Autor Tema: Vidovitost i Intuicija  (Pročitano 20815 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #19 poslato: 15. April 2012. 12:59:44 »
VENERICA 1 -Nece se nena ljutiti je forumu treba "primera" poput tvog ili mog da bi ostali mogli uvideti, ili, nauciti nesto iz licnog natala! zato ne brini....sto vise primera lepse se uci ;)


Nego, da te pitam, ukom smeru je to tvoje vidjnje putem sna itd? Jer poznato jeda ima onih koji mogu videti na globalnom nivou (baba vanga, tarabici, nostradamus) ili,za koji dan dalje samo,ili za koji mesec, ili, vidis sta ce kome da bude itd itd primera je puno!
Kad sagledas sve na primer, vidovit biti na svim poljima je fenomen a pojedinacno u nekim stvarima, na primer, da predvidjas ljudima itd je nesto drugo :)...znaci kako se manifestuje kod tebe? U kom smeru?

Van mreže venerica1*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 267
  • Reputaciona snaga: 26
  • venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #18 poslato: 15. April 2012. 12:35:04 »
Nadam se da se Nena nece naljutiti sto cu ovde prekopirati deo iz analize mog natala koji je vezan za intuiciju.

GLAVNI PERIOD MERKURA koji traje od 18 do 31 godine. Ovo je period mladosti, period kada će osoba na neki način doživeti spoznaju stvarnosti onakvom kakva je ona zaista. Sam Merkur je vladar ASC i postavljen je u 9 polju, to je benefično polje, sam Merkur vrlo dobar, dobro je postavljen, jer je u svom terminu i licu, u znaku koji mu odgovara po elementu, oksidentalan je i direktnog je kretanja, oslobodjen je Sunčevih zraka, a od aspekata ima : 150° JMČ iz 4 polja, 180° preko antiscije sa Jupiterom, 90° Pluton, 150° Fortuna i Hiron. Ovo sve su vrlo zahtevni i izazovni aspekti koji na prvi pogled donose samo probleme i prepreke, ali nije tako, jer svaka provokacija čoveku budi svest od borbi za opstankom, u ovom slučaju, sam Merkur je u 9 polju, polje više svesti i komunikacije sa Višim Kosmičkim Silama (putem snova, meditacije, joge, ezoterije, klasičnog školskog učenja...)
Ovaj period od od 08-01-2007 do 08-01-2020 će biti period novih spoznaja, budjenja 6-tog čula (sa kojim je i rodjena, ali će se u ovom periodu povezanost sa svojim unutrašnjim glasom u potpunosti uspostaviti – narodski rečeno : intuicija će u ovom periodu apsolutno da se razvije, intuicija koja je bazirana ne samo na tom 6 čulu, već i na racionalnim osnovama, zbog samog Merkura. Nema bolje kombinacije! 

I zaista od 2007 imam svakodnevno snove koji mi ukazuju na buducnost. Tada sam bila bas u stresnom periodu, ne ponovilo se! Lepo je kad imas pojacanu intuiciju ali to ume i da opetereti.
A ovo za tudju negativnu energiju kao da si o meni pisao. Toliko sam hipersenzibilna da kad sam u prisustvu negativnih ljudi ne mogu mirno da sedim.
Jednom mi se desilo da sedim sa komsinicom koja je imala mozdani, tada to nisam znala. I tacno sam osetila u mojoj glavi da me zaboleo jedan deo. I nakon toga kroz razgovor sa mojom mamom, ona joj prica za taj zdrastveni problem.

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #17 poslato: 15. April 2012. 12:15:44 »
pre svega Casper je za deo o medicini odlican jer je samoistrazivanjem i introspekcijom uspeo da sam sebi pomogne,sunce u devici je u znaku zdravlja,sluzbe,navike,a mesec kao vladar 11.e u 12.oj sve to odlicno vidi i istrazi,3.e polje u skorpiji odlicno analizira,duboko,kombinacija ova dva vise daju drugi nacin vidjenja od astroloskog iako i sam vremenom to preoznaje i uci...devica kod coveka preoznaje problem bilo koje vrste,12.o polje i oci,sunce daju mu prozor da oseti svu tudju energiju kakva bilo...jupiter kao vladar 6.e u konjukciji sa slikom neptun i vladarem inuticije u trecoj sve on to prenosi u recima,koje mozda nekome nisu jasne odakle,ali on to sve razume...e to vam je trece polje i prenos informacija o zdravlju,jupiter,neki oblik lekara,nadri,svacim bi se mogao baviti u starosti...
mars ima Q aspekt minoran sa jupiterom a mars u vodoliji u 5.oj,polju sunca,on je itekako povezan sa buducnoscu,introspekcijom sebe i drugih prepoznaje i ima sirinu da vidi problem,tj mars i uopste svakog ko je spram njega da procita jer je mars vladar dsc...tim talentom prevazici ce i sve svoje zdravstvene probleme


