Autor Tema: Moja Feng Shui vezbanka Jadranka R  (Pročitano 23166 puta)

0 Članovi i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Grofica*

• * Ovaj prešišao i Tolstoja *
  • Reputaciona snaga: 15708
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Moja Feng Shui vezbanka Jadranka R
« Odgovor #69 poslato: 16. April 2014. 08:27:28 »
Jadro,
poslala sam ti tlocrt tvog stana, koji sam TACNO obelezila zelenim linijama, gde se granice
strane sveta. Feng deluje tako sto lekove-postavis bas gde sam ti napisala, na akupunkturnu tacku-inace nema svrhu.
Crtezi su lepi, posebno jednorog, ali i feniks!:)
Sliku drvo-postavi u jugoistocni deo, feniksa na jug!!
Simbol duple srece treba da bude boje starog zlata, i da stoji na jugozapadu-odnosi, brak, komunikacija...
Sto za kojim radis-treba da bude sto vecih dimenzija! Taj je mali.Veci sto-vise posla!
Sve najbolje!
G.

Van mreže jadrankar*

• * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 2821
  • jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!
    • Astro Vulkan
« Odgovor #68 poslato: 16. April 2014. 01:19:17 »
Evo jos jedne moje slike
 Jutro u sumi
. Ovako izbliza  mozda i deluje znj al iz daljine mi se vise  dopada kako izgleda .Mnogo prirodnije izgleda svetlost koja prodire u sumu .

Gde sa njom?   Ne znam gde bih stavila  nasu porodicnu sliku pravougaona i boje srebra .

Eto Gasi ja ga istumbah nekako .kazu ako ima efekta oseticete vrlo brzo .  I da kucnem  kuc kuc   i da se pomerim smesta .U Ponedeljak dogovorena analiza za Sredu .Sinoc sam imala dogovor za konsultacije  , odmah   danas uplacen novac a telefonski  razgovor   zakazan za sutra  posle 5  .
 I na sve to  danas se javlja tip 64 godiste  hoce analizu i on za sutra . Kazem nema sanse  i dogovorimo za Cetvrtak . U jednom momentu  sam cak pomislila da je skrivena kamera i da me neko zaj..

Draga Gasi jos jednom hvala puno na strpljenju i na pomoci . I kao sto ti rece ,, Ne mogu da te odbijem posao je u pitanju treba ti hleb da zaradjujes ,,
  A svima koji citaju   toplo i od srca preporucujem  da se obrate  Gasimetriji nasem majstoru za Feng shui  <3 <3 <3
:lucky: http://tinypic.com/view.php?pic=vo215z&s=9#.VmA65V4so-g[/url]

Astroloske konsultacije u poslovnom prostoru Astro vulkan u Borci Zakazivanje na 060-3320-559 :lucky: 

Sajt: http://strelac662010.wix.com/astro-vulkan
Blog: http://astro-vulkan.bloginternet.net
Blog: http://astro-vulkan.blogspot.com/

Van mreže jadrankar*

• jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!
    • Astro Vulkan
« Odgovor #67 poslato: 16. April 2014. 00:52:44 »
E a ovo je radna soba .
stocic  za koji mislim da pase i po obliku i po boji

Polica

radni sto

Tepih zelen  koji cu da zamenim  opet moji kazu da izvodim jer nigde nije pocepan i prilicno je nov al ajd sad .

E i tu je na zidu koji je na severu moj jednorog ( mojih ruku delo ) Pozadina je teget

Astroloske konsultacije u poslovnom prostoru Astro vulkan u Borci Zakazivanje na 060-3320-559 :lucky: 

Van mreže jadrankar*

• Astro Vulkan
« Odgovor #66 poslato: 15. April 2014. 23:56:03 »
ovako Jadro, dobice i komplet analizu, ali :)
prvo text- vezano za tvoja pitanja- konkretan odgovor:

Tlocrt sam ti opet radila, poslacu ga sutra.

