Autor Tema: Vidovitost i Intuicija  (Pročitano 20817 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #29 poslato: 15. April 2012. 11:50:11 »
pre svega Casper je za deo o medicini odlican jer je samoistrazivanjem i introspekcijom uspeo da sam sebi pomogne,sunce u devici je u znaku zdravlja,sluzbe,navike,a mesec kao vladar 11.e u 12.oj sve to odlicno vidi i istrazi,3.e polje u skorpiji odlicno analizira,duboko,kombinacija ova dva vise daju drugi nacin vidjenja od astroloskog iako i sam vremenom to preoznaje i uci...devica kod coveka preoznaje problem bilo koje vrste,12.o polje i oci,sunce daju mu prozor da oseti svu tudju energiju kakva bilo...jupiter kao vladar 6.e u konjukciji sa slikom neptun i vladarem inuticije u trecoj sve on to prenosi u recima,koje mozda nekome nisu jasne odakle,ali on to sve razume...e to vam je trece polje i prenos informacija o zdravlju,jupiter,neki oblik lekara,nadri,svacim bi se mogao baviti u starosti...
mars ima Q aspekt minoran sa jupiterom a mars u vodoliji u 5.oj,polju sunca,on je itekako povezan sa buducnoscu,introspekcijom sebe i drugih prepoznaje i ima sirinu da vidi problem,tj mars i uopste svakog ko je spram njega da procita jer je mars vladar dsc...tim talentom prevazici ce i sve svoje zdravstvene probleme

Van mreže venerica1*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 267
  • Reputaciona snaga: 26
  • venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.venerica1 is working their way up.
  • Pol: Žena
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #28 poslato: 15. April 2012. 11:36:00 »
Casper mozda ce ti neki tranzit aktivirati to u natalu. Kod mene je sve krenulo od 2007.

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #27 poslato: 15. April 2012. 10:48:27 »
Jao što je to sa vama danas? Pa moji komentari nemaju veze sa nikim ovdje osobno  :)
Ja sam rekla što JA smatram da treba biti u natalu da bi vidovitost mogla biti transformirana - prenešena i korisna. Dakle, to je samo moje viđenje i ne treba se poklapati sa ničijim. Negdje sam i pročitala da neki autori gledaju slično na to, pa eto...Nisam nikome rekla da ima nešto na "pola".

Što vrijedi nekome vidovitost ako ju ne zna koristiti? Ništa. I to je poanta onog što sam pisala. Jedna stvar u natalu ne čini priču.

A sta je stobom? Pa ni moj komentar nije zahtevao da se zasedne i prouci moj natal i prica "dal sam ili ne vidovit" ,jer samo sam naveo da imam sve opcije po natalu i da ovo o cemu pisete ne drzi vodu!


Objasni mi ovo poslednje...sta im vredi kad ne umeju da koristi?! Pa cu te lepo zamoliti da virnes u Moj natal i odgovoris, jer kod mene ne cini jedna planeta nego vise...skoro pa celi natal! Dakle? :)

Astro Aisha*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #26 poslato: 15. April 2012. 04:57:28 »
Jao što je to sa vama danas? Pa moji komentari nemaju veze sa nikim ovdje osobno  :)
Ja sam rekla što JA smatram da treba biti u natalu da bi vidovitost mogla biti transformirana - prenešena i korisna. Dakle, to je samo moje viđenje i ne treba se poklapati sa ničijim. Negdje sam i pročitala da neki autori gledaju slično na to, pa eto...Nisam nikome rekla da ima nešto na "pola".

Što vrijedi nekome vidovitost ako ju ne zna koristiti? Ništa. I to je poanta onog što sam pisala. Jedna stvar u natalu ne čini priču.

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #25 poslato: 14. April 2012. 21:19:33 »
mesto stepena koje su klasifikovali kao nesto vazno za ceo svet,strelac su jake vizije,snovi,zavisi kome je sta tu i cega vladar :)

A haa, znaci to je tip "Nostradamus" , predvidja za ceo svet slikovito itd...


Aisha, pola, ma sta pola? Imam skoro sve opcije za onostrano-vidjenje! Razgovor sa Mrtvima (pl-ac), istaknuta 12 i to u apektu sa 3 kucom, pa onda 11 i Mesec na stepenu Skorpije u Lav, na zalost napregnut ,i u vezi sa Merkur koji je na Vrhu 12te koji je takodjer napregnut i u T-Kvadratu a tu je i Regulus...., do duse, citao sam da Zakljucane Kuce igraju isto jaku ulogu a kad vidis da su to kod mene Strelac i i Blizanac pa jos aspektuju taj 29* Devica, hmm za cudo, nista od tog "vracanja" itd, pa sam posumnjao u verodostojnost svega sto sam procitao na tu temu vidovitosti i intuicije itd! Na kraju, ckeam da Saturn odkljuca Strelca i vidim sta ce to odkljucavanje da dodnese i dal ce mi iritirati Ac i 29* ili ce sve proci kao i do sad!

