Autor Tema: Građevina i arhitektura  (Pročitano 15106 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Kocka je bačena*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 603
  • Reputaciona snaga: 6508
  • Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #30 poslato: 05. Decembar 2013. 11:24:51 »
Hm..mislim da me nisi razumela...tebi su I Saturn I merkur spaljeni, tako da ce svaku njihovi funkciju najvise Sunce odigravati.Dakle, tvoj merkur I Saturn nisu bash najsposobniji da deluju jer ih je sunce "zaslepelo", tako da ce prilikom odredjivanja njihovih delovanja prevashodno biti potrebno gledati sunce.Zbog toga smatram da su te dve planete koje su bash bitne za jednog arhitektu (merkur I Saturn) malo nesposobne da deluju u tom pravcu.

Ok,ovo si tek sad napomenuo,ili ja nisam detaljno citala tvoje postove...u svakom slucaju slazem se sa ovim...
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...


Van mreže ochajna domacica*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 364
  • Reputaciona snaga: 323
  • ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #29 poslato: 01. Decembar 2013. 19:13:54 »
Da, mene zanima uredjivanje prostora ili harmonija da se uspostavi kroz projekat ali i kroz odnose, da se svima prilagodi. To je ta Vaga. A da sam analizirala i posvadjala se :D sa dipl.arhitektom koga je otac odabrao, neki Sobota...jasno je kad svako ko se iole pita o funkcionalnosti to ne vidi u projektu.
Elem, devojku sam "videla" kroz sve što si sumirao kao nekog ko je ono šta je izabrala.

Van mreže Soel*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 830
  • Reputaciona snaga: 8624
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #28 poslato: 01. Decembar 2013. 18:23:40 »
Ovde vec sam sebe demantujes...U prethodnom postu kažeš da ti ovo nije natal arhitekte, u drugom navodiš da je bitna veza Merkur Venera Saturn i Jupiter što ja sve imam...Da budem iskrena ja se negde slažem sa tobom i kada bih ovu natalnu kartu analizirala kao natal potpuno nepoznate osobe,ne bih se opredelila za arhitekturu kao profesiju...Ovde je nekako dosta naglasena sloboda kroz ovog JupiterVodolija , Sunce  :0: UranUran  :90: ASC , uopste naglaseno polje  Strelac ...Takodje MC je na ekvidistnacu  NeptunUran i meni je ovo asocijacija nekog jako kreativnog i originalnog zanimanja,u sta ne bih svrstala bas arhitekturu...Zapravo,posao arhitekte se ne razlikuje mnogo od ostalih kancelarijskih poslova,jer je to isto posao od 8-16h,jedina razlika je u kreativnom delu...Rezime cele ove moje price je da kod natala arhitekte bih nekako ocekivala mnogo vise naglasenijeg zemljanog elementa u natalu,sto ovde nekako izostaje,jedino u zemlji sto imam je NeptunJarac

Hm..mislim da me nisi razumela...tebi su I Saturn I merkur spaljeni, tako da ce svaku njihovi funkciju najvise Sunce odigravati.Dakle, tvoj merkur I Saturn nisu bash najsposobniji da deluju jer ih je sunce "zaslepelo", tako da ce prilikom odredjivanja njihovih delovanja prevashodno biti potrebno gledati sunce.Zbog toga smatram da su te dve planete koje su bash bitne za jednog arhitektu (merkur I Saturn) malo nesposobne da deluju u tom pravcu.Znaci nisam ja sebe demantovao, jer sam rekao svoje misljenje sta mislim da je potrebno, ali nije svaciji horoskop isti.

Mada sada malo kada razmisljam mozda bih znaku vodolije bash dosta dao kada bih odredjivao profesiju arhitekte, a tebi je tu vladar karte u 12 kuci. Vodolija oslikava nesto progresivno, napredno, buducnost. Arhitekte prakticno projektuju buducnost...pa kada toj prici dodamo da ti je almuten u tom znaku, a vladar je desete kuce, pa josh u dvanaestoj (neka Osama-samoca, tisina).

E sad, razlog zasto se nisi opredelila za nesto sto nije umetnost u smislu pevanje, ples, igranje,film I tako to: slaba venera u svakom smislu.