Dobro si procitala Jadro- losa zvezda Zuta petica je u 2014g. na Severozapadu!
Ta mala (spavaca) radna soba zahvata vecim delom SZ, ali I sever-kod prozora!
Sam ulaz u stan je na JI-gde je  tvoj los smer- totalni gubitak …(to znas po KUA broju, I dobrim I losim stranama sveta).
Jugozapad (deo dnevne sobe), je tvoja dobra direkcija za uspeh!
Medjutim, nije dobro da ti iznad radnog stola “stoji nad glavom –platforma “ dnevne sobe na drugom novou…(e tu sad nisam sigurna kako tacno to izgleda-I mozda gresim).
Mala soba sada ,,radna, zahvata SZ ali Sever kod prozora . Iznad radnog stola nije ta galerija .
 Evo postavljam sliku galerije .
  Da bi me shvatila . Dimenzije kuce su 11 m ova strana sa ulice i 10 m strana Jz ,z . Noseci zid diktira da levi stan na spratu ima 5 m x10 m  a  desni stan je 6m x 10m.Od veceg stana smo ustinuli kvadraturu za ulaz  tj mali hodnik i deo za kupatilo da bi priblizno istu kvadraturu imala oba sina. Duzinom noseceg zida  tj od JI ka Severo istoku  je ta  galerija. ispod nje je kuhinja i kupatilo a leva strana je dnevna , trpezarija i ta mala radna soba.

Ova vrata sa  kockama  koja se vide su samo ugradjena u gips cisto da se iz trpezarije  ne vidi sudopera a da iz kuhinje ima svetla
Stepeniste je odmah desno kad se udje u dnevnu sobu

Mada, tu je kombinacija brojeva- JZ 5/3-deo dnevne -losa poslovna sreca!(Ovo se generalno odnosi na zenu u kuci.)-obavezno upoterebi lek-A TO JE :
Lek: Koristite JIN vodu (stajaca voda, npr.voda u vazi sa cvecem…mali akvarijum, lotos koji pliva u ciniji sa vodom koja je pravougaonog oblika)
Kao sto vidis na slici akvarijum je u dnevnoj sobi . Nije mali vec m duzine ili ti 200 l . Jedino mesto gde je mogao da se postavi je u dnevnoj sobi  je zid koji  mislim da pripada Severu . Knap ide do ivice stepenista i zestoko se posvadjah sa mojima zasto da ide uz samu ivicu ove drvene grede kad moze i nekih 15 cm ispod stepenista al sam se izborila da tako ostane . Od ribica za sada ima 8 zlatnih i u potrazi sam za 9 tj crnom japankom .
 e sad . Na tom zidu je okrugao crni  sat . Gde snjim ?
Lotosov cvet imam ali je u okrugloj ciniji u radnoj sobi na malom stocicu

Severozapad je nepovoljan u 2014.-zbog pomenute Zute petice-I taj los upliv letece zvezde-ima prvenstvo u odnosu na sve drugo- cak, iako nam je to dobra strana sveta.
Dodatno, kombinacija brojeva 8/5, broja trigrama I godisnjeg broja-donosi opasnost od loma kostiju , povrede exremiteta, problema sa zglobovima…klonite se sportova kod kojih su moguce ove povrede…I  NE  provodite  duze vreme u ovom sektoru doma!
samo po potrebi  a bas sam se radovala  da to bude radna soba

Slika feniksa na Jugu!

Feniks mi je na JI jer Jug mi je u cosku gde je TV . Kompasno gledano yid gde je trosedi prozor pokazuje mi JZ
Evo i mojih ruku delo

Fikus, I drvo zivota na Jugoistok doma.
Sat je pozeljan, ali pravougaonog oblika na JI ZID.

Fikus je uz stepeniste . Da li da ga pomerim kod terasnih vrata uz Bendzamina i drvo zivota (dobila sam ga na poklon i kazu drvo zivota al meni ne lici na njega)  ili da ostane ovako ?

Simbol duple srece uvek na Jugozapadu.
Na prvi pogled vidim da imas dosta crnih garnitura, to je nepovoljno.
Prekrij ih nekim prekrivacima (TE DVOSEDE,TROSEDE U CRNOJ KOZI)koji odgovaraju stranama sveta: npr:na severozapadu-boje metala, na jugozapadu bez, oker, senf boja, braon…
Zapad je vecim delom trpezarija-tu su bez-braon sah polje plocice-to resenje nije bas sjajno-prekrij sve to jednim ovalnim velikim plavim(zelenim)tepihom, ili nekom od boja izvedenom iz metala(srebro, siva, ljubicasta, ima tu dosta nijansi od svih navedenih, I tu idu kruzni oblici-a ne kvadratni).
Simbol duple srece je u maloj sobi na zidu  za koji mislim da je Ji . radjen od stiropora i zalepljen . Ako bih sad rekla da ga skinu ,treba ponovo da se gletuje zid pa kreci . Ima li sanse da ostane na tom zidu ?
Trosed i dve crne kozne fotelje su u dnevnoj . Dvosed je u radnoj . Sta god da stavim preko nema svrhe jer kliza .jedino neke jastucice al to je opet samo na sedistu ..
Eh draga moja Gasi . Kod mene se sve uvatilo kontra i po bojama i po obliku .Pocev od ulaza koji mi ne odgovara pa sve redom .Onda ne cudi sto sam od 1 dana govorila da mi energija u ovoj kuci nikako ne prija i non stop talasam da je prodam . Lav prvo nije hteo a sad kad i on hoce nema kupaca

