Autor Tema: Galaktički Centar (utice li na nas ?)  (Pročitano 11916 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Swiss*

• Gost
Odg: Galaktick Centar (utice li na nas ?)
« Odgovor #26 poslato: 02. Mart 2013. 16:03:00 »
Soel kao sto sam ti rekao ne moze da se gleda na naucnoj bazi sve to. Pokusao sam veruj mi i dobio sam veliki mindfuck i samo sam rekao fuck this shit... :115s:

Tako da moramo da krenemo da gledamo sa neke druge strane koja nije naucna, razumem ja tebe sta hoces da kazes, al kao sto sam ti rekao ovde nauka i zdrav racio nemaju veliki udeo zbog same cinjenice da nauka ne moze da potkrepi astrologiju i karte i ostale metode divinacije i druge delove ezoterije. Nadam se da me razumes sta hocu da kazem. :)

E to je ono sto sam ti opisivao nocas i gde se Nauka Gubi kad istrazuje! Odlaze u previse detalja zaboravljajuci "Celinu" jer smo mi Deo Te Celine i nismo zaseban sistem jer da jesmo, bili bi sistem Haosa i Nereda, al na svu srecu nije tako jer u Kosmosu Vlada savrsenstvo pa i u detalje kad ides al tek kad shvatis CELINU bas zato sto detalji "opstaju" samo u celini dok bez celine, rekoh vec, vladao bi haos!

Van mreže Kira*

• King of Heroes
  • * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 23
  • Kira is working their way up.Kira is working their way up.Kira is working their way up.
  • Pol: Muškarac
  • I'll tell you my sins and you can sharpen ...
« Odgovor #25 poslato: 02. Mart 2013. 15:58:41 »
U sredistu svake galaksije se nalazi crna rupa...e sada ja nisam siguran da li ona utice na to da je mlecni put na okupu zbog nje ili zbog same cinjenice da je mlecni put sastavljen od niza "suncevih sistema" koji su isti kao nasi, pa se oni neposredno drze gravitacijom jedni za druge(slicno kao ko galaktickih jata).Medjutim ja koliko znam brzina rotacije tela treba da je vea sto je neko telo blize nekom izvoru gravitacije, ali prema posmatranjima u infra crvenoj I radijskoj oblasti spectra, doslo se do zakljucka da se tela kako se ide ka samoj crnoj rupi sporije krecu odnosno rotiraju, sem u oblasti same crne rupe kod koje deluje sama gravitacija.Tako da eto to je dokaz do svojom gravitacijom taj galakticki centar ne moze da deluje dovoljno jako...

Sto se tice razmisljanje Kire, Ajnstajn je rekao da je univerzum homogen I izotropan na velikim prostornim skalama (da je uredjen), a opet sa druge strane Sredingerova jednacina neodredjenosti nama govori da je svet na mikroskopskim skalama neuredjen, odnosno da nije predeterminisan.
Npr. kako nase sunce fuzionise vodonik u helijum, I na taj nacin proizvodi energiju, kod proton proton ciklusa (ovo je samo price radi pomenuto) oslobadja se jedan visak energije u vidu fotona, koji iz centra jezgra putuje ali ne mora uvek da izadje na povrsinu I ode u medjuplanetarni prostor.To je upravo govorila Sredingerova jednacina neodredjenosti.Dakle imamo koliziju same Ajnstajnove teorije relativiteta I kvantne fizike...jbg. mislim da ce me bar neko razumeti, ali za odgovor na ovo pitanje mislim da moze da da samo osoba koja je izuzetno strucna...a opet sa druge strane, astrologija nema veze sa racijom (ko sto rece kira) pa je diskutabilno to razmatrati iz tog ugla a da nemamo nikakvih znanja o opstoj astronimiji...

