, a spava po 2 sata dnevno (pazi da mu ne poverujemo). Pa umro bi posle dva dana.
O Bože kakav ludak (ili čudak)??
E tako, ništa tu nije kako treba. Ima iza toga nešto ozbiljnije. Profit, usluga...ko zna šta sve ima tu!!!
 
E tu ste se prešli, postoje stvarno i takvi ljudi. Ljudi otvorenog srca i čiste duše, koji ništa ne traže za sebe, koji samo daju. Postoje oni koje prošlost, spletke, abrovi, malicioznost, stvarnost - iskreno ne zanima. Postoje oni koji život doživljavaju kao igru u kojoj nema gubitnika, jer su svi dobitnici. Postoje oni koji ni psa ne bi ostavili na ulici, a kamo li bespomoćnog čoveka.
A njima je ponekad potreban samo iskren, nesputan čovek, sa kojim neće morati da se ubedjuje oko namera, stavova i sl. I zna on šta je vama u glavi, ali neće da vam kaže, jer tako dobro razume različitosti.

http://www.jovanalg-astrology.com/mesec.aq.html
https://imgur.com/a/fh5wK7w

O Bogu – dok ne utvrdiš vjeru u Njega,
O tuđem grijehu – dok se ne sjetiš svoga,
i o sutrašnjem danu – dok ne svane."

Van mreže jadrankar*

  • * Ovaj prešišao i Tolstoja *
  • ******
  • Poruke: 2619
  • Reputaciona snaga: 2805
  • jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • Astro Vulkan
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #13 poslato: 13. Mart 2013. 15:14:35 »
Mesec u Vodoliji – kosmička duša
Stajao je na vrhu brda, nestrpljivo ali sa velikom pažnjom pripremajući opremu uz pomoć koje će se po ko zna koji put vinuti u nebo i prepustiti vetru da ga nosi visoko iznad ostatka sveta, kome svejedno nije ni pripadao. Trenuci tog slobodnog, ali ujedno i veoma rizičnog leta bili su jedini i retki momenti kada je osećao spokoj, u svojoj inače veoma nemirnoj duši. To su bili momenti za koje živi, momenti u kojima čisti svoj um i svoju dušu.



Beskrajno nebo, vetar, paraglajder i on koji njime upravlja ne osećajući ni strah, ni neizvesnost, već samo mir i slobodu. Ta potreba da bude visoko iznad svega što se dešava dolazila je iz njegovog najintimnijeg dela, iz Meseca koji je u trenutku njegovog rodjenja prolazio kroz znak Vodolije. Uvek je imao potrebu da se izdigne jer on ne može funkcionisati u ravni, horizontalno kao većina, već su njegove brze misli uvek išle ka nebu, ka zvezdama, ka nekim višim sferama i izvorima, jer on ih oseća i zna da postoje.

Smatraju ga čudakom, zanesenjakom, često egoistom, individualistom, nestalnom osobom, ali ga istovremeno priželjkuju u svom društvu jer je neizmerno duhovit, zabavan, pun novih ideja i spreman na pokret.

On ni ne može biti drugačiji jer ni njegova porodica nije konvencionalna. Živeo je kao u komuni. Njegova majka, nije robovala tradiciji. Uran je razorio njen bračni i porodični život i odgajala ga je sama, ali u domu u kome nikada sami nisu bili. Ona nije bila smirena, i nije bila od onih majki koje svoje dete maze, teše i miluju. To je jedna samovoljna žena koja je uvek pokušavala da mu objasni da je život tvorevina svakog pojedinca ponaosob, ali pojedinca koji poštuje slobodu, ljude, ideale i kretanje. Njegova majka je bila tu ali neka nova ideja, novi iznenadni dogadjaj mogao ju je u svakom momentu odvesti u nepoznatom pravcu i odvojiti od njega na onoliko vremena koliko dugo ona to bude želela. Zahtevajući svoju slobodu, davala je i njemu njegovu, ali zbog toga nije mogao naučiti šta je posvećenost, šta je bliskost i šta je toplina skladne porodice. Smatrao je da svojoj majci nije dovoljno bitan, jer je mislio i osećao da ona njega voli koliko i ostatak sveta. To je bilo tačno, ali vremenom postao je isti.

Njegovo detinjstvo bogato stalnim promenama, kretanjem, iznenadnim dolascima i odlascima ljudi koji ga okružuju, učinilo ga je nemirnom dušom koja teži i traži neki viši cilj.



U mladosti i svojoj potrazi za kosmičkom istinom probao je sve. Doatakao se svih poroka ali ne zato što je tražio utehu, jer on nije bio nesrećan, već zato što je tražio odgovore, a za njega granice ne postoje. Za njega ne postoje zakoni i društvene norme, jer on ne živi ovde i sada. On je samo u prolazu, ali je iz njemu nepoznatih razloga, tu malo zaglavio. Njegove misli, njegove ideje daleko su hiljadu svetlosnih godina i zato ga niko i ne razume.

Srljajući ka realizaciji svoje ideje (tačnije ka milion ideja) koju još nije ni definisao (ali to će usput učiniti) tome je podredio lični i porodični život. Što mu je ideja važnija i jasnija, više se udaljava od drugih i gotovo sigurno neće nikada ni zasnovati porodicu. Drugi ljudi imaju pogrešno mišljenje smatrajući da je on usamljen, ali on ustvari ima brojniju porodicu od bilo koga u njegovom okruženju. Njegova porodica su svi stanovnici ove planete, a njegov dom je planeta Zemlja. Ali za njega to je skromno, malo mesto i on stremi da ode dalje, da se popne višlje. On je svetska duša, naklonjena ideji a ne sentimentu. Njegova duša i njegov nervni sistem ne trpe status kvo. Za njega život je stalna promena, stalna težnja ka boljem, stalni napredak. Za njega život nikada nije tu gde se nalazi i u tom trenutku, već je uvek negde drugde u bližoj ili daljoj budućnosti.