Na mreži Grofica*

• Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
    • VRIL Feng Shui
« Odgovor #65 poslato: 14. April 2014. 13:47:25 »
ovako Jadro, dobice i komplet analizu, ali :)
prvo text- vezano za tvoja pitanja- konkretan odgovor:

Tlocrt sam ti opet radila, poslacu ga sutra.

Dobro si procitala Jadro- losa zvezda Zuta petica je u 2014g. na Severozapadu!
Ta mala (spavaca) radna soba zahvata vecim delom SZ, ali I sever-kod prozora!
Sam ulaz u stan je na JI-gde je  tvoj los smer- totalni gubitak …(to znas po KUA broju, I dobrim I losim stranama sveta).
Jugozapad (deo dnevne sobe), je tvoja dobra direkcija za uspeh!
Medjutim, nije dobro da ti iznad radnog stola “stoji nad glavom –platforma “ dnevne sobe na drugom novou…(e tu sad nisam sigurna kako tacno to izgleda-I mozda gresim).
Mada, tu je kombinacija brojeva- JZ 5/3-deo dnevne -losa poslovna sreca!(Ovo se generalno odnosi na zenu u kuci.)-obavezno upoterebi lek-A TO JE :
Lek: Koristite JIN vodu (stajaca voda, npr.voda u vazi sa cvecem…mali akvarijum, lotos koji pliva u ciniji sa vodom koja je pravougaonog oblika)

Brojevi trigrama I godisnji broj , na JZ, kombinacija  4/1-donosi kreativnost u pisanju!To je  odlicno za pisanu rec.
Sever, nosi bolesti unutrasnjih organa (ako se tu duze boravi), kad je u pitanju kombinacija vodene I planinske zvezde.
A trigram I godisnja zvezda za 2014.g. na severu je 3/9- sto daje mogucnost neke sudske parnice, ili pljacke (pa izdavanjem stana ste osteceni za 400 eura-I to u 2014.g.)!
Severozapad je nepovoljan u 2014.-zbog pomenute Zute petice-I taj los upliv letece zvezde-ima prvenstvo u odnosu na sve drugo- cak, iako nam je to dobra strana sveta.
Dodatno, kombinacija brojeva 8/5, broja trigrama I godisnjeg broja-donosi opasnost od loma kostiju , povrede exremiteta, problema sa zglobovima…klonite se sportova kod kojih su moguce ove povrede…I  NE  provodite  duze vreme u ovom sektoru doma!
Centar stana nosi kombinaciju broja trigrama I godisnjeg broja 7/4- koji upozorava da trudnice moraju biti na oprezu u 2014.g.(ako imas snajku;))

AKVARIJUM na jugozapadu! To je po planinskoj I vodenoj zvezdi duzi period gde akvarijum treba da se postavi, na akupunkturnu tacku doma.
Slika feniksa na Jugu!
Fikus, I drvo zivota na Jugoistok doma.
Sat je pozeljan, ali pravougaonog oblika na JI ZID.
Simbol duple srece uvek na Jugozapadu.
Na prvi pogled vidim da imas dosta crnih garnitura, to je nepovoljno.
Prekrij ih nekim prekrivacima (TE DVOSEDE,TROSEDE U CRNOJ KOZI)koji odgovaraju stranama sveta: npr:na severozapadu-boje metala, na jugozapadu bez, oker, senf boja, braon…
Zapad je vecim delom trpezarija-tu su bez-braon sah polje plocice-to resenje nije bas sjajno-prekrij sve to jednim ovalnim velikim plavim(zelenim)tepihom, ili nekom od boja izvedenom iz metala(srebro, siva, ljubicasta, ima tu dosta nijansi od svih navedenih, I tu idu kruzni oblici-a ne kvadratni).
Kazes ovo: ispred ulaznih vrata u stan postavila sam pored vrata sa obe strane po bordo  drvenu kockastu zardinjeru  sa bas lepim simsirom koji je oko 0,60 cm visine . ulazna vrata su drvena u mahagoni boji .
Na JI se stavlja zelena boja(ne bordo)! Simsiri mogu.Vrta drvena-ali bela, zelene sve nijanse.
Prefarbaj zardinjere u zelenu, vrata..u belu ako moze!
Otirac pravougaoni, zeleni, i…naglasi svetlo za ulaz u dom, -posebno mali hodnik osvetli jarkom svetloscu, zbog novca (da udje u dom).
Za lotosov cvet-imas vise predloga gde ga mozes staviti( u lekovima za sektore). U ovalnim cinijama ide na zapad, severozapad, sever.

