Autor Tema: Ja Bosiljak sijem, meni Pelen niče...  (Pročitano 1424 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Šmišonja*

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • Reputaciona snaga: 36577
  • Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ❤️ 0611704231 ❤️
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Ja Bosiljak sijem, meni Pelen niče...
« Odgovor #112 poslato: 23. Decembar 2013. 10:01:01 »
     Hvala draga :shmish: Nadam se ja je kod tebe sve :ok: ?

Evo, za sad jedan Don Kihot lekar se našao da sredi tati da ne mora uput, nešto je promuvao i regulisao je to. Sada je na kardiologiji u Gradskoj bolnici, a dokle će tamo da bude sam Bog zna :hum:

Nije mi jasno da je društvo stiglo do toga da samo uz nekakvu pretnju, povišen glas ili čak na silu, može te nešto da se postigne :hmmm:
:srce: Šmiš :mag: My Kipper on Imgur :pisac: Astrološke konsultacije & narudžbine :mail:

Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other more?

~ 7 Lots ~ Lenormand  ~

Van mreže novicslavica*

• * Posetilac *
  • *
  • Reputaciona snaga: 0
  • novicslavica has no influence.
« Odgovor #111 poslato: 23. Decembar 2013. 09:52:40 »
O Boze..!!! Pre neki dan  u vezi sa rodjenom sestrom koja je operisala kancer dojke]  imala sam i ja problem sa zdrastvenim radnikom i kad sam mirnim  glasom kazala da cu zvati nacelnika i potrziti pomoc dobila sam sta sam trazila.
Zelim ti da istrajes u svim tim problemima .

Veliki pozz 

Van mreže Šmišonja*

• I dont fight because i hate what's in front of me. I fight because i love what's behind me.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • Reputaciona snaga: 36577
  • Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!Šmišonja is awe-inspiring!
  • ❤️ 0611704231 ❤️
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #110 poslato: 23. Decembar 2013. 09:07:11 »
     Kako reagovati kada oni u koje verujete da mogu da vam pomognu to ne učine?

Jutros zovem Hitnu Pomoć... posle jedno 5min bezveznih pitanja i podpitanja, gospoja sa druge strane žice ladno kaže "vašem ocu ne fali ništa, ovo nije taksi služba, ne mogu ja vama eto tako da pošaljem kola hitne pomoći, samo da bi ga vi prebacili do bolnice" :oboze:

Jesam osoba koja brzo izgubi strpljenje, ali sam i osoba koja ume da se jako dobro kontroliše naročito kada je bes u pitanju, malo sam promenila boju glasa, ali sam ii dalje pokušavala prvo kulturno da se sporazumem sa mudrom gospojom i da joj objasnim još jednom da je situacija više nego kritična, al to nije vredelo... e onda sam razvezala jezik :25s: :angrys: :psovka: X(

Na kraju svih krajeva stigli smo do rasprave da ako mom ocu se nešto desi, da ću da dodjem tu u Hitnu Pomoć i da je potražim i da joj napravim lom (prvi put u životu sam pretila nekome!) I gospoja pristade da ipak pošalje kola... uzela podatke i kaže "ali pošto ovo i dalje nije hitan slučaj[1] ne znam kada će kola da stignu" ja kuluturno kažem "hvala vam puno na pomoći"...

Posle 3 min zove glavni dispečar Hitne Pomoći ._. i ljubazno i nasmejano mi saopštava da oni ipak neće poslati kola po mog oca :nesvest: Ja sam mu samo vrlo mirno rekla "hvala vam puno što ste se javili, ako mi otac umre, da znam gde da dodjem i koga da tužim i o kome da objavim priču u novinama i na TV" e tada je prestao da se smeje i spustio mi slušalicu (pošto su i on i gospoja uvrteli da smo otac i ja samo 2 hipohondra koji eto tako zivkaju iz čiste dosade) :usranko:

Znam dosta ljudi koji rade u med.službama i očigledno su oni na žalost usamljeni Don Kihotovski izdanci onih koji još uvek poštuju Hipokratovu zakletvu (pošto sam čula da se izgleda više ne polaže ta zkletva na kraju studija) al ovakvo ponašanje mi je samo potvrdilo da jednostavno medicina je otišla u :cenzura: i da nas samo Bog čuva ne samo od bolesti, već i od takvih :cenzura: da ne umremo...

