Autor Tema: Vidovitost i Intuicija  (Pročitano 20816 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #39 poslato: 15. April 2012. 18:00:36 »
To sam primetio jos odavno, jednostavno podju neka druga osecanja da se pokazuju u meni i sto je zanimljivo, bude tako, javi se  neko drugo vidjenje tih pisanih reci! Naravno, ne i cestitke kad neko pise itd...kad mi osoba pise ozbiljno, pise o necemu sto je boli ili bi htela znati ili jednostavno u nedoumici je itd...podje mi se nesto javljati..neznam, ne umem opisati taj osecaj! Nekad mi vrh glave, teme, kao da ce da pukne kad procitam celo misljenje od osobe koja mi je pisala sa zahtevom!

O tome cutim, 12 polje i vrh Device koji pocinje u Ribljem polju a 6 polje Device u Ribljem znaku (suprotnosti u oba slucaja)...trece polje i strelac u njemu blokirani a to znaci i Jupiter  :0:  Neptun isto, odatle i mislim da ce Saturn uciniti nesto ;), ne ocekujem al mislim tako, jer ziveti se mora pa sa tim ili bez toga :lol:

Van mreže venerica1*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 267
  • Reputaciona snaga: 26
  • venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #38 poslato: 15. April 2012. 17:51:55 »
Po malo mi je ruzan taj izraz vidovit. Ja inace u drustvu ne pricam o svojim snovima, za njih znaju samo par meni bliskih osoba. A to za rukopis prvi put cujem. :) Kako to radis? Neko nesto napise i ti po nacunu pisanja vidis kako se oseca ta osoba ili?

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #37 poslato: 15. April 2012. 17:41:56 »
Pa ja uopće ne pričam ni o tvom ni o svom ni o neznam čijem natalu. Tvoj nisam ni pogledala, a ti si se obratio kao da tebi pišem. Dakle, ne, moj status nema veze sa stvojim natalom, nego je općenit. Nadam se da si sada shvatio jer mi nije do prepirke :)

Hahaha sad si me nasmejala lepo...pa navela si stepene koje licno posedujem u Natalu u vecini, nisam se osetio prozvanim al kad nesto iznesemo i to primetimo u licnom, logicno je da cu da pitam pa odatle na kraju i molba da pogledas ili objasnis ;) (ako hoces)

Znaci, jedna Lasta ne cini Prolece..kod mene to nije slucaj! Eto, Uranija je dala svoje vidjenje pa bi mi bilo milo cuti i tvoje ;) :)


Venerica1

Po rukopisu mogu pozamasno oceniti kakvo je stanje kod osobe, odakle mi to pojma nemam...a da osecam ljude oko sebe? Iskren da budem osecam ih i previse al opet to za mene nije u smislu Vidovitosti pa cak ni intuicije....u ostalom sama rec "Vidovit" znaci, VIDIM PREKO TOGA STO VIDIM SAD a intuicija, pa nju licno povezujem sa dobrim osecanjem za stvarnost....rekoh, makar za sad imam tako misljenje dok ne iskrsne nesto drugo gde cu da promenim misljenje :)

Na kraju, imao sam putem sna susret sa mrtvima (a ko ih pa nema), osecam ljude i kako kad tacno znam sta im treba (svi mi to imamo kako kad), pa predosetiti nesto za kracu buducnost itd...eto, pa i to ima svako od nas, pa sad, kad pogledam sve, nit sam jedno nit drugo, a rekoh, ne pobijam nego cekam, cekam, jer mozda ce neki tranzit da aktivira ovaj 29* koji je jako aspektovan a 29* Device kaze, Astrologija ne ide na ovom stepenu ali Tarot, Osecanja, Ostala Ezoterija i te kako ide ovim osobama od ruke a gle, 29* mi je pd uticajem Pluton - Venera - Jupiter - Neptun - Saturn - Sunce a jos blizu i AC....pa i oni manje vredni Aspekti su tu...dakle, istrazujem sta bi iu kom smeru je to okrenuto :)

Astro Aisha*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #36 poslato: 15. April 2012. 16:59:02 »
A sta je stobom? Pa ni moj komentar nije zahtevao da se zasedne i prouci moj natal i prica "dal sam ili ne vidovit" ,jer samo sam naveo da imam sve opcije po natalu i da ovo o cemu pisete ne drzi vodu!


Objasni mi ovo poslednje...sta im vredi kad ne umeju da koristi?! Pa cu te lepo zamoliti da virnes u Moj natal i odgovoris, jer kod mene ne cini jedna planeta nego vise...skoro pa celi natal! Dakle? :)

Pa ja uopće ne pričam ni o tvom ni o svom ni o neznam čijem natalu. Tvoj nisam ni pogledala, a ti si se obratio kao da tebi pišem. Dakle, ne, moj status nema veze sa stvojim natalom, nego je općenit. Nadam se da si sada shvatio jer mi nije do prepirke :)

Van mreže Kocka je bačena*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 603
  • Reputaciona snaga: 6508
  • Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #35 poslato: 15. April 2012. 13:39:46 »
Nisam vidovita,ali imam jaku intuiciju...Ta intuicija verovatno potiče iz toga što sma riba na ASC,a imam i Mesec 90° Pluton aspekt...
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...


