Autor Tema: ~ PricaonicA ~ o zanimanjima / zanatima itd  (Pročitano 18869 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Amy*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 42
  • Amy is a rising star!Amy is a rising star!Amy is a rising star!Amy is a rising star!Amy is a rising star!Amy is a rising star!
  • Pol: Žena
Odg: ~ PricaonicA ~ o zanimanjima / zanatima itd
« Odgovor #46 poslato: 05. Decembar 2013. 18:40:05 »
Hvala svima na komentarima :lips: , a posebno clanu Vivi na opsirnom postu i objasnjenu, mnoge stvari su mi jasnije. Bilo bi lepo da  radim u porodicnoj firmi i da sam bogata...

Mislim da bi materijalna satisfakcija mogla mozda doci preko bracnog partnera, ne znam samo nagadjam...

Moguće je da će ovde biti i promene profesije, s obzirom na broj aspekata i na promenljiv znak Ge.

Upravo zbog  Merkur u promenljivom znaku   Blizanci i ja mislim da bi trebalo biti vise zanimanja od jednog da tako kazem .

Van mreže Anoid*

• Moderator
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2900
  • Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!
« Odgovor #45 poslato: 05. Decembar 2013. 17:37:07 »
Jes da smo u delu o modernoj astrologiji, ali prosto moram :D
Merkur ne može Jupitera da uvlači u izgon ako Jupiter već nije tamo. Ni jedna planeta ne može drugu da uvlači bilo gde, kao što ne postoje ni recepcije preko debilitacija, niti su pad i izgon osnovna dostojanstva... Pozicija planete ostaje tamo gde jeste, gde god da se nađe i pozicija drugih planeta za nju nema nikakvog značaja, osim ako ta planeta nije njen dispozitor, ali čak i u tom slučaju pozicija dispozitora govori o tome koliko je dispozitor u stanju da pomogne ili odmogne. Planeta A koja se nalazi u znaku koji je izgon planete B neće odbijati pomoć planete B ukoliko je ona pruža, stvar je u tome što planeta B u znaku u kojem je planeta A ne može da se izrazi onako kako bi trebalo. Npr planeta A je balerina. Iz nekog razloga je ostala bez partnera, a za takmičenje mora da ima partnera. Planeta B je u aspektu sa planetom A i voljna je da joj pomogne. Problem je u tome što je planeta B autolimar i veze sa baletom nema. Tako da je slaba vajda od te pomoći, ali ipak postoji šansa i u tom slučaju da će planeta B ipak uspeti da pomogne planeti A, u zavisnosti od kvaliteta planete B. U principu možda je ishod na kraju i isti kao da planeta B ne gleda blagonaklono na planetu A, ali ako planeta B na mestu svoje pozicije ima mnogo osnovnog dostojanstva i mundano je jaka, ona će moći da prevaziđe problem, pa prihvatala ona planetu A ili ne...

Tačno, pogrešila sam, nema veze u kakvom je dostojanstvu ME tamo gde se nalazi JU. Gledamo samo JU, kakav je on, takvu će i pomoć pružati preko datog aspekta.
:)

Vivi*

• Gost
« Odgovor #44 poslato: 05. Decembar 2013. 17:06:37 »
Ja sam samo razmatrao njene zaradjivacke talente, tj. njenu drugu kucu. Ako si pominjao novac od drugih I bogatstvo nastalo od drugih to je domen osme kuce.Dakle, razmatrao sam njene zaradjivacke talente I mogucnosti za zaradu.

Sta su to svetla vremena? :)
Nisam ni ja govorio o novcu drugih ljudi, već o plati koju bi ta osoba imala u porodičnoj firmi :)

A pomenuh nekoliko puta, mislim i tebi da je svetlo vremena Sunce ukoliko je karta dnevna, odnosno Mesec ukoliko je karta noćna.

Jedno laičko pitanje - da li bi planeta vl. Mc mogla da ukaže na želju osobe, dok bi postavka te planete i njeni aspekti mogli da ukažu da li postoji i mogućnost da se ta želja ostvari?
Primera radi - osoba ima Venera Bik vl. Mc : osoba želi da bude poslastičar, ali ta Venera je loše postavljena ili ima teške aspekte, pa osoba jednostavno nema talenta za to iako ima želju za tom profesijom?
Može se i tako protumačiti, ili da jednostavno nema talenta ili da postoje prepreke koje je sprečavaju da se u toj profesiji realizuje.

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 8631
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #43 poslato: 05. Decembar 2013. 11:27:15 »
I na ovo moram da se osvrnem. To što Venera nije u svom znaku već je peregrinirana u Blizancima uopšte ne znači da ona neće zarađivati mnogo. To svakako ne ide u prilog dobroj zaradi, ali npr osoba je mogla biti rođena u bogatoj porodici i da radi u porodičnoj firmi i prihodi će joj svakako biti ogromni. U uopštenom slučaju ovakva Venera neće dati postojanost onome što bude donosila pa to pre svega donosi nestabilnost na finansijskom planu, ali i psihičku nesigurnost. Isto tako za procenu stanja finansija je važno proceniti stanje svetla vremena i fortune jer oni najviše govore o kvalitetu života.