Hvala Mila, kao sto si lepo videla u natalu potvrdila si mi 50% slicnog a licnim umom vidjeno (tu smo da razlicito razmisljamo, super zar ne) a sad, posto istinski "etapno" osecam, pa to ne nazivam vidovitosti nit intuicijom, nego, dobrim osecajem za stvarnost i problem, naravno, tek kad se pogubim (sunce 12-riblje polje sa suprotnom devicom na vrhu i merkurom) pa onda podje da se izliva iz mene nesto na brzinu u smislu "vec vidjeno" pa onda to drzim za sebe jer ipak sam ja Devica (nesigurna) pa se cuvam onako Riblje da ne dozivim neku blamazu jer sve bih podneo al blamazu po osecanju nikako :lol:

Ali, zagreba mi sad ova rec sto si napisala "osecam energiju ljudi" (u tom smislu) oo daa, to i te kako osecam, i ne volim negativne ljude oko sebe jer me to tako strasno de koncetrise da prosto gubim moc ispravnog delanja, cak sam primetio da sam i usisivac i da se takvi pored mene lepo osecaju posle jer su mi predali to sto su imali "nesvesno" a ja upio jer nisam imao druge, neznam se odbraniti...a mislim da je tu Pluton zasluzan....na kraju, kako VENERICA 1 rece, nesto po osecanju mi govori da cekam da Saturn Odkljuca ukljestenog Strelca pa cu onda moci definitivno znati sa cim sam to rodjen? Jer imati tri teska malefika u tirgonu, stim da je Saturn spreman u  :retro: krenuti, a danas je Saturn u Vaga i odkad mi predje Uran, nisam vise nikako isti!

Vidis, odatle, a rekoh gore, ne verujem da imam neki poseban dar i ako imam ispunjen natal sa takvim stvarima....Pokazace Saturn ;) Svako vreme nosi svoje Breme ;) hehehe


Uranija mila, hvala ti, Venerica, Ne sumnjam da nece neki aspekt uciniti svoje vec rekoh, polazem u saturna pa cu videti sta mi nosi buducnost ;)


Voleo bih jos cuti Zjezdicino vidjenje...bas me interesuje sta bi ona rekla pa da priklopim sa ovim ;)

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #16 poslato: 15. April 2012. 11:50:11 »
pre svega Casper je za deo o medicini odlican jer je samoistrazivanjem i introspekcijom uspeo da sam sebi pomogne,sunce u devici je u znaku zdravlja,sluzbe,navike,a mesec kao vladar 11.e u 12.oj sve to odlicno vidi i istrazi,3.e polje u skorpiji odlicno analizira,duboko,kombinacija ova dva vise daju drugi nacin vidjenja od astroloskog iako i sam vremenom to preoznaje i uci...devica kod coveka preoznaje problem bilo koje vrste,12.o polje i oci,sunce daju mu prozor da oseti svu tudju energiju kakva bilo...jupiter kao vladar 6.e u konjukciji sa slikom neptun i vladarem inuticije u trecoj sve on to prenosi u recima,koje mozda nekome nisu jasne odakle,ali on to sve razume...e to vam je trece polje i prenos informacija o zdravlju,jupiter,neki oblik lekara,nadri,svacim bi se mogao baviti u starosti...
mars ima Q aspekt minoran sa jupiterom a mars u vodoliji u 5.oj,polju sunca,on je itekako povezan sa buducnoscu,introspekcijom sebe i drugih prepoznaje i ima sirinu da vidi problem,tj mars i uopste svakog ko je spram njega da procita jer je mars vladar dsc...tim talentom prevazici ce i sve svoje zdravstvene probleme

Van mreže venerica1*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 267
  • Reputaciona snaga: 26
  • venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #15 poslato: 15. April 2012. 11:36:00 »
Casper mozda ce ti neki tranzit aktivirati to u natalu. Kod mene je sve krenulo od 2007.

