Autor Tema: Stepeni zodijaka iz knjige Lee Imsiragic  (Pročitano 23896 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zora*

• TA Urednik
  • * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 480
  • zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Stepeni zodijaka iz knjige Lee Imsiragic
« Odgovor #22 poslato: 10. Februar 2014. 17:43:05 »
Škorpija Mocan i povoljan stepen,prilicno osetljiv i strastven,ponekad cak humoristican.Originalan u izrazu i cesto pobednik zato sto je pripremljen na neocekivano.Opasnosti i problemi kroz partnerstva i savetnike.Muzikalnost.
ovo vazi za opsti opis,pošto tebi Mo vlada 11p a nalazi se u 2p,verovatno dobro planiras sve oko para?mislim koliko je to moguce kod nas  ;)
Meni je tu takodje  :as:
tačno da sam muzikalna i da sam proračunata kada je u pitanju novac....ali šta ćeš u današnje vreme
hvala:)

Na mreži kosmopolita*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1230
  • kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!kosmopolita is awe-inspiring!
« Odgovor #21 poslato: 10. Februar 2014. 17:27:33 »
Meni je  Mesec na 0 stepenu  Škorpija, a  Jupiter na 0 stepenu  Devica...
šta to predstavlja ?
Škorpija Mocan i povoljan stepen,prilicno osetljiv i strastven,ponekad cak humoristican.Originalan u izrazu i cesto pobednik zato sto je pripremljen na neocekivano.Opasnosti i problemi kroz partnerstva i savetnike.Muzikalnost.
ovo vazi za opsti opis,pošto tebi Mo vlada 11p a nalazi se u 2p,verovatno dobro planiras sve oko para?mislim koliko je to moguce kod nas  ;)
Meni je tu takodje  :as:
http://tinypic.com/view.php?pic=1z3w9sg&s=7
http://tinypic.com/view.php?pic=2ce25u9&s=9#.XIft-yJKjIU

O Bogu – dok ne utvrdiš vjeru u Njega,
O tuđem grijehu – dok se ne sjetiš svoga,
i o sutrašnjem danu – dok ne svane."

Van mreže zora*

• TA Urednik
  • * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 480
  • zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!zora is awe-inspiring!
« Odgovor #20 poslato: 10. Februar 2014. 10:53:51 »
Meni je  Mesec na 0 stepenu  Škorpija, a  Jupiter na 0 stepenu  Devica...
šta to predstavlja ?

Van mreže Grofica*

• Feng Šui Majstor
  • * Ovaj prešišao i Tolstoja *
  • Reputaciona snaga: 15708
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
    • VRIL Feng Shui
« Odgovor #19 poslato: 31. Maj 2013. 08:35:58 »
NULTI STEPEN

KRITIČNI STEPEN uopšteno odnosi se na 0 stepeni i 29 stepeni svih znakova Zodijaka.
Sam nulti stepen je opasan u svakom znaku jer jednostavno ima uticaj marsa i Ovna gde se uvek planeta pokaže u negativnom smislu, ma taman tu bila i Venera, Jupiter doneće samo loše.

Posebno moramo pratiti svaku planetu. Gledati njeno značenje.

Ovan

0° je stepen apsolutnog pocetka i neceg prelomnog. Moze biti preloman ako se na njemu nadje neki malefik.
Lav

0° novi vodja, strasno velika snaga coveka koji odredjuje sudbinu drugih;
Strelac

0°-1° ljudi koji imaju moc, iscelitelji, bogatasi, kriminalci;

Blizanci

0 Blizanac Originalnost i preduzimljivost.Prijatelj obicnih ljudi(oblast od 0-4 GE/SA cesto naglasava preciznost i nalazi se u kartama umetnika,gravera,arhitekata,casovnicara,astronoma i dr.)