Moj krajnji zakljucak je da je u tvojoj karti opredeljenje ka arhitekturi dalo sledece:
1)Almuten karte u vodoliji u 12 -oj...
2)Vladar desete u vodoliji...
3)Egzaktan aspect saturna I merkura (ova aspect je bitan) jer povezuje seriju 12 I tri..medjutim tu sad imam nedoumicu jer aki ove dve planete spaljuje sunce, onda one jadne ne mogu bash da deluju lepo..zbog toga bi bilo logicno da snaga sunca sve to lepo pokrije, a to je sve simbolika sunca u devetoj kuci...dakle, iz razloga zato sto si se skolovala I stekla takvu vrstu obrazovanja, to ti je omogucilo da ispoljis ovaj egzaktan aspect I da ga realizujesh...

eto.. :)

Inace, ocajna, aspect merkura sa saturnom je dobar za sve stvari koje su egzaktne...to su najcesce prirodne nauke poput matematike, fizike, ali I mogu da budu I drustvene kao I pravo pa cak I normative jezika.Dakle, gramatika...Hocu reci da taj aspect daje dobar preduslov za bavljenje necim sto je konkretno I egzaktno...Kocka kao arhitekta se svakako bavi nekim proracunaima I u ostalom necim sto ce ostati konzistentno I trajno a to je zgrada koja ce se izgraditi I nece se menjati kao takva.

Tebe je psihologija zanimala jer imash obasvetla u skorpiji...to je dovoljno...cak I previse.

Tvoja konjukcija merkura I saturna se dosta razlikuje samim tim sto je u vagi a njoj u strelcu (kao sto rekoh strelac se vezuje za znak prostora, pa merkur u tom znaku moze da razume I snalazi se u prostoru, a merkur u kontaktu sa saturnom daje sposobnost da se kontrolise taj merkur egzaktnim ciframa )

Van mreže ochajna domacica*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 364
  • Reputaciona snaga: 323
  • ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #27 poslato: 01. Decembar 2013. 17:47:43 »
Naravno da jedna konjukcija  MerkurSaturn nece odrediti citavu profesiju,na kraju to ovde niko nije ni rekao.Ja sam samo prvim postom naglasila da imam navedeni aspekte a koji se vezuju za profesiju arhitekte...

Ovde vec sam sebe demantujes...U prethodnom postu kažeš da ti ovo nije natal arhitekte.
Meni jes ovo natal arhitekte. Soel, naprotiv ima odlične zaključke. ..poput, izdvojicu, kuca nije = dom. Ali gradnju kuće bih povezala kad su umesani Rak/Jarac ili Mo/Sa - sto nije dovoljno.

Zar Me/Sa nije najčešći aspekt kod studenata psihologije? Pa eto ja nisam studirala to, ali sam od stručnih predmeta na visokoj za engl., izabrala nestručni tj.Psihologija komunikacije mi je jedina držala pažnju.

Zato sam spomenula vladar Asc.kao polazište. ..

Soel, dobar ili ne dobar arhitekta...svejedno ;-)

Van mreže Kocka je bačena*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 603
  • Reputaciona snaga: 6508
  • Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #26 poslato: 01. Decembar 2013. 17:36:03 »
Ja sam rekao da svetla predstavljaju potreban uslov a procena serije 2, 6 I 10 dovoljan uslov.Dakle, nisam rekao to sto si ti rekla da sam ja rekao da samo treba gledati vladar asc.Koliko god, nije moguce doci do zakljucka da je jedna konjukcija merkura I saturna odredi tvoju profesiju.

Naravno da jedna konjukcija  MerkurSaturn nece odrediti citavu profesiju,na kraju to ovde niko nije ni rekao.Ja sam samo prvim postom naglasila da imam navedeni aspekte a koji se vezuju za profesiju arhitekte...

ali da budem iskren, ja ovo nikada ne bih tretirao kao profesiju arhitekte...Ne bih bio sposoban da to zakljucim... :(

sa arhitekturom u istinu imaju veze Saturn po mom misljenju, jupiter I merkur .Mada bih se slozio sa nenom da mesec moze da se upotrebi u svrhe mastarija I inspiracije a sto je bitna komponenta za arhitekte jer su oni izmedju ostalog I umetnici.Ali opet umetnoscu vise vlada venera, tako da bih pre njoj dao prednost.Moje misljenje je dakle, da dobar arhitekta mora da ima nesto od saturna, nesto od jupitera I nesto od merkura ali i venere...