Naravno, morala sam da pozovem taksi da prebaci tatu u bolnicu (na sreću pa je tu bio onaj naš prijatelj majstor pa je on otišao sa njim) :hum: i sad moram da smišljam način kako da odem do dz da nabavim uput jer bez uputa neće moći da bude u bolnici :faint:
 1. moj otac se ima problema sa srcem, bubrezima, šećerom, prostatom, jetrom, slezinom, pritiskom, naravno guši se i nepokretan je jer je pun vode i noge su mu bordo otečene i ne može da stoji... itd ... za one koji nisu u toku priče...
:srce: Šmiš :mag: My Kipper on Imgur :pisac: Astrološke konsultacije & narudžbine :mail:

Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other more?

~ 7 Lots ~ Lenormand  ~

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 22
  • ☆ swiss ☆ is working their way up.☆ swiss ☆ is working their way up.☆ swiss ☆ is working their way up.
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #109 poslato: 19. Novembar 2013. 02:46:54 »
Dugo me nije bilo na forumu, al tu sam i gledam iz tame sto kazu, ja vidim vas ali vi mene ne vidite. Nisam bio raspolozen za ljude u poslednje vreme, sem za bliske meni. I sto sam se vise odvojio od ljudi koji nisu toliko vezani za moj zivot video sam i uvideo neke stvari o kojima sam pricao sa mojim bliskim prijateljima, i veoma je tuzno da vidim na sebi i drugima kako se bojimo samih sebe i kako bezimo od svojih unutrasnjih strahova i bezimo u neku krajnost misleci da ce nas to spasiti. Kako tu zelimo da nadjemo resenje za nesto sto smo mi sami krivi i za sta smo ucinili. I koliko pribegavamo da su drugi krivi za nase postupke i posle toga se kajemo sto je to tako i zasto nije drugacije. A samo je dovoljno bilo da sednemo i da stavimo prst na celo i da razmislimo i da cujemo savet i glas ljudi koji se brinu za nas i koji nas vole. Ali neki to shvataju i prihvataju a drugi idu i sami dalje misle da su najpametniji i nista ne cine vise povodom toga i dalje pate. Zar je toliko tesko da se prihvati savet drage osobe? Zar je toliko tesko da uzmemo i da se okanimo proslosti i svih losih sranja koja su nam unnistili deo sebe i koji su nas naterali da se zatvorimo i da postanemo bezosecajno kamenje? i da non stop ne vidimo izlaz iako nam je izlaz odma ispred nosa?
Ne kazem da sam savrsen ali mi je drago da vidiim da me neko vodi na pravi put i daje mi savete koji su dobri za mene i da zele da me vide srecnim? Zasto onda to kada ja nekome tako pridjem i postupim misle da im zelim zlo i da ih ne razumem? ne kontam u cemu je razlika?

Nisam pametan... Ali znam da samo zelim da osobama koje volim bude lepo i da budu srecni ... Ali ocigledno izgleda da te osobe misle da im zelim zlo i da ih ne razumem...

Tesko je ziveti u Saturnovom Svetu fantasticne lepote koja je nistavna, osecanja koja se okom traze, zelje koja te potkupljuje iz dana u dan sve vise samo da se odreknes svetlosti od koje si i pristanes na raspad hrleci ka materijalizaciji!

Tuzan je ovaj svet ako ga samo okom vidis, nerealan ako zelis da bi bio srecan, jadan ako nemas osecaj da ces da jednog dana umres!

Kiroslave druze sve postoji zbog tebe a nista nije tvoje, sve je tu na izvolite pa pazi kako diras i hvatas, mislim, pazi se da li srcem uzimas ili uzimas samo da bi ispunio Saturn zakletvu koja cete pratiti sve dok se ne "prosvetlis" iznutra i kazes sledece, "tebi tvoje a meni moje" ja sam od svetlosti a ne od materije, ovde sam da materiju produhovim a duhovnost materijalizujem!

Zato se i radjamo da odustanemo od materije jer je nistavna, radjamo jer Saturn ne da da ga prisvajas jer je on cicija, zlotvor, namcor, sotona, istina koja tezi da ti dokaze da ne smes da kazes da je tvoje jer si od svetlosti a ne od materije, pa odatle i Reinkarnaciona propas koju sledimo sve dok se Saturna ne odrkenemo, jer kad ga se odreknes bice ti spasena dusa materijalnih okova!

