Autor Tema: Heliocentrična Astrologija  (Pročitano 7565 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Swiss*

  • Gost
Odg: Heliocentrična Astrologija
« Odgovor #14 poslato: 13. Avgust 2012. 15:57:38 »
Da, hvala..tek kasnije sam skonatala da je to vec navedeno pri kraju teksta. Da li postoji dostupna literarura o ovom pravcu astrologije?Sve mi je ovo nedovoljno jasno, a jako me je zaintrigiralo.


Na "domacem" jako slabo, skoro pa nista....dok "strane literature" ima pregrst i to na engleskom, pa potrazi putem Google...mozda i na Srpskom Izadje nesto jer svaki dan se na Internetu pojavljuju nova stiva pa mozda odkrijes nesto i postavis ovde a jos ako znas engleski pa mozes i da prevedes nesto sto budes smatrala da je dobro znati po pitanju ove nove grane Astrologije ;)

matrix*

  • Gost
Odg: Heliocentrična Astrologija
« Odgovor #13 poslato: 13. Avgust 2012. 13:58:20 »
Ev ovde, pogledaj na Astro.com pod OPTIONS pa ispod potrazi ZODIAC i tu pored klikni i pisace ti u redu HELIOCENTRIC (sideral F/B) - znaci "istinsko stanje na nebu" ili izaberes HELIOCENTRIC (tropical) - stanje neba po tradicionalnom sa razlikom od 30*.....

ASTRO.COM / HELIOCENTRIČNO IZRACINAVANJE

Da, hvala..tek kasnije sam skonatala da je to vec navedeno pri kraju teksta. Da li postoji dostupna literarura o ovom pravcu astrologije?Sve mi je ovo nedovoljno jasno, a jako me je zaintrigiralo.

Swiss*

  • Gost
Odg: Heliocentrična Astrologija
« Odgovor #12 poslato: 12. Avgust 2012. 18:21:50 »
Jako je ovo sve zanimljivo.Samo me prvo zanima-gde tačno, u kom programu, vi pravite ovaj heliocentrični čart?

Ev ovde, pogledaj na Astro.com pod OPTIONS pa ispod potrazi ZODIAC i tu pored klikni i pisace ti u redu HELIOCENTRIC (sideral F/B) - znaci "istinsko stanje na nebu" ili izaberes HELIOCENTRIC (tropical) - stanje neba po tradicionalnom sa razlikom od 30*.....

ASTRO.COM / HELIOCENTRIČNO IZRACINAVANJE

matrix*

  • Gost
Odg: Heliocentrična Astrologija
« Odgovor #11 poslato: 12. Avgust 2012. 16:44:32 »
Jako je ovo sve zanimljivo.Samo me prvo zanima-gde tačno, u kom programu, vi pravite ovaj heliocentrični čart?

laborant 55*

  • Gost
Odg: Odg: Casper ~ Heliocentrični Natal
« Odgovor #10 poslato: 22. Jul 2012. 22:47:30 »
hehe...prenapredno za mene, ja se mučim još s ovim osnovnim a kamo li ovo....ništa,,, jednog lijepog dana, možda se susretnemo ponovo :D :D :D :D

Swiss*

  • Gost
Odg: Heliocentrična Astrologija
« Odgovor #9 poslato: 22. Jul 2012. 21:24:55 »
Hmmm, vidim Pominje se Mesec ali uvek je u "Sklopu i Konjukciji sa Zemljom" pa me interesuje misljenje dali ima ikakve veze to da ako se Mesec nadje "ispred" zemlje ili "iza"? Kakvo znacenje bi to moglo biti?!

Swiss*

  • Gost
Odg: Odg: Casper ~ Heliocentrični Natal
« Odgovor #8 poslato: 22. Jul 2012. 21:07:34 »
hmmm a šta će vam ovi tipovi natala, po čemu su posebni i drugačiji od uobičajenih natalnih karti ?

