Autor Tema: ~ PricaonicA ~ o zanimanjima / zanatima itd  (Pročitano 18760 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 8631
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
Odg: ~ PricaonicA ~ o zanimanjima / zanatima itd
« Odgovor #56 poslato: 19. Januar 2014. 21:05:29 »
Ljudi, zamolio me jedan dečko da mu pogledam predispozicije za buduće zanimanje..e sad, on od malena trenira fudbal i to mu je najveća ljubav do sad i voleo bi da upiše DIF u Beogradu, međutim njegovi se protive, govore mu kako od toga neće imati ništa itd. pa da vidimo šta kaže karta..

ja se malo slabije snalazim kad je zanimanje u pitanju, ali čitala sam postove W. Lilija na astroriznici, gde govori da se za zanimanje posmatraju  Venera, MerkurMars. S obzirom da je  Venera spaljena, isključena je iz priče, a ja bih prednost dala   Mars koji se nalazi u  :0: :ic:Fortuna i u egzaktnom  :120: Mesec ~ u  Škorpija (postojani fixni znak) u sopstvenom znaku, triplicitetu, terminu i licu, izuzetno jako postavljen, pa daje veliku fizičku izdržljivost, što je tačno u njegovom slučaju. :)
Šta mislite, koji znak ima veze sa zanimanjima u sportu ~ trener, prof. fizičkog i sl.? Mene ovaj  MarsŠkorpija više asocira na vojsku ili policiju, jer opet i tu je u igri fizička sposobnost i izdržljivost..Međutim  :as: mu je u vatrenom  Lav,  a vl. 5 polja (sport)  Jupiter u svom sedištu u vatrenom  Strelac.
I sa ovim  Merkur u dobrim dostojanstvima u  Vaga u III polju, rekla bih da ima sposobnost da prenosi svoje znanje drugima..A zarada od posla bi bilo XI polje ~  Blizanci ~ ponovo  Merkur..Jak i vladar IX pa mislim da ima predispozicije da završi FAX..:)
Inače, veoma komunikativna osoba, prosto širi pozitivnu energiju...:)

Pa evo moje misljenje..s obzirom da je nocno rodjenje, planete iste sekte preuzamju dominantniju ulogu u odnosu na ove dnevne sekte. Mars je najblizi uglu, pa ce verovatno igrati znacajnu ulogu u izboru profesije. On je u skorpiji sto je simbolika ratista, vojske kako god. Taj mars je u sedistu, a I trigonu sa svetlom vremena, pa ce I on svakako uticati u mnogome na izboru profesije. Vladar seste u osmoj govori da ce se stvar vezane za radno odvijati na nekom skrivenom mestu s obzirom da je josh u ribama (vojska svakako nije nesto gde se na sav glas sire informacije o desavanjima unutar takvih struktura). Pored svega I sam Saturn uvek utice kroz znak I polje na izbor profesije pa on opet dovodi profesiju u vezi sa simbolikom osam/dvanaest.

Ja bih rekao definitivno vojska... pored toga ljudi sa mesecom u raku su cesto zalupani za domovinu I imaju jako izrazen osecaj patriotizma, a samo sunce kao vladar asc u device govori o sluzenjui sluzbi...

Van mreže Ninchey*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 401
  • Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Veruj, nema života od sećanja!
« Odgovor #55 poslato: 19. Januar 2014. 18:08:25 »
Ljudi, zamolio me jedan dečko da mu pogledam predispozicije za buduće zanimanje..e sad, on od malena trenira fudbal i to mu je najveća ljubav do sad i voleo bi da upiše DIF u Beogradu, međutim njegovi se protive, govore mu kako od toga neće imati ništa itd. pa da vidimo šta kaže karta..

