Autor Tema: * Velike i Male Predikcije ~ kako reagujemo *  (Pročitano 9846 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: * Velike i Male Predikcije ~ kako reagujemo *
« Odgovor #17 poslato: 29. Jun 2012. 23:27:10 »
:ok: čekamo feedback ondak ;)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže Lorelei*

  • Ne umem da budem senka. Umem da budem vetar, onaj topli letnji vetar koji prija. Znam da budem i bura. I duga...
  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 484
  • Reputaciona snaga: 3117
  • Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Kill all my demons and my angels might die too...
Odg: * Velike i Male Predikcije ~ kako reagujemo *
« Odgovor #16 poslato: 29. Jun 2012. 23:02:29 »
     Po meni, reagovanje na neku od metoda predikcija, zavisiće od Ličnog Pečata[1] iz natala.

     Kod tebe, ta tabela je ovo i tu vidimo da je dominacija Fixnog Vazduha, pa ti je Lični Pečat u Vodolija :aha: Samim tim, pogledamo onu podelu ODAVDE i vidimo da bi ti najviše trebalo da reaguješ na :

-4- element Vazduha :[najrazradjeniji nivo postojanja, subatomski nivo postojanja, kauzalno telo ili kvantnomehaničko telo] :
~ planetarni periodi
~ fidarije
~ orbisni lukovi

     Al to i nije tako, jer ti kažeš da reaguješ najviše na direkcije (Vatra) i tranzite (Zemlja) pa ondak pogledamo i :lupa: kod tebe : Merkur ~ način razmišljanja (Vatra) i ASC ~ tvoja "glava" i tvoje "telo" (Zemlja) pa otuda u stvari i reaguješ na ove dve vrste predikcija.

     Naravno :idea: pošto ti je Lični Pečat u Vodolija generalno ćeš reagovati na kretanje Saturn pa čak i Uran :aha: Barem bih ja to tako gledala :pamet:[2]
 1. Lični Pečat je ona mala tabelica koju na primer astro.com daje sa strane, kada podeli planete po klasičnoj podeli ~ s jedne strane : Voda, Vatra, Vazduh, Zemlja, a s druge strane ~ Kardinalno, Fixno, Promenljivo...
 2. Iako uvek ostaje ona klasična podela koju sam navela neki dan : Vatra predikcije će pokazati snagu, imunitet, zdravlje, Voda predikcije će pokazati privatan život, kao i porodični, Vazdušne predikcije će pokazati naš IQ, učenje, komunikaciju, dok će Zemljane predikcije da pokažu dešavanja na nivou materijalnog...

Hvala ti Neno puno , iskreno jos se nisam upoznala sa orbisnim lukovima i planetarnim periodima tako da cu da se baciim na iscitavanje o tome. Na Saturn reagujem ( otkrila sam da kada je direktovani saturn stao na merkur pa posle na Uran da sam tada imala epileptice krize - samo jos jednu krizu ne mogu da nadjem a ona je bila bas izmedju te dve ) . Merkur inace nisam pratila jer sam mislila da za mene nesto nije bitan a ni Uran ( ne svidja mi se on pa ga ni ne gledam ) ... Ali Saturn sam osecala ... Bas cu sutra kada nadjem vremena da pogledam direkcije i tranzite Urana i Merkura pa da vidim sta i kako i kada je bilo i da li je bilo. Mada da bih sve bolje razumela moram da izucim astrologiju bas dobro , ali sada barem znam na sta da obratim paznju :)

Hvala Neno :)

http://i47.tinypic.com/nwbmma.gif

I never change, I simply become more myself. ― Joyce Carol Oates

Astro Aisha*

  • Gost
Odg: * Velike i Male Predikcije ~ kako reagujemo *
« Odgovor #15 poslato: 29. Jun 2012. 18:01:54 »
Ja imam jednaku podjelu zemlje i zraka, a asc u vodenom znaku: reagiram na tranzite, progresije, direkcije i u većini solare.

Van mreže astroantares*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 102
  • Reputaciona snaga: 662
  • astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Carpe diem.
    • astroantares.net
Odg: * Velike i Male Predikcije ~ kako reagujemo *
« Odgovor #14 poslato: 29. Jun 2012. 16:15:04 »
:)

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: * Velike i Male Predikcije ~ kako reagujemo *
« Odgovor #13 poslato: 29. Jun 2012. 16:08:39 »
Zvezde upućuju, ne uslovljavaju. Latinska poslovica :pamet:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže astroantares*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 102
  • Reputaciona snaga: 662
  • astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Carpe diem.
    • astroantares.net
Odg: * Velike i Male Predikcije ~ kako reagujemo *
« Odgovor #12 poslato: 29. Jun 2012. 15:45:14 »
Uglavnom lako podnosim teške aspekte Saturna, a kada mi pravi neke dobre, meni je teže. To je zato jer imam Mars 90 Saturn pa mi je nekako prirodno da imam problem, da ga rešavam, a evo sad mi je Saturn pravio sekstil sa Merkurom, Uranom, Suncem i Saturnom a nikad nisam bila uspešnija i sebi bolja. A Jupiter me samo razvodeni, kako i ne bi kad mi je dispozitor 4, tj. 6 planeta po tradicionalnoj. I Mars mi jako smeta, a s obzirom na to da mi je vl. asc-a uvek ga osećam..

