Autor Tema: Feng Šui za BILJKE  (Pročitano 18650 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže LIONA*

• * Komšija prijatelj *
  • Reputaciona snaga: 1409
  • LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Feng Šui za BILJKE
« Odgovor #24 poslato: 03. April 2014. 12:11:42 »
Gasi pitala bi i ja nesto...

Mnogo volim cvece i u kancelariji u kojoj radim mnogo je zelenila(pored ljubicica ima difenbahija,dracena,zelena lozica,japansko drvo,imala sam i bendzamina,muskatle,itd) ali u stanu nemam nista sem tri ljubicice koje nece da cvetaju.
Kada sam ih donela imale su puno cvetova,sada je ostalo samo zeleno lisce i nikako da ponovo procvetaju.
One na poslu su cvetale i zimus po tri puta(ako ne i vise).

Ima svetlosti,lepo ih zalivam ali nesto nije kako treba?
 Da li je vazno koja je strana sveta u pitanju ili to ima neke veze sa energijom stanu?

Volim cvece i gajim ga i najvise se obradujem kad neko dodje u goste i donese  buket cveca. 

Na mreži Kora*

• * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 743
  • Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!Kora is awe-inspiring!
« Odgovor #23 poslato: 03. April 2014. 12:06:25 »
Gasi, duso,

sta kazes na magnoliju? Da li je dobro zasaditi je u dvoriste?

Pozdravcici i hvala unapred

Van mreže Grofica*

• * Ovaj prešišao i Tolstoja *
  • Reputaciona snaga: 15708
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
    • VRIL Feng Shui
« Odgovor #22 poslato: 03. April 2014. 08:33:57 »
Ja sam dobila Filadendron i stavila sam ga u dnevnu sobu....
Mislis da je to ok?
Volela bih da kupim Fikus Bendzamin?
I da ga stavim u spavacu sobu.
Cini me se da sam negde citala, da ne valja biljke stavljati u spavacu sobu??
Sta mislis?
Meni je fikus (Bendzamin) prelep...

Venerice,
sunce moje lepo,
:)
tacno je da se u spavacu sobu ne unosi cvece ...
Postavi vece biljke (oko 1m visine) na jugoistoj stana, i donece ti najvise dobrobiti u finansijskom smislu. Na istoku, mir i harmoniju u porodici..
Sve najbolje!

Van mreže Grofica*

• Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
    • VRIL Feng Shui
« Odgovor #21 poslato: 03. April 2014. 08:30:24 »
Draga Kalina,
hvana na prici sa Divcibara o carobnom Boru! :) Nisam je cula do sada...

Na tvoje pitanje:da li postoji neki poseban sektor tj. strana sveta gde bi to trebalo saditi ili ne?
Za to je potrebna detaljna analiza dvorista, okoline...
Medjutim, sa tako pozitivnim stavom posadite drvo i Bozur po svom nahodjenju, i donece dobro!
Sve najbolje!

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2367
  • venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!
  • *Zadrhtacu bez sumnje- ako se ikad budemo sreli*
« Odgovor #20 poslato: 03. April 2014. 01:25:24 »
Ja sam dobila Filadendron i stavila sam ga u dnevnu sobu....
Mislis da je to ok?
Volela bih da kupim Fikus Bendzamin?
I da ga stavim u spavacu sobu.
Cini me se da sam negde citala, da ne valja biljke stavljati u spavacu sobu??
Sta mislis?
Meni je fikus (Bendzamin) prelep...
Natal

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Van mreže kalina*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 664
  • kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!
« Odgovor #19 poslato: 02. April 2014. 16:24:02 »
Draga Kalina,
lepa je to ideja :) ! Navescu ti nekoliko varijanti na tu temu:

-Jabuka simbolise- mir i prosperitet
-Hrizantema- radost i dug zivot
-Dud - kucni mir
-Hrast-muska snaga i  vrlina
-Breskva-prijateljstvo, brak, besmrtnost
-Kruska- cistota i dug zivot
-Bozur- ljubav, bogatstvo i plemenitost
-Bor -dug zivot

Moj predlog je da ti zasadis-Bozur
a on neka zasadi hrast!
Sve najbolje!

Hvala najlepše  :heartshape:

Zaista mi znači odgovor i predlozi :)
Dopada mi se Božur i inače tako da mi to zvuči baš dobro, a o hrastu smo razmišljali ozbiljno i blizu smo da baš njega i odaberemo. Dobro dođe potvrda da jeste u skladu sa onim što mi želimo. Odlučićemo ovih dana.
Samo jedno pitanje - da li postoji neki poseban sektor tj. strana sveta gde bi to trebalo saditi ili ne?

Malo off topic - gledala sam i po Keltskom horoskopu, dečko je po tome brest (bar po ovoj jednoj podeli, vidim da ih ima više) i baš odgovara opis njegovom karakteru, a zanimljivo mi je da je među sretnim danima navedenim za osobe koje pripadaju ovom drvetu/znaku i moj datum rođenja. Ja sam tamo jasen.
*inače na toj temi ne mogu da otvorim 2. stranu, ne znam zašto, možda ima veze sa brojem poruka

Obzirom da si pomenula bor, a i on je na našem spisku za ovu priliku, nedavno sam naletela na priču o jednom boru na Divčibarama za koji nisam znala:

http://www.magicnazona.rs/misterije-balkana-magicni-bor-na-divcibarama/

Nije za ovu temu, ali zanimljiva mi je priča.