Rak

0 Rak Simpaticna osoba koja je spokojna u javnosti.Pronicljivi posmatrac uzroka i posledica.Uspeh ovoj osobi dolazi ako prevazidje sebicnost. Ovaj ,ali i 0 Jarca cesto se nalaze istuknuti u kartama zemljoradnika,policajaca ili detektiva.Ekonomija,oprez,pamcenje i nesto sto je u vezi sa tecnoscu je u domenu ovog stepena.
Škorpion

Ribe

0 Riba Knjizevni ukus.Osoba je dopadljiva i prilagodljiva.Mnogo citaju,i to posebno literaturu sa misticnim temama.Kucni zivot im je obicno veoma vazan.Samoodricanje,fotografija,muzika.

KRITIČNI STEPEN uopšteno odnosi se na 0 stepeni i 29 stepeni svih znakova Zodijaka.

Sam 29. stepen je veoma negativan iako donosi pozitivnosti i određeni uspeh. Ovaj stepen je veoma surov jer se osveti svakoj osobi ako neispoštuje ono što se od nje očekuje. Šta osoba treba da ispoštuje ipak će pokazati određena planeta koja se nalazi na tom stepenu i određeni aspekat koji tvori planeta.

----------------------------------

Vibracije koje planete pružaju na kritičnim stepenima su sa ogromnom snagom a to će te opet najlakše primetiti kada se nađe mesec na tim stepenima, primetićete kako ćete se osećati u tom intervalu dok se nalazio. Ne samo da ćete vi primetiti već treba da posmatrate druge ljude, ovo se ne odnosi samo na emocionalno stanje već uopšte.
Mora se znati koliko postoje kritičnih stepena u astrologiji. Ima ih ukupno 28 u Zodijaku koji predstavljaju 28 mesečevih kuća.

Mesečeva kuća predstavlja prosečnu dužinu dnevnog hoda koja iznosi 12 sati 51 minut i 25 sekundi, što je približno 13 stepeni.

Ovan, Rak, Vaga, Jarac i 13 stepen je zato kritičan. Kada se doda 13 lunarnih kuća na kardinalnim znacima to je onda kritični stepen 26. U Kardinalnim znacima(ovan,rak,vaga,jarac) je 0 stepen veoma kritičan.

U Biku, Lavu, Škorpiji i Vodoliji prvi kritičan stepen je na prvom stepenu pa onda na 8 sati, 34 minuta i 15 sekundi gde se zaokružuje na devetom stepenu. Mora se tačno voditi evidencija u minutima i sekundama. Treći kritičan stepen u fiksnim znacima je 21 sat 25 minuta i 45 sekundi a uzima se kao celina 21 stepen.

Blizanci, Devica, Strelac i Ribe privi kritičan stepen se počinje na 4 sati 17 minuta i 5 sekundi a uzima se 4 stepen kritičan kao i 17 sati 8 minuta i 30 sekundi gde se uzima celina 17 stepen.

Svaka planeta koja se nađe na kritičnom stepenu nosi sudbonosni pečat gde niko ne može da promeni.

Orbis je dozvoljen do 2 stepena

29. stepen analogno Ribama predstavlja završetak svih ciklusa i sadrži sva znanja svih znakova. Kao što je Mile Dupor rekao, 29. stepen je "grupa duboke mistike" i daje duboke misaone procese, pa cak i vidovitost.
-----------------------------------
text sa neta...nepoznat autor

Van mreže Nena*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35557
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
  • Radno vreme od 9h do 17h § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #18 poslato: 26. Mart 2012. 14:12:27 »
ovo je neozbiljno, nulti stepen ne postoji već je prvi stepen od 0° do 0°59' znaka
ovako bi ispalo da ima 0 i da ima 30, te da znak ima 31 stepen

Da, tačno Mile, u pravu si, a nastaje zbrka zbog same terminologije ~ realno ima 30° (ako idemo po logici Sabijskih Simbola) :aha:
🔮 Natalče šareno 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Santijen*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 0
  • Santijen has no influence.
  • Dom je tamo gde je majka
« Odgovor #17 poslato: 28. Oktobar 2011. 23:04:15 »
pa ne znam sta da kazem za stepene...nekako ih primam sa rezervom jos uvek..oni su mi neki pokazatelj putanje kojom idu planete a kako na svakom putu ima i laganih predela i opasnih krivina tako i stepeni na neki nacin poblize objasnjavaju npr kilometrazu i trasu puta koji prelaze a jos uvek stepen nisam uspela da uklopim u celu pricu sem kad su fixne zvezde u pitanju...evo npr vladar mog 7 polja je egzaktno na 27 riba stepen egzaltacije venere znam ta neka tumacenja u vezi tog stepena ali u moju zivotnu pricu sad za sad stati ne moze...