ja se malo slabije snalazim kad je zanimanje u pitanju, ali čitala sam postove W. Lilija na astroriznici, gde govori da se za zanimanje posmatraju  Venera, MerkurMars. S obzirom da je  Venera spaljena, isključena je iz priče, a ja bih prednost dala   Mars koji se nalazi u  :0: :ic:Fortuna i u egzaktnom  :120: Mesec ~ u  Škorpija (postojani fixni znak) u sopstvenom znaku, triplicitetu, terminu i licu, izuzetno jako postavljen, pa daje veliku fizičku izdržljivost, što je tačno u njegovom slučaju. :)
Šta mislite, koji znak ima veze sa zanimanjima u sportu ~ trener, prof. fizičkog i sl.? Mene ovaj  MarsŠkorpija više asocira na vojsku ili policiju, jer opet i tu je u igri fizička sposobnost i izdržljivost..Međutim  :as: mu je u vatrenom  Lav,  a vl. 5 polja (sport)  Jupiter u svom sedištu u vatrenom  Strelac.
I sa ovim  Merkur u dobrim dostojanstvima u  Vaga u III polju, rekla bih da ima sposobnost da prenosi svoje znanje drugima..A zarada od posla bi bilo XI polje ~  Blizanci ~ ponovo  Merkur..Jak i vladar IX pa mislim da ima predispozicije da završi FAX..:)
Inače, veoma komunikativna osoba, prosto širi pozitivnu energiju...:)

~Natalna~  

Van mreže svveetheart*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 946
  • svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!svveetheart is awe-inspiring!
« Odgovor #54 poslato: 16. Januar 2014. 13:01:45 »

Van mreže Ninchey*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!Ninchey is awe-inspiring!
« Odgovor #53 poslato: 26. Decembar 2013. 13:34:10 »
Hahahahahah..:D
Za taj prijemni nisam čula, u kontaktu sam sa devojkom koja je sada na 1. godini, prošle godine su pravili makete, test iz stereometrije i nekoliko crteža, valjda iz različitih pogleda. :)

Videćemo već, javim se za nekih 6,7 godina sa feed-om :D

~Natalna~  

Van mreže Kocka je bačena*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 6517
  • Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!
« Odgovor #52 poslato: 26. Decembar 2013. 13:24:31 »
Imamo ti i ja po neku sličnost u natalima, postavke kuća, Venera :D
Ne znam što si ti htela da odustaneš od arhitekture, ali ja sam bila ove godine kada su pravili 'otvorena vrata' i s obzirom da su promenili dekana, nastao je opšti haos na fakultetu..Hajde što su promenili malo studijski program, nego su promenili totalno prijemni, a poenta prezentacije je bila da nam objasne kako će izgledati novi prijemni. Uglavnom više nema crtanja, pravljenja maketa, već će prijemni biti test, neka vrsta opšte informisanosti ali iz svih mogućih oblasti koje su mogli da se sete, tipa muzika, film, umestnost, sport...kakve to zaboga veze ima sa arhitekturom? Objašnjenje promene je 'da bi primli studente koji imaju potencijal za studiranje arhitekture, a ne ljude koji god. dana idu na pripreme pa uvežbani polože prijemni'. Hajde sve to, ali čovek je na 90% pitanja - 'šta će biti tačno na prijemnom?' odgovarao sa 'ne znam'... Ne postoje nikakve pripreme niti literatura iz koje može da se uči, tako da definitivno ne želim da idem tamo, a i nisam sigurna koliko bih ja mogla da ceo život tako sedim i crtam, bez obzira što volim, meni su potrebni pokret i promene. :)
Ipak mi je vladar  :as: u svom sedištu, u vatrenom znaku..A i taj  Saturn je vl. XI - volim društvo, kontakte sa ljudima;  Jupiter :0: Mesec isto..kao što si rekla, arhitektura bi mi bila statična previše.
Ne bi me čudilo da mi posao neko vreme bude povezan sa radom na računarima.. :D

Da i ja sam cula da su promenili prijemni...U moje vreme (ovo sad zvuci ko da imam 158 godina :D ) se polagala matematika i crtanje na velikim papirima cini mi se A1 ili A0 format...vec za sledecu generaciju je taj papir smanjen na A4 format...Inace upisala sam fax po starom sistemu,da bi kad sam upisavala 3. godinu celu generaciju prebacili na nov sistem i veruj mi jako puno stvari je resavano tako reci u hodu,pa mi je to "ne znam" jako dobro poznato...Fax po starom sistemu je bio jako cenjen u inostarnstvu jer je sam sitem skolovanja pravljen prema beckom sistemu skolovanja,a ovaj becki prema nemackom...

ja isto mislim da bi tebe sa ovim vladarem ASC Jupiter u sedistu a tu je i Mesec arhitektura mnogo ogranicavala...
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...

