Autor Tema: Brojevi i slova  (Pročitano 1338 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kristina*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 50
  • Reputaciona snaga: 26
  • Kristina might someday be someone...Kristina might someday be someone...Kristina might someday be someone...Kristina might someday be someone...
  • Pol: Žena
  • Carpe Diem
Brojevi i slova
« Odgovor #1 poslato: 02. Jun 2017. 15:09:47 »
Ja sam se malo igrala, i dobila neke zanimljive rezultate, pa delim sa vama, možda će nekome biti interesantno da prouči... Naime ja sam uzela svoje ime i prezime i sabrala broj slova ukupno, pa sam onda da bih dobila broj imena podelila ukupan broj imena i prezimena sa brojem imena, a da bih dobila broj prezimena, podelila sam ukupan broj sa brojem prezimena. Uglavnom dobila sam neke brojke koje ni sama ne znam baš da protumačim, ali možda će neko imati neke ideje. Evo primera:

Вук Стефановић Караџић = 20
Вук 20/3 = 6, 666 666 666 666 667  (То је дакле број његовог имена )
Стефановић 20/10 = 2   (Ово је број његовог средњег имена)
Караџић 20/7 = 2, 857 142 857 142 857  (Број његовог презимена)

Ono što sam primetila tako sabirajući i deleći razna imena, jesu 6, 9, 3 i 4 koje se ponavljaju u nizovima od tri pet puta, kod šestica je peti i poslednji put, poslednji broj promenjen na 7, a kod trojki i četvorki imamo pet puta niz od tri ista broja. Dakle 5*3, uglavnom svuda se može primetiti niz od pet puta tri broja... To sam ptimetila kod azbuke i abecede koje maju trideset slova, tu isto imamo pet nizova po šest...

Natalna karta

(click to show/hide)