Van mreže Buby*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Buby has no influence.
  • ~ izadji i bori se ~
« Odgovor #16 poslato: 19. Oktobar 2011. 23:50:05 »
uvek nekog prijatelja koji ima veze sa zakonom treba da imas,jasno je da je problem poreklo,odakle dolazis...vidis i sama...jupiter je u simbolici prijatelja...
Hvala ti Uranija - istina je sve..ako sam se ikako iscupala iz problema to je bilo preko prijatelja tj. ljudi na visokim pozicijama. nazalost neznam puno takvih ali shvacam sta zelis reci. od moje 17-e god. vjecita borba radi toga odakle sam..uh nije lagan taj 29 stepen scorpiona  :uh:

Van mreže uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13394
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #15 poslato: 19. Oktobar 2011. 23:19:40 »
uvek nekog prijatelja koji ima veze sa zakonom treba da imas,jasno je da je problem poreklo,odakle dolazis...vidis i sama...jupiter je u simbolici prijatelja...

Van mreže Buby*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Buby has no influence.
  • ~ izadji i bori se ~
« Odgovor #14 poslato: 19. Oktobar 2011. 20:15:34 »
red,raspored,zakon je uvek bio jarac po meni,ili nekakva prepreka na dobicima u statusu...,mogu ti reci da ta prerpeka koju ti budes imala cesto nije ocigledna...zato je i lose...kako si se snasla u inostranstvu?jel ok finansijski?
Sada kada me pitas - ja cesto budem izmajmunisana samo tako...i to uz gubitke ali najgore je sto mi to donese puno strepnje i straha. Primjer. 1-a god. fakulteta vani - oteli su mi stipendiju bez razloga..cekala sam direktora 3 sata da mu objasnim da sam dan prije bila na provizornoj listi i sve je bilo okay ali cuj ja sam stranac otkacio me u 5min. Jedva sam prezivjela tu 1-u god. ..nisam imala kinte - malo je falilo da odustanem od studiranja.

Trenutno me bivsi stanodavac pita 400E povrh toga sto mi je vec maznuo 300E i jucer sam se nasla sa covjekom kojega slucajno poznajem a odvjetnik je i koji se cudom cudio kako mi se to desava jer kaze da je to cisti bezobrazluk...sreca moja pa ce mi covjek pomoci i uputiti im pismo samo da se ne zakomplicira i da stanu. Ne trazim ni da mi vrate pare, samo zelim da me vise nista ne pitaju.

Sa papirima je oduvijek bilo drz nedaj iako sve uredno radim..ali desi mi se da se nesto negdje zakomplicira i sve krene nizbrdo i bude lose do posljednjeg trenutka kada se nekako provucem kroz usicu igle. Vani sam oduvijek jedva prezivljavala. Nakon 8mj bez posla i 3mj mukotrpnog konobarenja trenutno imam posao na ugovor do iduce god. 3mj pa sam sada financijski okay.

Kako ovo prevazici? Ja ne mislim ici kuci ali plase me ovi problemi...pomaze li sta sto je  Saturn :0: Pluton (separacijski aspekt):180: Mars (uh ovaj je aplikacijski  (:(? Ali  Mars :60: Jupiter..jeli to ista + znaci?

Van mreže uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13394
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #13 poslato: 19. Oktobar 2011. 19:51:42 »
red,raspored,zakon je uvek bio jarac po meni,ili nekakva prepreka na dobicima u statusu...,mogu ti reci da ta prerpeka koju ti budes imala cesto nije ocigledna...zato je i lose...kako si se snasla u inostranstvu?jel ok finansijski?