Autor Tema: Маркиз де Сад ( Marquis de Sade )  (Pročitano 2009 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mad Astrologer*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 203
  • Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
  • Vivere est militare!
Odg: Маркиз де Сад ( Marquis de Sade )
« Odgovor #21 poslato: 25. Jul 2016. 14:48:41 »
Uzela ti ja da čitam Filozofiju u Budoaru njegovu i već mi na pola nije bilo do seksa, ikad više  :X :X :-€ :& :& :&
to je mlako, uzmi 120 dana sodome :heh:
Labor omnia vincit.

Primal*

• Gost
« Odgovor #20 poslato: 21. Jul 2016. 17:20:35 »
Uzela ti ja da čitam Filozofiju u Budoaru njegovu i već mi na pola nije bilo do seksa, ikad više  :X :X :-€ :& :& :&

Na mreži Ryūjin*

• Prijatelj Foruma
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 6202
  • Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!Ryūjin is awe-inspiring!
« Odgovor #19 poslato: 21. Jul 2016. 11:08:23 »
Taj post je još iz doba kada Billy nije u potpunosti prešao na tradiciju, tada se tradicija još uvek polako vraćala na scenu.

Btw za one koje zanima tema seksualnosti, uvek prvo razmatrajte Asc i vladara Asc, pa tek onda sekundarne pokazatelje seksualnosti (bilo kroz peto ili sedmo, kako već gledate, Veneru, tačke seksa itd...). Znači koji znak je na Asc, kakav je taj znak, pa kakve su planete u tom znaku, pa kakava je priroda vladara Asc.
TV - Tripicitetni vladar.
USB - pod sunčevim zracima.
vAsc (ili vI, vII...) - vladar Asc (ili I, II...).
vdAsc - vršilac dužnosti vladara Asc.

Van mreže Mad Astrologer*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 203
  • Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!
  • Vivere est militare!
« Odgovor #18 poslato: 21. Jul 2016. 02:58:21 »
:ok: :hvala:
U tom slucaju ne bi trebalo da predstavlja problem sto cu ovde kopirati jedan Bilijev komentar na kartu Markiza de Sada sa foruma zvezdavodilja.com.

,, Ja recimo posmatram sex kroz V polje.
Imamo vladara JU koji je u VIII polju (strahovi,frustracije).Pored toga što je JU slučajno debiltiran položajem u malefičnoj kući,on je dodatno frustriran izgonom i spaljenošću.
Ovo je više nego jasna slika jedne seksualno isfrustrirane i perverzne osobe,čiji su apetiti za zadovoljenje krajnje veliki,ali i čudni,na granici povređivanja i sebe i drugih...A u svemu tome postoji izvesno perverzno zadovoljstvo nanetom boli...
Snažan i mračan eros raspaljuje i PL na ASC koji se povlači u XII kuću... "

Izvor: http://www.zvezdavodilja.com/index.php?topic=5866.0
dobro je što Billy pominje  Pluton wtf...

inače, ispade da sam i ja seksualni sadista, budući da je i meni vladar 5. Jupiter u 8. i dodatno izgoniran... jest' da imam komplet Markiza, ali ovo ostalo :lol:

a ako gledamo 7. Venera  :0: Mars zlo i naopako
Labor omnia vincit.

Van mreže Saša*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 3791
  • Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • A sta ako je tvoja sudbina da menjas sudbinu?
« Odgovor #17 poslato: 11. Januar 2013. 17:29:03 »
,, Sadizam je karakterističan pre svega za ugroženu  Venera od strane  SaturnPluton, iako tome doprinose i druge ,,agresivno" postavljene planete. U ovom slučaju  Venera je u konjunkciji sa  Saturn koji je u svom izgonu( pa su njegova malefična svojstva naglašenija), u kvadratu sa  Mars, polukvadratu sa  Sunce i sirem aplikacionom kvadratu sa  Pluton. "

Aleksandar Imširagić
http://oi60.tinypic.com/mbsk1i.jpg

Ona je zivela, a on je uzivao.

Van mreže Nena*

• Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35596
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
  • 067 701 48 17 § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #16 poslato: 04. Januar 2013. 00:31:44 »
     Ispravka za De Sada :

~ Vulkan 19° Blizanci
~ Vulkanus 29° Vodolija
~ Vulkano 16° Bik
🔮 Natalče šareno 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Nena*

• Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova
  • * Glavni & Odgovorni *
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
« Odgovor #15 poslato: 03. Januar 2013. 23:24:39 »
Vulkan ~ analogan Prosepini,
smatra se da je isti Merkur samo ako bi ga posmatrali u ogledalu
~ suva inteligencija al ona "ispod žita" ~
tj inteligencija 100% vodjena čistim iskonskim emocijama
(bile one loše, bile one pozitivne)

Sam asteroid Vulkan se nalazi u orbiti Merkur

Vulkan smatraju da je oličenje impulsa, iskonskog u čoveku,
nosioc je čudnih ideala koji se često ne razumeju u vremenu u kojem ta osoba živi
(naravno, ovde je akcenat na izuzetno jakom i istaknutom Vulkanu u natalnom čartu!)

Asteroid Vulkan je prvi put vidjen 1860 u toku totalne Sunčeve eklipse
(neobično, zar ne)
Video ga je francuz Le Verrier.
🔮 Natalče šareno 🔮
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Swiss*

• Gost
« Odgovor #14 poslato: 03. Januar 2013. 22:56:22 »
     ... a Vulkan je kod De Sada ... 16° Bik u 7 polju :0: njegov Merkur :)

Vulkan? On bese prvi Covek Venere dog ga ista nije prevarila sa njegovim rodjenim Bratom Marsom! Hmm, koje karakteristike ima Vulkan, kad ga vec pomenuste :)

Van mreže Nena*

• * Glavni & Odgovorni *
« Odgovor #13 poslato: 03. Januar 2013. 22:47:05 »
     ... a Vulkan je kod De Sada ... 16° Bik u 7 polju :0: njegov Merkur :)
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Nena*

• * Glavni & Odgovorni *
« Odgovor #12 poslato: 03. Januar 2013. 22:36:43 »
I sad neka mi neko kaze da Mesec u Devica je bas onaj  "Virgo in tacta" i ne samo Mesec nego i sama Devica  :lol: al ok, ovo nije o Devica rec pa cu na tome i ostati da taj znak nikako nije Svetac/ica kad okuse :lol:

:lol: apsolutno se slažem sa tobom ~ a dodaću ono što ko papagaj barem jedno 10 godina čavrljam po forumima... Devica ne vlada SAMO Merkur već i Vulkan ... vrlo interesantan asteroid ;) Misterija o znaku Device bazirana na ideji o Vulkanu i ... čak Pluotnu...[1]
 1. ... nisam ja džabe imala improvizovane "lisice" na gredi od kreveta =) :smeh:
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)