Van mreže Ninchey*

• * Drugar u prolazu *
  • **
« Odgovor #51 poslato: 26. Decembar 2013. 13:10:18 »
     IX polje je polje "znanja koje osoba poseduje" pa samim tim :mcc: će biti 2 polje od tog polja ~ da li će osoba moći da unovči svoje znanje. Ovde vidimo Mars u Devici koji je (za mene) dobar i on ima :90: sa Jupiter koji je vladar :mcc: i koji je u sedištu. Isti taj Mars ima i :180: sa Saturn koji je pak pa vladar XI polja, novac od posla, a i on je čačnut sa Jupiter pa i Mesec a oni su baš u IX polju. Po meni, ti ćeš se baviti poslom koji će tražiti od tebe da putuješ, pa čak i da neko vreme budeš u inostranstvu ( Mesec dom, Jupiter strana zemlja, pa oboje u IX polju) ali ti to neće donositi neku naročitu zaradu, ali ... samo dok si ovde, u Srbiji...

Ako obrnemo čart, pa IX polje postavimo kao I polje (ti promeniš zemlju) tebi :mcc: postaje upravo taj Lav i Sunce u Jarac koje ima :120: sa Mars i :60: sa Saturn. Tako u tvom novom I polju će se naći Pluton Jupiter Mesec (vl. novih 1-2-5-9) E sad, ovo ti može obezbediti dobru zaradu, ali ti nećeš biti srećna previše, jer će i dalje da buda aktivna ta aflikacija. Postavka Saturn & Mars na novoj osi 5/11 polja ukazuje da ćeš teško sklapati trajnija prijateljstva, a moguće je i da same ljubavne priče kraće traju (što nam dodatno potvrdjuje Venera kao vladar novoz 7 polja na samom kraju novog 12 polja koja ima :60: sa Uran iz novog III polja, :0: sa Pluton iz I polja i :60: sa Neptun koji je pored Uran ~ tj da bi imala sreće u ljubavi, opet bi trebala da se vratiš u Srbiju, po toj logici, jer ondak se aktivira Mesec (5) i Jupiter (1-10) u 9 polju - a ta :0: je ipak jača od :90: :180: Saturn / Mars (ovo može da ukaže da dok budeš bila ovde u tom periodu kada se budeš bavila osnovanjem porodice, posao će jako da trpi)

Što se tiče same tipologije posla, sigurno će da bude na neki način vezano za javnost, inostranstvo, kretanje, upoznavanje novih ljudi i običaja, pa čak možda i neka nova učenja.

Da, na kraju zarada loše ispadne, zbog ovog  Mars koji pravi te loše aspekte...možda bi mogla da imam neku pomoć od prijatelja?  Sunce na vrhu XI (prijatelji)  :60: Saturn (njegovim dispozitorom)...mada opet  Mars :180:  Saturn...  :hum:

E na obrtanje sam skroz zaboravila :D

Ja nešto preterano ne gledam  Uran, Neptun, Pluton, a kad obrnemo imam dva benefika u I polju  Mesec, Jupiter, još je Jupiter jak u svom sedištu, a i kao vladar II u I mogao bi da mi donese novac, pretpostavljam uz poteškoće opet zbog ovih  :90:...