Što se tiče procene profesije kojom se neko bavi, prosto je nemoguće 100% precizno odrediti tačno zanimanje. Oni koji to mogu imaju ekstremno izraženu intuiciju, ili su vidoviti ili su jednostavno imali sreće. Međutim ukoliko se generalno poznaje oblast kojom se neko bavi, onda se već može sa većom preciznošću odrediti profesija osobe. Npr ako znate da osobu zanima medicina, a signifikator profesije je u Škorpiji ili je jako vezan sa Škorpijom, onda već možete pretpostaviti da je u pitanju zubar ili možda forenzičar. Da nam nije rečeno da se osoba bavi nekim medicinskim poslom, vrlo lako bi mogla da bude i grobar, policajac, mafijaš, i svašta nešto.

Dakle, signifikatora profesije je moguće odrediti na nekoliko načina. Neki smatraju da je to prva orijentalna planeta (sa napomenom da planeta ne sme biti usb), neki da treba gledati planetu koja najbliže aspektuje svetla, neki (u koje i ja spadam) da treba gledati terminske vladare bitnih tačaka (Asc, MC, svetlo vremena, Fortuna i ostalih uglova ukoliko se iz prva 4 ne može izvući konkretni zaključak)... Isto tako ne treba smaknuti s uma da je Asc najbitniji u svakom smislu jer je osnovni nosilac temperamenta i da će znak na Asc najviše doprinositi odabiru profesije. Naravno, ovo nije uvek tačno, posebno kod osoba kojima je MC znatno izraženiji ugao, ili možda Dsc ili neka druga kuća, već u skladu sa snagama kuća i komplet horoskopom donosimo procenu.

Još nešto važno za napomenuti. Stanje signifikatora profesije nije značajno za odabir same profesije. Istina, on donekle govori o tome koliko će osoba moći da zaradi od svog posla i koliko će biti zadovoljna tim poslom, kao i koliko će biti dobra u tom poslu. Ovo govorim za slučaj da neko npr pomisli da spaljeni Mars ne može biti signifikator profesije. I te kako može biti.

Ja sam samo razmatrao njene zaradjivacke talente, tj. njenu drugu kucu. Ako si pominjao novac od drugih I bogatstvo nastalo od drugih to je domen osme kuce.Dakle, razmatrao sam njene zaradjivacke talente I mogucnosti za zaradu.

Sta su to svetla vremena? :)

Za ostalo je lepo sto si napisao jer si dao osvrt na detaljan nacin u pogledu karijere tako da bih upotrebio ovaj post I stavio bih ga na naslovnu stranu ove teme..svaka cast..

Na mreži uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13395
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
« Odgovor #42 poslato: 05. Decembar 2013. 11:25:19 »
npr moje zeljeno zanimanje je ovaj peregrinirani spaljeni mars u blizancima,u periodu sunca uskoro taj period istice,u tom periodu nemoguce raditi moj posao,al u periodu meseca :)

Na mreži Plava Orhideja*

• * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 5775
  • Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!Plava Orhideja is awe-inspiring!
  • Niko nam ne moze ucinit koliko mozemo sami sebi
« Odgovor #41 poslato: 05. Decembar 2013. 10:43:28 »
A da li bi neko pogledao za moje zanimanje.

Van mreže Maruška*

• ~Daughter of Stars~
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 267
  • Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!Maruška is awe-inspiring!
  • And then... God made a Woman...
    • Diary of Eternal Traveller
« Odgovor #40 poslato: 05. Decembar 2013. 10:06:25 »
:bravo:
Ti Vivi knjigu da napišeš ;)
Jedno laičko pitanje - da li bi planeta vl. Mc mogla da ukaže na želju osobe, dok bi postavka te planete i njeni aspekti mogli da ukažu da li postoji i mogućnost da se ta želja ostvari?
Primera radi - osoba ima Venera Bik vl. Mc : osoba želi da bude poslastičar, ali ta Venera je loše postavljena ili ima teške aspekte, pa osoba jednostavno nema talenta za to iako ima želju za tom profesijom?

Vivi*

• Gost
« Odgovor #39 poslato: 05. Decembar 2013. 02:58:48 »
samim tim što mu ME pruža recepciju putem tripliciteta, dok JU, iako je u prijateljskom aspektu, ne gleda previše blagonalnono na njega jer ga ME uvlači u izgon.

