Autor Tema: Mesec  (Pročitano 67089 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Majana*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1039
  • Reputaciona snaga: 1747
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Mesec
« Odgovor #70 poslato: 19. Decembar 2012. 00:17:59 »
MESEC, MESEČEVE MENE I NJEGOV UTICAJ NA ČOVEKA I PRIRODU

Poznato je da plima I oseka reaguju na mesečeve mene ali I bolnice, psihijatrija I policija imaju više posla kada je pun Mesec jer ljudi postaju osetljiviji, nepažljiviji…Temperatura u polarnim oblastima je viša za skoro jedan stepen kada je Mesec Pun. Otac medicine Hipokrat govorio je svojim učenicima da je “lekar koji ne priznaje uticaj zvezda na čoveka neznalica i da nikada ne operišu deo tela kojim vlada sazvežđe kroz koje mesec upravo prolazi". Ljudski organizam pročišćava i izbacuje štetne materije u periodu između Mladog i Punog Meseca.

Čak i oni koji ne znaju ništa o astrologiji mogu pratiti Mesec i ponašati se u skladu sa njim. Mesec je Zemljin satelit i kreće se izuzetno brzo, čak 12 - 13 stepeni dnevno i dva dana boravi u jednom znaku. 2,5 dana x 12 znakova = 30 dana . Mesec za 30 dana pređe preko svakog znaka i svake planete. Samim tim što je toliko brz i promenljiv on upravo simbolizuje najveće promene u nama.

Postoje četiri faze Meseca I to su

Mlad Mesec - konjunkcija Meseca i Sunca (kada su Mesec I Sunce na istom stepenu I u istom znaku)

Prva Četvrt – kvadrat Meseca I Sunca (kada je Mesec 90 stepeni udaljen od Sunca)

Pun Mesec - Mesec u opoziciji sa Suncem (kada je Mesec u suprotnom znaku od znaka gde se nalazi Sunce)

Poslednja Četvrt – kvadrat Meseca I Sunca (kada je Mesec 90 stepeni udaljen ali se približava Suncu I konjunkciji)

Mesec je povoljan u prve dve faze a nepovoljan u druge dve faze.

Postoje praktični saveti koje možemo lako primenjivati
- Sve što želimo da započnemo ili rešimo – posao, ideju, ispit, dogovor, putovanje, promena fizičkog izgleda (kosa, dijeta) pa I venčanje, veridbu najbolji period je za vreme Mladog Meseca
- Odlazak lekaru ili operaciju treba izbegavati za vreme Punog Meseca
- Uspeh u sportu, igrama na sreću, sudski proces je povoljan u fazi Prve Četvrti do Punog Meseca.
- Kupovina garderobe I stvari za kuću I oko kuće najbolje je obaviti u periodu od Punog Meseca do Poslednje Četvrtine

6.12.2012 – Poslednja Četvrt
13.12.2012 – Mlad Mesec
20.12.2012 – Prva Četvrt
28.12.2012 – Pun Mesec


Van mreže jadrankar*

  • * Ovaj prešišao i Tolstoja *
  • ******
  • Poruke: 2619
  • Reputaciona snaga: 2805
  • jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • Astro Vulkan
Odg: Mesec
« Odgovor #69 poslato: 01. Avgust 2012. 20:41:37 »

Mesec je tamno telo, ali ukoliko se posmatra sa Zemlje onda onaj deo (povrsina) koji obasjava Sunce "emituje svetlost". Svakog dana Mesec menja svoj polozaj u odnosu na Zemlju i na Sunce, tako da se menja i njegov oblik - to su Meseceve mene ili faze.

Najcesce se spominju cetiri osnovne faze:


Mladi (novi) Mesec ili mladina. Nastaje iz zatamnjene povrsine Meseca.


Prva cetvrtina - Mesecev srp (Mesec raste).


Pun Mesec ili ustap. Obasjana je cela povrsina meseca, svetleca lopta.