Soel kao sto sam ti rekao ne moze da se gleda na naucnoj bazi sve to. Pokusao sam veruj mi i dobio sam veliki mindfuck i samo sam rekao fuck this shit... :115s:

Tako da moramo da krenemo da gledamo sa neke druge strane koja nije naucna, razumem ja tebe sta hoces da kazes, al kao sto sam ti rekao ovde nauka i zdrav racio nemaju veliki udeo zbog same cinjenice da nauka ne moze da potkrepi astrologiju i karte i ostale metode divinacije i druge delove ezoterije. Nadam se da me razumes sta hocu da kazem. :)
Pametan nadje izlaz, a budala opravdanje.

Swiss*

• Gost
« Odgovor #24 poslato: 02. Mart 2013. 15:56:07 »
E ovako sto se tice da gledas nesto sa naucne strane na ovakvu temu je malo cudno. Jer ovde na nasem forumu i ovim cime se mi bavimo nauka i neki zdrav racio ne funkcionise jer za ovo cime se mi bavimo razum nema ulogu, sve je na intuitivnoj bazi.

E sada razmislio sam o Casperovom vidjenju da sve ostalo je povezano. Jer ako gledamo sa jedne strane kao sto sam rekao da iz naseg centra dolazi energija, gravitaciona sila nazovite sve to kako ocete preko drugih planeta. E sad mozemo da uzmemo da gledamo nasu galaksiju i andromedu(nama najbliza galaksija) kao zemlju i mesec, jer se andromeda i Mlecni put priblizavaju jedno drugome svake godine, kao i mesec i zemlja. tako da moze da se gleda sa strane da su ove nase 2 galaksije isto kao i nase lpanete sto znaci da moze da se gleda da je sve nesto kao veliki "Solarni sistem" sto znaci da pod ovom premisom postoji jos neki veci centar gravitacije, tj galakticni centar koji je zaduzen za sve ovo, pored nase glaksije, sto moze da povuce premisu da pored svega sto vidimo postoji jos nesto vece ciji smo deo ali ne vidimo samo mozemo da baziramo na teorijama i premisama iz ovoga sto znamo.

Tako da postoji neko spiralno kretanje i prenos energije sa neceg veceg na nesto manje pa sa tog manjeg na nesto manje i na kraju dodje kod nas.

nadam sse da ovo nije bas konfuzno toliko.  :115s: :115s: :115s: :207: :207: :207: :207: :207:

:bravo:

Sad smo se razumeli potpuno, jer si sad shvatio sustinu da uvek treba da se postavis u Jacu Gravitaciju (centar galaksije) kako bi shvatio onu Manju Gravitaciju, manje snage (sunce) pa tako se onda postavis u Manju Gravitaciju od sunceve (zemlja) da bi shvatio Mesecevu Gravitaciju koja je slabija od zemljine ali je ista gravitacija negira (meseceva) do te mere gde ista opstaje da kruzi oko zemlje danas gde jeste pa tako zemljina negira suncevi a sunceva negira CentralnoGalakticku itd :)

:bravo:

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 8631
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
« Odgovor #23 poslato: 02. Mart 2013. 15:53:21 »
U sredistu svake galaksije se nalazi crna rupa...e sada ja nisam siguran da li ona utice na to da je mlecni put na okupu zbog nje ili zbog same cinjenice da je mlecni put sastavljen od niza "suncevih sistema" koji su isti kao nasi, pa se oni neposredno drze gravitacijom jedni za druge(slicno kao ko galaktickih jata).Medjutim ja koliko znam brzina rotacije tela treba da je vea sto je neko telo blize nekom izvoru gravitacije, ali prema posmatranjima u infra crvenoj I radijskoj oblasti spectra, doslo se do zakljucka da se tela kako se ide ka samoj crnoj rupi sporije krecu odnosno rotiraju, sem u oblasti same crne rupe kod koje deluje sama gravitacija.Tako da eto to je dokaz do svojom gravitacijom taj galakticki centar ne moze da deluje dovoljno jako...