Na mreži Grofica*

• VRIL Feng Shui
« Odgovor #64 poslato: 10. April 2014. 09:09:15 »
Prvo- treba prostor srediti -kao da je lokal, tj. kao poslovni prostor.
Drugo- posalji tlocrt na gasimetrija@yahoo.com
Trece- slika koju si skenirala -kad je uvecam ne vidi se cela vec samo levi manji de, ali, iz ove perspektive mislim da nema odgovarajucu simboliku...
Cetvrto- ovo je veliki posao. :)
Kiss za tebe

Van mreže jadrankar*

• Astro Vulkan
« Odgovor #63 poslato: 10. April 2014. 00:48:52 »
Nakon iseljenja stanara  i dogovora sa porodicom da vise ne izdajemo manji stan na spratu  jer je (skuplja dara nego mera )    usaglasili smo se da je najbolje da  ja radim  u tom stanu jer svaki put kad imam neku konsultaciju  sve clanove  redom  izbacujem iz kuce .I naravno prvo je trebalo odraditi kompletno ciscenje stana. Divna prilika da se nakon krecenja  sve  ocisti generalno .E sad kako sam nesto i naucila o svojim povoljnim pravcima obrni okreni   opet mi se retko sta uklapa pocev od namestaja , oblika boja isl .

Gasi kad nadjes vremena baci pogled  na ovaj tlocrt malog stana jer su mi potrebni neki saveti .

Ulaz je takodje na JI 148

Br  1  ulaz  maleni hodnik
 Br 2  Iz hodnika levo ulazi se u stan .sa desne strane je drveno stepeniste koje vodi na galeriju ( taj deo dnevne sobe je na 2 nivoa). Kada se popne na galeriju  sa leve strane je drveni gelender i odatle se vidi ceo dnevni boravak a zatim u produzetku  nekih 2,5 m duzine je spavaci deo
Br 3   Dnevna soba
Br 4 Trpezarija
Br 5 Kuhinja  .
Br 6  hodnik izmedju kupatila i spavace sobe
Br 7 spavaca soba
Br 8 Kupatilo

E sad ovako . Kopletan stan okrecen je u belo osim zida koji deli trpezariju i spavacu sobu on je u braon boji taj zid je na SZ strani
Dnevna soba ima crnu koznu garnituru  trosed i dve fotelje , Sivi ovalni tepih , crn okrugao luster , pravougaon stocic koji je u sivo srebrnoj  boji .
Trpezarija je u braon boji sve od drveta .Podne plocice su velike kockaste i kombinovane sah motivom braon i drap .
kuhinjski elementi su  u bordo / braon boji sa bez detaljima

Spavaca soba tj moja  buduca radna soba iIma kozni crni  dvosed koji je samo za sedenje  . Ispred dvoseda je  srebrni metalni stocic sa staklom koje je talasastog oblika sa jedne strane a ostatak je zaobljen ,zatim  beli radni sto , belu policu visine oko 80 cm . Da bih uvecala beli  radni sto  dodala sam belu policu koja ima 2 crne fijoke    . Stolica je crna ,sediste okruglo ,   naslon od  kovanog gvozdja . Tepih mi je zelene boje i ne uklapa se a  trenutno ne mogu da kupim drugi . Zavesa je takodje bela
 Moji povoljni pravci su JZ, Z, SZ i SI . Radni sto  sam vrtela na sve moguce nacine . Na kraju je postavljen desno od ulaska u radnu sobu . kad sedim i gledam u sagovornika  okrenuta sam  licem ka  Jugo  Zapadu
 Na zidu levo od ulaska u radnu sobu  naterala sam Lava da mi od stiropora uradi simbol duple srece  i da ga zalepi na zid . Sve je on to lepo odradio i ofarbao u crveno . Meni deluje i lepo i interesantno  drugima cudno . Koliko je to pametno ne znam .
Sliku Feniksa  koju sam ja crtala stavila sam na JI zid (kad se udje u dnevnu sobu sa leve strane . Levo su balkonska vrata i prozor  pa onda zid gde sam stavila sliku pa tv koji je u cosku dnevne sobe.