Pa ovaj "tip" najmodernijeg jos u istrazivanju Natala govori (kako ja umem reci jos, Astrologija buducnosti iz ere vodolije) o tome "zato si se danas rodila", stim da bi odgonetnula na jednostavan nacin za sta si sposobna, sto duhovno sto mentalno, koji ti je "cilj" i svrha "postojanja" bas zato sto se po Kvadrantima vide objasnjenja u kom smeru ides i zasto si takva kakva jesi i koje su ti mogucnosti i motivacije da se promenis jer Planete se vezuju za tradiciju ali u smislu da nema "loseg" nego jednostavno objasnjenje koje ne zahteva zamrsene kombinacije planeta po kucama jer Kvadrant sam za sebe govori i previse bas zato sto se radi o tome da se covek treba pitati nad sobom i odsebe krenuti bez "osude" tog neceg sto se smatra ciniocem neke propasti a u stvari to mu je zadatak jer je poslat na Zemlju da se udostoji "sebe", inace problem ne postoji a ne postoji iz razloga sto se lepo kroz ovakvu vrstu natala moze reci do kojeg stepena Duhovnog razumevanja si stogla i ka cemu trebas ici da bi ti zivotno shvatanje bilo kvalitetnije itd


Eto, tako ja gledam i shvatam iz procitanog o Heliocentricnoj Asteologiji koja ne poznaje AC ni zamrsene Aspekte koji umeju da budu "falicni" u puno mahova jer Heliocentricna Asteologija ne polazi vise od tog stava bas zato sto se od danasnje Tradicionalne a i Moderne razlikuje za citavih 30* a u buducnosti ta razlika ce biti sve upecatljivija i veca pa se stvara put za nesto novo koje ce objasnjavati "realno" kako jeste bez zadubljivanja u preciznost koja nije precizna sto si i sama primetila iz iskustva!

Znam da ce neko pomisliti da zvezde uvek "tacno" zbore ali los je onaj ko ne ume da ih protumaci itd sto opet ma koliko polazili od cinjanica preciznosti Tradicionalne a i Moderne ipak se primecuje da to nije to pa se trazi "usavrsenje" koje ce kroz buduce vekove biti tu da opise to sto je cinjenica a ne sto je "mozda" itd :)


KIRO, pa imas ovde pod "Heliocetricna Astrologija", vidi iznad, lepo pise Sve :D

Van mreže Kira*

  • King of Heroes
  • *Drugar iz komšiluka *
  • *****
  • Poruke: 327
  • Reputaciona snaga: 25
  • Kira is working their way up.Kira is working their way up.Kira is working their way up.
  • Pol: Muškarac
  • I'll tell you my sins and you can sharpen ...
Odg: Odg: Casper ~ Heliocentrični Natal
« Odgovor #7 poslato: 22. Jul 2012. 20:57:38 »
Casper daj gde si nasao sta znaci sta u helionatalu ... :D

a @Laborant55 pa poenta je da izucimo malo ovaj heliocentricni astroloski chart, posto je jos uvek dovoljno neizucen... :D

A razlike cemo da pohvatamo kasnije, tj u hodu dok ucimo :D
Pametan nadje izlaz, a budala opravdanje.

laborant 55*

  • Gost
Odg: Casper ~ Heliocentrični Natal
« Odgovor #6 poslato: 22. Jul 2012. 20:32:11 »
hmmm a šta će vam ovi tipovi natala, po čemu su posebni i drugačiji od uobičajenih natalnih karti ?

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Heliocentrična Astrologija
« Odgovor #5 poslato: 22. Jul 2012. 13:14:24 »
znaci da ako hocu da gledam svoj finansijski pad ili uspon onda pogledam heliocentricni deo i tu kartu da bih sebi to blize objasnila sto mi se desava :) citala sam o ovome pre dve godine,usla u to,ali morala sam izaci,jer je to bilo previse informacija i malo zbunjujuce,sada bi to leglo :)