Autor Tema: "Sade-Sati" - 7½ god. period Tranz. Saturna (šani)  (Pročitano 6630 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nena*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35563
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Radno vreme od 9h do 17h § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: "Sade-Sati" - 7½ god. period Tranz. Saturna (šani)
« Odgovor #136 poslato: 18. Mart 2018. 12:51:43 »
da, to mi je receno i po zapadnjackom natalu
;)
razumem,
a sto se tice Vivija , i njegove prognoze za moju knjigu...
rece mi ..., jako kvalitetna, ali neces izvuci ulozene pare
sto je tacno-takodje
Kako se ovde , u Djotisu)gleda knjiga?Koja planeta ju predstavlja?Kako, na koji nacin da je reklamiram?
..tu se izgleda ne da nista ucitini
tako je pisano u natalu

ps
a ja pisem drugu knjigu
vec sam 100 str napisala, a treba da ubacim tek slike, tlocrte, ..i td.
fakticki je zavrsavam

ako je budem stampala imace samo 50 komada, a ne 300 ko 1 knjiga

I u Djotišu kao i kod nas, IX polje je vezano za izdavaštvo ~ III polje je skupljanje znanja (učenje) a IX polje je prenošenje znanja (predavanje, ili preko pisanja knjiga)

Ovo je tvoj znači D1 (Rasi Chart - Natal) :

A ovo su dve tabele za planete (ovo što smo Firebird i ja pričali, snaga planete i dal je dobra ili loša za :as: )

Vidimo da je IX polje u Vaga sa Venera u Rak u VI polju pored Merkur i Fortuna - i po ovoj tabeli iz Maitreje Venera je veliki neprijatelj za :as: Lagnu. U samom IX polju je Aruda 11 (povezana sa vladarem XI polja, koje donosi uspeh) a i sama postavka Venera u VI polju koje je 10 polje od IX ukazuje u :0: sa Merkur daje mogućnost da osoba preko govora & pisanja bude uspešna & poznata (iako eto i Maitreja program kaže da je ovde Venera malefik za Lagnu :as: u Vodolija )

Sama Venera je u Aslesha Nakshatra 1 Pada ~ znak pod vladavinom Mesec , sama Aslesha je pod vladavinom Merkur i mesto rodjenja JMČ Ketua. 1 Pada je pod vladavinom Jupiter i ona donosi ovoj Venera uspeh preko teškog i mukotrpnog rada (jer je dodatno ova Pada povezana i sa samom simbolikom VI polja) Pa tako vidimo da će ova tvoja Venera da se u tvom životu manifestuje kroz simboliku Merkur JMČ Jupiter što upravo i možemo da povežemo sa pisanjem i izdavanjem knjga i tvojim predavanjima koje imaš :)[1]
 1.      Mislim da je Venera ovde malefik za :as: ne samo jer je postavljena u malefičnom VI polju, već jer joj je dispozitor upravo ovaj Mesec koji je u padu... a benefik je jer je vladar IV i IV polja, po prirodi je benefik, a opet i njen vladar Mesec se nalazi u Jyeshta Nakshatra 3 Pada koja je pod vladavinom Mars Merkur Saturn , a sam Saturn upravo je ovde u sedištu, kod Lagne i posmatra preko 10-tog pogleda taj Mesec ...
🔮 Natalče šareno 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Nena*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
« Odgovor #135 poslato: 17. Mart 2018. 10:44:07 »
     Definitivno treba proveriti tabelu, samo ja ne znam više gde da tražim, ispadoše mi oči po netu i ništa :S Da li bi slučajno Matrica mogao da zna & ima? Izgubih astro-program Parasharu (bio lepo krekovan, radio super, jer je imao tumačenja & objašnjenja za sve maltene) kad mi pao sistem u laptopu i sad nešto petljam sa Maitrejom i Jagannatha Horom, al nije to-to (navika je čudo)
🔮 Natalče šareno 🔮
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Firebird*

• Bibliotekar
  • * Komšija prijatelj *
  • Reputaciona snaga: 2465
  • Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #134 poslato: 17. Mart 2018. 06:32:20 »
     Kako sam ja shvatila ono što sam čitala od ono malo literature što ima po 'netu, benefik & malefik se odredjuje preko vladarstva nad nekom Bhavom. Takodje, treba uzeti i u obzir odnos samih planeta (prijatelji & neprijatelji) čini mi se za to (pored opcije da svaka planeta je po svojoj prirodi benefik ili malefik)

Ovo što ja imam (tabelu za svaki :as: benefik & malefik) sam prepisala iz jedne knjige koju imam odavno iz Djotiša i koja je pisana pre jedno skoro 40 godina. Neki strani autor, pa neko preveo na naš jezik (ne mogu da se setim autora, a sve knjige su mi u podrumu) Tako da je moguće da je sam taj autor (tj prevodilac) napravio grešku u toj tabeli. Dodatno, to je ta neka generalna tabela sa podelama ~ definitivno mora da se uporedi i sa samim D1 da bi se potvrdila priča o tome ko je ko.

