Autor Tema: Djotiš PricaonicA (pitanja i ogovori)  (Pročitano 2894 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 0
  • ☆ swiss ☆ has no influence.
  • Pol: Muškarac
Odg: Djotiš PricaonicA (pitanja i ogovori)
« Odgovor #153 poslato: 01. Septembar 2015. 16:11:48 »
Venerica jako zavisi od do sad stecenog
Pa kako je ko razumeo zivoz tako ce i ona da deluje
Bice kao Paris Hilton ali kao i oni iz Dzungle da su :lol: (primetila  si zar ne)

Po mom gledanju nje venera ne goni i ne trazi njsta sem onog sto je se do sad razumelo O zivotu :lol: Pa ako je lose onda ona ide dalje lose a ako je dobro ona ide dalje tako, prateci unutrasnje bice koje smo izgradili u sebi, jer venera ne ume sama i to donro znas :lol:
Tupava nista sama ne ume, voli da zavisi pa makar i od pokvarenih osecanja :haha: Zar ne?
sve sto vidis lepo u meni to si ti,
sve ostalo sam ja!

U zlu bi se moglo naci dobra
samo kad se zlo ne bi menjalo nonstop i prilagodjavalo dobrom da ga upropasti.
Ne, neće ti saturn doneti mudrost ili nagrade za pretrpljenu bol. saturn hoće da te ubije. Za to što ste preživeli zahvalite se ostatku svoje karte, jer da je po saturnu, niko od nas sada ne bi bio ovde.

-vivi-

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
« Odgovor #152 poslato: 01. Septembar 2015. 16:04:03 »
     Da, Sunce u Djotišu napr je malefik, nije benefik :aha: Ono je benefik samo kada je samo u nekom polju, al čim se nadje sa nekom planetom, ono postaje malefik iz prostog razloga - separacija ili aplikacija spaljenosti :glomp:

Koliko se sećam, sam si rekao da je tebi logično da je Saturn vladar i 1 polja (rodjenje) i 8 polja (smrt fizičkog tela) Saturn je samo tu da nas podseti da ništa nije trajno, jer je upravo on taj koji daje formu, ali je i oduzima... daje nam kosti i skelet, ali to posle pretvara u prah...

Daje nam mogućnost strpljenja i skromnosti, ali ako to ne poštujemo, tada postaje "negativac" i ograničava nas na svakom koraku, sve dok ne shvatimo gde grešimo. Ako neko ne shvata - to je zbog loše karme, tj nije ispravio greške iz prošlih života, već ih samo dalje gomila - eto lošeg postavljenog Saturn

Saturn po meni je Učitelj - a nijedan DOBAR učitelj nije miran, tih, saosećajan, popustljiv, već traži disciplinu, koncentraciju, posvećenost... Zato Saturn i nije toliko loš, samo ga treba razumeti.

Djotišiji Saturn opisuju kao "čuvara granica" ljudskog napretka. Sve dok se neka lekcija ne nauči, Saturn blokira i koči čoveka da ide dalje. Ako u inat, čovek ipak predje granicu - sledi kazna, vrlo jednostano. Kada čovek nauči lekciju, Saturn pomera granice i tako sve dok se čovek ne razvije u pravom pravcu (naravno prvenstveno mislim na duhovnost, pa tek onda na IQ)

Ugroženo Sunce pak, to je druga priča... Kad je Sunce ugroženo, tu nema nikakve pomoći, ni od jedne planete, ni od drugih ljudi (i njihovih planeta) Tu je stavljen pečat da u ovom životu osoba ne može da napreduje dalje od Sunce[1]
 1. Po naravno sistemu brzine kretanja planeta : Mesec (rodjenje) Merkur (učenje) Venera (razvoj želja) Mars (akcija) Sunce (svest da se mora opstati i gledati svoje du*e a ne pomagati drugima) tek posle ide onaj viši stepen razvoja čoveka - Jupiter i Saturn ... ista priča kao i sa čakrama na telu :hum:

Da, sad si jos bolje opisala sve
Jesam pricao da od njega treba krenuti a zbig cega?
Pa da mimoidjes zlo, da stanes i pogledas i shvatis da je ovo ovde mucenje na zemlji na kojoj vlada Smrt (saturn)

I sta sad?
Ako ovde nema te vecnosti kojoj tezimo prirodno i iz duse a izmisljeno je vreme (saturn), sta onda ocekujes da shvatis preko zastrasitelja i proizvodjaca zla? Da ga ne cinis, zar ne?
A moze li se to, "da ne cinis zlo?" MOZE!

