Autor Tema: Galaktički Centar (utice li na nas ?)  (Pročitano 11843 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Kira*

• King of Heroes
  • * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 23
  • Kira is working their way up.Kira is working their way up.Kira is working their way up.
  • Pol: Muškarac
  • I'll tell you my sins and you can sharpen ...
Odg: Galaktick Centar (utice li na nas ?)
« Odgovor #36 poslato: 02. Mart 2013. 16:31:56 »
Postoji odredjena grana astronomije koja se bavi samo teoremama za koje ne moze da se dokaze da nesto postoji ali se kroz teoreme i teorjiu suvoparnu pokazuje da postoji a ne moze da se dokaze, ma koliko bila matora nauka, nije jos dovoljno utanacena. tako da ovde se baviomo terosanjem sa svoje licne strane, i smatram da ne moze da bude racio i cinjenice ukljucene ... al no dobro svako ima svoje misljenje i stavove. I neka veruje u sta zeli.

Isto kao  i sa religijom. :) :115s:
Pametan nadje izlaz, a budala opravdanje.

Swiss*

• Gost
« Odgovor #35 poslato: 02. Mart 2013. 16:31:25 »
Samo sta mogu reci je to, OKRUZENI SMO SVIM TIM STVARIMA I U PRIVATNOM ZIVOTU.... i zamislite da u licnom zivotu, to jest u vama, ne postoji centar koji se zove ego? Zamislite da ne postoji centar Osecnaja? Sta se dobije od takvih?

E, dokaz vam je "retardiran covek" , umno ili dusevno obolio itd sto je dokaz tog Haosa koji vlada kad nisi u mogucnosti da pratis centar licnih osecanja i ega itd.

A evo jos jedan primer spiralnog kretanja...na primer stvaranje Drzava? Koliko drzava imamo na Svetu? 200 recimo, pazi, to je 200 centara oko kojeg se mase krecu jer im ti centri odgovaraju jer su kao masa taj centar stvorili da bi oko njega se kretali zavisno, a u licnom i individualnom smislu nezavisno, pa tako svi tih 200 centara ce slediti nesto vece od njih a to su UN na primer, gde ce svoje centre da prilagodjavaju zarad opstanka itd itd

Obicnih svakodnvni primera imamo ispred sebe koliko god zelis i, zanimljivo je, svi lice na Galakticki Centar, zar ne?

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 8631
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
« Odgovor #34 poslato: 02. Mart 2013. 16:30:17 »
Kao sto sam rekao ovde nisam koristio nauku nego samo zdrav racio.
Jer sam shvatio da nema mesta za nauku ovde. Jer samo se sve pobrka i jednostavno posle boli glava.
Tako da ostajem pri svojem misljenju, ali od neceg veceg ima nesto vece i ne urusava se. jer da se naprave crne rupe mora da postoji odredjena uslovnost. jer znas i sam kada zvezda dozivi super novu nastaje maglina i onda iz magline anstaje nova zvezda/zvezde. tako da je sve to veci krug, i sve se to krece ka necemu vecem da se stvara. Znaci da dolazimo do zakljucka da se sve siri i da se povecava i da pd veceg ima vece. :) :115s:

U pravu si..ne mora uvek da nastane crna rupa...to si u pravu...

Medjutim I kada dodje do izbacivanja dok zvezdanog materijala u medju planetarni prostor (nova) postoji opet mogucnost da dodje do nagomilavanja istog I nastanka novih zvezda...ali, svakako ne mogu da ti pariram u tom znanju jer ti to studirash..ja sam drugde..

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
« Odgovor #33 poslato: 02. Mart 2013. 16:27:32 »
Dobro ljudi ocigledno nismo na istim talasnim duzinama..mora da ja ne razmisljam ili tako nesto...ja svoj mozak koristim za razmisljanje a osecaj nisam dosada koristio za dokazivanje vec za druge stvari...

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #32 poslato: 02. Mart 2013. 16:25:00 »
A sta se desava sa tim vecim na kraju?Urusava se zbog sopstvene gravitacije I postaje crna rupa(Sholova granica 10 na minus trideset peti metara)...ti to znash kao astrofizicar sasvim dobro...

Sta se desava sa vecim? Dok manji ne nestanu veci nikad prvi nece bas zato sto su svi Manji Centri stvorili u gomili taj VELIKI CENTAR pa Zato VELIKI CENTAR I POSTOJI da odrzava Manje Centre :) razumes sad?

