Autor Tema: Djotiš PricaonicA (pitanja i ogovori)  (Pročitano 8321 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #54 poslato: 25. Jul 2012. 18:22:10 »
Možeš i tako (svi su smotani na početku sa Djotiš čartom :lol: ) a ja sam ti sad postavila čart na tvojoj temi da imaš orijentaciju :)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže skorpijica*

  • * Svraća na kafu *
  • ***
  • Poruke: 158
  • Reputaciona snaga: 57
  • skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.
  • Pol: Žena
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #53 poslato: 25. Jul 2012. 18:19:41 »
Hvala na odgovoru ja sam smotana za ovaj program.idem na astro com da nadjem:-)

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #52 poslato: 25. Jul 2012. 18:14:18 »
ako neko moze da odgovori  skinula sam djotis program onaj ya pocetnike junior  i jos neki al mi se ne slaye po jednom mi jemmesec u raku a po drugom u lavu


zanima me sta treba da ukucam ya ovaj junior jotis tamo gde pise

zone : -  -  ( imaju dva prozorcica ) i tamo gde pise dst : -  - ( isto imaju dva prozorcica )

koliko sam j ashvatila meni je mesec negde na pocetku lava ali podznak bi mi bio u biku ali ne znam kako da postavim ove prozorcice

i da li se to moze uraditi kruzno na astro com
eto i hvala ko god se javi

     Čini mi se da trebaš da staviš +1 GMT a imaš i Sideral Chart na astro.com, pa možeš i tako da proveriš gde su ti planete & znaci :)

     Ja preporučujem takodje i Djotiš program "Maitreya" :up:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže skorpijica*

  • * Svraća na kafu *
  • ***
  • Poruke: 158
  • Reputaciona snaga: 57
  • skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.skorpijica is a force to reckon with.
  • Pol: Žena
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #51 poslato: 25. Jul 2012. 17:12:28 »
ako neko moze da odgovori  skinula sam djotis program onaj ya pocetnike junior  i jos neki al mi se ne slaye po jednom mi jemmesec u raku a po drugom u lavu


zanima me sta treba da ukucam ya ovaj junior jotis tamo gde pise

zone : -  -  ( imaju dva prozorcica ) i tamo gde pise dst : -  - ( isto imaju dva prozorcica )

koliko sam j ashvatila meni je mesec negde na pocetku lava ali podznak bi mi bio u biku ali ne znam kako da postavim ove prozorcice

i da li se to moze uraditi kruzno na astro com
eto i hvala ko god se javi

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #50 poslato: 25. April 2012. 09:12:23 »
Hvala Neno!:-)


Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #49 poslato: 17. April 2012. 15:23:37 »
     Pa ako već pratiš Djotiš čart, ondak i tranzitni Saturn gledaj preko Ajanamše ~ tj. preko Sideralnog vremena ~ Ajanamša trenutna je 24° 01' 44'' i taj stepen i minut oduzmeš od svih trenutno tranzitnih planeta da bi videla njihovu postavku po "djotišu". Tako je trenutno tr. Saturn na 02°01' 18'' Vaga.

     Kod tebe ~ nat. Mesec (po Djotišu) je 23°38'50'' Škorpija ~ Sadi Sati se računaju :

1 faza Sadi Sata kada je tr. Saturn jedan znak PRE nat. Mesec ~ znači kada po Sideralnom tr. Saturn predje u Vaga ~ što je upravo sada

2 faza Sadi Sata je kada tr. Saturn je u istom znaku gde i nat. Mesec ~ znači kada po Sideralnom bude u  Škorpija

3 faza Sadi Sata je kad tr. Saturn bude u znaku POSLE znaka u kojem je nat. Mesec ~ u ovom slučaju u  Strelac

     Rezime mog :pisac: ti si tek na početku 1 faze Sadi Sata :aha: Najbolje je da imaš neki astro program koji ti računa čart po Djotišu, tako najlaške odrediš i Ajanamšu i samu postavku svih tranzita pa tako lakše i pratiš kada se šta dešava u odnosu na tvoj natal ;)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #48 poslato: 17. April 2012. 10:52:02 »
Pocela sam da citam o Sade satima. A i tekstove o Djotisu.
Tu sam naisla na nedoumicu oko toga sta da uzmem u obzir. Da li mi Sade sati pocinju po Tropskom ..kad tranzitni Saturn udje u skorpiju, sad u oktobru 2012.g, jer mi je natalno Mesec u strelcu, ...ili pak po Djotisu, Mesec se "pomera"unazad i onda je u skorpiji...pa sam vec u Sade satima.

