Autor Tema: Mesec  (Pročitano 67092 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

laborant 55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #50 poslato: 18. Jun 2012. 16:53:58 »
majke su takve kad su sinovi u pitanju.
prosto mozesh da sijash kao Sunce, dzaba, njen sin je njen sin....i ma koliko da on nije u pravu, branice njega.
tako ti je to, jbg :(

ma to je strašno naprosto, ona na taj način mene tjera i od sebe i od njega, zahlađuje odnose i radi distance, to nije uredu ! roditelj bi trebao ravnopravno utjecati na oboje, bez obzira na spol, i godine...takvim činom ona meni samo pada u očima, jer radi loše...a to joj nije potrebno, umjesto da ujedinjuje i zagovara međusobno pomaganje i poštovanje, ona razdvaja.. :( :(

Van mreže andjelikadepeures*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 326
  • Reputaciona snaga: 74
  • andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!
  • Pol: Žena
Odg: Mesec
« Odgovor #49 poslato: 18. Jun 2012. 16:30:59 »
Zar može jedna mater biti toliko u obrani jednog djeteta nauštrb drugoga? pa kako netko nema razuma da vidi oba djeteta jednako, da jednom i drugom daje podjednako, da oboje štiti podjednako?  jučer sam doživjela još jedno u nizu od iznenađenja od nje i nemogu se načuditi da može biti takva, obje imamo Mo u Vodenjaku u 7p...ali sam ja totalno drugačija od nje...i sad vidim koliko ona meni može napraviti štetu samo da bi moj brat bio zadovoljan i da mu neusfali ono što on želi, strašno :( :( toliko sam tužna da me to izjeda iznutra, toliko razočarana u mnoge....

majke su takve kad su sinovi u pitanju.
prosto mozesh da sijash kao Sunce, dzaba, njen sin je njen sin....i ma koliko da on nije u pravu, branice njega.
tako ti je to, jbg :(

laborant 55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #48 poslato: 18. Jun 2012. 15:04:46 »
Zar može jedna mater biti toliko u obrani jednog djeteta nauštrb drugoga? pa kako netko nema razuma da vidi oba djeteta jednako, da jednom i drugom daje podjednako, da oboje štiti podjednako?  jučer sam doživjela još jedno u nizu od iznenađenja od nje i nemogu se načuditi da može biti takva, obje imamo Mo u Vodenjaku u 7p...ali sam ja totalno drugačija od nje...i sad vidim koliko ona meni može napraviti štetu samo da bi moj brat bio zadovoljan i da mu neusfali ono što on želi, strašno :( :( toliko sam tužna da me to izjeda iznutra, toliko razočarana u mnoge....

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec
« Odgovor #47 poslato: 22. Maj 2012. 19:06:31 »
Kod mene od Mesec do Sunce ima 26°52' , Mesec ide ka Sunce da bi bio Mlad Mesec :aha: Kod Dude od Sunce do Mesec ima 221°48' Mesec odlazi od Punog Meseca :)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Mesec
« Odgovor #46 poslato: 22. Maj 2012. 15:21:50 »
evo jos jednog primera sunce mi je na 27* blizanaca a mesec  je otisao od njega na 15 step vage napred pa je on u porastu u prvoj cetvrtini jer je na 112 stepeni od sunca i spada u prvu cetvrtinu,oh da uvek se borim i to tesko nekad nesvesno koliko i svasta mi se desi usput...

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec
« Odgovor #45 poslato: 22. Maj 2012. 12:17:26 »
ja imam  :180:  MesecSunce na relaciji 3/9
ali je separacioniu orb od 4*, koji mu to dodje tip??

