Autor Tema: ~ BLABLAONICA ~  (Pročitano 151868 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže majamar*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 85
  • majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: ~ BLABLAONICA ~
« Odgovor #253 poslato: 05. Februar 2015. 00:05:32 »
Sto se tice secera, gledaj samo da to bude onaj iz voca i slatkastih zacina poput cimeta, rogača... Industrijska hrana je puna ko zna čega sve ne, sve sami aditivi, konzervansi, teski metali, toksini... Nego necu o tome sada... Sto se tice duhovnosti mislim da sam dostigla onaj nivo koji mi je cijelog zivota bio neophodan, tako da ti mogu reci u inbox ako zelis koji su me ljudi naveli da promijenim sebe tj da spoznam ko sam i da razumijem sve oko sebe... :) Ali nisam ih bas slijepo slusala, vec do odredjene granice sam prisvojila neke stvari, jer mi se ne dopada ta njihova krajnost... Krsi se sa Bozijim zakonima... To sto je receno apsolutno se slazem, jer drugi ljudi tj oni sa kojima zivimo i koje srijecemo su nasi ucitelji i oni nam daju putokaze a na nama tj na nasoj dusi je da spozna priliku za duhovni rast i za dalje korake... Zapravo sve sto nam se kao lose dogodi je zapravo da bismo ucili kako da se uzdignemo i da idemo naprijed, tako da mi nemamo kako bi se ono reklo (tesko mi da izgovorim... neprijatelje), mi smo ovdje da bismo ucili sto od drugih, sto samim tim i ostale... Tj svi smo mi ucenici i ucitelji, nezavisno od broja godina, pola, zivotnog iskustva... Zato ja i volim da kazem, svi smo mi jedno, stvoreni iz Ljubavi. <3 Ljubav je moja religija, a 10 Božijih zapovjesti su moj putokaz za ispravan i srecan zivot, stremim tome sa radoscu i nadom u bolje sjutra...  :srceto: <3 :sun:

:braavoo: Čitam i ne mogu da verujem koliko je slično mojim shvatanjima, a tek sad sam skontala da si i ti Škorpijica Škorpija Škorpija Škorpija  Prepoznavanje na duhovnom nivou...:*

Van mreže Obasjana Suncem :)*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1071
  • Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!
  • Pod Suncem Ljubavi :)
« Odgovor #252 poslato: 05. Februar 2015. 00:04:41 »
  :love1: ...Moja omiljena grčka balada...  :love:
list=RDOTrI5Gl1o20#t=109

<3 Život je radost, ispunjena prekrasnim iznenađenjima. Moj život je sreća, napunjena ljubavlju, veseljem i prijateljstvom. Biram ljubav, sreću i slobodu, otvaram svoje srce i dopuštam da lijepe stvari uđu u moj život. <3

Beskrajnost55*

• Gost
« Odgovor #251 poslato: 05. Februar 2015. 00:03:53 »
Samo se ti pridruzi Majamar ;)
Svak je dobro dosao.

Moj problem je da se sa hranom borim cijeli zivot pa se nadam da sad kad sam odraslija i da cu shvatit da ispravnost ishrane.

Sto se tice duhovnosti, slazem se sa tobom Suncasce da nije dobro nikog slijedit slijepo, posto svi imamo svoj um i trebamo napravit onako kako mi smatramo ispravnim pa cak i kad drugi to ne vole niti se slaze sa tim.

Jer tko ce odlucit kad je netko sretan? Svaka osoba za sebe.

Ja volim poslusat savjet, ali samo onaj kojeg trazim.

Jako lijepo si rekla zadnju recenicu  :heartshape: :shmish:

Van mreže majamar*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 85
  • majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!majamar is awe-inspiring!
« Odgovor #250 poslato: 04. Februar 2015. 23:59:09 »
Evo ja se ubacujem niotkuda u vaš razgovor (nažalost tek ovako pred spavanje uspevam malo čačkati po netu pa okasnim da prokomentarišem sve što bih eventualno htela), ali slažem se sa obe što se tiče zdrave ishrane... Nepravilna ishrana je uzrok većine fizičkih (medicinski zaista potvrđeno), ali i mnogih psihičkih bolesti :uh: Potvrđeno ličnim iskustvom :ok: Nažalost, većina ljudi još uvek nije svesna toga...

• *Drugar iz komšiluka *
  • Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!
« Odgovor #249 poslato: 04. Februar 2015. 23:53:43 »
Sto se tice secera, gledaj samo da to bude onaj iz voca i slatkastih zacina poput cimeta, rogača... Industrijska hrana je puna ko zna čega sve ne, sve sami aditivi, konzervansi, teski metali, toksini... Nego necu o tome sada... Sto se tice duhovnosti mislim da sam dostigla onaj nivo koji mi je cijelog zivota bio neophodan, tako da ti mogu reci u inbox ako zelis koji su me ljudi naveli da promijenim sebe tj da spoznam ko sam i da razumijem sve oko sebe... :) Ali nisam ih bas slijepo slusala, vec do odredjene granice sam prisvojila neke stvari, jer mi se ne dopada ta njihova krajnost... Krsi se sa Bozijim zakonima... To sto je receno apsolutno se slazem, jer drugi ljudi tj oni sa kojima zivimo i koje srijecemo su nasi ucitelji i oni nam daju putokaze a na nama tj na nasoj dusi je da spozna priliku za duhovni rast i za dalje korake... Zapravo sve sto nam se kao lose dogodi je zapravo da bismo ucili kako da se uzdignemo i da idemo naprijed, tako da mi nemamo kako bi se ono reklo (tesko mi da izgovorim... neprijatelje), mi smo ovdje da bismo ucili sto od drugih, sto samim tim i ostale... Tj svi smo mi ucenici i ucitelji, nezavisno od broja godina, pola, zivotnog iskustva... Zato ja i volim da kazem, svi smo mi jedno, stvoreni iz Ljubavi. <3 Ljubav je moja religija, a 10 Božijih zapovjesti su moj putokaz za ispravan i srecan zivot, stremim tome sa radoscu i nadom u bolje sjutra...  :srceto: <3 :sun:
<3 Život je radost, ispunjena prekrasnim iznenađenjima. Moj život je sreća, napunjena ljubavlju, veseljem i prijateljstvom. Biram ljubav, sreću i slobodu, otvaram svoje srce i dopuštam da lijepe stvari uđu u moj život. <3

