Autor Tema: Građevina i arhitektura  (Pročitano 15102 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #10 poslato: 30. Novembar 2013. 13:47:26 »
Kockin primer mesec u lavu a sunce u strelcu znak je visih stremljenja,mesec vlada 5.om,obrazovanje i talenti na kojima ona vredno radi jer je lav deo njenog 6.og polja,svakodnevnih duznosti i obaveza ,prirodno devicino 6.o polje -detaljno planiranje,briga(mesec) o istom intuitivno sa radnom navikom...
sunce je ono po cemu nas ljudi poznaju njeno u strelcu koje kad pogledamo jupiter u vodoliji u 12.oj vidimo da daje bas ne malo obrazovanje,jer je 12.a kuca neke vizije pa daje talente na vise nacina da se ispolje...dispozitor jupitera je saturn u strelcu pa posto saturn i jupiter malo zamenili mesta vidimo da je vladar 9.e bas na visokom nivou,u nekim zemljama njena skola je doktorat... i odlicno se placa.

da dodam,mesec je dom i kucni prostori,nekretnine,pa bi projektovanje jer je lav ideja i doterivanje,sjaj

Van mreže Kocka je bačena*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 603
  • Reputaciona snaga: 6508
  • Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #9 poslato: 30. Novembar 2013. 13:39:22 »
Pa dobro..ja generalno gledam tako jer mi je nekako iskustvo da ljudi od sebe ne mogu da pobegnu, a od profesije mogu...a sta svetla i asc predstavljaju nego nesto najlicnije...zbog toga ta svetla i asc boje apsolutno svaki segment zivota...pocev od profesije, preko odnosa sa prijateljima, odnosi u vezama i braku itd. Obicno se ljudi zalete pri proceni karijere pa gledaju prevashodno tu drugu, 6 i 10 kucu, ali ljudi na ovaj ili onaj nacin najcesce biraju stvari u zivotu u skladu sa svojim nesvesnim ja i sa onim sto su zapravo oni...to je kao da procena karijera podrazumeva da serija dva, sest i deset predstavljaju dovoljan uslov a svetla i asc potreban uslov da bi dosao do nekog zakljucka...

Slazem se da uvek treba krenuti prevashodno od procene ASC,ali kada bi gledali samo vladara ASC, Sunce i Mesec evo konkretno bas u mom primeru,arhitektura ne bi bila prvobitni odabir...Recimo gledajuci moj MesecLav u V polju,a SunceStrelac  :0: Uran,i vladar ASC  Jupiter u XII kuci u  Vodolija ovde je recimo jako naglasena sloboda i potrebno je raditi nesto sto je kreativno,pa bih se gledajuci samo ove polozaje pre odlucila za slikarstvo,nego za arhitekturu.Kod arhitekture treba imati istaknutog  Saturn jer arh je struktura,red i oblik...

Doduse moram da priznam,da me je nakon zavrsetka faxa plasilo upravo to da nadjem neki posao gde cu raditi od 8-16h (da li moj Mesec, Sunce i Jupiter zaista mogu da se uklope u takav neki okvir? )
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...


Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #8 poslato: 30. Novembar 2013. 13:21:49 »
Pa dobro..ja generalno gledam tako jer mi je nekako iskustvo da ljudi od sebe ne mogu da pobegnu, a od profesije mogu...a sta svetla i asc predstavljaju nego nesto najlicnije...zbog toga ta svetla i asc boje apsolutno svaki segment zivota...pocev od profesije, preko odnosa sa prijateljima, odnosi u vezama i braku itd. Obicno se ljudi zalete pri proceni karijere pa gledaju prevashodno tu drugu, 6 i 10 kucu, ali ljudi na ovaj ili onaj nacin najcesce biraju stvari u zivotu u skladu sa svojim nesvesnim ja i sa onim sto su zapravo oni...to je kao da procena karijera podrazumeva da serija dva, sest i deset predstavljaju dovoljan uslov a svetla i asc potreban uslov da bi dosao do nekog zakljucka...

pa da,slazemo se,svetla,sunce i asc,mesec,nigde bez toga,mozemo mi imati potencijale iz kuca za posao a ostvariti na nizem nivou zbog licnog kukavicluka,sklonosti da pravimo lose izbore,tj imamo losu inuticiju itd...ima ljudi koji se vrte u krug i nikad ne nadju izlaz a imaju potencijal...

Van mreže ochajna domacica*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 364
  • Reputaciona snaga: 323
  • ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #7 poslato: 30. Novembar 2013. 13:13:50 »
ljudi od sebe ne mogu da pobegnu, a od profesije mogu...a sta svetla i asc predstavljaju nego nesto najlicnije...zbog toga ta svetla i asc boje
:223s:

Van mreže Soel*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 830
  • Reputaciona snaga: 8624
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #6 poslato: 30. Novembar 2013. 12:51:42 »
Hm,ne mogu u potpunosti da se slozim sa ovim...Naravno,da treba proceniti vladara ASC,Sunce i Mesec,ali svakako treba pogledati vladare II,VI,IX i X...