Sledeca stvar koja me muci :

Dobila sam akvarijum od 200 l koji je oko 1 m duzine i  jedino mesto gde moze da se stavi je  zid  mislim SZ  (desno u dnevnoj sobi ) koji deli kuhinju i dnevnu . Ako se akvarijum tako postavi knap stize do zamisljene linije stepenista od galerije jer u produzetku ima jos nekih 80 cm ispod kosine  stepenista  ali znam da nije pozeljno da voda bude ispod . Koliko je to dobro mesto za akvarijum ? mam i  okrugao  crni sat  za koji sam mislila da ga okacim na taj zid . Imam jednu sliku za koju sam mislila da stavim na zid iza stolice u radnoj sobi 
 Na bocnoj strani stepenista mi je veliki fikus skoro pa 1,5 m , zatim drvo zivota oko 1m visine . U prozoru u dnevnoj mi je Krasula

ispred ulaznih vrata u stan postavila sam pored vrata sa obe strane po bordo  drvenu kockastu zardinjeru  sa bas lepim simsirom koji je oko 0,60 cm visine . ulazna vrata su drvena u mahagoni boji .
Esad moj najveci problem su plafoni u celom stanu . Svuda ima greda . Da bi dobili 2 nivoa tj  galeriju taj zid ( noseci )  visok je 6 m . Obeleli smo dok smo postavili izolaciju i gips izmedju a da grede ostanu vidljive. Znaci nema sanse da se prekriju gipsom . I sta sad ?
Sobu koju sam odabrala za radnu rekla bih da pripada Severo zapadu a cini mi se da sam negde procitala da je u 2014 god leteca zvezda 5 bas u tom sektoru .
I sad ga zakomplikovah boli glava . U stvari nisam ja birala sobu vec su deca insistirala da to bude ta mala sobica a da oni mogu uvece sa drustvom da sede u dnevnoj
I Gasi  bas bih volela da znam da li si  razumela sta sam u stvari htela da te pitam jer veruj mi da ja ne razumem sto sam pisala ne znam sta sam htela da kazem .
 Mozda ako zaokruzim pricu :
Da li je  Feniks na dobrom mestu ?
Da li je dobar zid za akvarijum ?
Da li   simbol duple srece sme da bude tako izlozen ?
Da li je dobro da lotosov cvet purpurne boje drzim u okrugloj staklenoj ciniji  u radnoj sobi ?
Ma u stvari znam da me razumes . <3

Na mreži Grofica*

• VRIL Feng Shui
« Odgovor #62 poslato: 24. Maj 2013. 15:09:23 »
Moram priznati da ni sanjala nisam, da ce ova tema, iako se odnosi samo na analizu Jadrankinog tlocrta imati ovoliko poseta 1676..., sta da kazem? :)
Sem-
Drago mi je!!!

Na mreži Grofica*

• VRIL Feng Shui
« Odgovor #61 poslato: 01. Mart 2013. 10:49:59 »
JADRANKINO DVORISTE
FENG SHUI ANALIZA
-pejzažni feng sui-
Metoda analize: škola kompasa -zasniva se na preciznoj orjentaciji i složenim matematičkim proračunima
Kapija na 148 stepeni JI.