Eto, za 3 godine cu znati stace mi biti sa 29* a dodtle mi ostaje da se onako u licne svrhe drndam sa Ezoterijom :lol:

Astro Aisha*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #24 poslato: 14. April 2012. 20:06:31 »
Ja ne ponavljam Casperovo nego sam prekopirala iz teksta koji sam pisala jednom na FB, nisam išla za tim da je i casper naveo lsično, ja ovdje iznosim svoje mišljenje i viđenje. Pa nisam obraćala pažnju što je on to možda već naveo. Nadam se da ne smeta jer sam samo htjela objasnit ono kako ja gledam u natalu razvijenu vidovitost/intuiciju :)

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #23 poslato: 14. April 2012. 20:02:13 »
aisha zasto ponavljas vec pisano tamo u Swissowom postu,tj casperovom?procitaj pa brisi visak

pardon,26 step strelca,ali u svakom slucaju 1 stepen gore dole ne menja stvar....

Astro Aisha*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #22 poslato: 14. April 2012. 19:50:46 »
Evo mene čika Swiss :)

Moje osobno mišljenje je da smo svi mi vidoviti i obično oni koji sebe samoprozivaju vidovitima ( a takvih je puno, pogotovo na tv-u) su tu da oduzmu moć onima koji imaju istu sposobnost, ali toga nisu svijesni.

Dakle, kada govorimo o vidovitosti/intuiciji onda treba znati da ju svi imamo, samo što ju neki osvijeste i imaju sposobnost da ju razumiju, a neki ne.

Ne postoji školski kod za to, obično se gleda cijeli natal i netko može biti vidovit sa planetom na 29*, ali ako nema faktor razumjevanja simbola i prenošenja kroz jasnu tekstualizaciju, onda je to nešto što se ne može upotrijebiti odnosno nešto što nije osvješćeno i ne radi se na tome.


Jednom sam i pisala tekst na ovu temu.

Po meni, a i po nekim literaturama i mišljenjima, da bi netko znao razviti tu moć i prenjeti je/koristiti treba imati jaku seriju 3, 8, 11 i 12.

* Serija 12. - u njoj su sva znanja iz prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, to je i polje zadnje inkarnacije i polje koje simbolizira znanja koja smo donjeli sa sobom, pa ukoliko su tu osobne planete i imaju kontakt sa 3,8, ili 11 poljem - onda to ukazuje na znanja koja postoje u svijesti i u nama. No, to nije dovoljno da bi netko koristio svoj dar na ispravan način, pa gledamo ostale serije.

*Serija 11. se vezuje za simbole. Ona je bitna radi razumjevanja i dešifriranja simbola, bilo u snovima, kartama, horoskopu, grahu, ili nekoj drugoj tehnici uvida.

*Serija 8. se veže za okultizam i okultne moći, misteriju i smrt i samim time kroz nju možemo steći/naučiti okultna znanja, prodrijeti u srž i razumjeti ih.

*Serija 3. je jako bitna. Sva znanja, simbole koje dešifriramo moramo znati prenjeti u razumljivi jezik. Ukoliko ne postoji pvoezanost serije 3. sa ostalim serijama - osoba je vidovita, ali ne zna to znanje pretočiti u informacije i onda ono postaje neodukičvo i neupotrebljivo.

Transcedenti su bitni Pluton koji simbolizira okultne moći, Uran koji simbolizira bezgraničnost, i Saturn kao nositelj karme i vremena.

Kad to sve zbrojimo, tek tada možemo govoriti o nekome tko svoju moć intuicije/vidovitosti može razvijati, razumjeti, dešifrirati i potom prenjeti. I zato se ne govori uzalud da na sebi treba raditi. ovo je dar kao i svaki drugi i normalno da ako ga ne njegujete on propada.


:)

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #21 poslato: 14. April 2012. 19:30:19 »
mesto stepena koje su klasifikovali kao nesto vazno za ceo svet,strelac su jake vizije,snovi,zavisi kome je sta tu i cega vladar :)

Swiss*

  • Gost
Odg: Vidovitost i Intuicija
« Odgovor #20 poslato: 14. April 2012. 18:19:57 »
obratite paznju na 27 * strelca,svi koji imaju to izrazeno...


Objasni?