Autor Tema: Astrosimbolicka Blablaonica  (Pročitano 17577 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Swiss*

• Gost
Odg: Astrosimbolicka Blablaonica
« Odgovor #13 poslato: 24. Jul 2012. 17:38:12 »
A "separacija" i "aplikacija", zar se i oni ne uzimaju u  obzir sa Mars i Saturn ? Ja bih kukavicom nazvao Merkur pre nego Saturn koji istinski to nije!

Sta mislite o Merkuru kao kukavici jer Kulavica je i Logicar a ne psamo lasljivac.

Van mreže astroantares*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 662
  • astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Carpe diem.
    • astroantares.net
« Odgovor #12 poslato: 24. Jul 2012. 17:16:03 »
Pa izdržljivost, ali on je sam po sebi vreme. Kukavičluk je oklevanje da se nešto uradi, pa prođe vreme, od straha se nešto ne uradi. Neko ko ima Mars trigon Saturn je hrabar, a neko ko ima Mars 90 Saturn je hrabar, ali dugo može da trpi, pa da na svoju štetu odreaguje. Mars 120 Sat će uvek vežbati do poznih godina, a Mars 90 Saturn dok se natera prođe 100 godina..

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2367
  • venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!
  • *Zadrhtacu bez sumnje- ako se ikad budemo sreli*
« Odgovor #11 poslato: 24. Jul 2012. 17:14:01 »
Ako si na ovakve nelogičnosti naišla u Imširagićevoj knjizi nemoj ništa da te čudi, on ni sam sebi nije jasan
pa da jesam.. zato i pitam.. zbunim se..to bas i nije mala razlika, nego crno i belo!
zapisujem neku simboliku i ne znam sta je greska.... zato i pitam :)
pise lepo kukavica -  Saturn (samo saturn stoji nista vise)
Natal

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Mad Max*

• Gost
« Odgovor #10 poslato: 24. Jul 2012. 17:08:15 »
evo nasla sam :)
ovde mozemo da pitamo sve sto nam nije jasno oko astro simbolike.. zbunim se cesto, onda vidimda mozda ne poznajem dovoljno sam znak ili planetu... jer recimo uopste mi nije jasno kako to da  Saturn predstavlja kukavicu ili kukavicluk.. ??
ako predstavlja izdrzivljost kako onda  predstavlja i kukavicluk??  :hmm: :hmmm:
Ako si na ovakve nelogičnosti naišla u Imširagićevoj knjizi nemoj ništa da te čudi, on ni sam sebi nije jasan

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2367
  • venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!
  • *Zadrhtacu bez sumnje- ako se ikad budemo sreli*
« Odgovor #9 poslato: 24. Jul 2012. 17:06:44 »
evo nasla sam :)
ovde mozemo da pitamo sve sto nam nije jasno oko astro simbolike.. zbunim se cesto, onda vidimda mozda ne poznajem dovoljno sam znak ili planetu... jer recimo uopste mi nije jasno kako to da  Saturn predstavlja kukavicu ili kukavicluk.. ??
ako predstavlja izdrzivljost kako onda  predstavlja i kukavicluk??  :hmm: :hmmm:
Natal

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Na mreži uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13399
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #8 poslato: 04. Jul 2012. 21:41:11 »
jos je trece polje u pitanju pa se radi o vezama,lav ceremonije,a za buduceg,necu tu opciju iskljuciti ali ces biti na ceremoniji oko svoje rodbine ;)

Van mreže kikiriki*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 0
  • kikiriki has no influence.
« Odgovor #7 poslato: 04. Jul 2012. 21:39:59 »
jelda? i ja sam sad tek počela povezivati :)

a mislim da će mi i partner doći na ova vrata. moje skromno mišljenje

Na mreži uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13399
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #6 poslato: 04. Jul 2012. 21:38:05 »
tumac,e pa to ti je taj saturn u 3.em polju,em statusi u pitanju em tradicija,ceremnonije,i jos imas jupiter u raku,da ne verujes :) a mesec u lavu je sud,bas smo pricali sa skorpijicom da je centralna osoba u sudnici sudija,a predstavlja ga mesec u lavu,jer je glavni,dakle i ti si nesto slicno ali opet drugacije :)

Van mreže kikiriki*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 0
  • kikiriki has no influence.
« Odgovor #5 poslato: 04. Jul 2012. 21:23:00 »
aha, pa nisam mislila za sebe to kao brak, nego svoju profesiju..
ja sam sudski tumač i znam prevoditi ceremonije sklapanja braka u matičnom uredu :)

