Autor Tema: Vidovitost i Intuicija  (Pročitano 20818 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Astro Aisha*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #9 poslato: 14. April 2012. 19:50:46 »
Evo mene čika Swiss :)

Moje osobno mišljenje je da smo svi mi vidoviti i obično oni koji sebe samoprozivaju vidovitima ( a takvih je puno, pogotovo na tv-u) su tu da oduzmu moć onima koji imaju istu sposobnost, ali toga nisu svijesni.

Dakle, kada govorimo o vidovitosti/intuiciji onda treba znati da ju svi imamo, samo što ju neki osvijeste i imaju sposobnost da ju razumiju, a neki ne.

Ne postoji školski kod za to, obično se gleda cijeli natal i netko može biti vidovit sa planetom na 29*, ali ako nema faktor razumjevanja simbola i prenošenja kroz jasnu tekstualizaciju, onda je to nešto što se ne može upotrijebiti odnosno nešto što nije osvješćeno i ne radi se na tome.


Jednom sam i pisala tekst na ovu temu.

Po meni, a i po nekim literaturama i mišljenjima, da bi netko znao razviti tu moć i prenjeti je/koristiti treba imati jaku seriju 3, 8, 11 i 12.

* Serija 12. - u njoj su sva znanja iz prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, to je i polje zadnje inkarnacije i polje koje simbolizira znanja koja smo donjeli sa sobom, pa ukoliko su tu osobne planete i imaju kontakt sa 3,8, ili 11 poljem - onda to ukazuje na znanja koja postoje u svijesti i u nama. No, to nije dovoljno da bi netko koristio svoj dar na ispravan način, pa gledamo ostale serije.

*Serija 11. se vezuje za simbole. Ona je bitna radi razumjevanja i dešifriranja simbola, bilo u snovima, kartama, horoskopu, grahu, ili nekoj drugoj tehnici uvida.

*Serija 8. se veže za okultizam i okultne moći, misteriju i smrt i samim time kroz nju možemo steći/naučiti okultna znanja, prodrijeti u srž i razumjeti ih.

*Serija 3. je jako bitna. Sva znanja, simbole koje dešifriramo moramo znati prenjeti u razumljivi jezik. Ukoliko ne postoji pvoezanost serije 3. sa ostalim serijama - osoba je vidovita, ali ne zna to znanje pretočiti u informacije i onda ono postaje neodukičvo i neupotrebljivo.

Transcedenti su bitni Pluton koji simbolizira okultne moći, Uran koji simbolizira bezgraničnost, i Saturn kao nositelj karme i vremena.

Kad to sve zbrojimo, tek tada možemo govoriti o nekome tko svoju moć intuicije/vidovitosti može razvijati, razumjeti, dešifrirati i potom prenjeti. I zato se ne govori uzalud da na sebi treba raditi. ovo je dar kao i svaki drugi i normalno da ako ga ne njegujete on propada.


:)

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #8 poslato: 14. April 2012. 19:30:19 »
mesto stepena koje su klasifikovali kao nesto vazno za ceo svet,strelac su jake vizije,snovi,zavisi kome je sta tu i cega vladar :)

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #7 poslato: 14. April 2012. 18:19:57 »
obratite paznju na 27 * strelca,svi koji imaju to izrazeno...


Objasni?

Rivenair*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #6 poslato: 14. April 2012. 16:54:57 »
Tu i tamo imam vidovite snove, neke misli i osjećaje koji se jave u određenom trenutku bez nekog posebnog razloga, a kasnije se ispostavi da imaju veze s budućim događajima.

Natalno, vladar Asc i hor. mi je Merkur na 29. stupnju Vodenjaka koji pravi trigon s Plutonom i sekstil s Neptunom te trigon s Mjesecom koji mi se nalazi u Škorpionu (mislim da on daje najveći doprinos).

Mjesec je u konjukciji s PLutonom i Jupiterom.

Neptun i Pluton su u sekstilu.

Neptun mi se nalazi u središtu galaksije na 26 st. Strijelca.



Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #5 poslato: 14. April 2012. 11:17:48 »
obratite paznju na 27 * strelca,svi koji imaju to izrazeno...

Van mreže venerica1*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 267
  • Reputaciona snaga: 26
  • venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #4 poslato: 12. April 2012. 13:01:51 »
Ja imam tu vidovitost kroz snove.
 JupiterBik u 12-oj je povezan  :120: sa  Sunce  i Mesec u 8-oj u  Jarac .
A imam i tu povezanost  Saturn Uran Neptun u sedmoj u  Jarac .
 SunceNeptun su mi u  :60: sa  Pluton .
A i vladar ac  Merkur mi je u  Vodolija u 9-oj kuci.

Ps: Uranija mi je rekla da i venera u strelcu na 27 stepenu isto to daje. :)

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #3 poslato: 12. April 2012. 08:48:09 »
bez obzira na aflikcije merkura i jupitera ako su oni jaki,onda nema bojazni....