Ispred tvoje kapije  (sa strane gde su ulazna vrata,I ulaz za garazu),kazes da je prazan plac, naravno da to nije dobro jer je neodrzavan. Mozes se zastititi od te energije, tako sto ces posaditi zelenilo(a to si ti vec uradila), ali druga ,dodatna zastita je svetlo duz cele prednje strane kapije…na metar sirine po jedna lampa ,ali na visini od 1,5 m..najmanje.
Popravi ulaznu kapiju-tj. Kvaku na njoj (to vec znas I sama)
Na prvi pogled vidim da si ti jako otvorena osoba(I ja sam takva, I volim to kad vidim kod drugih ljudi).
Zasto to kazem…uradila sam tlocrt, I strane sveta, I ulazna kapija za auto je na JZ-simbolika zene u kuci-a uz to I 3 lampe na JZ OSVETLJAVAJU ulaz-sve to nagovestava dobrodoslicu u dom od strane zene, koja je otvorena, srdacna, druzeljubiva, ali I izlozena na milost I nemilost (uvek na usluzi) ukucana, dece, muza..i svih koji dolaze u kucu- goste.
Bilo bi dobro da su tu na JZ 2 sijalice..(nikako 3)..ili bar 4.To je za sector JZ karakteristicno-ili par(2),ili vise 4,…(nikako 3).
Severozapad je polje “glave kuce”,a tu je garaza.To nam govori o nekom tajenju, skrivanju, povlacenju..trazi svoj mir covek, voli da se osami.Svako da si ti otvorenija od njega!
Kapija bi trebalo da bude drvena,kako na ulazu,…isto tako I ulaz za garazu .Jer sektor za ulaznu kapiju je JI-drvo, a za garazu-JZ –zemlja.
Lukovi na kapiji od cigle su dobrodosli na zapadu,severozapadu,severu,-ali ne I na jugozapadu,na jugoistoku,istoku I severoistoku.
Mislim da sam ti napisala u analizi doma-da fasada na kuci –posto je kuca drvo-treba da bude u zelenim tonovima.
Na jugu je dobra situacija.Potrebno je dodati neke lampe u obliku trougla,trapeza…(simbolika vatre).Neka stolnjak,bude zut (bordo),presvlake na jastucicima isto…u jednoj od tih boja.
Suncobran (znam da ga vec imate,kakav je takav je)…ali ako kupujete drugi –obratite paznju na boju koju sam navela(zut, ili bordo).
Nikako nemojte u sektoru juga postavljati ni fontanu, ni bazen, ni cesmu. Iz vise razloga.
Prvi razlog je da se voda ne postavlja na desnoj strani- kad se izlazi iz kuce(ka kapiji),jer moze doci do razaranja doma zbog prevare..a drugi-jer je juzna strana-I voda tu ne treba da bude (voda gasi vatru).
U centar placa pada I deo kuce,ali dobro je sto tu nisu ulazna vrata u kucu!Ako si primetila-ta varijanta je za malo izbegnuta. Bilo bi ozbiljnih bolesti , uglavnom dobijenih zbog prevelikog stresa..
Ta cesma na JI dvorista je na dobrom mestu-jer voda hrani drvo…(JI je drvo).
Lampe na samom ulazu u kucu,I po jedna sa svake strane-su odlican izbor-jer tako usmeravate energiju da ulazi u dom, (da ne luta)..i iako je hodnik uzak (zbog tog skrivenog stepenista)spolja ulazi energija, I nekako se probija kroz taj uzak hodnik .
Bilo bi dobro da se I oko kapije sa unutrasnje strane stave po 2 sijalice. Znam-bice ko bozicna jelka;, ili Marakana,a I kosta tolika stuja.Medjutim,na JI koji je simbolika novca-to je pozeljno, bas zbog dotoka para u dom…tj. dobrih prihoda.
Bilo bi bolje da se staza koja ide pravo od kapije ka ulaznim vratima malo zakrivi,zakosi..nekim saksijama,da krivuda ,I uspori energiju –jer tako prava ko strela energija –nije pozeljna,juri,brza je, I zna da donese lose uplive.(Nacrtala sam ti na tlocrtu primer kako da postavis male saksije).

Red je da ti napisem I za uzvisenje…na Ji
Feng Shui filozofija podrazumeva da svaku lokaciju okružuju odredjeni energetski uplivi izraženi simbolično kao četiri životinjska duha - zaštitnika i otuda deli okruženje na cetiri segmenta. Četiri simbolična nebeska bica pejzažnog feng šui-a jesu crna kornjača, zeleni zmaj, beli tigar i crveni feniks. Tako je deo iza kuće "kornjaca", deo ispred "crveni feniks", deo desno gledajuci sa ulaznih vrata "beli tigar", a deo levo "zeleni zmaj".
Sam "zeleni zmaj" se nalazi na levoj strani vrta i taj deo mora biti brezuljkast, grebenast, visi i superiorniji od tigrovog brega. "Zeleni zmaj" uvek mora da drzi pod kontrolom "belog tigra". Ukoliko je povrina tla idealno ravana onda se na njegovoj levoj strani treba napraviti vestačke brežuljke i posaditi viša stabla, pre svega ona sa gušćom krosnjom. Ukoliko je to problem, onada na toj strani treba postaviti uzdignutu svetiljku koja ce simbolizovati zmajev dah. Na desnoj tigrovoj strani parcele najidealnije je posaditi nisko rastuće belo cveće. Sa prednje strane najidealnije je napraviti malo uzvišenje i posaditi crvene cvetnice. Južni aspekt, aspekt feniksa trebalo bi da bude otvoren.