Dodaj 4° na tih 180° ~ Pun Mesec tj. Zenit je bio na 20° Vaga i sad je Mesec krenuo da opada i to opadanje traje 44° i ti si znači "Padajući Mesec".
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže venerica*

  • Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • ***
  • Poruke: 1048
  • Reputaciona snaga: 2347
  • venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • *Zadrhtacu bez sumnje- ako se ikad budemo sreli*
Odg: Mesec
« Odgovor #44 poslato: 22. Maj 2012. 10:50:21 »
ja imam  :180:  MesecSunce na relaciji 3/9
ali je separacioniu orb od 4*, koji mu to dodje tip??
Natal

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec
« Odgovor #43 poslato: 21. Maj 2012. 21:50:05 »
Poslednja četvrtina
(reformator, terapeut, saman, politicki aktivista)

U ovoj lunarnoj fazi ponovo je dosegnuta ravnodnevica, ali za razliku od ravnodnevice Prve Cetvrtine (prolece) od koje dnevnog svetla ima sve vise, ovde se radi o jesenjoj ravnodnevici od koje nadalje dnevnog svetla ima sve manje. U Prvoj Cetvrtini radilo se o fazi razvoja, pri kojoj je neophodna kultivacija drustvenog identiteta i koja neprestalnom borbom ucestvuje u struktuiranju spoljasnjeg objektivnog sveta. U fazi Poslednje Cetvrtine, situacija je obrnuta, jer fokus je preusmeren prema unutra, ka podsvesti, intuiciji i masti. U ovoj fazi individua je takodje povezana sa spoljasnjim svetom, ali ta je povezanost bazirana na unutrasnjoj (psiholoskoj) a ne spoljasnjoj (objektivnoj) dinamici.
Kao i kod faze Prve Cetvrtine, i ovde se dogadjaju egzistencijalne bitke (zbog jednakog dela svetla i tame), ali umesto bitaka koje se odigravaju u spoljasnjem svetu, kao na podrucju politike, ovde se intenzitet sukoba mnogo vise odvija unutar coveka, u formi unutrasnjih bitaka ega i nesvesnog, sila svetla i sila tame, pojmovima zivota i smrti. Prethodni tip Padajuceg Meseca suocava se sa tamom na intelektualno-filozofskoj razini dok se kod tipa Poslednje Cetvrtine to suocavanje dogadja na psiholoskoj ravni.
Jedna od najvrednijih lekcija razvojnog ciklusa, a koju mozemo zahvaliti upravo fazi Poslednje Cetvrtine, sastoji se u spoznaji kako to sto nazivamo tamom nije nista izvan nas, vec se radi upravo o sastavnom delu nas samih, a u psiholoskoj terminologiji je izrazeno pojmom persone, odnosno "sene". Uticaj "senovitog" dela naseg bica ne moze biti obuzdan ili ponisten, vec samo transformisan i integrisan u postojecu celinu. Stoga, medju rodjenima u fazi Poslednje Cetvrtine nalazimo velike istrazivace psiholoskih svetova poput Carl Gustav Junga, Alfreda Adlera, kao i gestalt psihologa Fritz Perlsa, a medju umetnicima koji su rodjeni u ovoj fazi nailazimo na Lewis Carrola i Alisu koja se spusta i istrazuje zemlju cuda, imamo i Jules Vernea koji u svojim delima istrazuje srediste zemlje, podmorje, ali i svemirska prostranstva.

Do mladog Meseca
(prorok, filozof, pripovedac)