Po nekoj mojoj logici jedna planeta može da bude i benefik i malefik ~ napr. ako je vladar :as: i VI polja ili pak ako je vladar :as: i VIII polja. Klasika je da i benefična planeta postaje privremeni malefik ako je vladar malefičnih Bhava ili obrnuto, malefik postaje privremeni benefik (ili neutralan) ako je valdar benefičnih ili kendra Bhava (kao i ono pravilo ako je benefik u malefičnom polju on postaje privremeni malefik, a ono što je meni bilo vrlo neobično - da malefik u mačefičnom polju postaje benefik... kao preuzima negativnost tog polja na sebe)

Kod Grofi, Mesec je loš, jer je em pad, em vladar malefičnog polja i u :0: sa JMČ i posmatra ga dodatno Saturn preko 10-pogleda ~ ako ga gledamo kao vl. XII polja... Merkur je loš jer je vladar VIII u VI polju u znaku koji mu ne prija...

Pa i meni je čudno ali taj debilitirani mjesec u SCO ima 7 od mogućih 8 bodova prema ashtakavarga sustavu bodovanja snage planeta tako da i nije toliko loš u toj poziciji koliko se na prvi pogled čini. Zatim prema shadbala procjeni snage planete je na drugom mjestu. Prirodni je benefik , jeste da sam nema direkcionu snagu ali u svakom drugom pogledu je očito dovoljno snažan da se odupre većini  negativnih utjecaja pogotovo što uz aspekt Jupitera stvara dosta jaku i benefičnu Gaja Kesari yogu. Jeste da ga aspektira Saturn kao prirodni malefik, ali ne treba zaboraviti da je on i vladar lagne i da s te pozicije nije malefičan, a osim toga snažan je i u svojem je znaku. Vladarstvo i nad 12. bhavom ga vjerojatno čini neutralnim. Unatoč svemu ranije navedenom i moja je procjena da je Mo oštećen i da je trebao ispoljiti negativnosti ali vjerojatno mnogo manje nego što bi se na prvi pogled očekivalo.

Sa u tranzitu za podznake ;  BikVagaVodolijaJarac je i inače mnogo lakši nego za ostale podznake a pogotovo nad poljima u kojima je u Mesec Bhinnastakavargi Mesec bodovan sa 7 ili 4 boda dok je u tim istim poljima u Saturn Bhinnastakavarga Saturn bodovan sa 2 i 5 bodova. Što u tim poljima daje prosječan broj bodova  4,5. Dok je Sarvastakavarga u tim poljima iznad prosječna i iznosi redom 30 i 39 bodova (25-28 bodova je prosjek) pa bi tranzit Saturn iznad  Mesec i polja koje slijedi iza natalne pozicije Mesec trebao biti mnogo podnošljiviji.

A tablicu treba provjeriti, jer nije dobro definiran niti Mars kao dodatna ili pomoćna yogakaraka uz Venera kao vladara 9. bhave i 4. bhave koja je stvarna yogakaraka, a niti Merkur kao maraka planeta (vladar 2. bhave je Jupiter  a vladar 7. bhave je  Sunce) .  A ne čini mi se ni da je Jupiter malefik za lagnu  Vodolija .

Van mreže Nena*

« Odgovor #133 poslato: 16. Mart 2018. 19:50:46 »
     Kako sam ja shvatila ono što sam čitala od ono malo literature što ima po 'netu, benefik & malefik se odredjuje preko vladarstva nad nekom Bhavom. Takodje, treba uzeti i u obzir odnos samih planeta (prijatelji & neprijatelji) čini mi se za to (pored opcije da svaka planeta je po svojoj prirodi benefik ili malefik)

Ovo što ja imam (tabelu za svaki :as: benefik & malefik) sam prepisala iz jedne knjige koju imam odavno iz Djotiša i koja je pisana pre jedno skoro 40 godina. Neki strani autor, pa neko preveo na naš jezik (ne mogu da se setim autora, a sve knjige su mi u podrumu) Tako da je moguće da je sam taj autor (tj prevodilac) napravio grešku u toj tabeli. Dodatno, to je ta neka generalna tabela sa podelama ~ definitivno mora da se uporedi i sa samim D1 da bi se potvrdila priča o tome ko je ko.