Tumacenje brojeva planinske I vodene zvezde ;
(vazi dokle god zivite u toj kuci)
JI 7/5-ulaz u kucu,staza do kuce- ogovaranje, opasnost od bolesti usta
Lek:Postavite u sector JI metalne krugove na  stazu,ili neku slicnu simboliku, recimo metalne novcice ugradi u beton (ponegde)u stazi ka kuci…
Jug 3/1-deo travnjaka-na jugu
Lek:Cvece u vazi (vazna je voda u maloj kolicini)
 JZ 5/3-deo travnjaka,ulaz na kapiju za garazu-losa poslovna sreca,svadja
Lek: Koristite JIN vodu –kod druge lampe desno od ulaza na kapiju za garazu-(stajaca voda, npr. Voda u maloj posudi,ili sirokoj plitkoj vazni sa -cvetom koji pliva u vodi,a posuda je pravougaonog oblika)
IDEALNO bi bilo-da u ovom sektoru moze da se napravi-montira Fontana(medjutim to je onda JANG voda, a potrebna je JIN voda)…jer bi Fontana bila ispred zida gde su ulazna vrata…a to je ONO pravo!
Istok 6/4-deo gde se nalazi stepeniste-sreca za zene-neocekivana
Lek:Postavite zvoncice drvene sa vise cevcica..,uza zid ispod stepenista,da se ne moze ispod njih prolaziti ,u sektoru istoka)
Centar  8/6-dobici,napredak-
Lek:Bilo bi odlicno da su u ovom sektoru prozori (a jesu za dnevnu sobu)
Zapad 1/8-deo dvorista ka garazi-finansijski dobici
Lek:Postavite  dvorisnu fontanu…, time cete pospesiti dotok novca u kucu u periodu 8 (do 2024.g.), nacrtala sam gde treba da bude Fontana na tlocrtu…okrenuta ka ulazu u kucu(ledjima garazi)-MEDJUTIM-kada bi nekako to moglo da se izvede-da voda tece KA ULAZNIM VRATIMA-da Fontana stoji sto blize ivici tog travnjaka..stazi ka ulazu u kucu.
Velicina fontane najmanje 80 cm.-1 m, ovalnog oblika, metalna, u bojama metala
Ipak obratite paznju na dve stvari:Prvo-da voda tece prema kuci, kako bi kuca primila energiju vode-I drugo-da voda tece niz 6 nivoa obzirom da to simbolizuje vodu koja dolazi sa neba.
SI 2/9 iza kuce-losa sreca,obavezno leciti energije prostora
Lek:Vodene biljke- postaviti bambus u vazni sa vodom,ili sl.nesto sto moze da stoji napolju..mozda u keramickoj velikoj posudi neko cvece sa vodom koje je otporno
Sever 4/2-iza kuce-bolesti unutrasnjih organa, muzevi mogu biti neverni(mogu biti,ali I ne moraju biti..)J
Lek:Postavite  cvece u vodi...metalna posuda puna cveca ovana,okrugla
SZ 9/7-deo garaze-opasnost od pozara, neke nevolje indiskretne prirode..
Lek:koristite vodu,za suzbijanje lose srece, moze se upotrebiti I ovece kamenje(iz baste uglednih ljudi-sa imanja stare I ugledne porodice, cije poreklo cenis-moze to da bude 4 kamena,za svakog clana porodice po 1) koje je deo nekog aranzmana sa zemljom…(desno od garaze,a  uz zid kuce-kuhinje, trpezarije-ne bas uza sam zid, ali tu negde na delu travnjaka)
PS
Imam mali dodatak za analizu doma:Naime na severu imate kombinaciju brojeva planinske I vodene zvezde 4/2-srecom da tu nije spavaca soba-inace bi onaj ko tu lezi-imao problem sa kamenom u bubregu,ili generalno nesto vezano za bolesti bubrega,I sa sluhom.
Tu kombinaciju prati I los glas da se dve zene u kuci znaju posvadjati-dakle ti I neka buduca snajka.Opet kazem srecom tu je kupatilo..niko tu ne spava.Ako se nekada budete odlucili da premestate sobe-obavezno me konsultuj za feng sui-kako bi uradila mali koncept zvan tai čij.

