Autor Tema: Pablo Picasso  (Pročitano 758 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vladarka*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1621
  • Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • duboko plavo more....
Odg: Pablo Picasso
« Odgovor #6 poslato: 08. Maj 2012. 15:13:44 »
mala ispravka...pogresila sam, MA mu nije najgori moguci jer je u konjukciji sa sirijusom...
menja li to sto god? O da, eto mu slave i casti, da zivi od slikarstva za vreme svog zivota i da bude priznat, sto nije za slikare tako cesto.

Van mreže uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13394
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #5 poslato: 17. Mart 2012. 22:59:18 »
ruzne su pre svega eto bas zbog tog merkura u skorpiji koji ide logikom ovog marsa u raku,prema zenama,sto znaci da je to negova najdublja emocija prema tim zenama,najdublje misli pre svega,skorpija je uvek intenzivna,posebno dozivljena,sa svom strascu,koja ocito ima veze i sa osecanjima koja su se stvarala od njegove rane mladosti,pocevsi od kuce i porodice i tih zena pa nadalje,jer je rak iskonski pocetak onaj najdublji....

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1757
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
« Odgovor #4 poslato: 16. Mart 2012. 18:47:05 »
Da, zato sam i rekla da mi neko objasni, tako vec ima logike ako nije slikao ovakve slike u pocetku. :)Jer bas taj Jupiter ima opoziciju sa Merkurom u Skorpiji, pa bih ga jos malo samo priblizila vrhu 5 polja :D

Van mreže Vladarka*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!
  • duboko plavo more....
« Odgovor #3 poslato: 16. Mart 2012. 18:09:00 »
na vecini njegov slika, ako se malo zagledas videces genitalije i muske i zenske.
Bio je opsednut sexom - vladar III u skorpiji kako si i malo pre pomenula.Portreti zena, sa kojim je bio na pocetku veze, bile slike sa mnogo vise spokojstva. Kako je vreme odmicalo tako su njihovi portreti postajali izopaceniji.
Slikao je u pocetku pejzaze, portrete i ostale teme, koji se ni po cemu nisu razlikovali od drugih slikara. Otac mu je takodje bio slikar,  ali se povukao kada je uvideo talenat svog sina, i postao profesor slikanja.

Pomenula sam da ima JU blizu algola, tako da verujem da su te "bezumne" slike dobrim delom odatle. Jer je JU vladar petog polja. Opet UR odara na MO, a to je tezak kvadrat za planetu kao sto je MO
Prvi put kada je naslikao sliku kakve mi znamo, cak i njegovi bliski saradnici su bili sokirani. Ovako zatamnjena lica, je pravio zato sto je smatrao da su zene veoma opake i lukave

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1757
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
« Odgovor #2 poslato: 16. Mart 2012. 08:20:56 »
Ako pretpostavimo da mu je vreme rodjenja tačno, imamo 3 u Devici, to jeste naš način razmišljanja ali i kako radimo rukama, pa je to precizno i vrlo detaljno, a Me u Sco govori o jednom dubljem svetu. Meni se njegove slike nikako ne dopadaju ali baš zato ja nemam nikakve veze sa umetnošću.
O našim kreativnim i umetničkim sposobnostima govori 5 kuća, 5 kuća u Strelcu, Mesec u Strelcu sekstil Venera u Vagi - ovo može govoriti o delima gde su pretežno žene, ali ovo su izobličene žene, Mesec mu daje slobodu i promenljivost ali mi opet ne govori o slikama koje slika. Možda kada bi mi neko pojasnio šta je na njima, onda i našla simboliku.

Van mreže Vladarka*

• *Drugar iz komšiluka *
  • duboko plavo more....
Pablo Picasso
« Odgovor #1 poslato: 14. Mart 2012. 12:42:50 »
evo genijalca...

MA mu je najgore moguce polozen, sa jednom dodatno zanimljivom stavkom da je ni manje ni vise nego na SIRIUSU, a to je jedina fiksna zvezda koja nema onu mracnu stranu (samo vas neka kuca gricne) - otud mu taj velicanstveni svet koji je izgradio u svojoj glavi. MA je dosao iz ukljestene skorpije u IV polju, i iz desetog polja.

Otac i rano detinjstvo su za njega bili kljucni, a karijera mu je bila vaznija od svega (stelijum u 10. polju)
Odrastao je okruzen zenama, imao 2 sestre i mnoge tetke koje su bile oko njega - sve simbolika VE u vagi u III polju. Ovo je pravi skorpion, opsednut sexom, i veciti nezenja (pored tolikih brakova) sa MO u strelcu na severnom cvoru.
Vladar 5. polja je JU koji je u 10. polju na algolu, dao mu je fatalnost, i zene su mu se kao bez glave predavale a ostavljao ih kada bi mu dosadile (MO kvadrat UR).
Neke su cak dozivele nervni sloma kao i cuvena Dora Maar, francuska umetnica.