Autor Tema: Astrosimbolicka Blablaonica  (Pročitano 17441 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

vevericak*

• Gost
Odg: Astrosimbolicka Blablaonica
« Odgovor #33 poslato: 28. Januar 2013. 16:51:20 »
Ja se potpuno slazem sa tobom da su stari astrolozi odlicno tumacili horoskope iako nisu znali za transsaturne, ali pitanje je bilo sta simbolise astrologa (astrologiju). Hocu da kazem da je u njihovim natalnim kartama sigurno postojao jak uran a moze i neptun, koji su im dali talenat za astrologiju iako oni nisu znali za te planete. Znaci nije isto pitanje sta simbolise astrologa i kako su stari astrolozi radili natalne karte. Po meni ostale planete kao sto su merkur saturn i jupiter su pomoc kao i u svakoj nauci. Svaka nauka karakteristicna je po istrazivanju, prikupljanju informacija, belezenje podataka, sirenju znanja i sl. Ali ono sto odvaja tu nauku od ostalih je njena sustina. U slucaju astrologije to je poruka kosmosa kroz simbole, intuiciju, vizije, gledanje u buducnost a to po meni spada u domen urana i neptuna.
A sto se tice Merkura upravo je to sustina. On sam po sebi nije vezan za visa stanja svesti. To je planeta koja po svojoj osnovnoj prirodi pripada prakticnom svetu, vidljivom golim okom. On je sav logican, racionalan i funkcionise u okvirima opipljivog. Znaci ja govorim o osnovnoj-primarnoj prirodi planete. Zato sam naveo primer da kad je Merkur u Vodoliji on dobija viziju, intuiciju, povezanost sa visim sverama. Tu je i sama cinjenica da je uran visa oktava merkura. Tako i kad je u 180 sa Jupiterom dobija novu dimenziju koju on sam nema.
Uglavnom, hteo sam da kazem da su za mene uran i neptun svojom osnovnom prirodom najblizi karakteru astrologije. Jednostavno mi je to logicnije. :) I drago mi je sto mozemo ovako da iznesemo svoja gledista.

Mad Max*

• Gost
« Odgovor #32 poslato: 27. Januar 2013. 18:29:01 »
Ovde se slažem sa tradicionalcima, Merkur - astrolog :180: posmatra Jupiter - nebesa i viša znanja.

vevericak*

• Gost
« Odgovor #31 poslato: 27. Januar 2013. 18:04:41 »
     Pa po meni Merkur - istraživanje, informisanje, ali i matematika, pa Jupiter - osnova je mitologija (pa samim tim i religija) pa Saturn koji je vreme ... Urana možemo da dodamo sad za nas srećnike koji imaju kompjutere i internet pa samo u mogučnosti da otkrijemo e-knjige starih astrologa koje su sakupljani oni manje srećni istraživači i astrolozi koji su samo imali u svom natalu istaknute Merkur i Saturn i nisu imali Uran Neptun i Pluton jer u njihovo vreme oni nisu bili još otkirveni ;)

Znao sam da ces navesti primer starih astrologa. Ali to ne znaci da te planete nisu postojale u njohvim natalnim kartama zato sto nisu bile otkrivene. Merkur nema toliku visinu i sirinu da bi se vezao za astrologiju. Merkur je bitan za astrologa da ume na pravilan nacin da tumaci i povezuje simbole koje upravo salju Uran i neptun, a Saturn kao i u svakoj nauci jeste bitan, ali on sam po sebi nije blizak astrologiji.
Kad je Merkur u Vodoliji onda se radi o coveku koji je povezan sa kosmosom.

Van mreže Nena*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35552
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Radno vreme od 9h do 17h § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #30 poslato: 27. Januar 2013. 17:40:19 »
     Pa po meni Merkur - istraživanje, informisanje, ali i matematika, pa Jupiter - osnova je mitologija (pa samim tim i religija) pa Saturn koji je vreme ... Urana možemo da dodamo sad za nas srećnike koji imaju kompjutere i internet pa samo u mogučnosti da otkrijemo e-knjige starih astrologa koje su sakupljani oni manje srećni istraživači i astrolozi koji su samo imali u svom natalu istaknute Merkur i Saturn i nisu imali Uran Neptun i Pluton jer u njihovo vreme oni nisu bili još otkirveni ;)
🔮 Natalče šareno 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2367
  • venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!
  • *Zadrhtacu bez sumnje- ako se ikad budemo sreli*
« Odgovor #29 poslato: 27. Januar 2013. 17:32:40 »
     :226s: Astrologija - po meni malo Merkur pa malo Jupiter i ponajviše Saturn :pamet: al ukusi se razlikuju :lol: :aha:
Ili kombinacija  Merkur  i  Saturn  :)
i ipak malo Jupiter on predstavlja visa znanja.. i trazenje istine..pa u komb sa merkurom (covek, astrolog) pa  Saturn drevna, stara nauka, drevna mudrost.. ili recimo i  MerkurUran u kom takodje moze dati takvu simboliku (ali to bi mozda vise bila MA-astrologija) dok je saturn TA -astrologija.. hm?
Natal

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Na mreži ganci*

• Tumač za Karte
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 4183
  • ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!
« Odgovor #28 poslato: 27. Januar 2013. 17:29:30 »
     :226s: Astrologija - po meni malo Merkur pa malo Jupiter i ponajviše Saturn :pamet: al ukusi se razlikuju :lol: :aha:
Ili kombinacija  Merkur  i  Saturn  :)
natal http://tinypic.com/view.php?pic=2m4zw2e&s=8#.VFZhd8mnV4c

* Things are always working out for me *

Van mreže Nena*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
« Odgovor #27 poslato: 27. Januar 2013. 17:26:08 »
🔮 Natalče šareno 🔮
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

vevericak*

• Gost
« Odgovor #26 poslato: 27. Januar 2013. 17:13:55 »
Ne znam da li je ovo bilo, ali hajde - astrolog   :159s:

Najvise Uran, uz dodatak Neptuna i Jupitera.

-1- :welcome: :house:

-2- a što samo transsatirni?

Hvala na dobrodoslici. :D Transsaturni zato sto su Uran predstavlja simbole i kosmos, a Neptun jer simbolizuje mastu i mitove...

Van mreže Nena*

• * Glavni & Odgovorni *
« Odgovor #25 poslato: 27. Januar 2013. 17:03:37 »

-1- :welcome: :house:

-2- a što samo transsatirni?
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

vevericak*

• Gost
« Odgovor #24 poslato: 27. Januar 2013. 16:57:55 »