Na mreži Grofica*

• VRIL Feng Shui
« Odgovor #60 poslato: 26. Februar 2013. 11:20:41 »
Tumacenje brojeva trigrama I godisnjeg broja za 2013.g.
(vazi samo za 2013.g.)

JI 6/4-ulaz u kucu,deo hodnika,deo sp.sobe-neocekivani dobitak za zene, povreda donjeg dela tela –oprez
Lek:Postavite Kristal (viseci Gorski Kristal..ili figurice od kristala…)
Jug 2/9-deo dnevne sobe-losa sreca u 2013.g.,nista ne polazi za rukom ukoliko ne preduzmete mere lecenja,..(nisu dobri izglei za decu..manju decu)
Lek:Upotrebite vodene biljke,takodje koristite novcice metalne (u ciniji,ili pod tepihom..)
JZ 4/2-deo dnevne sobe,deo terase-bolest unutrasnjih organa
Lek:Koristite amnetist …(figura sto veca –to bolje)
Istok 5/3- soba 4 I deo sobe 3-problemi sa novcem,svadja,losa poslovna sreca
Lek:Postavite novcice
Centar stana 7/5-srce kuce-problemi zbog prekomernog ogovaranja, Opasnost od trovanja,ili neki problem sa ustima..
Lek:Metalni novcici,ili zvoncici
Zapad 9/7-trpezarija,kamin,kotlarnica-moguca opasnost od pozara
Lek:Koristite zemlju(saksije sa cvecem-velike),ili ovece kamenje (pazi odakle dovlacis kamenje u kucu)za suzbijanje lose srece
SI 1/8-soba 5,deo hodnika,deo kupatila-finansijska sreca(onom ko tu boravi),ali umanjena jer deo pripada I kupatilu-koje odnosi novac-moguce su I nesuglasice medju zaljubljenima,prijateljima,rodjacima,ili poslovnim partnerima
Lek:Kristal za ojacavanje(figure,cinije,…slicno)
Sever 3/1-kupatilo,deo kuhinje,deo trpezarije-tracevi,kleveta,moguci sudski sporovi,ili neki problem sa zakonom..
Lek:Voda JIN, za ojacavanje,vodene biljke
SZ 8/6-deo trpezarije,deo kuhinje,deo kotlarnice-napredak,novcani dobici(jedna od najboljih kombinacija u sistemu letecih zvezdi za novac),ali ljubavni zivot prolazi kroz tezak period
Lek:Jedan od lekova je da je prozor u ovom sektoru-sto I jeste(mali prozor u kuhinji,..)ili idealno bi bilo da su tu ul.vrata..al nisu.Zato, ipak ojacajte KRISTALIMA…na stolu uvek kristalna vaza sa cvecem,cinije(ali pune bombona ,voca)..u kuhinji isto nesto od kristala kod malog prozora!Sve to u 2013.g.
Jaco, kada se tumace brojevi, I uopste gleda feng sui ,analizira tlocrt,uvek se uzima u obzir I sledece(ovo je za tvoju info, I neka tvoja saznanja iz fenga:
Clanovi porodice u odnosu na uglove stana(kuce):

Jugoistok- najstarija cerka
Istok- najstariji sin
SI- najmladji sin
Jug-druga cerka
Sever- drugi sin
Jugozapad- majka
Zapad- najmladja cerka
Severozapad- otac,glava porodice
Uvek tu imas varijantu-da se prilagodjava povoljnost feng analizom ka glavi porodice
-kad je muz u kuci..ali,
Ako recimo dodje do razvoda..ili slicno(a svasta se dogadja), onda se za zenu kao glavu pordice,I prema njenom KUA broju prilagodjava feng analiza…
Tako recimo, npr. krevet uvek okrecemo prema KUA brojevima muza-uzglavlje-jastuk-ka jednoj od 4 njegove dobre strane sveta, (ako on I zena nisu isto KUA broj).
U vasem domu-ti namesti krevet po ovom savetu za sve ukucane.
Ali, pored KUA broja se UVEK uzima u obzir I godisnji broj za tekucu godinu(sada za 2013.g.),I gleda se da se izmesti iz sektora gde boravi Zuta petica-ove godine je u centru doma-a tu niko ne spava!
Ako ima jos nesto sto ti nije jasno ti me pitaj
Sve najbolje:)