Zivot je vecan i nema se sta izgubiti pa i kad se odreknes slediti Oko i Um opet ostajes to od cega si a zivot ti pokrece!

Sukob Sunce / Saturn su te lekcije koje trebas da polozis (kao i svi ostali) jer si u Saturnovom svetu "dobrovoljno" se obreo da po ko zna koji put pokusas da sebi objasnis da je njegovo i da ti to ne pripada po zakletvi jer je nistavno, i da Vreme ne postoji ako budes verovao "u sebi!" ;)

Ziv mi i Zdrav Bio :)

A da! Sunce kao svetlost je Sila nad silama i njemu nisu potrebne plenete, dok je Saturnu potrebno sve do Merkura da bi bio ostvaren u pokusaju jer nema moc kao njegov otac Sunce!
sve sto vidis lepo u meni to si ti,
sve ostalo sam ja!

U zlu bi se moglo naci dobra
samo kad se zlo ne bi menjalo nonstop i prilagodjavalo dobrom da ga upropasti.
Ne, neće ti saturn doneti mudrost ili nagrade za pretrpljenu bol. saturn hoće da te ubije. Za to što ste preživeli zahvalite se ostatku svoje karte, jer da je po saturnu, niko od nas sada ne bi bio ovde.

-vivi-

Van mreže uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13416
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #108 poslato: 18. Novembar 2013. 19:24:32 »
a da nije tog meseca ne bi bilo ni intuicije na nivou,odlicna je :) ja sam prihvatila to,i dalje ucim da koristim svoj mesec kuda treba,brzo se povlacim iz zamke u koju me baca  :uzas: sve brze ce te vremenom prolaziti taj osecaj kad se trgnes i shvatis i uhvatis sebe sta si krenuo da radis,jer i ti i ja zbog osecanja pravimo greske,da li je to osecaj sigurnosti i ususkanosti sopstveng nacina,tezina za promene ili slepilo za ljubav nije bitno...

Van mreže Kira*

• King of Heroes
  • Prijatelj Foruma
  • * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 28
  • Kira might someday be someone...Kira might someday be someone...Kira might someday be someone...Kira might someday be someone...
  • I'll tell you my sins and you can sharpen ...
« Odgovor #107 poslato: 18. Novembar 2013. 19:19:44 »
Kira,zao mi je sto se osecas tako,mars u ribama ne daje bas najjasnije razumevanje prijatelja,on je bas mutan i nejasan,komfuzno shvatanje,iako je odlican za ciganice,tehniku i sva intuitivna razumevanja ,ipak mars sprecava DA TE DRUGI RAZUMEJU pogotovo bliza okolina...rodjaci,svakodnevni prijatelji,moje licno misljenje je da ih pustis,da sami uvide,prosto,ne otezavati niti pomoci,dok te sami ne zamole na kolenima za pomoc u simbolici riba(milost )

imas i polozaj meseca na asc u strelcu koji daje osetljivost na impulse drugih,nemoj previse licno da shvatas tudje faze,one ce proci i oni ce uci u svoj standard...i bice sve ok dok ne diras temu njihovih licnih problema u smislu da im pomognes da ih resavaju  :*

Totalno si u pravu ... Tako sam i krenuo lanuo sam se resavanja tudjih problema rekao sam sta sam imao i mars nekas se snalaye kako znaju i umeju ... tu sam ako im trebam ali nmg vise i nemam snage vise da im pomazem i da upravu si, osecam svaku jebenu fazu i svaki jebeni impuls ... i to me tako izbacuje iz kontrole i moje faze ... ._.
Pametan nadje izlaz, a budala opravdanje.