Stigli smo i do poslednje lunarne faze, jedva vidljivog polumeseca koji se cesto naziva i "tamnim mesecom". U prastarim kulturama, ova lunarna faza je bila izuzetno cenjena jer je obilezavala razdoblje posta, molitve i religioznih obreda.
Obzirom da se radi o poslednjem od osam lunarnih tipova, olako bi ga mogli nazvati i "starom dusom", pokusavajuci na takav nacin da izrazimo, kako je tip Do Mladog Meseca cesce produhovljeniji od ostalih. Ali moramo imati u vidu da opisujemo razvojni ciklus koji nikada ne prestaje, ciklus bez stvarnog pocetka i kraja. Svaka lunarna faza je na jednakoj udaljenosti od svog sredista, i svaka od njih ima jedinstvenu i neprestanu ulogu u citavom razvojnom ciklusu.
Buduci da smo spomenuli pojam "stare duse", na neki nacin mozemo reci kako se tipovi Do Mladog Meseca, ustvari osecaju starijima i iskusnijima od ostalih i vrlo cesto poseduju vanvremensko culo kako su "bili negde i ucinili nesto". Ako uzmemo u obzir kako ova lunarna faza ima daleko vecu zastupljenost tamnog dela u sebi, dogadja se slican fenomen kao i kod tipa Mladog Meseca, ove osobe imaju intuitivni pristup kolektivnoj memoriji po kojoj pretrazuju kao po nekoj arhivi. Nisu orijentirani ka direktnom pomaganju ljudima, ali donose nam spoznaju jer poseduju vrlo siroku perspektivu sagledavanja stvari. Medju ovim tipovima cesto nalazimo na osobe koje izucavaju istoriju, antropologiju ili filozofiju.
Najtezi izazov sa kojim se suocava ovaj lunarni tip jeste borba protiv prepustanja "rastucem mraku", odnosno podloznosti pesimizmu i depresiji. Jer prisetimo se vec izrecenog - ciklus nikada ne prestaje, sve se uvek obnavlja, pa nas tako uvek i iznova sustizu nove mogucnosti koje nam i pruzaju potpuno nove sanse za ponovni pocetak. Identicno kao tip Mladog Meseca, i tipu Do Mladog Meseca je neophodno da se povremeno povuce iz sveta kako bi se iznova spojio sa svojim unutrasnjim sredistem i izvorom inspiracije. Ukoliko ne pazi dovoljno na sebe i na svoju ravnotezu, prisutna je opasnost gubljenja prave perspektive, sto ga moze odvesti u nekakav ekstremniji oblik spiritualnog fanatizma (poput kultnog vodje Jim Jonesa koji je veliki broj svojih sledbenika odveo u smrt).
Veliki je broj vrlo posebnih ljudi koji su rodjeni u ovoj lunarnoj fazi. Jedan od njih je i astrolog Dane Rudhyar, koji je prvi temeljnije tumacio lunarne faze, ali i ostale razvojne cikluse. Nadalje, medju ovim tipovima nailazimo i na poznatog filozofa Immanuela Kanta, zatim americkog predsednika i vizionara o jednakosti svih ljudi - Abrahama Lincolna, poznatog filmskog rezisera Stevena Spielberga, ekscentricnog slikara Salvadora Dalia i mnoge druge.

za izvor koriscen autorski tekst "Mjeseceva sonata", Tedi Viskanic

http://forum.burek.com/uticaj-mesecevih-mena-i-eklipsi-t4528.html
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec
« Odgovor #42 poslato: 21. Maj 2012. 21:48:51 »
Pun Mesec
(glumac, izvodjac, ljubavnik, akrobata)