Ovde vec sam sebe demantujes...U prethodnom postu kažeš da ti ovo nije natal arhitekte, u drugom navodiš da je bitna veza Merkur Venera Saturn i Jupiter što ja sve imam...Da budem iskrena ja se negde slažem sa tobom i kada bih ovu natalnu kartu analizirala kao natal potpuno nepoznate osobe,ne bih se opredelila za arhitekturu kao profesiju...Ovde je nekako dosta naglasena sloboda kroz ovog JupiterVodolija , Sunce  :0: UranUran  :90: ASC , uopste naglaseno polje  Strelac ...Takodje MC je na ekvidistnacu  NeptunUran i meni je ovo asocijacija nekog jako kreativnog i originalnog zanimanja,u sta ne bih svrstala bas arhitekturu...Zapravo,posao arhitekte se ne razlikuje mnogo od ostalih kancelarijskih poslova,jer je to isto posao od 8-16h,jedina razlika je u kreativnom delu...Rezime cele ove moje price je da kod natala arhitekte bih nekako ocekivala mnogo vise naglasenijeg zemljanog elementa u natalu,sto ovde nekako izostaje,jedino u zemlji sto imam je NeptunJarac
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...


Van mreže Soel*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 830
  • Reputaciona snaga: 8624
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #25 poslato: 01. Decembar 2013. 16:58:17 »
soel onako kako ja vidim,ic je pocetak, zasto posmatramo ic za nekretnine,pri kupovini.Zasto ga koristimo kao prikaz da nesto pocinje,pa tako arhitektura je sam pocetak projekta gradnje,tako se povezuje  <3 malo dublje uci u sustinu :) lepo kaze Nena kamen temeljac,osnova gradnje je prvo skica,nacrt,bez toga nema gradnje,dakle sam pocetak :)

Pa dobro, u tom smislu da je mesec neka vizija, ideja u smislu plana koji ce se konkretizovati to je ok...to sam I sam rekao...sa tim se relativno slazem...iako sam se ogradio I rekao da je za arhitekturu vise potrebna umetnicka nota, a Saturn ja sam po sebi plan necega.

Inace mislim da asc pocetak bilo cega, a Ic je proslost... :)

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #24 poslato: 01. Decembar 2013. 11:35:27 »
soel onako kako ja vidim,ic je pocetak, zasto posmatramo ic za nekretnine,pri kupovini.Zasto ga koristimo kao prikaz da nesto pocinje,pa tako arhitektura je sam pocetak projekta gradnje,tako se povezuje  <3 malo dublje uci u sustinu :) lepo kaze Nena kamen temeljac,osnova gradnje je prvo skica,nacrt,bez toga nema gradnje,dakle sam pocetak :)

Van mreže Soel*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 830
  • Reputaciona snaga: 8624
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #23 poslato: 01. Decembar 2013. 01:16:52 »
SOEL

e,a mesec kao osnova i ono od cega se krece pri  gradnji?mesec u lavu daje prozor,pogled za druge u vezi izgleda nekog mesta,gradjevine,pocetak,majka projekta...

Ja ne znam..mozda ja nisam dobro procitao simboliku doma, ali ja koliko znam dom nije kuca.Dom je apstraktan pojam I on se vezuje za ono odakle smo potekli.To je dakle nase primarno okruzenje I ljudi koji su nas odgajali.Taj dom moze da bude I na ulici I bilo gde...mesec jeste dom, ali nikako nije kuca.To je logicka greska sto ljudi izmedju doma I kuce stavljaju znak jednakosti.Sta je sa onima koji imaju vise kuca? Dakle, mesec je dom, ali nema veze sa izgradnjom...sa arhitekturom u istinu imaju veze Saturn po mom misljenju, jupiter I merkur .Mada bih se slozio sa nenom da mesec moze da se upotrebi u svrhe mastarija I inspiracije a sto je bitna komponenta za arhitekte jer su oni izmedju ostalog I umetnici.Ali opet umetnoscu vise vlada venera, tako da bih pre njoj dao prednost.Moje misljenje je dakle, da dobar arhitekta mora da ima nesto od saturna, nesto od jupitera I nesto od merkura ali i venere...

Ne bih znao da dam odgovor na ovo pitanje..nemam iskustva u ovome..vise diskutujem ovako sa samim sobom na glas...

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #22 poslato: 30. Novembar 2013. 20:28:27 »
     Mesec mogu biti planovi i vizije, ali "kamen temeljac", osnova, nacrti, konkretizacija ~ sve je to čika Saturn kako god da se okrene :pamet:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Građevina i arhitektura
« Odgovor #21 poslato: 30. Novembar 2013. 20:26:22 »
SOEL

Citat
Tvoj mesec po mom misljenju apsolutno nema veze sa procenom tvoje karijere...

e,a mesec kao osnova i ono od cega se krece pri  gradnji?mesec u lavu daje prozor,pogled za druge u vezi izgleda nekog mesta,gradjevine,pocetak,majka projekta...