Jes da smo u delu o modernoj astrologiji, ali prosto moram :D
Merkur ne može Jupitera da uvlači u izgon ako Jupiter već nije tamo. Ni jedna planeta ne može drugu da uvlači bilo gde, kao što ne postoje ni recepcije preko debilitacija, niti su pad i izgon osnovna dostojanstva... Pozicija planete ostaje tamo gde jeste, gde god da se nađe i pozicija drugih planeta za nju nema nikakvog značaja, osim ako ta planeta nije njen dispozitor, ali čak i u tom slučaju pozicija dispozitora govori o tome koliko je dispozitor u stanju da pomogne ili odmogne. Planeta A koja se nalazi u znaku koji je izgon planete B neće odbijati pomoć planete B ukoliko je ona pruža, stvar je u tome što planeta B u znaku u kojem je planeta A ne može da se izrazi onako kako bi trebalo. Npr planeta A je balerina. Iz nekog razloga je ostala bez partnera, a za takmičenje mora da ima partnera. Planeta B je u aspektu sa planetom A i voljna je da joj pomogne. Problem je u tome što je planeta B autolimar i veze sa baletom nema. Tako da je slaba vajda od te pomoći, ali ipak postoji šansa i u tom slučaju da će planeta B ipak uspeti da pomogne planeti A, u zavisnosti od kvaliteta planete B. U principu možda je ishod na kraju i isti kao da planeta B ne gleda blagonaklono na planetu A, ali ako planeta B na mestu svoje pozicije ima mnogo osnovnog dostojanstva i mundano je jaka, ona će moći da prevaziđe problem, pa prihvatala ona planetu A ili ne...

Vladar druge kuce jeste venera, ali nije u biku vec u blizancima.Samim tim posto nije u sedistu, tvoj zaradjivacki potencijal opada. Opet, ona salje trigon ka saturnu koji je u drugoj kuci, pa moze da se kaze da cesh sa protokom vremena imati stabilne finansije ali nikako da cesh imati milijarde I da cesh biti milijarder...

I na ovo moram da se osvrnem. To što Venera nije u svom znaku već je peregrinirana u Blizancima uopšte ne znači da ona neće zarađivati mnogo. To svakako ne ide u prilog dobroj zaradi, ali npr osoba je mogla biti rođena u bogatoj porodici i da radi u porodičnoj firmi i prihodi će joj svakako biti ogromni. U uopštenom slučaju ovakva Venera neće dati postojanost onome što bude donosila pa to pre svega donosi nestabilnost na finansijskom planu, ali i psihičku nesigurnost. Isto tako za procenu stanja finansija je važno proceniti stanje svetla vremena i fortune jer oni najviše govore o kvalitetu života.

Što se tiče procene profesije kojom se neko bavi, prosto je nemoguće 100% precizno odrediti tačno zanimanje. Oni koji to mogu imaju ekstremno izraženu intuiciju, ili su vidoviti ili su jednostavno imali sreće. Međutim ukoliko se generalno poznaje oblast kojom se neko bavi, onda se već može sa većom preciznošću odrediti profesija osobe. Npr ako znate da osobu zanima medicina, a signifikator profesije je u Škorpiji ili je jako vezan sa Škorpijom, onda već možete pretpostaviti da je u pitanju zubar ili možda forenzičar. Da nam nije rečeno da se osoba bavi nekim medicinskim poslom, vrlo lako bi mogla da bude i grobar, policajac, mafijaš, i svašta nešto.

Dakle, signifikatora profesije je moguće odrediti na nekoliko načina. Neki smatraju da je to prva orijentalna planeta (sa napomenom da planeta ne sme biti usb), neki da treba gledati planetu koja najbliže aspektuje svetla, neki (u koje i ja spadam) da treba gledati terminske vladare bitnih tačaka (Asc, MC, svetlo vremena, Fortuna i ostalih uglova ukoliko se iz prva 4 ne može izvući konkretni zaključak)... Isto tako ne treba smaknuti s uma da je Asc najbitniji u svakom smislu jer je osnovni nosilac temperamenta i da će znak na Asc najviše doprinositi odabiru profesije. Naravno, ovo nije uvek tačno, posebno kod osoba kojima je MC znatno izraženiji ugao, ili možda Dsc ili neka druga kuća, već u skladu sa snagama kuća i komplet horoskopom donosimo procenu.

Još nešto važno za napomenuti. Stanje signifikatora profesije nije značajno za odabir same profesije. Istina, on donekle govori o tome koliko će osoba moći da zaradi od svog posla i koliko će biti zadovoljna tim poslom, kao i koliko će biti dobra u tom poslu. Ovo govorim za slučaj da neko npr pomisli da spaljeni Mars ne može biti signifikator profesije. I te kako može biti.

Van mreže ochajna domacica*

• * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 325
  • ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!ochajna domacica is awe-inspiring!
« Odgovor #38 poslato: 05. Decembar 2013. 01:40:17 »
Hvala... vidiš da se uklapa ;-) ( bar sa zeljama)  <3
Ali bi uz to logicno bilo da MC (roditelj) potpomaže ili se slaže sa mojim izborom profesije jer je trigon. Doduse to se nije desilo, pa eto tog  :90:  Saturn na  :mcc:

Van mreže Anoid*

• Moderator
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2900
  • Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!Anoid is awe-inspiring!
« Odgovor #37 poslato: 05. Decembar 2013. 01:33:39 »
Pa ništa ne kaže za to, kod tebe bi po njegovoj definiciji signifikator profesije bio MA, jer je 120 sa MC.

:)