Van mreže uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13416
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #106 poslato: 18. Novembar 2013. 19:04:47 »
Kira,zao mi je sto se osecas tako,mars u ribama ne daje bas najjasnije razumevanje prijatelja,on je bas mutan i nejasan,komfuzno shvatanje,iako je odlican za ciganice,tehniku i sva intuitivna razumevanja ,ipak mars sprecava DA TE DRUGI RAZUMEJU pogotovo bliza okolina...rodjaci,svakodnevni prijatelji,moje licno misljenje je da ih pustis,da sami uvide,prosto,ne otezavati niti pomoci,dok te sami ne zamole na kolenima za pomoc u simbolici riba(milost )

imas i polozaj meseca na asc u strelcu koji daje osetljivost na impulse drugih,nemoj previse licno da shvatas tudje faze,one ce proci i oni ce uci u svoj standard...i bice sve ok dok ne diras temu njihovih licnih problema u smislu da im pomognes da ih resavaju  :*

Van mreže Kira*

• King of Heroes
  • Prijatelj Foruma
  • * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 28
  • Kira might someday be someone...Kira might someday be someone...Kira might someday be someone...Kira might someday be someone...
  • I'll tell you my sins and you can sharpen ...
« Odgovor #105 poslato: 18. Novembar 2013. 18:11:26 »
Dugo me nije bilo na forumu, al tu sam i gledam iz tame sto kazu, ja vidim vas ali vi mene ne vidite. Nisam bio raspolozen za ljude u poslednje vreme, sem za bliske meni. I sto sam se vise odvojio od ljudi koji nisu toliko vezani za moj zivot video sam i uvideo neke stvari o kojima sam pricao sa mojim bliskim prijateljima, i veoma je tuzno da vidim na sebi i drugima kako se bojimo samih sebe i kako bezimo od svojih unutrasnjih strahova i bezimo u neku krajnost misleci da ce nas to spasiti. Kako tu zelimo da nadjemo resenje za nesto sto smo mi sami krivi i za sta smo ucinili. I koliko pribegavamo da su drugi krivi za nase postupke i posle toga se kajemo sto je to tako i zasto nije drugacije. A samo je dovoljno bilo da sednemo i da stavimo prst na celo i da razmislimo i da cujemo savet i glas ljudi koji se brinu za nas i koji nas vole. Ali neki to shvataju i prihvataju a drugi idu i sami dalje misle da su najpametniji i nista ne cine vise povodom toga i dalje pate. Zar je toliko tesko da se prihvati savet drage osobe? Zar je toliko tesko da uzmemo i da se okanimo proslosti i svih losih sranja koja su nam unnistili deo sebe i koji su nas naterali da se zatvorimo i da postanemo bezosecajno kamenje? i da non stop ne vidimo izlaz iako nam je izlaz odma ispred nosa?
Ne kazem da sam savrsen ali mi je drago da vidiim da me neko vodi na pravi put i daje mi savete koji su dobri za mene i da zele da me vide srecnim? Zasto onda to kada ja nekome tako pridjem i postupim misle da im zelim zlo i da ih ne razumem? ne kontam u cemu je razlika?

Nisam pametan... Ali znam da samo zelim da osobama koje volim bude lepo i da budu srecni ... Ali ocigledno izgleda da te osobe misle da im zelim zlo i da ih ne razumem...
Pametan nadje izlaz, a budala opravdanje.

Swiss*

• Gost
« Odgovor #104 poslato: 09. Septembar 2013. 19:20:11 »
!

Pusti druge, svako odgovara za sebe... Gledaj sebe, skuvaj caj od nane, uzmi neki lep keks i cebe i kuliraj! Sto se astro tice, i sam znas da su mnogi laici i prevaranti, gledaj da to ti ne budes a njih pusti niz vodu.  <3

Popio sam Caj od Jabuke sa Cimetom :0 7: i razmisljam se, bas preterujem sa poverenjem i sad cu prvo da ispecem pa recem :lol:

Sad sam mirniji, pohvalio sam najdraze astrologe i to mi je dovoljno da nastavim dalje :)

Nekad ovaj prveliki optimizam u meni nije dobar nikako, moze da stavi osobu na muke samo tako!

Primal*

• Gost
« Odgovor #103 poslato: 09. Septembar 2013. 19:14:41 »
Mora u da treniram ili cu u ludaru otici na kraju! Hvala ti, prija mi savet :)
!

Pusti druge, svako odgovara za sebe... Gledaj sebe, skuvaj caj od nane, uzmi neki lep keks i cebe i kuliraj! Sto se astro tice, i sam znas da su mnogi laici i prevaranti, gledaj da to ti ne budes a njih pusti niz vodu.  <3