Faza Punog Meseca predstavlja fazu potpunog prijema svetla, a sa tacke razvoja bica i potpuno razvijen ego. Korak po korak, i iz potpune tame nesvesnog, individua se uspesno izborila za svoje mesto pod suncem. Time je zadatak prve polovine razvojnog putovanja zavrsen. Stiglo je vreme za zetvu i ubiranje plodova.
Tipovi Punog Meseca su osobe sa naglasenim samopouzdanjem i sa vrlo razvijenom socijalnom svescu, odnosno sa osecanjem drustvenog identiteta. Vrlo su harizmaticne i cesto postaju svojevrsnim "magnetom drustva", te se oko njih ljudi rado i prirodno okupljaju, lako ih pronalazimo u raznim ulogama organizatora drustvenih dogadjanja ili u ulogama izvodjaca i zabavljaca.
Ako se podsetimo drevnih svetkovina punog meseca, kada se zajednica okupljala kako bi proslavila zetvu gozbom i prigodnim religioznim obredima, lako dolazimo do zakljucka kako tip Punog Meseca najvise "blista" kada je okruzen drugim ljudima. Ova urodjena sposobnost cesto navodi da oni izaberu nekoo savetodavno, edukativno ili socijalno zanimanje.
U ovoj fazi lunarnog ciklusa, u kome Sunce i Mesec izgledaju kao da su jednake velicine na nebu, odnosno oba u potpunosti odrazavaju onog drugog, ne mozemo a da se ne podsetimo na alhemijski pojam svetog braka Lune i Sol, odnosno potpuno stapanje zenskog i muskog principa. Prirodno je razumeti kako je tipu Punog Meseca najvazniji deo zivota sadrzan u ljubavnim odnosima. Mnogi od njih se osecaju nepotpuni, sve dok ne pronadju svoju drugu polovinu, a kad je pronadju, tada izrazavaju svoje najbolje kvalitete i potencijale.
Nema sumnje da je velik broj poznatih izvodjaca rodjeno na Pun Mesec, ali u ovoj fazi pronalazimo i velik broj ekscentrika, posebno medju umetnicima (npr. J. Hendrix, D. Bowie). Mozda najbolji opis ovih tipova mozemo pronaci u recima Sv. Tome: "Ako zivite svoju istinsku prirodu, to sto je u vama - spasice vas. Ako ne - to ce vas unistiti." Dakle, cinjenica je da ovi tipovi ne bi smeli odabirati neki put samozatajnih sebicnjaka, vec upravo obrnuto. Njihov licni rast usko je povezan sa auditorijumom, odnosno publikom, a prirodjena uloga je takva da se nesebicno trebaju davati okolini, te ce na takav nacin neprestano inspirirati druge da zive mnogo boljim i potpunijim zivotom.

Padajući Mesec
(ucitelj, hodocasnik, mistik)

U ovoj lunarnoj fazi stigli smo do druge prekretnice naseg razvojnog puta. U prethodnim lunacijama, zadatak je bio dosezanje samorealizacije, odnosno nadogradnja i upotpunjenje licnog identiteta (ega) pocevsi iz najveceg "mraka podsvesti", kako bi se dosegla individualizacija, a samim time i mogucnost slobode izbora. Taj deo razvojnog puta imao je svoj vrhunac upravo u prethodnoj fazi Punog Meseca.
Kao sto je Mesec zapoceo sa svojim rastom u fazi Mladog Meseca (Mladine), te je njegov rast svetla upotpunjen u fazi Punog Meseca, tako upravo u fazi Padajuceg Meseca zapocinje njegovo opadanje, odnosno smanjivanje svetla. Nakon dosezanja potpunog svetla, pojava prvog tracka tame, u sustini (za nas ego) predstavlja pocetak shvatanja vlastite konavnosti (smrtnosti), neminovnosti rastakanja svih postojevih oblika, te pocetak razumevanja zagonetke ljudske patnje. Sa ovom lunarnom fazom, individua zapovinje svoj put povratka, ponovnog stapanja sa kolektivnom svescu, izvorom iz kojeg je i potekla.
Sa opadanjem Meseca, zavrsen je proces primanja (uzimanja) i asimilacije, a zapoceo je proces davanja (sluzenja). Stoga, medju osobama koje pripadaju tipu Padajuceg Meseca pronalazimo veliki broj duhovnih ucitelja koji se radjaju sa sposobnoscu jasne percepcije univerzalnih istina, kao i sposobnosti da te univerzalne istine sasvim prakticno prenesu svojoj okolini (Yogananda, Krishnamurti, Meher Baba, Ram Das i mnogi drugi). Upravo zbog tih neprestalnih teznji da otkriju i razumeju apsolutnu istinu koja se nalazi u pozadini svih stvari, kod ovih lunarnih tipova je cesta pojava da negde na sredini njihovog zivotnog veka usledi i neko veliko spiritualno preobrazenje, svojevrsna licna ili simbolicna smrt nakon koje u potpunosti ostave svoj stari nacin zivota iza sebe, te u potpunosti preusmere svoj zivot novim i svrhovitijim putem.