Van mreže venerica1*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 267
  • Reputaciona snaga: 26
  • venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #34 poslato: 15. April 2012. 13:14:42 »
Sanjam za sebe, a i za druge. Desava mi se da sanjam nesto ruzno, pa posle to i cujem u vestima da se desilo. Imam snove i koju budu dan za dan, a imam i koji se tek nakon nekoliko godina ostvare.
Kod mene sve radi kroz snove, sad da me pitas nesto za buducnost u budnom stanju to nemam, a kad bih te sanjala tada bi mogla da ti kazem.
Jedan san mi je bas ostao u secanju, a imala sam mozda 5-6 godina.
Sanjam komsiju i mene okruzeni ugljem, osecaj u tom snu je bio jako ruzan. I u jednom momentu padne neka uzarena cev pored nas. Tada sam se probudila jako uplasena i upiskila sam se tada u krevet.  =) Ipak sam bila dete.
Da bi se u mojom 15 godini taj san ostvario. Taj komsija je radio na elektrani (onaj ugalj) i jedne noci je odjednom pao na sine (uzarena cev) , oduzele mu se noge u trenutku zbog problema sa kicmom. Sreca pa je neko naisao da ga skloni dok voz nije naisao.
Za sebe sanjam svasta, od svakodnevnih stvari npr sanjam da je mama kuvala supu i ustanem ujutru i supa skuvana. :D Sanjam za ljubav, za zdravlje. Posto sam hipohondricna, kad se zabrinem za nesto obicno sanjam uvek jednu zenu koja je kao doktor, pregleda mi to sto me brine i kaze mi da je sve u redu. :)
A ta zena mi je rekla da cu u zivotu sa zdravljem imati samo probleme sa grlom i kicmom. Tako da ja verujem u to. :)
Mogu do sutra da ti pisem ovakve primere. I za mene i za druge.
Imas li ti neka iskustva sa snovima?
I da, zbog onog sto ti je Uki napisala, da li ti se desava da prodje pored tebe neka osoba i da odjednom osetis sta joj nije u redu sa zdravljem?

Van mreže LIONA*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Reputaciona snaga: 1402
  • LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #33 poslato: 15. April 2012. 13:11:03 »
2001.god.sam prvi put pridala vaznost svojoj intuici i vidovitosti i od tada se jako cesto rukovodim za svojim predosecajima...
Cak u toku razgovora vec znam sta ce neko drugi izgovoriti i kako ce odreagovati...
Mislim da su glavnu ulogu odigrali Uran i Pluton u 8.polju

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #32 poslato: 15. April 2012. 12:59:44 »
VENERICA 1 -Nece se nena ljutiti je forumu treba "primera" poput tvog ili mog da bi ostali mogli uvideti, ili, nauciti nesto iz licnog natala! zato ne brini....sto vise primera lepse se uci ;)


Nego, da te pitam, ukom smeru je to tvoje vidjnje putem sna itd? Jer poznato jeda ima onih koji mogu videti na globalnom nivou (baba vanga, tarabici, nostradamus) ili,za koji dan dalje samo,ili za koji mesec, ili, vidis sta ce kome da bude itd itd primera je puno!
Kad sagledas sve na primer, vidovit biti na svim poljima je fenomen a pojedinacno u nekim stvarima, na primer, da predvidjas ljudima itd je nesto drugo :)...znaci kako se manifestuje kod tebe? U kom smeru?

Van mreže venerica1*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 267
  • Reputaciona snaga: 26
  • venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #31 poslato: 15. April 2012. 12:35:04 »
Nadam se da se Nena nece naljutiti sto cu ovde prekopirati deo iz analize mog natala koji je vezan za intuiciju.

GLAVNI PERIOD MERKURA koji traje od 18 do 31 godine. Ovo je period mladosti, period kada će osoba na neki način doživeti spoznaju stvarnosti onakvom kakva je ona zaista. Sam Merkur je vladar ASC i postavljen je u 9 polju, to je benefično polje, sam Merkur vrlo dobar, dobro je postavljen, jer je u svom terminu i licu, u znaku koji mu odgovara po elementu, oksidentalan je i direktnog je kretanja, oslobodjen je Sunčevih zraka, a od aspekata ima : 150° JMČ iz 4 polja, 180° preko antiscije sa Jupiterom, 90° Pluton, 150° Fortuna i Hiron. Ovo sve su vrlo zahtevni i izazovni aspekti koji na prvi pogled donose samo probleme i prepreke, ali nije tako, jer svaka provokacija čoveku budi svest od borbi za opstankom, u ovom slučaju, sam Merkur je u 9 polju, polje više svesti i komunikacije sa Višim Kosmičkim Silama (putem snova, meditacije, joge, ezoterije, klasičnog školskog učenja...)
Ovaj period od od 08-01-2007 do 08-01-2020 će biti period novih spoznaja, budjenja 6-tog čula (sa kojim je i rodjena, ali će se u ovom periodu povezanost sa svojim unutrašnjim glasom u potpunosti uspostaviti – narodski rečeno : intuicija će u ovom periodu apsolutno da se razvije, intuicija koja je bazirana ne samo na tom 6 čulu, već i na racionalnim osnovama, zbog samog Merkura. Nema bolje kombinacije! 