Ja kako god okrenem nigde u svojoj karti ne vidim neku sreću u ljubavi.. :hum:

A što se prijatelja tiče, i da zadržim stare za ceo život bilo bi mi dovoljno :)

Hvala Neno!  <3

Zanimljivo...Ja sam inace zavrsila arhitekturu,a u trenutku kada sam htela da odustanem od studija,htela sam bas da upisem turizam...Na kraju ipak zavrsavam arhitekturu i evo me,sad sam nezaposleni arhitekta!  :D

ne cudi me sto te zanima arhitektura jer gledajuci samo znak Sunce i znak ASC tako nesto bi mi bila prva asocijacija... ASC je u znaku  Ribe a one su boje,masta dok  SunceJaracSaturn na ASC bi svemu tome dao neki oblik i konstrukciju...Sa druge strane vladar ASC Jupiter i Mesec su u  Strelac koji bi da putuje,upoznaje se sa novim ljudima,religijama,i kome bi bilo dosadno sve sto je staticno,a arhitektura je ipak staticna,jer to je i proed svega crtanje na kompijuteru.I zapravo se negde vidi ta tvoja neodlucnost i sukob jer je Mesec/ Jupiter aspket  :90: tvoj ASC i tvoj Saturn...Vrh IX je u  Škorpija a Venera na vrhu te IX i ja mislim da ces ti ipak upisati arhitekturu,a evo i zbog cega...Na vrh IX je Venera koja se bas tice estetike...Iako imas Mesec/ Jupiter aspekt u IX polju oni su ovde u drugom znaku u odnosu na sam vrh IX polj,pa kao takvi imaju slabiju sposobnost da deluju...Takodje za arhitekturu je bitna povezanost Merkur / Venera / Mars i Saturn a ti sve to imas i to preko dispozicije -dakle vrh IX u  Škorpija a Venera na vrhu sve to dispozitor  MarsDevica kome je opet dispozitor  MerkurJarac a njemu pak dispozitor  Saturn na ASC...Ja mislim da ti i ako zavrsis arhitekturu da se ti time ipak neces baviti sve  vreme...Jer ce kad tad  proraditi ovaj Jupiter u IX polju u sedistu,a koji ti je vladar ASC i MC-a ovo mi je bas veza sa turizmom .... Sa druge strane vlada VI je Sunce  :0: Merkur (vladar IV ) pa sve to u  Jarac ali u XI kuci (polje  Vodolija a to su kompjuteri,internet) pa je moguc i rad u struci ali od kuce...Dok bi se ovim turizmom tako da kazem bavila "javno"...Nekako mi deluje da bi od bavljenja arh imala vise para ,jer je Mars (vladar II ali i vladar IX)  :120: Sunce (vladar VI) dok od turizma mnogo manje (jer turizam predstavlja upravo ovaj  JupiterStrelac a ono je  :90: Mars)

Imamo ti i ja po neku sličnost u natalima, postavke kuća, Venera :D
Ne znam što si ti htela da odustaneš od arhitekture, ali ja sam bila ove godine kada su pravili 'otvorena vrata' i s obzirom da su promenili dekana, nastao je opšti haos na fakultetu..Hajde što su promenili malo studijski program, nego su promenili totalno prijemni, a poenta prezentacije je bila da nam objasne kako će izgledati novi prijemni. Uglavnom više nema crtanja, pravljenja maketa, već će prijemni biti test, neka vrsta opšte informisanosti ali iz svih mogućih oblasti koje su mogli da se sete, tipa muzika, film, umestnost, sport...kakve to zaboga veze ima sa arhitekturom? Objašnjenje promene je 'da bi primli studente koji imaju potencijal za studiranje arhitekture, a ne ljude koji god. dana idu na pripreme pa uvežbani polože prijemni'. Hajde sve to, ali čovek je na 90% pitanja - 'šta će biti tačno na prijemnom?' odgovarao sa 'ne znam'... Ne postoje nikakve pripreme niti literatura iz koje može da se uči, tako da definitivno ne želim da idem tamo, a i nisam sigurna koliko bih ja mogla da ceo život tako sedim i crtam, bez obzira što volim, meni su potrebni pokret i promene. :)
Ipak mi je vladar  :as: u svom sedištu, u vatrenom znaku..A i taj  Saturn je vl. XI - volim društvo, kontakte sa ljudima;  Jupiter :0: Mesec isto..kao što si rekla, arhitektura bi mi bila statična previše.
Ne bi me čudilo da mi posao neko vreme bude povezan sa radom na računarima.. :D