Van mreže Nena*

• Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35596
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
  • 067 701 48 17 § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #4 poslato: 04. Jul 2012. 21:05:03 »
     Ja to ne posmatram tako. Za brak je lepo & dobro da jedan od partnera ima taj Saturn Vaga dobro postavljen + da je Venera dobro postavljena. To je ondak dobra predispozicija za dobar brak. Ali naravno, ne možemo da uzimamo samo jednu planetu ili planete koje se nadju u znaku Vaga da će da budu vezane za brak (hoće, ali ne u tom smislu koliko i ostali signifikatori za brak ~ 7 polje, 5 polje, 4 polje, 10 polje, Sunce Mesec ...)

E, sad, da bi videli kako će da prodje potpisivanje ugovora sa zakonom tj. sa Bogom, posmatramo odnos :

a) Merkur Saturn Venera ~ zakonski brak, kod matičara
b) Jupiter Saturn Venera ~ Crkveni brak

Odnos Merkur Saturn prikazuje šta se dešava kada osoba potpiše nešto vezano za zakon, nešto na šta se obavezuje ( Saturn ) i to važi ne samo za sklapanje takvog braka, već bilo kakvo sklapanje ugovora koje podrazumeva poštovanje zakona. Venera je naravno tu kao osnovni signifikator ljubavi i braka[1] Odnos Jupiter Saturn je odnos prema Veri i Bogu ali u isto vreme odnos zasnovan na poštovanju i prihvatanju (na duhovnom nivou, ne zakonskom) obavezu "dok nas smrt ne rastavi". Opet naravno, tu gledamo Venera kako će da se uklopi u odnos sa te dve planete.

Znači kod tebe treba posmatrati i Mesec kao dispozitora Jupiter ~ jer Jupiter (Božiji Zakon) je kod tebe egzaltiran, jak, snažan, istaknut, ali da li će se taj Božiji Zakon i ispoštovati i da li će sve ići kako treba, to će da nam pokaže Mesec kao dispozitor. Isto važi i za Saturn Venera i ostale planete ~ uvek sve mora da se posmatra :lupa: Obično se kaže da za Venera nije povoljno da ima afl. od strane Saturn jer to na neki način ograničava vezu / odnos, taj Saturn daje "rok trajanja" tom odnosu, pa samim tim još ako je i Saturn ugrožen, vrlo često može da dodje do prekida veze tj. braka...

1. ... posmatranjem kretanja Venera kroz natal može da nam pokaže kakav će brak (pa čak i klasična veza) da bude, pa tako na primer Venera 29° Lav (ja uvek krećem od sebe) i na 29° u mom natalnu nema ni jedne planete ~ 1 mesec / godina veze / braka će biti u simbolici Regulusa. Ondak ta Venera (virtuelno) prelazi u znak Devica (znak svog pada) pa na 00° u mom natalu nema ništa te ta Venera i dalje nema ni jedan "aspket" te tako 2 mesec / godina veze / braka se oslanja na lovorikama prošlog meseca / godine. E, ondak Venera dolazi do 01° Devica i ja na 01° imam : Uran 01° Škorpija Saturn 01° Lav IC 01° Vodolija ~ te tako ta Venera ima virtuelni :60: sa Uran i :150: sa vrhom mog IV polja, sa Saturn nema ništa, ja ne koristim aspekt od 30°. I šta nam to govori? Govori nam da će jednom od nas dvoje, meni ili mom partneru zafaliti na neki način s jedne strane sloboda, dinamika, osnovna hemija koja nas je spojila ( Uran ) al s druge strane ćemo pokušavati da još više učvrstimo naš odnos (4 polje, dom...) i eto u 3 mesecu / godini veze / braka dolazi do nekakve dinamike, ne baš najbolje, jer ... iako ta Venera nema aspekt sa onim mojim Saturn on ipak ima aspekt i sa Uran :90: i sa vrhom mog 4 polja :180: te tako vidimo da je kod mene 3 mesec / godina u suštini "krizna godina" itd... tako se radi dalje, da bi se videlo šta se dešava u odnosu... što i jeste tako, sve veze su mi u 3 mesecu, tj 3 godini bile klimave... sad neću da zatrpavam priču, predpostavljam da ste shvatili kako se posmatra "kretanje venere"...
🔮 Natalče šareno 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)