Swiss, bez ljutnje ali ne razumesh me...

Rekao sam lepo prilikom stvaranja velikih galaksija I zvezda uopste, dolazi do velikog nagomilavanja vodonika koji je by the way najzastpljaniji elemnt u univerzumu.Ako dodje do prevelikog nagomilavanja (imash npr. prevelike zvezde) one se posredstvom sopstene gravitacije uruse u samu sebe I dobijesh crnu rupu.

Sa druge strane mala tela su nestabilna I ne mozesh da predvidish njihovo postojanje kako ce da tece.

Ja pricam racionalno I iza mojih reci stoje samo cinjenice koje su preispitivali naucnici kroz vekove.Pa sta ti govori to da je astronomija najstarija nauka?Mislish da se ti ljudi nisu pitali te iste stvari koje I ti sada pominjesh?Jesu..samo oni su dokazali I odbacili sve ono sto su razmatrali I zbog toga je to postala nauka.DOKAZ...vrhovni cin koji svedoci o postojanju I racionalnom utemeljenju..

Obicno ljudi koji nece (ili nemaju hrabrosti) da se bakcu sa naukom jer je to borba, pocni sami da iznose svoje cinjenice I premise I teorije...opet kazem, mnogo pametniijih ljudi je izucavalo tu astronomiju I smatram da sam niko I nista jer mislim da su ti ljudi za celu duzinu pametniji od mene.Zasto bi onda vase I moje pretpostavke sada bile od jednom tacne ako su se ranije vekovima preispitivale od strane velikih umova?

P.S ne zelim niko da se uvredi I shvati ovo licno.Mozda izgleda da arogantno pisem, ali to radim kada mi ljudi ne daju argumente....

Van mreže Kira*

• King of Heroes
  • * Svraća na kafu *
  • Kira is working their way up.Kira is working their way up.Kira is working their way up.
« Odgovor #31 poslato: 02. Mart 2013. 16:19:51 »
Kao sto sam rekao ovde nisam koristio nauku nego samo zdrav racio.
Jer sam shvatio da nema mesta za nauku ovde. Jer samo se sve pobrka i jednostavno posle boli glava.
Tako da ostajem pri svojem misljenju, ali od neceg veceg ima nesto vece i ne urusava se. jer da se naprave crne rupe mora da postoji odredjena uslovnost. jer znas i sam kada zvezda dozivi super novu nastaje maglina i onda iz magline anstaje nova zvezda/zvezde. tako da je sve to veci krug, i sve se to krece ka necemu vecem da se stvara. Znaci da dolazimo do zakljucka da se sve siri i da se povecava i da pd veceg ima vece. :) :115s:

Swiss*

• Gost
« Odgovor #30 poslato: 02. Mart 2013. 16:16:33 »
A sta se desava sa tim vecim na kraju?Urusava se zbog sopstvene gravitacije I postaje crna rupa(Sholova granica 10 na minus trideset peti metara)...ti to znash kao astrofizicar sasvim dobro...

Sta se desava sa vecim? Dok manji ne nestanu veci nikad prvi nece bas zato sto su svi Manji Centri stvorili u gomili taj VELIKI CENTAR pa Zato VELIKI CENTAR I POSTOJI da odrzava Manje Centre :) razumes sad?

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #29 poslato: 02. Mart 2013. 16:08:16 »

Od necega veceg uvek postoji nesto vece. :115s:

Van mreže Kira*

• King of Heroes
  • * Svraća na kafu *
« Odgovor #28 poslato: 02. Mart 2013. 16:06:44 »

Ljudi nemojte da nistite nauku....to nije lepo, a I to je pausalno pricanje.Nauka je najveca I od nje nema vece...

Od necega veceg uvek postoji nesto vece. :115s:

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #27 poslato: 02. Mart 2013. 16:04:47 »

E to je ono sto sam ti opisivao nocas i gde se Nauka Gubi kad istrazuje! Odlaze u previse detalja zaboravljajuci "Celinu" jer smo mi Deo Te Celine i nismo zaseban sistem jer da jesmo, bili bi sistem Haosa i Nereda, al na svu srecu nije tako jer u Kosmosu Vlada savrsenstvo pa i u detalje kad ides al tek kad shvatis CELINU bas zato sto detalji "opstaju" samo u celini dok bez celine, rekoh vec, vladao bi haos!

Ljudi nemojte da nistite nauku....to nije lepo, a I to je pausalno pricanje.Nauka je najveca I od nje nema vece...