~Natalna~  

Van mreže Kocka je bačena*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 6517
  • Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!Kocka je bačena is awe-inspiring!
« Odgovor #50 poslato: 26. Decembar 2013. 12:16:04 »
Ja bih trebala da upišem fax na leto, i prvobitna ideja mi je bila arhitektura, ali poslednjih par nedelja sam počela da razmišljam o turizmu. Konkretno, geografski fakultet; smer ~ turizmologija  :leto1:
Jednog dana bih volela da budem turistički vodič ili neki menadžer ugostiteljstva, uglavnom da radim van Srbije ili da putujem..:)

Zanimljivo...Ja sam inace zavrsila arhitekturu,a u trenutku kada sam htela da odustanem od studija,htela sam bas da upisem turizam...Na kraju ipak zavrsavam arhitekturu i evo me,sad sam nezaposleni arhitekta!  :D

ne cudi me sto te zanima arhitektura jer gledajuci samo znak Sunce i znak ASC tako nesto bi mi bila prva asocijacija... ASC je u znaku  Ribe a one su boje,masta dok  SunceJaracSaturn na ASC bi svemu tome dao neki oblik i konstrukciju...Sa druge strane vladar ASC Jupiter i Mesec su u  Strelac koji bi da putuje,upoznaje se sa novim ljudima,religijama,i kome bi bilo dosadno sve sto je staticno,a arhitektura je ipak staticna,jer to je i proed svega crtanje na kompijuteru.I zapravo se negde vidi ta tvoja neodlucnost i sukob jer je Mesec/ Jupiter aspket  :90: tvoj ASC i tvoj Saturn...Vrh IX je u  Škorpija a Venera na vrhu te IX i ja mislim da ces ti ipak upisati arhitekturu,a evo i zbog cega...Na vrh IX je Venera koja se bas tice estetike...Iako imas Mesec/ Jupiter aspekt u IX polju oni su ovde u drugom znaku u odnosu na sam vrh IX polj,pa kao takvi imaju slabiju sposobnost da deluju...Takodje za arhitekturu je bitna povezanost Merkur / Venera / Mars i Saturn a ti sve to imas i to preko dispozicije -dakle vrh IX u  Škorpija a Venera na vrhu sve to dispozitor  MarsDevica kome je opet dispozitor  MerkurJarac a njemu pak dispozitor  Saturn na ASC...Ja mislim da ti i ako zavrsis arhitekturu da se ti time ipak neces baviti sve  vreme...Jer ce kad tad  proraditi ovaj Jupiter u IX polju u sedistu,a koji ti je vladar ASC i MC-a ovo mi je bas veza sa turizmom .... Sa druge strane vlada VI je Sunce  :0: Merkur (vladar IV ) pa sve to u  Jarac ali u XI kuci (polje  Vodolija a to su kompjuteri,internet) pa je moguc i rad u struci ali od kuce...Dok bi se ovim turizmom tako da kazem bavila "javno"...Nekako mi deluje da bi od bavljenja arh imala vise para ,jer je Mars (vladar II ali i vladar IX)  :120: Sunce (vladar VI) dok od turizma mnogo manje (jer turizam predstavlja upravo ovaj  JupiterStrelac a ono je  :90: Mars)
Baš ja!

Đavo me vuče na tu stazu,a ispred mene stari dobri izlizani drum...

Van mreže Večiti Putnik Šmišonja*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35513
  • Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!
  • Radno vreme od 9h do 21h § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #49 poslato: 26. Decembar 2013. 10:54:37 »
Ja bih trebala da upišem fax na leto, i prvobitna ideja mi je bila arhitektura, ali poslednjih par nedelja sam počela da razmišljam o turizmu. Konkretno, geografski fakultet; smer ~ turizmologija  :leto1:
Jednog dana bih volela da budem turistički vodič ili neki menadžer ugostiteljstva, uglavnom da radim van Srbije ili da putujem..:)
...