Poslednja cetvrtina Meseca - Mesecev srp (Mesec se topi)


Mesec ima veliki uticaj na biljke, zivotinje i na coveka, tj. na razlicite dogadjaje ili pojave koje se desavaju na Zemlji. Poznato je da Mesec i Sunce svakodnevno izazivaju plimu i oseku u morima i okeanima, zatim da podizu i spustaju nivo vode na planeti. Takodje, Mesec deluje na protok, koncentraciju i nivo vode ili tecnosti u organizmu. Posebno ima veliki uticaj na regulaciju tecnosti i vode u organizmu coveka, kao i na psihocko i dusevno stanje kod coveka, narocito na njegove snove i na njegovu neurofiziolosku strukturu. Mesec takodje utice na razvoj ili na rast svih organizama, on odredjuje izgled flore i faune.

Astrolosko znacenje i tumacenje

Upravlja sazvezdjem Raka i kada se nalazi u tom znaku ima najjaci pozitivan uticaj ili dejstvo. Takodje pozitivno deluje ukoliko se nalazi u sazvezdju Bika ili u Ribama, a negativan uticaj ima u sazvezdju Jarca ili u Ovnu. Njegov uticaj je prilicno oslabljen u sazvezdju Device ili Skorpiona.

Mesecev osnovni element je voda, dan - ponedeljak, metal - srebro, kamen - biser.
Od izuzetnog znacaja je dobro poznavati Meseceve faze - mene, pre nego sto se zapocne neka lekarska ili zdravstvena i hiruska intervencija, zatim pre nego sto se zapocne neka velika akcija (licna ili drustvena, masovna).

Mesec upravlja zenama, psihickim i dusevnim stanjem, Utice na snove, raspolozenje, emotivno izrazavanje i na senzualnost. Podstice hipersenzitivnost, mastovitost, intuiciju, iracionalnost, fantazmicnost. Posebno naglasava jak materinski instinkt, emotivnu privrzenost majci, porodici, domu, zenama, tradiciji, naciji ili narodu. Utice na plodnost i na menstrualni ciklus kod zena. Pun mesec ima veliki uticaj na psihicko i emotivno stanje kod zena, a mlad Mesec ima snazan uticaj na psihicko i emotivno ponasanje kod muskaraca.

Narocito je vazno poznavati Mesecevu fazu u trenutku rodjenja odredjene osobe (kao i sazvezdje u kome se nalazio), ti podaci mnogo govore o psihickom - dusevnom i emotivnom razvoju osobe, o njenom ponasanju, ljubavnim aspiracijama, kao i o osetljivim fazama u zivotu ili o zdravstvenom stanju.

Jezik simbola

Mesec simbolizuje zenu, materinstvo, plodnost, majku, decu, radjanje, dusu, emocije, psihicko i dusevno stanje, intuiciju, tradiciju, poreklo, dom, naciju, narod.[/center]

Sajt na kom imate kalendar uz ciju pomoc mozete uvek da pratite faze Meseca

http://www.moonconnection.com/moon_phases_calendar.phtml
:lucky: http://tinypic.com/view.php?pic=vo215z&s=9#.VmA65V4so-g[/url]

Astroloske konsultacije u poslovnom prostoru Astro vulkan u Borci Zakazivanje na 060-3320-559 :lucky: 

Sajt: http://strelac662010.wix.com/astro-vulkan
Blog: http://astro-vulkan.bloginternet.net
Blog: http://astro-vulkan.blogspot.com/

laborant 55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #68 poslato: 18. Jun 2012. 16:59:58 »
to je bio jedan od razloga zashto sam od kuce otishla odmah posle osnovne shkole.... razumem te, al' jbg, potrudi se da te ne dotiche....

ma čekam da dobijem više taj posao što mi je obećan, i odlučila sam se odseliti od kuće, jer je ovo postalo previše za moj pojam, ja sam na pragu 30-te a prema meni uopće poštovanja nema, meni se uvijek nešto loše može dogoditi i mogu se duriti radi toga koliko hoću, a da je to primjer za njega, ona bi napravila sve samo da bude ok, da se on ne ljuti i da bude po njegovome, inače se ona raspada, a za mene ko me jeb**...ma...

