Autor Tema: Astrosimbolicka Blablaonica  (Pročitano 17379 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1757
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Astrosimbolicka Blablaonica
« Odgovor #23 poslato: 06. Oktobar 2012. 15:14:07 »
Sav novac koji zarađujemo je predstavljen drugom kućom, odatle gledaj sve za početak. Obzirom da ti imaš Mesec tu koji je prirodni sigifikator kuće/imovine postoji mogućnost zarade preko iznejmljivanja nepokretne imovine. E sada dom/kuća/nekretnine su četvrto polje, pa je zarada od toga druga od četvrtog pa je to peto polje pre nego drugo od šestog. Ako su šesto podstanari, drugo od šestog je njihov novac i može pokazati njihovo finansijsko stanje pre nego novac koji daju tebi. Dakle drugo i peto za novac od imovine :)

Van mreže kikiriki*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 0
  • kikiriki has no influence.
« Odgovor #22 poslato: 06. Oktobar 2012. 15:00:30 »
koja bi bila simbolika za najam stana? dakle ako ja iznajmljujem svoj stan (i to baš strancima)..

možda VI kuća - kao II (novac) od IV (dom)?
koje planete?

hvala!

Druga od četvrte je peta kuća. A inače se šesto polje vezuje za podstanare i sve ljude koji nam služe, rade za nas - majstori, spremačice, radnici u našoj firmi i.t.d tako da tvoji podstanari predstavljaju tvoje 6 polje. Planete u 6 ako ih ima mogu opisati sam odnos tebe i njih, kako ćete se slagati, dok vladar 6 i dispozicija mogu opisati šta će do kraja biti sa vama, kako će se to sve realizovati.

Hvala Majan!

a jel i lova koja dolazi od stanara opisana VI kućom ili pak se to gleda po derivatnim kućama?

po ovom NE mi je u VI kući i nije mu baš neki položaj, no vladar VI je egzaltirani JU u I i pravi same trigone - svi moji dosadašnji podstanari su se pokazali fini i kulturni ljudi (obično visoko obrazovani), stranci su, plaćali su na vrijeme, nisu stvarali nikakve probleme, buku niti nered.
ja to radim u turističke svrhe, tako da imam stalnu cirkulaciju podstanara koji su ujedno turisti!

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
« Odgovor #21 poslato: 06. Oktobar 2012. 14:32:41 »
koja bi bila simbolika za najam stana? dakle ako ja iznajmljujem svoj stan (i to baš strancima)..

koje planete?

hvala!

Druga od četvrte je peta kuća. A inače se šesto polje vezuje za podstanare i sve ljude koji nam služe, rade za nas - majstori, spremačice, radnici u našoj firmi i.t.d tako da tvoji podstanari predstavljaju tvoje 6 polje. Planete u 6 ako ih ima mogu opisati sam odnos tebe i njih, kako ćete se slagati, dok vladar 6 i dispozicija mogu opisati šta će do kraja biti sa vama, kako će se to sve realizovati.

Van mreže kikiriki*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 0
  • kikiriki has no influence.
« Odgovor #20 poslato: 06. Oktobar 2012. 12:47:03 »

koje planete?

hvala!

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #19 poslato: 29. Avgust 2012. 21:55:42 »
evo nasla sam :)
ovde mozemo da pitamo sve sto nam nije jasno oko astro simbolike.. zbunim se cesto, onda vidimda mozda ne poznajem dovoljno sam znak ili planetu... jer recimo uopste mi nije jasno kako to da  Saturn predstavlja kukavicu ili kukavicluk.. ??
ako predstavlja izdrzivljost kako onda  predstavlja i kukavicluk??  :hmm: :hmmm:
Kukavičluk je nedostatak hrabrosti a kako je hrabrost povezana sa Marsom, ja bih rekla da je kukavica Mars koji je slab tj peregriran, koji nema nikakvo dostojantsvo jer bi u izgonu bio više zloban, okrutan, nasilan previše dok u nedostatku dostojanstva nema ni dobro ni loše već samo gubi osnovu same simbolike. Peregriranost se opisuje kao slabost planete, gde nema snagu za delovanjem, a u nedostatku hrabrosti nastaje kukavičluk. To bi bio onda Mars u blizancima, Devici i Vodoliji gde jeste peregriran, sa tim da u Blizancima ima još i lice dok je u sva tri znaka takodje prisutan u terminu na samom kraju znaka tj od 25 - 30 stepena, dakle sve ostalo spada u peregriranost. E sada još ako je MArs povezan sa Asc ili ako je Merkur kao vladar Device/Merkura slab ili Saturn kao vladar Vodolije loš eto već potvrde za kukavičluk.

Swiss*

• Gost
« Odgovor #18 poslato: 24. Jul 2012. 18:30:10 »
Nisam razumela da li je ovo bilo ironično, ali generalno sam svoje mišljenje napisala. Jeste širok pojam, ali nije svaki znak kukavica, niti se može generalizovati. :)

Jeste, bilo je ironicno sa moje strane jer sam ja jednostrano shvatao "kukavicluk" bez nekog udubljivanja u samu smisao reci a ne prema tvom objasnjenju, u stvari, kroz tvoje objasnjenje shvati da je "kukavicu" izgleda nemoguce opisati jednom ili sa dve planete itd bas zato sto ima kukavica po osecanju, hrabrosti, odlucivanju itd pa odatle i moje izlaganje :)

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2367
  • venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!
  • *Zadrhtacu bez sumnje- ako se ikad budemo sreli*
« Odgovor #17 poslato: 24. Jul 2012. 18:24:48 »
ok, hvala :)
mada se i meni vise cini da bi kukavica bio  Merkur
al boze moj, simbolika je siroka..  :thank_you:
Natal

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Van mreže astroantares*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 662
  • astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!
  • Carpe diem.
    • astroantares.net
« Odgovor #16 poslato: 24. Jul 2012. 18:17:57 »
Nisam razumela da li je ovo bilo ironično, ali generalno sam svoje mišljenje napisala. Jeste širok pojam, ali nije svaki znak kukavica, niti se može generalizovati. :)

Swiss*

• Gost
« Odgovor #15 poslato: 24. Jul 2012. 17:49:54 »
Hmmm, Kukavica je sirok pojam izgleda...zavisi o cemu je rec pa da se tako i navede u aspektima...da u pravu si! Kako  Saturn  ne rizikuje a  Mars  ne preza tako i  Merkur  ne sabira a Mesec ne predoseca...Pa na kraju sve i jedan znak je "kukavica" u necemu. :)

Imsiragicevu knjigu sam citao ovde i dobio sam dojam da nista neznam na kraju :lol:

Van mreže astroantares*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 662
  • astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!
  • Carpe diem.
    • astroantares.net
« Odgovor #14 poslato: 24. Jul 2012. 17:40:31 »
Pa Saturn ide unazad i povlači se, kao i Mesec, ali sve to zavisi od znaka generalno. Saturn ne rizikuje, a Merkur u Blizancima kaže šta misli i baš ga briga, a u Devici proračuna pa vidi da li da kaže ili da zadrži za sebe.