Još jednom, od srca  :*: :)

Van mreže Grofica*

• VRIL Feng Shui
« Odgovor #18 poslato: 02. April 2014. 08:09:14 »
Malo sam se zanimala ovih dana biljkama i drvećem zato što sa dečkom želim da simbolično zasadimo neko drvo u bašti kao oznaku početka zajedničkog života, da to bude prvo opipljivo što ćemo zajedno da pokrenemo.
Ne znam šta bi bilo prikladno, razmišljala sam o smokvi, tj. ona mi je prva pala na pamet, ali znam da jak mraz može da je ugrozi pa se dvoumim.
Pretpostavljam da po Feng Šui postoji izbor drveća za ovakve prilike.

Ako ima neki predlog, hvala unapred :)

Draga Kalina,
lepa je to ideja :) ! Navescu ti nekoliko varijanti na tu temu:

-Jabuka simbolise- mir i prosperitet
-Hrizantema- radost i dug zivot
-Dud - kucni mir
-Hrast-muska snaga i  vrlina
-Breskva-prijateljstvo, brak, besmrtnost
-Kruska- cistota i dug zivot
-Bozur- ljubav, bogatstvo i plemenitost
-Bor -dug zivot

Moj predlog je da ti zasadis-Bozur
a on neka zasadi hrast!
Sve najbolje!

Van mreže kalina*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 664
  • kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!kalina is awe-inspiring!
« Odgovor #17 poslato: 01. April 2014. 21:36:49 »
Malo sam se zanimala ovih dana biljkama i drvećem zato što sa dečkom želim da simbolično zasadimo neko drvo u bašti kao oznaku početka zajedničkog života, da to bude prvo opipljivo što ćemo zajedno da pokrenemo.
Ne znam šta bi bilo prikladno, razmišljala sam o smokvi, tj. ona mi je prva pala na pamet, ali znam da jak mraz može da je ugrozi pa se dvoumim.
Pretpostavljam da po Feng Šui postoji izbor drveća za ovakve prilike.

Ako ima neki predlog, hvala unapred :)

Van mreže Grofica*

• VRIL Feng Shui
« Odgovor #16 poslato: 11. Januar 2013. 08:24:26 »
     Jedno pitanje : da li je mnogo loše kada u stanu uopšte nema biljaka (zelenila, cveća i sl.) ?

Neno, bolje je kad ima, jer ono ipak ucestvuje u ciscenju energije prostora...
ali ne znam sto pitas...jel ti nemas biljke u stanu?
Pa daj da uradimo feng i tebi..pa da sve bude na "svom mestu",i kako treba:-)

Imam Aloju Veru u stanu i stoji mi na staklenom stolu u sred stana jer je toliko granata da ne mogu je u cosak staviti a nit na neku komodu pa kad bude lepo vreme, mislim, dodje toplije godisnje doba ona meni bude na terasi, a volim je i draga mi je puno a boga mi i ona mene dok je se toliko rasirila i izrasla u pravi zbun od nekih 20 listova onako krupnih a posadio sam je ima 8 meseci od prilike  :lol: a da, i u stanu mi preovladava "Crvena pa Bela i Siva" boja, tako je htelo biti jer je namestaj dosao spontano, na poklon pa i sam Tepih i Slika, sve Crveno :)

Voleo bi cuti misljenje?

Casper, biljka je dobra, gde god da je stavis, a aloja posebno...ako ti je taj stocic u sredini stana, onda je to sektor 5,ili srce stana,i biljka tu moze doprineti zdravlju ukucana...
Za sve preciznije analize, vec sam rekla...mora da se analizira tlocrt stana, i uz to svi podaci ..kao sto su kompasna direkcija gl.ulaznih vrata, datum rodjenja ukucana zbog izracunavanja KUA broja...i td.

Sto se tice boja...pa nije bas sjajno imati mnogo crvene boje..jer ona je simbol vatre, koja ume da 'sagori' srecu sektora u kojima se nadje....npr.karijere (sektor 1), novca(sektor 4),...i slicno.

Swiss*

• Gost
« Odgovor #15 poslato: 11. Januar 2013. 00:10:58 »
     Jedno pitanje : da li je mnogo loše kada u stanu uopšte nema biljaka (zelenila, cveća i sl.) ?

Neno, bolje je kad ima, jer ono ipak ucestvuje u ciscenju energije prostora...
ali ne znam sto pitas...jel ti nemas biljke u stanu?
Pa daj da uradimo feng i tebi..pa da sve bude na "svom mestu",i kako treba:-)

Imam Aloju Veru u stanu i stoji mi na staklenom stolu u sred stana jer je toliko granata da ne mogu je u cosak staviti a nit na neku komodu pa kad bude lepo vreme, mislim, dodje toplije godisnje doba ona meni bude na terasi, a volim je i draga mi je puno a boga mi i ona mene dok je se toliko rasirila i izrasla u pravi zbun od nekih 20 listova onako krupnih a posadio sam je ima 8 meseci od prilike  :lol: a da, i u stanu mi preovladava "Crvena pa Bela i Siva" boja, tako je htelo biti jer je namestaj dosao spontano, na poklon pa i sam Tepih i Slika, sve Crveno :)

Voleo bi cuti misljenje?