I zaista od 2007 imam svakodnevno snove koji mi ukazuju na buducnost. Tada sam bila bas u stresnom periodu, ne ponovilo se! Lepo je kad imas pojacanu intuiciju ali to ume i da opetereti.
A ovo za tudju negativnu energiju kao da si o meni pisao. Toliko sam hipersenzibilna da kad sam u prisustvu negativnih ljudi ne mogu mirno da sedim.
Jednom mi se desilo da sedim sa komsinicom koja je imala mozdani, tada to nisam znala. I tacno sam osetila u mojoj glavi da me zaboleo jedan deo. I nakon toga kroz razgovor sa mojom mamom, ona joj prica za taj zdrastveni problem.

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #30 poslato: 15. April 2012. 12:15:44 »
pre svega Casper je za deo o medicini odlican jer je samoistrazivanjem i introspekcijom uspeo da sam sebi pomogne,sunce u devici je u znaku zdravlja,sluzbe,navike,a mesec kao vladar 11.e u 12.oj sve to odlicno vidi i istrazi,3.e polje u skorpiji odlicno analizira,duboko,kombinacija ova dva vise daju drugi nacin vidjenja od astroloskog iako i sam vremenom to preoznaje i uci...devica kod coveka preoznaje problem bilo koje vrste,12.o polje i oci,sunce daju mu prozor da oseti svu tudju energiju kakva bilo...jupiter kao vladar 6.e u konjukciji sa slikom neptun i vladarem inuticije u trecoj sve on to prenosi u recima,koje mozda nekome nisu jasne odakle,ali on to sve razume...e to vam je trece polje i prenos informacija o zdravlju,jupiter,neki oblik lekara,nadri,svacim bi se mogao baviti u starosti...
mars ima Q aspekt minoran sa jupiterom a mars u vodoliji u 5.oj,polju sunca,on je itekako povezan sa buducnoscu,introspekcijom sebe i drugih prepoznaje i ima sirinu da vidi problem,tj mars i uopste svakog ko je spram njega da procita jer je mars vladar dsc...tim talentom prevazici ce i sve svoje zdravstvene probleme


Hvala Mila, kao sto si lepo videla u natalu potvrdila si mi 50% slicnog a licnim umom vidjeno (tu smo da razlicito razmisljamo, super zar ne) a sad, posto istinski "etapno" osecam, pa to ne nazivam vidovitosti nit intuicijom, nego, dobrim osecajem za stvarnost i problem, naravno, tek kad se pogubim (sunce 12-riblje polje sa suprotnom devicom na vrhu i merkurom) pa onda podje da se izliva iz mene nesto na brzinu u smislu "vec vidjeno" pa onda to drzim za sebe jer ipak sam ja Devica (nesigurna) pa se cuvam onako Riblje da ne dozivim neku blamazu jer sve bih podneo al blamazu po osecanju nikako :lol:

Ali, zagreba mi sad ova rec sto si napisala "osecam energiju ljudi" (u tom smislu) oo daa, to i te kako osecam, i ne volim negativne ljude oko sebe jer me to tako strasno de koncetrise da prosto gubim moc ispravnog delanja, cak sam primetio da sam i usisivac i da se takvi pored mene lepo osecaju posle jer su mi predali to sto su imali "nesvesno" a ja upio jer nisam imao druge, neznam se odbraniti...a mislim da je tu Pluton zasluzan....na kraju, kako VENERICA 1 rece, nesto po osecanju mi govori da cekam da Saturn Odkljuca ukljestenog Strelca pa cu onda moci definitivno znati sa cim sam to rodjen? Jer imati tri teska malefika u tirgonu, stim da je Saturn spreman u  :retro: krenuti, a danas je Saturn u Vaga i odkad mi predje Uran, nisam vise nikako isti!

Vidis, odatle, a rekoh gore, ne verujem da imam neki poseban dar i ako imam ispunjen natal sa takvim stvarima....Pokazace Saturn ;) Svako vreme nosi svoje Breme ;) hehehe


Uranija mila, hvala ti, Venerica, Ne sumnjam da nece neki aspekt uciniti svoje vec rekoh, polazem u saturna pa cu videti sta mi nosi buducnost ;)


Voleo bih jos cuti Zjezdicino vidjenje...bas me interesuje sta bi ona rekla pa da priklopim sa ovim ;)