Beskrajnost55*

• Gost
« Odgovor #248 poslato: 04. Februar 2015. 23:42:19 »
Morat cu vidjet tih par stvari sto predlazes da kazem tako.
Jer kad sam prvi dana prestala jest slatko, osjetila sam skroz olaksicu, ali ev izgleda da opet postoji nesto sto smeta, jer sad znam da nije samo secer...

Istina jeste ta ako nista ne uradis ni talent ti nece pomoc, ali dobro je znat kojim pravcem da ides , i sto sve mozes da uradis da postignes cilj koji si sebi zamislila :)

Ja osobno nikad nisam gledala biziness nit me to posebno zanima. Mene vise zanima duhovnost, astrologija i kako da od sebe napravim ok osobu, gdje cu moc svu ovu iritaciju i ostale bagude da otjeram daleko od sebe.

Receno je da kroz druge sebe vise razumijemo, sto mislis ?

:) :heartshape:

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #247 poslato: 04. Februar 2015. 23:34:07 »
...Na nekoliko dana recimo 5, 6 ili 7 dan radim detoksikaciju ili cajevima ili zeolitom u prahu, sjutra je taj dan... jednostavno osjetim kad dodje dan za to. :) To dosta rastereti crijeva, a inace strucnjaci iz oblasti medicine kazu da su necista crijeva odgovorna za bar 90% svih bolesti... Naravno pored toga i nase misli tj duh i stil zivota... Zato ja vodim racuna o tome i o cjelokupnoj ishrani koliko god mi to finansije dozvoljavaju, posto volje imam na pretek. :) Moguce je i to, ja se slabo (tj. skoro pa nimalo) ne razumijem u Astroloske tranzite... Da, vazno je uciti... Mada, sve mi se cini da me ove oblasti zanimaju da bih bolje spoznala sebe, iako mi je sve vec kristalno jasno, al nnajvise me ovo zanima zbog nekog mog buduceg biznisa i zivotnih prilika uopste... Ali nista dok se ne zavrnu rukavi, sve i da imamo ne znam kakve potencijale i talente ako se ne pomjeramo s mjesta, tj ako nismo u akciji i u pokretu za bilo kakvih dostignucem, samo idemo koracima unazad... Ja trazim "gorivo" koje ce da me potpuno motivise za sve u zivotu a to je da napokon u sebi usadim osobinu istrajnost.  :swim:

Beskrajnost55*

• Gost
« Odgovor #246 poslato: 04. Februar 2015. 23:24:23 »
Cula sam i sam za tu Nanu caj, ali nisam probala.

Ja bi promjenila sve da mogu samo da stomak bude kako treba. Zato sam promjenila i neke stvari vezi hrane , samo da vise nemam grceve i bolove u stomaku.

Mislim da trenutno nije  Merkur mislim da je vise  :tr: Sunce  :90: :nat: Sunce koji vlada varenjem hrane pa mozda je to ne znam :hmmm:

Vazno je da se uci , a koliko ce netko dubinski ici to je jednostavno do osobe ;) <3

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #245 poslato: 04. Februar 2015. 23:18:40 »
Super ako mozes da ga nadjes, on je gorkog ukusa al ako ga budes kuvala malo ga razblazi tj nemoj da skuvas da bude jak... Odlican je za varenje, za grceve, za jacanje stomacnih misica tj kompletnog zeludca... Meni je puno puta pomogao mada i mojima, i drustvu takodje... Mada svi pribjegavaju caju od nane, mada ona nije nesto...  <3 I nema na cemu, zadovoljstvo je moje, inace me je muka natjerala da se okrenem fitoterapiji i alternativnoj tj. tradicionalnoj medicini... Mnogo recepata sam i dala i pravila i bilo je od pomoci uvijek, bar do sada. Mozda te ovaj retro Merkur u Vodoliji muci... Vidjela sam da ima nesto na forumu u vezi Djotisa al meni ovaj lik na yt bas prija, sve lijepo objasni i obuhvati (mada dosta stvari i povrsno, ali on od toga zivi, tako da sam mu veoma zahvalna sto je i ovolikoooo znanja podijelio sa nama koji smo zainteresovani...). :)

Beskrajnost55*

• Gost
« Odgovor #244 poslato: 04. Februar 2015. 23:10:21 »
Morala bi vidjet dali mi imamo takav caj ovde.

Pojima nemam :jok: sto se dogodilo, moguce da je neka  :tr: planeta da djeluje, jer mi je stomak jako osjetljiv inace :)

:146s: za prijedlog, budem vidjela svejedno.

Nena je pisala nesto za Djotis, a ja nemam vremena i za to, kad ucim tek Ta, mogla bi sve pomjesat :D <3