Našla sam i fixnu zvezdu Antares  u egzakt. :0: Mesec ~ i našla objašnjenje uspeh u poslu, slava, moć, koji međutim nisu trajni.

IX polje je polje "znanja koje osoba poseduje" pa samim tim :mcc: će biti 2 polje od tog polja ~ da li će osoba moći da unovči svoje znanje. Ovde vidimo Mars u Devici koji je (za mene) dobar i on ima :90: sa Jupiter koji je vladar :mcc: i koji je u sedištu. Isti taj Mars ima i :180: sa Saturn koji je pak pa vladar XI polja, novac od posla, a i on je čačnut sa Jupiter pa i Mesec a oni su baš u IX polju. Po meni, ti ćeš se baviti poslom koji će tražiti od tebe da putuješ, pa čak i da neko vreme budeš u inostranstvu ( Mesec dom, Jupiter strana zemlja, pa oboje u IX polju) ali ti to neće donositi neku naročitu zaradu, ali ... samo dok si ovde, u Srbiji...

Ako obrnemo čart, pa IX polje postavimo kao I polje (ti promeniš zemlju) tebi :mcc: postaje upravo taj Lav i Sunce u Jarac koje ima :120: sa Mars i :60: sa Saturn. Tako u tvom novom I polju će se naći Pluton Jupiter Mesec (vl. novih 1-2-5-9) E sad, ovo ti može obezbediti dobru zaradu, ali ti nećeš biti srećna previše, jer će i dalje da buda aktivna ta aflikacija. Postavka Saturn & Mars na novoj osi 5/11 polja ukazuje da ćeš teško sklapati trajnija prijateljstva, a moguće je i da same ljubavne priče kraće traju (što nam dodatno potvrdjuje Venera kao vladar novoz 7 polja na samom kraju novog 12 polja koja ima :60: sa Uran iz novog III polja, :0: sa Pluton iz I polja i :60: sa Neptun koji je pored Uran ~ tj da bi imala sreće u ljubavi, opet bi trebala da se vratiš u Srbiju, po toj logici, jer ondak se aktivira Mesec (5) i Jupiter (1-10) u 9 polju - a ta :0: je ipak jača od :90: :180: Saturn / Mars (ovo može da ukaže da dok budeš bila ovde u tom periodu kada se budeš bavila osnovanjem porodice, posao će jako da trpi)

Što se tiče same tipologije posla, sigurno će da bude na neki način vezano za javnost, inostranstvo, kretanje, upoznavanje novih ljudi i običaja, pa čak možda i neka nova učenja.
🔮 NATAL 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Ninchey*

• * Drugar u prolazu *
  • **
« Odgovor #48 poslato: 25. Decembar 2013. 14:15:22 »
Za turizam je u najvećoj mjeri važan položaj Jupitera i znak strijelca. To je zato jer je u tom zanimanju najveća veza i najveća "ljubav" prema stranim zemljama, kulturama, putovanjima i avanturizmu tog tipa. Također je kod turizma bitna ta neka komunikativnost, snalažljivost posebno u domeni poznavanja stranih jezika i općenito zanimanja za strane kulture i zemlje, pa je općenito i najnaglašenija os Merkur/3. polje – Jupiter/9. polje. Isto tako povezujemo kuću-hotel (Rak)  za strance (Jupiter)

Nadalje, turizam je vezan uz godišnje odmore, užitak, provod, izlet, zabavu i opuštanje što je redom predstavljeno 5. poljem.

Pa se može reći da su za turizam u prvom redu izražena tri polja: 3. polje, 5. polje i 9. polje, a od planeta Jupiter (turist, vodič, stranac, duga putovanja) i Merkur (kratka putovanja, pokretljivost, komunikacija).