Da resim tu dilemu, nazovem naseg vrsnog astrologa kome neizmerno verujem( verujem u njegovo znanje iz astrologije), i pitam ga...
Covek mi kaze- gledas po Tropskom -dakle Sade sati mi pocinju 6. Oktobra 2012.g. kad tranzitni Saturn bude na 0 stepenu skorpije, jedan znak pre strelca gde mi je Mesec!
Dilema resena!

Da dodam i ovo: u periodu retrogradnosti tr.saturna od februara pa do juna 2012.koji mi se problem javi-e taj ce biti aktuelan na vrhuncu Sade sati -kad mi tr.saturn sedne na mesec...(a znam tacno koji je!!!)
ps
Proverim po mojim proslim Sade satima i tacno je tako...isto su poceli "po Tropskom" sudeci po dogadjajima koji su tada nastupili, a bili povezani sa Sade satima.

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #47 poslato: 08. Mart 2012. 11:14:49 »
Olujna slazem se za to ..jedno bar da znam...i svaka cast i ja tako mislim.
Kod mene je ovako:Prvo pre 17 god. pocela da ucim feng shui, pa kad sam naisla na neki zid da tako kazem, procitala sve prevedene knjig, zavrsila, pocetni,srednji i visi kusr ..sa interneta pocela da prevodim textove..(a nedostupni su mi majstori za feng iz Kuala Lumpura)...presla na TA.
Vremenom,iscitavajuci forume naidjem i na textove iz Djotis-i odusevim se.
Sanskrit nemam nameru da ucim(tebi svaka cast draga) ali kad je ucenik spreman pojavi se i ucitelj..pa sam dobila od Swisa na mail link sa tektom "Velicanstveni Saturn"..i odusevila se!!!
Procitala sam je jednom,a imam nameru jos par puta...:-)

I pocnem ja tako sa istraivanjima, iz ranijih iskustava
Ako nekoga zanima evo rezultata mog istrazivanja.
1.Prvo, prosli moji Sade sati poceli su 1983.g.
Tada su mi umrli deda Vlada (ocev tata) bas te 1983.g., zatim '84.g.sam zapamtila kao tesku za novac..nisam ga imala...85.g. sam se zaposlila,ali i napustila zbog toga fax,sto se ljubavi ticenije da je nije bilo, cak par lepih ...duzih veza za sve vreme sade sati...
e sad, ima i onog momenta kad se (u nekom textu sam to citala)okolnosti u drzavi promene i natusu krene dobro-e meni se desilo to da sam bila angazovana na radu izloga za 16 privatnih butika(koje su drzala 3 tipa,jer je te 89-90.g.drzava odobrila otvaranje privatnih butika...)
Za vreme tih sade sati sam upoznala i prvog muza.I udala se pred kraj Sade sati 90.g.
Posle toga sledi nagli napredak i rast u svim delovima zivota.

Da dodam, u tim Sade satima su mi umrli i drugi deda Laza 90.g.,
ali babe su kasnije preminule, jedna 97.g.a druga 2002.g. one mi se ne "uklapaju"u sliku da u toj fazi odlaze babe i dede..malo me tu buni  i to  sto mom rodjenom bratu je mesec u ribama..i njemu se recimo ne uklapaju sade sati ni za sta...niti se tad ozenio,niti se taj period poklapa sa smrcu deda i baba.Medjutim,on je 8 godina mladji od mene...i moze biti da ga uopste nisu pogodile,dotakle te smrti i tako da mu se ni Sade sati nisu tu poklopile sa tim dogadjanjima.
---------------------------
Drugo: Zanimljivo je to sto je planeta mars u mom 7 polju DETALJAN opis mog prvog bivseg muza.Po TA takodje planeta u 7 predstavlja 1 muza, a vl.7 kod mene merkur bi bio eventualni drugi muz.
(Po MA je u sve ukljuceno i transcedentalne planete,pa se kod mene tumaci uran konjuk.pluton u 7)a za drugi brak gleda vl.9 kuce(mars i pluton opet u 7)..
Recimo...
fizicki izgled mu je tipican za planetu mars: visok,vitak,strukiran, mrsav, oci mahnite, pustolovan, srdit, pozudan, govornik,izaziva povrede, nosi crvenu (bordo)odecu,..dalje, ima pravne probleme,sukobe, imao je i neprilike sa bratom,ima i nedostatak hrabrosti, mars u vagi-pa je energija u padu, a on je bas kilav muskarac)

jel ima neko neki komentar?Jel negde ja grasim?