Po nekoj mojoj logici jedna planeta može da bude i benefik i malefik ~ napr. ako je vladar :as: i VI polja ili pak ako je vladar :as: i VIII polja. Klasika je da i benefična planeta postaje privremeni malefik ako je vladar malefičnih Bhava ili obrnuto, malefik postaje privremeni benefik (ili neutralan) ako je valdar benefičnih ili kendra Bhava (kao i ono pravilo ako je benefik u malefičnom polju on postaje privremeni malefik, a ono što je meni bilo vrlo neobično - da malefik u mačefičnom polju postaje benefik... kao preuzima negativnost tog polja na sebe)

Kod Grofi, Mesec je loš, jer je em pad, em vladar malefičnog polja i u :0: sa JMČ i posmatra ga dodatno Saturn preko 10-pogleda ~ ako ga gledamo kao vl. XII polja... Merkur je loš jer je vladar VIII u VI polju u znaku koji mu ne prija...
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Firebird*

• Bibliotekar
  • * Komšija prijatelj *
  • Reputaciona snaga: 2465
  • Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #132 poslato: 16. Mart 2018. 19:19:51 »
     Kod tebe je :nat: Saturn neutralni benefik, tako da i sam SS ne bi trebalo previše teško da ti padne (pored same opcije da ti je Saturn u 1 polju, pa se podrazumeva kao i kada je Saturn :0: Mesec u :nat: da ta osoba stoički podnosi SS periode)

:as: u Vodolija kod tebe :

- malefici su : Jupiter Mesec Merkur
- benefici su : Venera Saturn
- badhaka : Venera
- maraka : Jupiter Merkur
- yogakaraka : Mars Venera

Znači Jupiter (surpug, partner) Mesec (brak) Merkur (potpisivanje, ozvaničenje) su malefici, a Venera je čak dvo-uticajna i Benefik & Yogakarka i Badhaka za tvoj :nat: Badhaka je teška opcija, veliki neprijatelj za :nat: kao što je Maraka najveći neprijatelj za :nat: čart ~ Yogakarka je nešto najbolje za :nat: čart. Samo ovo gledajući savet bi bio ne bi trebalo da se udaješ, već da živiš "slobodno" sa partnerom, jer čim dodje do ozbiljne priče, dolazi do raskida.

Neno, nejasan mi je ovaj dio oko yogakaraka planeta. Za podznak  Vodolija to bi trebao biti vladar kendra kuće (4. bhava -  Bik) i vladar trikona kuće (9. bhava -  Vaga) dakle  Venera. Kako se  Mars našao u funkciji yogakaraka planete ? Dakle , dodatno za fiksni podznak badhak je vladar 9. bhave - ( Venera ) to mi je jasno, ali mi nije jasno kako jedna planeta ( Venera ) može u jednom natalu ujedno biti i najbolja (yogakaraka) i najlošija planeta u karti (badhak) ? Ne bi li trebalo prednost dati njenom pozitivnom djelovanju i ne smatrati pravim badhakom. Vjerojatno može stvarati probleme ali u konačnici će dati pozitivan rezultat u svojim planetarnim periodima i podperiodima.

Funkcionalni malefici samo su vladari 6. i 8. bhave:  MesecMerkurSaturn iako je vladar 12. bhave zbog toga što je vladar lagne djeluje benefično . (Jupiter nikako nije funkcionalni malefik osim što je Maraka graha pa ako se sve negativno u natalnoj karti poklopi njegov tranzit može izazvati smrt vlasnika natalne karte - a to se ipak događa samo jednom u životu :) ostalo vrijeme učini ponekad i nešto pozitivno ) + Rahu i Ketu naravno.

Maraka planete za Grofičin natal: su  JupiterSunce budući da u 2. bhavi i 7. bhavi nema drugih planeta .

Što se tranzita  Saturn kroz polja  VagaŠkorpijaStrelac u Grofičinom natalu tiče : Tranzit kroz  Vaga izrazito loš, kroz  Škorpija podnošljiv unatoč debilitiranom  Mesec zbog pomoći ostalih planeta koje osnažuju  MesecŠkorpija , a tranzit kroz  Strelac čak izrazito povoljan. (naravno sve se odnosi na sideralni zodijak).