http://forum.burek.com/uticaj-mesecevih-mena-i-eklipsi-t4528.html
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec
« Odgovor #41 poslato: 21. Maj 2012. 21:48:07 »
Prva četvrtina
(ratnik / junak, graditelj / poduzetnik)

Mesec se nalazi pola u svetlu, a pola u tami i predstavlja borbu svesnog i nesvesnog, licnog i kolektivnog, proslosti i buducnosti. Svetlo je u porastu i osnazeno, spremno je iskoristiti svoju moc, kako bi stvorilo red iz haosa. Energija je usmerena ka izgradnji novih struktura politickog, gospodarskog ili intelektualnog tipa.
Tip osobe prve cetvrtine, je na neki nacin osudjen na mitsku borbu izmedju slobodne volje i sudbine, svetla i tame. Glavna zivotna pitanja koja ga prate su: koliko da dozvoli silama da nadvladaju licnost tj. koliko treba da se trudi da obvlada silama sudbine kako bi kreirao novu, samostalnu ulogu, poput mitskih heroja u sukobu sa bogovima.
Ovo je tip osobe snazne volje i mocne individualnosti, rodjeni je borac ogromnih unutrasnjih previranja i konflikata. Ali njegove realne bitke uvek se odvijaju na bojistima "spoljasnjeg" sveta, jer neprestalno nastoji da uspostavi novi poredak nasuprot onim pogresnim ili zastarelim, prevazidjenim ili previse ogranicavajucim strukturama drustva.
Put ratnika nikad nije i ne moze biti lagan, jer se na tom putu mora susretati i sa svojom tamnom stranom licnosti u bezbroj formi njenog ispoljavanja. Silni konflikti ce se beskonacno ponavljati, ali ce i stvarati sve slozenije forme, sukobi ce postajati sve veci i opasniji, a neprijatelji sve brojniji ili mocniji, sve do trenutka osvestavanja u kome ce svetlo svesti u potpunosti osvetliti tamu. Da bi u tome uspeo, svoju snaznu i divlju volju mora upotpuniti disciplinom i strpljenjem, te cvrstim insistiranjem na humanosti i toleranciji, jer te dostignute vrline predstavljaju jedine realne nagrade i priznanja na ratnickom putu.

Do punog Meseca
(novinar, pisac, naucnik)

Ovo je prva, od tri meseceve faze u kojima dominira svetlo, i upravo je ova faza najvise okrenuta ka svetu oko sebe. Tip osobe do Punog Meseca radije nastoji da istrazi ljudske odnose koji podupiru razvoj socijalne svesti, nego daistrazuje licno ili kolektivno nesvesno, kao sto je to npr. slucaj kod prethodnih tipova. Iluminacija svetla daruje ovim dusama gorljivu potrebu za spoznajom, sto ih cini posebno lingvisticki nadarenima i generalno za sve ono sto se direktno odnosi na svet intelekta tj. ideja i kreativnosti. Velik je broj novinara, pisaca i muzicara rodjeno upravo u ovoj mesecevoj fazi.
Za razliku od tipa Uzdizuceg Meseca (koji se takodje smatra intelektualnim) i cija je zivotna orijentacija okrenuta ka potrebi da izmeni svet, tip osobe do Punog Meseca svoju intelektualnost i ideje izrazava poput svedocanstva, sasvim neposredno i jednostavno, naprosto iz ciste ljubavi prema stvaranju i stvaralastvu. Njegove aktivnosti imaju teznju da postanu kulturoloski popularne u daleko vecoj meri, nego sto bi se npr. izrazavale na neki ratoboran, kontraverzan ili pak ekscentrican nacin.

http://forum.burek.com/uticaj-mesecevih-mena-i-eklipsi-t4528.html
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."