Gledam da pratim planete toliko da izvučem iz sebe najbolje, a tome mi služi astrologija. Da prevaziđem prepreke i da u datom momentu odradim šta treba ili izbegnem šta ne treba.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: * Velike i Male Predikcije ~ kako reagujemo *
« Odgovor #11 poslato: 29. Jun 2012. 15:23:17 »
     Po meni, reagovanje na neku od metoda predikcija, zavisiće od Ličnog Pečata[1] iz natala.

     Kod tebe, ta tabela je ovo i tu vidimo da je dominacija Fixnog Vazduha, pa ti je Lični Pečat u Vodolija :aha: Samim tim, pogledamo onu podelu ODAVDE i vidimo da bi ti najviše trebalo da reaguješ na :

-4- element Vazduha :[najrazradjeniji nivo postojanja, subatomski nivo postojanja, kauzalno telo ili kvantnomehaničko telo] :
~ planetarni periodi
~ fidarije
~ orbisni lukovi

     Al to i nije tako, jer ti kažeš da reaguješ najviše na direkcije (Vatra) i tranzite (Zemlja) pa ondak pogledamo i :lupa: kod tebe : Merkur ~ način razmišljanja (Vatra) i ASC ~ tvoja "glava" i tvoje "telo" (Zemlja) pa otuda u stvari i reaguješ na ove dve vrste predikcija.

     Naravno :idea: pošto ti je Lični Pečat u Vodolija generalno ćeš reagovati na kretanje Saturn pa čak i Uran :aha: Barem bih ja to tako gledala :pamet:[2]
 1. Lični Pečat je ona mala tabelica koju na primer astro.com daje sa strane, kada podeli planete po klasičnoj podeli ~ s jedne strane : Voda, Vatra, Vazduh, Zemlja, a s druge strane ~ Kardinalno, Fixno, Promenljivo...
 2. Iako uvek ostaje ona klasična podela koju sam navela neki dan : Vatra predikcije će pokazati snagu, imunitet, zdravlje, Voda predikcije će pokazati privatan život, kao i porodični, Vazdušne predikcije će pokazati naš IQ, učenje, komunikaciju, dok će Zemljane predikcije da pokažu dešavanja na nivou materijalnog...
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže Lorelei*

  • Ne umem da budem senka. Umem da budem vetar, onaj topli letnji vetar koji prija. Znam da budem i bura. I duga...
  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 484
  • Reputaciona snaga: 3117
  • Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!Lorelei is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Kill all my demons and my angels might die too...
Odg: * O Tercijaru i ostalim mini-predikcijama *
« Odgovor #10 poslato: 29. Jun 2012. 14:43:06 »
Dakle evo ovde da postavim pitanje , ako neko moze da mi pomogne kako i na koji nacin bih mogla da ustanovim na koje tranzite, direkcije , progresije i ostale metode predikcije ja reagujem.
Primetila sam da na direkcije (kada gledam konjukcije ) reagujem , tranzite Saturna reagujem ( ovde isto mislim na konjukcije) ali na ostalo nisam obratila paznju . Progresije ne znam kako da tumacim ni sta da gledam , a tericijar o njima tek ne znam nista .

Sto se ostalih aspekata tice kada su direkcije i tranziti u pitanju , tu ne znam da li reagujem na njih iz prostog razloga jer jos uvek savladala njihova znacenja nisam .

Dakle da li postoji neki nacin na koji bih mogla da ustanovim na sta tacno najvise reagujem?
Znam da uskoro mi sledi sve i svasta kada su direkcije, tranziti u pitanju ( ovde opet mislim na konjukcije -  :dir:  Mesec na natalnu  Venera, tranzitni  Saturn  :0: Venera i Mc , jos nesto) , ali ima nekih drugih takodje ali ne znam kako da ih tumacim a samim tim ne mogu da provalim jesam li u proslosti na njih reagovala ...

Tako da ako neko razume sta hocu da kazem , molila bih da mi izadje u pomoc da bih na ubuduce znala sta da pratim :)
http://i47.tinypic.com/nwbmma.gif

I never change, I simply become more myself. ― Joyce Carol Oates

Rivenair*

  • Gost
Odg: * O Tercijaru i ostalim mini-predikcijama *
« Odgovor #9 poslato: 28. Jun 2012. 23:33:13 »
Navijam da bude što pre nešto lepo :herc:

hvaaalaaaa :)

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: * O Tercijaru i ostalim mini-predikcijama *
« Odgovor #8 poslato: 28. Jun 2012. 23:09:40 »
     :smeh: pa da, upravo to :haha:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."