Autor Tema: Mesec  (Pročitano 67099 puta)

0 Članovi i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Beskrajnost55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #80 poslato: 02. Januar 2015. 15:15:22 »
Pa ni jedna planeta nije losa, samo ima problema da ispolji svoju prirodu kroz odredjene planete.

Mrgud*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #79 poslato: 02. Januar 2015. 14:48:27 »
pa onda nijedna planeta u izgonu nije loša, baš je super :D

Beskrajnost55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #78 poslato: 02. Januar 2015. 14:35:42 »
Svaki Mesec osjeca, samo, jer je u izgonu to ne znaci da je los, on samo ne umije da izrazi svoje emocije kao  Mesec Rak.

Mrgud*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #77 poslato: 02. Januar 2015. 14:27:39 »
neko može biti dobar čovek iako ima Mesec Jarac ali taj Mesec sam po sebi nije dobar i ne može biti

Beskrajnost55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #76 poslato: 02. Januar 2015. 12:55:41 »
 Mesec Jarac je dobar  Mesec, ali takvim  Mesec moras pustit da sami odluce da ti vjeruju. Ona ce bit dosta jaka.

Zroe*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #75 poslato: 02. Januar 2015. 12:48:53 »
Hvala mnogo Uranija i Amar Nat.

Sve sto ste napisale je potpuno tacno. Moja cerka ima dve i po godine, a ja jesam tesko odrasla u rasturenoj porodici i izuzetno sam se namucila sa njenim ocem, sto se vidi iz vladara moje sedme kuce ja mislim, jer je bilo dosta skrivenih stvari i lazi i to se jos ne zavrsava, vec se vodi sudska bitka... nego da ne idem u off, zaista priznajem da jesam stroga i tradicionalna, mada ne znam zasto u toj meri i zbog svega toga sto sam videla za taj aspekt trudim se da to korigujem dajuci joj mnogo neznosti, mnogo reci podrske... sve ono sto kazu da za taj aspekt fali. Da li troguao meseca sa jupiterom koji je inace izuzetno dobar aspekt moze da ublazi nas odnos? Zaista bi volela da dobro proucim sve ove aspekte jer ne zelim da joj detinjstvo bude u odnosu sa majkom bude tesko kao sa mnom pa cu da se korigujem koliko je kod potrebno.
Ne znam kako da ubacim karte u potpis pa cu ih attacovati.
JA: https://imageshack.com/a/img907/1826/7X8Zhv.gif
Cerka: http://imageshack.com/a/img913/9775/mNnbZ6.gif

Beskrajnost55*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #74 poslato: 02. Januar 2015. 12:33:03 »
Moja najdraza tema :)
Nikad se ne treba bojat necega samo, jer se cita na netu. Vise istrazivanjima  o svim aspektima dobro dodje i osjecaj sigurnosti se pojavi takodjer :)

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Mesec
« Odgovor #73 poslato: 02. Januar 2015. 12:11:43 »
     Mesec :90: Saturn po meni, iz mog 2 decenijskog iskustva iz Astrologije, može da ukaže na majku koja je napuštena, sama (samohrana majka) na majku koja se grčevito drži za svoje dete, da bi ga zaštitila od svega i svakoga u životu, da ne bi patilo kao ona, pa to ume da bude i dosta strogo vaspitanje.

     Mesec je majka, Saturn je kamen spoticanja, pa može da pokaže i na to da je majka (naričito ako je separacija :90: u pitanju) prošla trnovit put da bi bila majka, da je imala teško detinjstvo, da je možda ona sama iz neharmonične porodice, pa ima sumnje u medjuljudske odnose.

     Naravno, to sama majka (ti) ne doživljavaš tako, već kao samo zabrinutost za dete (ne doživljavaš sebe kao strogu majku) ali će dete tako da te doživi. Isto tako, moguće je da je na dete veliki (možda na žalost, negativan) uticaj ostavila baka (mama ili sa majčine strane ili sa očeve) jer Saturn su stari ljudi.

     Što se tiče dugovečnosti - to NIKAKO ne treba bazirati samo na 1 aspektu. To mora da se prouči i natal majke i natal deteta.
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Mesec
« Odgovor #72 poslato: 02. Januar 2015. 12:07:39 »
Pozdrav,

Pitanje koje me najvise i brine vezbajuci tumacenje natalne karte je upravo taj mesec. Naime, moja cerka ima mesec u jarcu koji pravi kvadrat sa saturnom.... Ne treba ni da vam kazem sta sam sve pronasla o tom znacenju. Da li postoje neki drugi aspekti koji mogu da uticu da ublaze taj kvadrat? Za svaki aspekt koji pravi njen mesec sam nasla pojedinacno objasnjenje i znacenje ali jos uvek ne znam kako aspekti "potiru" ili "pojacavaju" jedan drugog. Npr, najgore znacenje koje sam nasla jeste da ce vrlo rano ostati bez majke sto je prestrasno i pomisliti. neka "blaza" znacenja su da je rasla sa samohranom majkom koja je veoma stroga i mnogo ocekuje, sto bi bilo apsolutno i potpuno istinito. Kako ja mogu da prepoznam koje je tacno znacenje? koji je to aspekt koji moram da gledam da bi me naveo na ispravno znacenje? Taj isti aspekt ima i njen otac i on je ostao bez majke u pubertetu, da li to moze da bude njena baba u natalu ili je to totalni nonsens:)

nemoj se zbunjivati,moja cerkica ima aspekt mesec(10.a) i saturn(12.a),ona je licno kao beba bila sa glavom u torbi(u opasnosti zivotnoj),lecila se mesec dana i kontrolisu je dalje,mesec je period zivota deteta do 5 godine otrpilik,tj bebeci i predskolski period...u zavisnosti od natalne tvoje cerke,ne znam koliko ima godina zavisi sve,kojim poljima vlada saturn,kojima mesec...

Zroe*

  • Gost
Odg: Mesec
« Odgovor #71 poslato: 02. Januar 2015. 11:45:26 »
Pozdrav,

Pitanje koje me najvise i brine vezbajuci tumacenje natalne karte je upravo taj mesec. Naime, moja cerka ima mesec u jarcu koji pravi kvadrat sa saturnom.... Ne treba ni da vam kazem sta sam sve pronasla o tom znacenju. Da li postoje neki drugi aspekti koji mogu da uticu da ublaze taj kvadrat? Za svaki aspekt koji pravi njen mesec sam nasla pojedinacno objasnjenje i znacenje ali jos uvek ne znam kako aspekti "potiru" ili "pojacavaju" jedan drugog. Npr, najgore znacenje koje sam nasla jeste da ce vrlo rano ostati bez majke sto je prestrasno i pomisliti. neka "blaza" znacenja su da je rasla sa samohranom majkom koja je veoma stroga i mnogo ocekuje, sto bi bilo apsolutno i potpuno istinito. Kako ja mogu da prepoznam koje je tacno znacenje? koji je to aspekt koji moram da gledam da bi me naveo na ispravno znacenje? Taj isti aspekt ima i njen otac i on je ostao bez majke u pubertetu, da li to moze da bude njena baba u natalu ili je to totalni nonsens:)