Swiss*

  • Gost
Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #2 poslato: 28. Januar 2012. 16:40:27 »
INTUICIJA ILI VIDOVITOST


Transsaturni su jako bitni po pitanju intuicije i vidovitpsti: Uran - Merkur | Neptun - Venera  |  Pluton - Mars , Transsaturn Planete su nesto sto se da osetiti a ne opipati pa odatle i navodim spoj tri vanjska sa ti unutrasnja da bi lakse stvorili sliku, da su to dva sveta za sebe al jedan drugi prozima non-stop :)

INTUICIJA

Ljudski um poseduje niz fenomena kojima astrologija pristupa vrlo detaljno i na koje posebno obraća pažnju. Jedan od njih svakako je i fenomen zvani intuicija, koji u astrologiji zauzima posebno mesto.
Šta je intuicija i gde je njeno mesto i praktična primena u svakodnevnom životu pokušaćemo da pojasnimo sa astrološkog stanovišta. Intuicija predstavlja sposobnost uvida u nerođeni dizajn budućnosti nelogičkim putem. To znači da intuicijom naslućujemo, osećamo istinu bez prethodnog promišljanja njenog sadržaja.
Intuicija i intuitivno saznanje često se izjednačavaju sa instiktima odnosno reakcijama, što je vrlo pogrešno. Razlika je u tome što su instikti psihička kategorija dok intuicija predstavlja duhovnu. Instinkti su ona baza koja omogućava preživljavanje, dok je intuicija posledica kreativnih impulsa i u službi je naše nadogradnje. U astrologiji nas intuitivnim putem vode tri transcedentne planete: URAN, NEPTUN i PLUTON.

Važno je istaći da intuiciju možemo podeliti na osećajnu i mentalnu. Iako se one najčešće dopunjuju u tolikoj meri da je teško povući jasnu granicu, među njima ipak postoje bitne razlike. Osećajna intuicija se manifestuje u osećanju vrednosti nekog fenomena, dok se mentalnom intuicijom spoznaje njegovo sveukupno značenje. Drugim rečima, ako koristimo osećajnu intuiciju, mi ćemo znati da li je nešto istinito ili ne, ali nećemo znati zašto. Osećajnom intuicijom prodiremo u samoosećaj nekog fenomena ili osobe. Možemo znati kako se neko oseća, ali ne i zašto. Pravilno razvijena mentalna intuicija čini taj korak dalje. To znači, da se apsolutno ni jedan prirodni fenomen ne može spoznati ako ne odgovorimo na njegovo “zašto”. Jedino nam taj odgovor omogućava istinsku spoznaju.


URAN

Ova planeta ima svoje važno mesto u ovoj priči kao “planeta” astrologije. To je planeta koja favorizuje pronalazački duh, revolucije i potrebu da se prevaziđu postojeći granični okviri. Reč, “sloboda” predstavlja njegov put, način i težnju. Ali kada se već spominje sloboda, treba znati da to nije sloboda i oslobađanje od ličnih odgovornosti. Uran traži slobodu od strahova, ličnih sumnji i neadekvatne pokretnosti. Sa jakim i harmoničnim Uranom u karti osoba ima sposobost telepatije, jasnoviđenja kao i sposobnost bavljenja ezoterijskim disciplinama. Vrlo često su to ljudi koji su ispred svog vremena, neshvaćeni u svojim postupcima od okoline. Neharmonična pozicija Urana dovodi do ekscentričnosti, devijacija, preuranjenih zaključaka ili odsustva bilo kakve taktičnosti.


NEPTUN

Neptun je taj koji se smatra sedištem nesvesnog uma. Za ovu planetu se vezuju fenomeni kao što su snovi, ESP (ekstrasenzorne percepcije), ezoterijske i duhovne žudnje. Kada je Neptun svojom pozicijom naglašen u karti, nedvosmislen je pokazatelj onih sfera koje se odnose na mističnu ili naglašenu senzitivnu prirodu. Ako je govornik, osoba sa takvom pozicijom Neptuna, on čini druge pomalo nervoznim dok traži adekvatne reči koje bi tačno odražavale njegove misli. A kao literata, stalno će korigovati tekst, jer ima vrlo visoke standarde u tom pogledu. Osoba sa jakim Neptunom ne voli brzinu. Za nju vreme predstavlja nebitnu životnu kategoriju. U slučaju njegove neharmonične pozicije, treba biti jako oprezan, jer su takve osobe sklone samoizolaciji ali i korišćenju veštačkih stimulansa, lekova i opijata. Takve osobe su sklone i obmanama, kako sebe tako i drugih.