Sto se tice razmisljanje Kire, Ajnstajn je rekao da je univerzum homogen I izotropan na velikim prostornim skalama (da je uredjen), a opet sa druge strane Sredingerova jednacina neodredjenosti nama govori da je svet na mikroskopskim skalama neuredjen, odnosno da nije predeterminisan.
Npr. kako nase sunce fuzionise vodonik u helijum, I na taj nacin proizvodi energiju, kod proton proton ciklusa (ovo je samo price radi pomenuto) oslobadja se jedan visak energije u vidu fotona, koji iz centra jezgra putuje ali ne mora uvek da izadje na povrsinu I ode u medjuplanetarni prostor.To je upravo govorila Sredingerova jednacina neodredjenosti.Dakle imamo koliziju same Ajnstajnove teorije relativiteta I kvantne fizike...jbg. mislim da ce me bar neko razumeti, ali za odgovor na ovo pitanje mislim da moze da da samo osoba koja je izuzetno strucna...a opet sa druge strane, astrologija nema veze sa racijom (ko sto rece kira) pa je diskutabilno to razmatrati iz tog ugla a da nemamo nikakvih znanja o opstoj astronimiji...

Van mreže Kira*

• King of Heroes
  • * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 23
  • Kira is working their way up.Kira is working their way up.Kira is working their way up.
  • I'll tell you my sins and you can sharpen ...
« Odgovor #22 poslato: 02. Mart 2013. 15:35:46 »
E ovako sto se tice da gledas nesto sa naucne strane na ovakvu temu je malo cudno. Jer ovde na nasem forumu i ovim cime se mi bavimo nauka i neki zdrav racio ne funkcionise jer za ovo cime se mi bavimo razum nema ulogu, sve je na intuitivnoj bazi.

E sada razmislio sam o Casperovom vidjenju da sve ostalo je povezano. Jer ako gledamo sa jedne strane kao sto sam rekao da iz naseg centra dolazi energija, gravitaciona sila nazovite sve to kako ocete preko drugih planeta. E sad mozemo da uzmemo da gledamo nasu galaksiju i andromedu(nama najbliza galaksija) kao zemlju i mesec, jer se andromeda i Mlecni put priblizavaju jedno drugome svake godine, kao i mesec i zemlja. tako da moze da se gleda sa strane da su ove nase 2 galaksije isto kao i nase lpanete sto znaci da moze da se gleda da je sve nesto kao veliki "Solarni sistem" sto znaci da pod ovom premisom postoji jos neki veci centar gravitacije, tj galakticni centar koji je zaduzen za sve ovo, pored nase glaksije, sto moze da povuce premisu da pored svega sto vidimo postoji jos nesto vece ciji smo deo ali ne vidimo samo mozemo da baziramo na teorijama i premisama iz ovoga sto znamo.

Tako da postoji neko spiralno kretanje i prenos energije sa neceg veceg na nesto manje pa sa tog manjeg na nesto manje i na kraju dodje kod nas.

nadam sse da ovo nije bas konfuzno toliko.  :115s: :115s: :115s: :207: :207: :207: :207: :207:
Pametan nadje izlaz, a budala opravdanje.

Swiss*

• Gost
Odg: Odg: Galakticki centar
« Odgovor #21 poslato: 02. Mart 2013. 14:15:53 »
Evo kako objašnjavaju magnetnu sveru oko njega i njegove proporcije

E vidis, sto se tice Jupiterove mocne Gravitacije, tacnije, RadioSignali Jupitera se i danjdanas hvataju na Zemlji sto dokazuje Moc Te Planete koja bi, prepostavlja se, da nema Sunca mogla kompletan Suncev Sistem da preuzme na sebe, ali opet to ni izdaleka ne znaci da je ON i zastitnik naseg Suncevog Sistema, u smislu usisivaca, a nije jer skoro je proleteo Meteor pored nas , i? Skoro ce i kometa jedna da proleti pored nas, i? Letela su razna nebeska tela pored nas, i? Sta bi, gde Bese Jupiterova snaga da ih pokupi?