Van mreže Olujna*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 56
  • Reputaciona snaga: 1441
  • Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!Olujna is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • Djotiš Konsultacije
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #46 poslato: 25. Februar 2012. 15:50:25 »
Draga Neno,nema to veze što se ja samo bavim Đotišem,ja sam takva,držim se jednog,ne mogu da pravim koktele.Ja sam upisala školu Đotiša,nisam samouka,moj Guru ima Gurua i to već sve znaš.Sve termine znam samo na sanskritu. I eto,smatram da ako krenem da učim malo od ovog,pa malo od onog..ništa neću znati.Bolje da se držim jednog,pa da to jedno bar da znam :)

Edit-

Citat
Treba znati sve,

niko ne zna sve ;)



Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Odg: Djotiš
« Odgovor #45 poslato: 25. Februar 2012. 01:39:56 »
ama..možeš ti da ga odradiš,a dal ćeš ga protumačiti? to već malo teže ;)
ja ti kažem- to je pravilo za prašnu,a šta ćeš ti i šta sve ti možeš,misliš..to je neka druga sfera ;)

     Odraditi = protumačiti ~ to mora da bude jedno te isto kod mene. Ne prihvatam se posla za koji nisam sigurna da mogu da uradim (onako kako sam ja to zamislila) A za to pravilo da Prašnu sam astrolog ne može / ne ume itd. da tumači, nisam pronašla u knjigama (jer na žalost, moje znanje se svodi na isčitavanje knjiga koje su se već pretvorile u žuti kupus i koje su spojene spajalicama i selotejpom da se ne bi raspale od silnog držanja po rukama i mali milion fus-nota :lol: )

     Da li je u pitanju Prašna, Horarac, Kundali, Tajika, Uporedni... nema razlike, sve je to Astrologija i ako astrolog nije siguran u jednu od tih "grana", smatram da ne sme da se aktivno bavi time sve dok ne nauči SVE, a može da se nauči SVE (barem to "sve" što je do tada otkriveno, napisano, razjašnjeno) Zato sam se jednom začudila i malo mi je "zaparalo oči" kada sam pročitala da ti na primer nisi u toku sa zapadnjačkom astrologijom, a ovde fantastično barataš Djotišem.

     Po meni, astrolog mora da zna sve ~ bilo da je u pitanju MA, TA, Djotiš, itd... Stav, ja ću se bazirati samo na ovoj grani ili onoj "grani" Astrologije mi je nepoznanica, jer realno, tu nema razgranatog drveta, to je sve jedna celina, samo sa drugačijim terminologijama i pristupom... rad i rezime celog tumačenja mora da bude isto...

     Malo nam se naše Bude ne pronalaze večeras :lol: pa nemoj misliti da ti nešto "bla bla" što si se ti sama opredelila za Djotiš i samo to želiš da radiš. Ja to jako cenim, jer smatram da neko ko živi na Balkanu a želi da bude Djitišiji mora prvenstveno da bude hrabar ~ da se uhvati u koštac sa terminologijom i to uz "originalnog" Učitelja pored sebe (ili makar Učitelja koji je bio neko vreme u Indiji pa zna jezik) a ovo ti sad pričam kao astrolog koji gleda tvoj natal i komentariše šta  :look: i koje potencijale vidi u tom čartu 8)

     Preko Djotiša ide se na TA ~ Tradicionalna Astorlogija je 80% Djotiš na "zapadnjačkom jeziku" tj jeziku koji je nama sa Zapada razumljiviji i prihvatljiviji... a da ne spominjem MA koja je tek jednostavna i pitka za učenje u odnosu na Djotiš i TA :lol:

     Treba znati sve, reče moj blesavi Mangal koji luduje tamo po Mithuni u Karma Bhavi  :news:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."