Zbog svega ovoga što u sebi nosi i što njegovu dušu čini, njegov život je uzbudljiv, nemiran, rastrzan i veoma promenljiv. On traga za univerzalnom ljubavlju, on traga za jednakošću medju ljudima, on traga za svetom u kome će samo kreacija uma stvarati velika dela. Često ga nazivaju i ludakom, ne shvatajući da je on možda istinski genije čiji um je daleko ispred njihovog i samim tim njima nerazumljiv.



Svoj let privodio je kraju, jer je već i vetar počeo da ga opominje otežavajući mu upravljanje paraglajderom. Naravno. Lagano kao list kad napušta svoje stablo, spustio se, ali nije bio ljut, jer vetar je bio njegov jedini, pravi i najbolji sagovornik. Samo se njemu pokoravao jer je bio vrlo svestan (mada je on uvek svestan) da ipak postoji sila i od njega jača i veća.

Tatjana Milošević

http://www.astrobalans.com/mesec-u-vodoliji/
:lucky: http://tinypic.com/view.php?pic=vo215z&s=9#.VmA65V4so-g[/url]

Astroloske konsultacije u poslovnom prostoru Astro vulkan u Borci Zakazivanje na 060-3320-559 :lucky: 

Sajt: http://strelac662010.wix.com/astro-vulkan
Blog: http://astro-vulkan.bloginternet.net
Blog: http://astro-vulkan.blogspot.com/

Swiss*

  • Gost
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #12 poslato: 06. Februar 2012. 01:01:23 »
naravno...
recimo, moj Mo je u 4. kuci, prirodnoj kuci Raka i ja definitivno imam dosta odlika Meseca u Raku... prilichno sam "majchinski tip", obozavam decu...  a vala i "padam" na tipove sa Mo u Raku...  prosto osetim bliskost sa ljudima kojima Mo u Raku...
i inache smatram da je vrlo bitno u chijoj se prirodnoj kuci nadje neka planeta

Ahh, pa zato meni Lavovi do nekle i idu na "zivce" :lol: (muski)

Van mreže andjelikadepeures*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 326
  • Reputaciona snaga: 74
  • andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!
  • Pol: Žena
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #11 poslato: 06. Februar 2012. 00:21:37 »
Pitam vas...moze li se Mesec uzeti do nekle u obzir kad je u 11 polju kao kod mene sto je, uzeti u obzir sto pise o Mesecu u Vodoliji ili ne?!

naravno...
recimo, moj Mo je u 4. kuci, prirodnoj kuci Raka i ja definitivno imam dosta odlika Meseca u Raku... prilichno sam "majchinski tip", obozavam decu...  a vala i "padam" na tipove sa Mo u Raku...  prosto osetim bliskost sa ljudima kojima Mo u Raku...
i inache smatram da je vrlo bitno u chijoj se prirodnoj kuci nadje neka planeta

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #10 poslato: 05. Februar 2012. 22:19:06 »
     Da, baš tako :ok:  Mesec poprima (kao i svaka druga planeta) osobine, navike, želje, itd. polja u kojem se nadje, pa tako imate eto baš ovaj naš primer ~ Mesec u Devica u 11 polju ~ pod uticajem Vodolija znači ~ excentrični detaljista, individualac koji ne može bez ljudi, koji mu smetaju, al bez kojih se oseća prazno ~ dodano naravno nije za zgoreg pogledati na primer šta radi vladar 4 polja (analogno samom Mesec jel...) u odnosu na Uran (analogija Vodolija...) Kod mene je skoro cela Vodolija u 4 polju, a Uran mi je u 1 polju, pa to još dodatno podupire tog Mesec u 11 polju... itd... tako ide priča dalje :pisac:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Astro Aisha*

  • Gost
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #9 poslato: 05. Februar 2012. 21:53:41 »
I moj je kao i kod Nene - Mesec  Devica ali u 11 polju zato i pripadam krugu humanitaraca-jer je to spoj i  MesecDevicaVodolija. Dduše, zato sam i vodila protuvladinu organizaciju jer je to bunt... A i prijatelji su mi različitih društvenih položaja i svjetonazora...

Ja ti to vidim ovako:  Mesec je rođen u  Rak ( u svojoj porodici, zemlji), ali je onda odselio u drugu zemlju (kuću horoskopa) i u drugačiju kulturu (znak horoskopa) i normalno da mora dobiti i neke atribute tog znaka i kuće-ipak živi tamo :D

Swiss*

  • Gost
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #8 poslato: 05. Februar 2012. 21:25:30 »
     Naravno Swiss - tako i treba da se gleda - i moj Mesec je u 11p pa iako je u Devica on ima puno odlika i Vodolija - a moja majka - dupla Vodolija + Dudin Mesec u Vodolija ;)

Heh neni...a ja pomislih da je tvoja Duda nesto vodolijski ;)
A znaci tako! I ako je u Lavu, ipak ga mogu gledati kroz polje u Kojem je, a to znaci, moje je 11 i prisvajam od Vodolije isto a naravno, i Lava....


Hvala :)

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec u Vodoliji
« Odgovor #7 poslato: 05. Februar 2012. 18:13:49 »
     Naravno Swiss - tako i treba da se gleda - i moj Mesec je u 11p pa iako je u Devica on ima puno odlika i Vodolija - a moja majka - dupla Vodolija + Dudin Mesec u Vodolija ;)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."