Teorija koja se o njemu prica je istinita al samo kad ne bude postojalo SUNCE kao najjaci zivor Gravitacije koje svojom Mocnom Gravitaciom privlaci ka sebi razna tela i tako postavlja opasnost po zemlju!

Znaci, logicki gledano Jupiter je zastitnik samo Onda kad se u njegovoj mocnoj gravitaciji nadju tela koja ce njegovom gravitaciom biti i privucena, kao davno sto je se dogodili sa Kometom "Shomaher Levy" koja je se raspala pri putanji ka suncu a privucena Mocnom Gravitaciom Najvece Planete u Suncevom Sistmu i tako Skoncala na njemu!

Teorija vazi al Bez Sunca (licno vidjenje)

Znaci, Centar Galaksije je Mocna gravitacija koja drzi sve na okupu i tako, ako ste odgledali snimak "zasto zemlja ne kruzi oko sunca" se zajedno sa milijardama zvezda krece Kosmosom, a i mi isto, zavisno o centru galaksije u smislu da pratimo nas Galakticki Mlecni Put al nezavisno u smislu da pratimo nase sunce kroz tu spiralnu putanju!

Zato Kiro dajem ti za pravo u razmisljanju, delom, jer Teorija Spiralnog kretanja dokazuje da tela zavise jedno od drugog ali imaju svoju putanju kroz Kosmos sto opet daje do znanja da ipak ne zavisimo od Centra Galaksije jer ona je tu da bi Bili Celina a ipak na kraju poluzasebni jer posedujemo svoju gravitaciju koja nije pod uplivom centra galaksije sve dotle dok ne predjemo u Centar Sam da to bolje osmotrimo gde opet leze drugi dokazi da smo samo, kako rekoh, deo celine naseg Galaktickog Mlecnog Puta!

Swiss*

• Gost
« Odgovor #20 poslato: 02. Mart 2013. 11:54:38 »
Samo da dodma! Tema "Galakticki Centar" je premestena u Deo Foruma "Tajne Svemira" i to samo onaj "Filozofski Deo", na tom delu o Svemiru imate i o planetama i ostalim nebeskim Telima, pa izvolite razgovarati i deliti misljenje u tom pravcu do mile volje dok je Galakticki Centar naslov od Rodosa ostavljen da neko to vidi sa Astroloske Strane i opise nam!

Pozdrav :)

edit: postavio sam vam sliku sa pocetka naslova da se stvori uvid etc ;)

Van mreže Andromeda*

• * Drugar u prolazu *
  • **
  • Reputaciona snaga: 17
  • Andromeda barely matters.Andromeda barely matters.
  • Pol: Žena
« Odgovor #19 poslato: 02. Mart 2013. 11:39:06 »
Pa ja sam čitala da  štiti i od ostalih lutajućih tela, ne samo ledenih kometa, tako što ih baci ponovo u svemir, promeni im pravac, tj. ugao kretanja, ne povlači ih ka sebi, ili pušta da idu na pravac koji su krenuli, sad istina to može d a bude mač sa dve oštrice definitivno... ali dok dodje do Zemlje, svi ti lutajući objekti imaju toliko već planeta na svojem putu sa nekim gravitacijama koje mogu da ih uvuku u svoju rotaciju...

Evo kako objašnjavaju magnetnu sveru oko njega i njegove proporcije

Astrološke analize ličnih, uporednih horoskopa i godišnje predikcije. :)
Informacije na pp naloga

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
« Odgovor #18 poslato: 02. Mart 2013. 09:59:50 »
Evo da se nadovežem, recimo Jupiter je planeta zaštitnik u astronomskom slučaju, ona nas brani od raznih lutajućih tela koje idu ka nama koji smo bliži ka Suncu, daje nam sreću koju imamo da je tu! Centar glaksije je samo povezivanje svega oko nas, daje strukturu svih tela koje povezuje, ali Sunce na daje  život, jer bez njega ne bi bilo kiseonika, i osnovnih parametara za život koji imamo na Zemlji. Tako da sve ima svoje mesto u svemiru po meni, a astrologija treba da se još uvek razvija, prilagodjava tumačenju i analizi prema astronomiji, tako ne bi dolazilo do grešaka u predikcijama, ali takodje mi sami  smo jednim delom u sebi Sunce koje daje život, pa tako je i naša volja da živimo naš natalni presudna :)