Van mreže andjelikadepeures*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 326
  • Reputaciona snaga: 74
  • andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!
  • Pol: Žena
Odg: Mesec
« Odgovor #67 poslato: 18. Jun 2012. 16:55:14 »
to je bio jedan od razloga zashto sam od kuce otishla odmah posle osnovne shkole.... razumem te, al' jbg, potrudi se da te ne dotiche....

laborant 55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #66 poslato: 18. Jun 2012. 16:53:58 »
majke su takve kad su sinovi u pitanju.
prosto mozesh da sijash kao Sunce, dzaba, njen sin je njen sin....i ma koliko da on nije u pravu, branice njega.
tako ti je to, jbg :(

ma to je strašno naprosto, ona na taj način mene tjera i od sebe i od njega, zahlađuje odnose i radi distance, to nije uredu ! roditelj bi trebao ravnopravno utjecati na oboje, bez obzira na spol, i godine...takvim činom ona meni samo pada u očima, jer radi loše...a to joj nije potrebno, umjesto da ujedinjuje i zagovara međusobno pomaganje i poštovanje, ona razdvaja.. :( :(

Van mreže andjelikadepeures*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 326
  • Reputaciona snaga: 74
  • andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!
  • Pol: Žena
Odg: Mesec
« Odgovor #65 poslato: 18. Jun 2012. 16:30:59 »
Zar može jedna mater biti toliko u obrani jednog djeteta nauštrb drugoga? pa kako netko nema razuma da vidi oba djeteta jednako, da jednom i drugom daje podjednako, da oboje štiti podjednako?  jučer sam doživjela još jedno u nizu od iznenađenja od nje i nemogu se načuditi da može biti takva, obje imamo Mo u Vodenjaku u 7p...ali sam ja totalno drugačija od nje...i sad vidim koliko ona meni može napraviti štetu samo da bi moj brat bio zadovoljan i da mu neusfali ono što on želi, strašno :( :( toliko sam tužna da me to izjeda iznutra, toliko razočarana u mnoge....

majke su takve kad su sinovi u pitanju.
prosto mozesh da sijash kao Sunce, dzaba, njen sin je njen sin....i ma koliko da on nije u pravu, branice njega.
tako ti je to, jbg :(

laborant 55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #64 poslato: 18. Jun 2012. 15:04:46 »
Zar može jedna mater biti toliko u obrani jednog djeteta nauštrb drugoga? pa kako netko nema razuma da vidi oba djeteta jednako, da jednom i drugom daje podjednako, da oboje štiti podjednako?  jučer sam doživjela još jedno u nizu od iznenađenja od nje i nemogu se načuditi da može biti takva, obje imamo Mo u Vodenjaku u 7p...ali sam ja totalno drugačija od nje...i sad vidim koliko ona meni može napraviti štetu samo da bi moj brat bio zadovoljan i da mu neusfali ono što on želi, strašno :( :( toliko sam tužna da me to izjeda iznutra, toliko razočarana u mnoge....

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec
« Odgovor #63 poslato: 22. Maj 2012. 19:06:31 »
Kod mene od Mesec do Sunce ima 26°52' , Mesec ide ka Sunce da bi bio Mlad Mesec :aha: Kod Dude od Sunce do Mesec ima 221°48' Mesec odlazi od Punog Meseca :)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Mesec
« Odgovor #62 poslato: 22. Maj 2012. 15:21:50 »
evo jos jednog primera sunce mi je na 27* blizanaca a mesec  je otisao od njega na 15 step vage napred pa je on u porastu u prvoj cetvrtini jer je na 112 stepeni od sunca i spada u prvu cetvrtinu,oh da uvek se borim i to tesko nekad nesvesno koliko i svasta mi se desi usput...

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec
« Odgovor #61 poslato: 22. Maj 2012. 12:17:26 »
ja imam  :180:  MesecSunce na relaciji 3/9
ali je separacioniu orb od 4*, koji mu to dodje tip??

Dodaj 4° na tih 180° ~ Pun Mesec tj. Zenit je bio na 20° Vaga i sad je Mesec krenuo da opada i to opadanje traje 44° i ti si znači "Padajući Mesec".
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."