Van mreže Grofica*

• Feng Šui Majstor
  • * Ovaj prešišao i Tolstoja *
  • Reputaciona snaga: 15708
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
    • VRIL Feng Shui
« Odgovor #131 poslato: 16. Mart 2018. 13:35:33 »
da, to mi je receno i po zapadnjackom natalu
;)
razumem,
a sto se tice Vivija , i njegove prognoze za moju knjigu...
rece mi ..., jako kvalitetna, ali neces izvuci ulozene pare
sto je tacno-takodje
Kako se ovde , u Djotisu)gleda knjiga?Koja planeta ju predstavlja?Kako, na koji nacin da je reklamiram?
..tu se izgleda ne da nista ucitini
tako je pisano u natalu

ps
a ja pisem drugu knjigu
vec sam 100 str napisala, a treba da ubacim tek slike, tlocrte, ..i td.
fakticki je zavrsavam

ako je budem stampala imace samo 50 komada, a ne 300 ko 1 knjiga

Van mreže Nena*

« Odgovor #130 poslato: 16. Mart 2018. 13:23:49 »
     Kod tebe je :nat: Saturn neutralni benefik, tako da i sam SS ne bi trebalo previše teško da ti padne (pored same opcije da ti je Saturn u 1 polju, pa se podrazumeva kao i kada je Saturn :0: Mesec u :nat: da ta osoba stoički podnosi SS periode)

:as: u Vodolija kod tebe :

- malefici su : Jupiter Mesec Merkur
- benefici su : Venera Saturn
- badhaka : Venera
- maraka : Jupiter Merkur
- yogakaraka : Mars Venera

Znači Jupiter (surpug, partner) Mesec (brak) Merkur (potpisivanje, ozvaničenje) su malefici, a Venera je čak dvo-uticajna i Benefik & Yogakarka i Badhaka za tvoj :nat: Badhaka je teška opcija, veliki neprijatelj za :nat: kao što je Maraka najveći neprijatelj za :nat: čart ~ Yogakarka je nešto najbolje za :nat: čart. Samo ovo gledajući savet bi bio ne bi trebalo da se udaješ, već da živiš "slobodno" sa partnerom, jer čim dodje do ozbiljne priče, dolazi do raskida.
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Grofica*

• Feng Šui Majstor
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
    • VRIL Feng Shui
« Odgovor #129 poslato: 16. Mart 2018. 13:00:32 »
     Drugačije se tumači ta priča u Djotišu :) Prvo se odrede benefici i malefici za natal ~ svaki :as: ima svoje planete benefike i malefike.

Za brak u ženskom čartu prvo se gleda Jupiter , pa onda i Sunce , pa pogledi malefika na planete & polja, Nakshatra Pade (nešto slično kao vladari tripliciteta u TA) pa da li su lične planete povezane sa VI poljem (to je glavno polje za razvod - 12 od :desc: koji su neprijatelji i potencijalni gubici) ili VIII poljem (2 od :desc: da li se unosi dobro ili loše u odnos i da li se neguje "hrani" brak ili ne) i naravno mora da se gleda Mesec čart kao i podelna karta D9 itd...

kako god
meni saturn u 1 polju

Van mreže Nena*

« Odgovor #128 poslato: 16. Mart 2018. 12:52:47 »
     Drugačije se tumači ta priča u Djotišu :) Prvo se odrede benefici i malefici za natal ~ svaki :as: ima svoje planete benefike i malefike.

Za brak u ženskom čartu prvo se gleda Jupiter , pa onda i Sunce , pa pogledi malefika na planete & polja, Nakshatra Pade (nešto slično kao vladari tripliciteta u TA) pa da li su lične planete povezane sa VI poljem (to je glavno polje za razvod - 12 od :desc: koji su neprijatelji i potencijalni gubici) ili VIII poljem (2 od :desc: da li se unosi dobro ili loše u odnos i da li se neguje "hrani" brak ili ne) i naravno mora da se gleda Mesec čart kao i podelna karta D9 itd...
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Grofica*

• Feng Šui Majstor
    • VRIL Feng Shui
« Odgovor #127 poslato: 16. Mart 2018. 12:37:57 »
hvala Neno

znaci lav na dcu vl sunce u blizancima (dva braka?) ;)
a mars u devici-radoholik ;)
jel se isto tumaci,ili ima razlike?
jupi u biku, xaxxa