Pa dobro..ja generalno gledam tako jer mi je nekako iskustvo da ljudi od sebe ne mogu da pobegnu, a od profesije mogu...a sta svetla i asc predstavljaju nego nesto najlicnije...zbog toga ta svetla i asc boje apsolutno svaki segment zivota...pocev od profesije, preko odnosa sa prijateljima, odnosi u vezama i braku itd. Obicno se ljudi zalete pri proceni karijere pa gledaju prevashodno tu drugu, 6 i 10 kucu, ali ljudi na ovaj ili onaj nacin najcesce biraju stvari u zivotu u skladu sa svojim nesvesnim ja i sa onim sto su zapravo oni...to je kao da procena karijera podrazumeva da serija dva, sest i deset predstavljaju dovoljan uslov a svetla i asc potreban uslov da bi dosao do nekog zakljucka...

Van mreže Kocka je bačena*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 603
  • Reputaciona snaga: 6508
  • Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #5 poslato: 30. Novembar 2013. 11:09:54 »
ja generalno kada procenjujem profesiju gldam pre svega mesec, sunce I vladara asc u kom znaku se nalaze.

Hm,ne mogu u potpunosti da se slozim sa ovim...Naravno,da treba proceniti vladara ASC,Sunce i Mesec,ali svakako treba pogledati vladare II,VI,IX i X...
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...


Van mreže Soel*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 830
  • Reputaciona snaga: 8624
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #4 poslato: 29. Novembar 2013. 23:45:05 »
Pa je nzm. znaimljiva je rica oko tebe...ja generalno kada procenjujem profesiju gldam pre svega mesec, sunce I vladara asc u kom znaku se nalaze. Sunce ti je u devetoj kuci, kuca prostora.Tako da obicno mora da bude upletena tu serija devet u licnom kontatktu sa svetlima.E sad posto ti je merkur vladar trece kuce u konjukciji sa saturnom, vladar trece kuce pokazuje ono cemu smo skloni da ucimo.Kako je ova konjukcija egzaktna, bilo je nekako neizbezno studirati I zavrsavati to.Uz sve to I te planete su vezane za seriju devet.Znaci nekako serija devet (prostor) , serija dvanaest (masta), serija tri, licne tacke (planete) - mesec, sunce I vladar asc I asc...

Van mreže ochajna domacica*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 364
  • Reputaciona snaga: 323
  • ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #3 poslato: 29. Novembar 2013. 17:22:26 »
Pa dobro...vladar Asc.ti je u Jarcu i 10, ne čudi što si se opredelila za navedeno.

Van mreže Kocka je bačena*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 603
  • Reputaciona snaga: 6508
  • Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #2 poslato: 29. Novembar 2013. 09:03:48 »
Kao neko ko je zavrsio arhitektonski fakultet mogu da potvrdim da se arhitekture gleda kroz navedene aspekte...

U svojoj natalnoj imam upravo  :0: izmedju planeta  Merkur  SaturnVenera i to na vrhu IX polja (fakultet)
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...


mikica*

  • Gost
Građevina i arhitektura
« Odgovor #1 poslato: 17. Oktobar 2011. 00:12:18 »
Građevina & arhitektura:

Danas nije ni malo jednostavno povući crtu između građevine i arhitekture jer se u mnogome isprepleću. Evo što kaže wikipedia:

"Prije se smatralo kako je arhitektura umjetnost, a građevina inženjerstvo. Danas je takva podjela neodrživa, jer koliko je svaka građevina jedinstvena, toliko više dolazi do izražaja nužnost suradnje inžinjera i arhitekata, koliko je važna čvrstoća i sigurnost građevine, toliko je bitna njena funkcionalnost i estetika, a sve u svrhu korisnosti i uporabivosti kao konačnog cilja. Danas se pojam arhitektura najviše odnosi na visokogradnju, urbanizam i sl, dok je pojam građevina vezan za niskogradnju (mostogradnja, hidrotehnika, prometnice i sl.)"
Građevinarstvo je grana tehnike koja se bavi građenjem samostalnih i stabilnih građevina. Građevinarstvo je primjenjena znanost koja se koristi dimenzioniranjem, projektiranjem i građenjem složenih konstrukcija poput mostova, tunela, zgrada, cesta…

Kako građevinar u samoj žiži svoje profesije ima konstrukciju na nivou materije, za profesiju građevine važna su ta dva planeta …. Mars (izrada) i Saturn (zahtjevan cilj) koji su i inače planeti tehničkih inžinjera. Osim konstruktivnosti važan je spoj tih planeta zbog strukture, dimenzioniranja, organizacije i planiranja vremena/prostora, utvrđivanja konačnog cilja kod izrade.

Za izradu stabilnih građevina koriste se materijali poput kamena, cementa, vapna, betona, mramora, keramike, cigle (sve Saturn) i metala (Mars). Spoj kamena (Saturn) i čelika (Mars) daje konstruktivan materijal velike čvrstoće (armirani beton).

Važan je znak jarca, jer je uporabljivost konačni cilj građevine.

Od polja je naglašeno 4. polje zbog toga što su sve građevine direktno povezane s tlom i zemljištem (nekretnine) i 10. polje (nepokretnost).
Arhitektura se najviše razlikuje od građevine u tome što osim navedenoga ima i snažnu vezu s znakom bika kroz Veneru, jer je u arhitekturi osim stabilnosti važna i estetika građevine. Kako je kod proračuna stabilnosti važna matematika treba biti istaknut i Merkur, posebno u spoju s Saturnom (konstruktivni mozak) jer je to inače aspekt matematičara.


http://www.zvezdavodilja.com/index.php