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #14 poslato: 15. April 2012. 10:48:27 »
Jao što je to sa vama danas? Pa moji komentari nemaju veze sa nikim ovdje osobno  :)
Ja sam rekla što JA smatram da treba biti u natalu da bi vidovitost mogla biti transformirana - prenešena i korisna. Dakle, to je samo moje viđenje i ne treba se poklapati sa ničijim. Negdje sam i pročitala da neki autori gledaju slično na to, pa eto...Nisam nikome rekla da ima nešto na "pola".

Što vrijedi nekome vidovitost ako ju ne zna koristiti? Ništa. I to je poanta onog što sam pisala. Jedna stvar u natalu ne čini priču.

A sta je stobom? Pa ni moj komentar nije zahtevao da se zasedne i prouci moj natal i prica "dal sam ili ne vidovit" ,jer samo sam naveo da imam sve opcije po natalu i da ovo o cemu pisete ne drzi vodu!


Objasni mi ovo poslednje...sta im vredi kad ne umeju da koristi?! Pa cu te lepo zamoliti da virnes u Moj natal i odgovoris, jer kod mene ne cini jedna planeta nego vise...skoro pa celi natal! Dakle? :)

Astro Aisha*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #13 poslato: 15. April 2012. 04:57:28 »
Jao što je to sa vama danas? Pa moji komentari nemaju veze sa nikim ovdje osobno  :)
Ja sam rekla što JA smatram da treba biti u natalu da bi vidovitost mogla biti transformirana - prenešena i korisna. Dakle, to je samo moje viđenje i ne treba se poklapati sa ničijim. Negdje sam i pročitala da neki autori gledaju slično na to, pa eto...Nisam nikome rekla da ima nešto na "pola".

Što vrijedi nekome vidovitost ako ju ne zna koristiti? Ništa. I to je poanta onog što sam pisala. Jedna stvar u natalu ne čini priču.

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #12 poslato: 14. April 2012. 21:19:33 »
mesto stepena koje su klasifikovali kao nesto vazno za ceo svet,strelac su jake vizije,snovi,zavisi kome je sta tu i cega vladar :)

A haa, znaci to je tip "Nostradamus" , predvidja za ceo svet slikovito itd...


Aisha, pola, ma sta pola? Imam skoro sve opcije za onostrano-vidjenje! Razgovor sa Mrtvima (pl-ac), istaknuta 12 i to u apektu sa 3 kucom, pa onda 11 i Mesec na stepenu Skorpije u Lav, na zalost napregnut ,i u vezi sa Merkur koji je na Vrhu 12te koji je takodjer napregnut i u T-Kvadratu a tu je i Regulus...., do duse, citao sam da Zakljucane Kuce igraju isto jaku ulogu a kad vidis da su to kod mene Strelac i i Blizanac pa jos aspektuju taj 29* Devica, hmm za cudo, nista od tog "vracanja" itd, pa sam posumnjao u verodostojnost svega sto sam procitao na tu temu vidovitosti i intuicije itd! Na kraju, ckeam da Saturn odkljuca Strelca i vidim sta ce to odkljucavanje da dodnese i dal ce mi iritirati Ac i 29* ili ce sve proci kao i do sad!

Eto, za 3 godine cu znati stace mi biti sa 29* a dodtle mi ostaje da se onako u licne svrhe drndam sa Ezoterijom :lol:

Astro Aisha*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #11 poslato: 14. April 2012. 20:06:31 »
Ja ne ponavljam Casperovo nego sam prekopirala iz teksta koji sam pisala jednom na FB, nisam išla za tim da je i casper naveo lsično, ja ovdje iznosim svoje mišljenje i viđenje. Pa nisam obraćala pažnju što je on to možda već naveo. Nadam se da ne smeta jer sam samo htjela objasnit ono kako ja gledam u natalu razvijenu vidovitost/intuiciju :)

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #10 poslato: 14. April 2012. 20:02:13 »
aisha zasto ponavljas vec pisano tamo u Swissowom postu,tj casperovom?procitaj pa brisi visak

pardon,26 step strelca,ali u svakom slucaju 1 stepen gore dole ne menja stvar....