Ono telo koje je najbliže se u Zemljinom slučaju brže kreće, samim tim ima veće uticaje na nas, jer primećujemo brže promene, i manje je zasićenje  posmatrača. Tako da Mesec je Satelit, ali  izaziva  oseku i plimu svojim rotiranjem oko Zemlje, samim tim utiče na izlučivanje tečnosti i promene kod žena, pa i kod muškaraca. kretanje Meseca kroz sazveždja odredjena su u astrologiji kroz  jasne opise, ali jako utiče i Mesečeva pozicija na druga tela, jer je Mesec hipersenzitivan... ma ima ovde tematika da se piše...

Komentar u vezi toga koliko nas Jupiter stiti:

Najveci problem je u tome sto Jupiter moze svojom gravitacijom da utice samo na komete koje dolaze iz spoljasnjeg dela suncevog sistema, I kao sto znamo komete su mahom od leda sacinjene.Pravi problem su asteroidi koji se nalaze u interval od 4-6 astronomskih jedinica (1 astronomska jedinica=oko 150 000 000 km) od Sunca...dakle, zakljucak je da Jupiter ako cemo po astronomski da gledamo nema veze sa bilo kakvom zastitom...tj. ima ali njegov uticaj je zanemarljiv jer prava opasnost preti od ovog asteroidnog pojasa jer su asteroid najcesce metalnog sastava...tako su bar mene ucili...:)

Eto opet kolizija astronomije I astrologije...

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #17 poslato: 02. Mart 2013. 09:27:32 »
Hahahahaha koja sasava tema.

Evo ga moje misljanje, Kira, ti kao astro-fizicar sigurno znash da mi sto gledamo dalje na horizon mi gledamo dalje u proslost.Tako da nije toliko bitno da li je to sadasnji uticaj ili uticaj iz proslosti (jer svetlosti treba da stigne do nas), ali svakako postoji.

Evo primera: sta cemo sa zvezdama nekretnicama?Ja nisam dobar poznavalaz zvezdanog neba, ali ne verujem da je svaka zvezda nekretnica u nasoj galaksiji (mlecni put)...

Medjutim, moram da kazem da nauku kao sto je astronomija (astrofizika, danas) nemogu da upotrebim za astrologiju.Prvo jer je to nauka I jer je tamo sve potkrepljeno logikom, a u ovoj astrologiji sve pluta...nekako ni zasta nemozesh da budesh siguran.

P.S evo venera u astrologiji je planeta uzivanja, a njena atmosfera je od sumpora mahom sacinjena.Mars ima mnogo retku atmosferu (prakticno je ni nema) jer na njemu ne postoji mogucnost za obavljanje konvektivnih procesa, ali kada bi gledali po astroloski venera ispade mnogo bolja I beneficnija planeta, a po astronomiji je ipak zivot pre moguce uspostaviti na marsu I mozda je cak I postojao zivot na marsu ranije s obzirom na dokazano prisustvo deuterijuma, odnosno cinjenicu da je na marsu ranije postojala voda (naravno zivot na marsu je nemoguc jer nema atmosphere, ali astrobiolozi mnogo vise zagovaraju ovu ideju nego neku drugu)...Ovo pisem samo jer smatram da astrolosko I astronomsko tumacenje nemaju veze jedno sa drugim, jer je astronomija nauka, a astrologija je samo neki instrument (cije su metode ustanovljene postmatranjima-npr. prolazak jupitera se posmatrao, I videlo se da je on planeta sirenja na osnovu posledica) koji trenutno nema racionalno utemeljenje u stvarnosti (da ne kazem naucno)...