PLUTON

Sledeća planeta koja ima značaj na tom planu. Sigurno je da, ako ova planeta dominira u natalnoj karti psihički život ove osobe nije ni malo lak. Istinu koju naslućuje Pluton je često uznemiravajuća, šokantna ali i nejasna, ako se nepravilno prezentuje. Sve pretrage pećine uma su pod patronatom Plutona. Svaka osoba sa naglašenom pozicijom ove planete, poznaje prijatnosti i neprijatnosti njegovih akcija jer one, zapravo predstavljaju procese poboljšanja i napretka. Ako je Pluton, pak slab u karti, može se desiti da osoba nikada ne bude pomerena iz svog komfora kako bi bolje sagledala sebe i učinila nešto korisno u menjanju onoga čime nije zadovoljna. Kroz intuitivna traganja, ljudi nauče da otvore svoje vizije prema beskrajnim potencijalima svog identiteta. Zapravo, jedan od glavnih uslova za otvaranje ka intuitivnom uvidu jeste smirenje.


VIDOVITOST

U natalnom horoskopu uz dodatak Meseca i Sunca pa i Saturna..., vidovitost se moze uociti na ovakav nacin:

1. Serija 12 – znak na vrhu 12. polja, planete u 12. polju, vladar 12. Neptun kao planeta koja simbolizuje budućnost ili nešto iz znaka Riba. U 12. polju postoji prošlost,sadašnjost i budućnost. U njemu su se svi događaji već odigrali. Preko 12. polja mi stupamo u kontakt sa drugim dimenzijama univerzuma. U 12. polju su sadržana sva ostala polja horoskopa.

2. Često je vladar Ascendenta povezan sa serijom12: nalazi se u 12. polju, preko dispozitora ide u 12. polje, ima aspekt sa serijom12, nalazi se na 29. stepenu ili u uklještenom znaku.

3. Vladar Ascendenta u aspektu sa osom čvorova ili vladarima čvorova. Sa Severnim čvorom, koji priča o budućnosti, i Južnim,koji priča o prošlosti. Jer, vidovitost je mogućnost stupanja u kontakt sa budućim, ali i prošlim događajima.

4. Serija 12 povezana sa svetlima, Suncem i Mesecom, jer oni daju mogućnost da se vide, osvetle događaji. Neptun sa Mesecom daje slike, jasne snove, vizije. Sa Suncem sve to biva osvetljeno, jasno vidljivo.

5. Planete u uklještenim znacima. Planete na 29. stepenovima, koji omogućavaju otvaranje horoskopa prema kosmosu i drugim dimenzijama postojanja. Planete na 12. i 24. stepenu, koji su analogni znaku Riba.Nešto iz serije 12 na 4. i 5. stepenu, koji su analogni Mesecu i Suncu, tj. Raku i Lavu.Planete na 0. stepenovima jer oni, kao i 29.stepenovi, u sebi sadrže ceo znak, ali iz ugla početka, i ukazuju da je osoba začetnik nečega novog u simbolici planete koja se tu nalazi.

Serija 12 povezana 6. sa serijom 3 i Merkurom,jer on daje sposobnost da rečima opišemo ono što smo videli i doživeli.

7. Serija 12 povezana sa serijom 8, jer je ono,pored 12, drugo metafizičko polje u horoskopu koje nas povezuje sa univerzumom.

8. Lične planete u aspektu sa dalekim planetama– Saturnom, koji sâm već simbolizuje prošlost, Uranom, simbolom sadašnjosti,Neptunom, simbolom budućnosti i Plutonom,simbolom reke genetike, jer natus mora biti genetski predodređen za svoje paranormalne sposobnosti.

9. Od znakova, to su vatreni znaci – Ovan,Lav i Strelac, jer preko njih dobijamo mogućnost da vidimo slike, vizije.

10. Pored standardnih aspekata, javlja se i aspekt septila od 51,428571 stepeni, koji ima prirodu Neptuna. On je veoma mističan,medijumski aspekt, koji probija strukturu vremena i omogućava natusu da uđe u druge dimenzije vremena i prostora i da odatle prenese sve događaje koje je tamo video i doživeo.


Eto, dosta toga posedujem al mislim da nisam ni jedno ni drugo, u stvari jesam al mozda ne primecujem jer neko cudo me je vodilo kroz zivot, a Ezoterija me bas zanima!

Zanima me vase vidjenje i dali kroz sopstveni natal imate sta od navedenog :)

Voleo bih da Procitam vase misljenje uz objasnjnje.

Hvala Kosmo ;)



(iz moje arhive)

lina*

  • Gost
Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #1 poslato: 16. Oktobar 2011. 17:06:29 »
INTUICIJA ILI VIDOVITOST




Verovatno potpada pod Uran i Neptun, narocito u vezi sa 9 kucom. Kod Merkura sa teskim aflikacijama prema Jupiteru, Uranu i Neptunu natus ce doci do prave istine, ako uopste dodje, ali posle mnogih gresaka.