Ovaj citirani post mi se svideo, pa ću probati da izanaliziram što bolje mogu sa svojim sadašnjim znanjem svoju kartu...:D

Dakle, gledam prvenstveno VI kuću (buduće radno okruženje, radno mesto, pružanje usluga), zatim  :mcc: (vrh horoskopa, ono čemu težim, moji najviši ciljevi), II kuću (materijalna sredstva, odnosno novac koji ću zarađivati).

VI kuća u  Lav - znači da bih na poslu volela da se istaknem, da svi vide moje radne sposobnosti, da mi se 'dive', mogla bih da budem dobar organizator i da potenciram ljude; vlarar kuće  SunceJarac pod vladarstvom  Saturn (ozbiljnost, odgovornost) i egzaltira  Mars (pokret, inicijativa) +  :120: Mars koji je već u VI kući.

:mcc:  Strelac - vatreni znak, velika radna energija, želja ne toliko za dokazivanjem već za znanjem (što bih rekla da je tačno, jer kada me nešto zaista zanima, ja volim da učim, to me ispunjava), a i znak  Strelac je slobodouman, spreman za akciju, nova iskustva, povezala bih ga i sa stranim kulturama; vladar  Jupiter, a takođe i vladar  :as: u svom sedištu u IX kući - vezuje se za putovanja +  :0: Mesec (vladarem V polja ~ godišnji odmori, letovanja, zimovanja - ako bih bila turistički vodič trebalo bi da imam povezanost sa ovakvim aktivnostima, jer bih bila predvodnik neke grupe ljudi ~  Mesec, koja ide u inostranstvo   Strelac da bi uživali, odmorili se  Jupiter :0: Mesec )

Međutim, ne sviđaju mi se ova dva  :90: sa  Mars(vladar II i IX)  i  Saturn (vladar XI i XII) i prirodni malefici, da li bi to moglo da me spreči da radim ono za šta ću se školovati i da neću zarađivati od tog novca?
Jer je vladar IX ~  MarsDevica sa dispozitorom  Merkur koji je spaljen  :0: Sunce, doduše separaciona 9 stepeni, ali opet nepovoljna za njega, sprečava ga da se iskaže? Ali je prirodni vladar III kuće (kraća putovanja, komunikacija) vidim da gradi  :60: sa  Venera (vl. II polja) u znaku svog izgona, a opet, dispozitori su im  Saturn :180: Mars ~ jaki, na uglovima, pogotovo  Saturn.. :(

Da li bi ti  :90: sa  JupiterMesec od strane malefika mogli da ukazuju na poteškoće koje ću imati zbog posla, da ću se pomučiti da ga dobijem, da zaradim ili da neću raditi ono što želim?
Jedino ako bi ovo moje  Sunce (koje nije toliko loše postavljeno, u dnevnom horoskopu iznad horizonta, jedino što je u ženskom znaku) na samom vrhu XII kuće ~ kuća uspeha, zasluga sa  :120: Mars izvuklo stvar :)

Našla sam i fixnu zvezdu Antares  u egzakt. :0: Mesec ~ i našla objašnjenje uspeh u poslu, slava, moć, koji međutim nisu trajni.

~Natalna~  

Van mreže Večiti Putnik Šmišonja*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35513
  • Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!
  • Radno vreme od 9h do 21h § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #47 poslato: 05. Decembar 2013. 19:20:05 »
Jedno laičko pitanje - da li bi planeta vl. Mc mogla da ukaže na želju osobe, dok bi postavka te planete i njeni aspekti mogli da ukažu da li postoji i mogućnost da se ta želja ostvari?
Primera radi - osoba ima Venera Bik vl. Mc : osoba želi da bude poslastičar, ali ta Venera je loše postavljena ili ima teške aspekte, pa osoba jednostavno nema talenta za to iako ima želju za tom profesijom?

Može se i tako protumačiti, ili da jednostavno nema talenta ili da postoje prepreke koje je sprečavaju da se u toj profesiji realizuje.

E ovo je i mene interesovalo :aha: Hvala vivi3
🔮 NATAL 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)