A kad moze onda dolazi ceo ovaj ovde zivot u pitanje, a moze li da se trpi? MOZE
A
 samo ako shvatis da se ovde ne moze ziveti vecno, i eto olaksanja i izolacije i ne stvaranja loseg sveta u koji se spremamo otici (toboze karma) a koji smo gradili sopstvenim svakodnevnim osecanjima :lol:

Sta radi saturn? Zlo ti podmece jer smo rodjeni bezgresni :lol:

Spreci se sad prepoznati lreko ZLA dobro, jer vec smo dobrim okruzeni :lol:
sve ostalo sam ja!

Ne, neće ti saturn doneti mudrost ili nagrade za pretrpljenu bol. saturn hoće da te ubije. Za to što ste preživeli zahvalite se ostatku svoje karte, jer da je po saturnu, niko od nas sada ne bi bio ovde.

-vivi-

Van mreže Nena*

• Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova
  • Reputaciona snaga: 35600
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • 067 701 48 17 § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #151 poslato: 01. Septembar 2015. 16:03:11 »
A koja planeta je Zla?
Pa Saturn
Ko ce drugi! :haha:

Ja ga imam u 9 polju i sta sad?

Kako god cutim i gutam i idem dalje, vremenom shvatih da, ako cu Egom da idem, nista nisam dobio a ako cu krenuti sa one strane da sam obde u prolazu ... Dobih ja i previse za sebe jer "ne posedujem nista" :haha:

Ok, Saturn je planeta ZLA... on je za čoveka zao jer ga odvraća od onoga što ŽELI... zato je on zlo... barem po meni... ja bih ga tako posmatrala - bata zloća koji mi ne dozvoljava da dobijem ono što želim :hum:

Za mene je Venera veće zlo od Saturn - jer nas tera da tražimo, maštamo, želimo, uzimamo, grabimo, nagomilavamo, samo da bi se osećali bolje, lepše, uspešnije... Venera u Djotišu je učiteljica demonima, ona ih vaspitava kako treba da se ponašaju, šta misliš ZAŠTO je to tako?

Pa da je saturn naucio te da ne cinis zlo zar bi ga cinila opet? :lol:

Ako si 100 puta uradila neko zlo za zivota zasto ga cinis opet? :lol:

Nije to psihologija nego "objasni mi" zbog cega ooet cinis zlo bilo koje vrste (da ne shvatis pogresno, kad kazem zlo, za mene je zlo i kad samo pomislis nekom ili necemu nesto lose, a ne postoji bice koje dnevno ne pomisli nista lose, ako postoji onda je taj slican Isusu, Budi itd)  :lol:

?

Sem Boga, niko nije savršen. Ni dizač tegova ne može 24h da drži podignute tegove. Tako ni običan čovek ne može da ne napravi neku grešku za 24h :hum: Dodatno, živimo u takvom svetu, gde je postalo potpuno normalno da se otvoreno misli i govori o nekome loše :hum: Da mi živimo izolovani, kao sveštenici u manastirima, planinama, pećinama, NARAVANO da bi tih grešaka bilo MNOGO manje u našim životima. Ali pošto živimo u "civilizaciji" normalno je da se prave greške... ali zato je hvala Bogu pa tu Mesec da nam razvije svest o tome, da učimo na tim greškama, a ne da ih ponavljamo...
🔮 Natalče šareno 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Nena*

• Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
« Odgovor #150 poslato: 01. Septembar 2015. 15:53:24 »
     Da, Sunce u Djotišu napr je malefik, nije benefik :aha: Ono je benefik samo kada je samo u nekom polju, al čim se nadje sa nekom planetom, ono postaje malefik iz prostog razloga - separacija ili aplikacija spaljenosti :glomp:

Koliko se sećam, sam si rekao da je tebi logično da je Saturn vladar i 1 polja (rodjenje) i 8 polja (smrt fizičkog tela) Saturn je samo tu da nas podseti da ništa nije trajno, jer je upravo on taj koji daje formu, ali je i oduzima... daje nam kosti i skelet, ali to posle pretvara u prah...

Daje nam mogućnost strpljenja i skromnosti, ali ako to ne poštujemo, tada postaje "negativac" i ograničava nas na svakom koraku, sve dok ne shvatimo gde grešimo. Ako neko ne shvata - to je zbog loše karme, tj nije ispravio greške iz prošlih života, već ih samo dalje gomila - eto lošeg postavljenog Saturn

Saturn po meni je Učitelj - a nijedan DOBAR učitelj nije miran, tih, saosećajan, popustljiv, već traži disciplinu, koncentraciju, posvećenost... Zato Saturn i nije toliko loš, samo ga treba razumeti.

Djotišiji Saturn opisuju kao "čuvara granica" ljudskog napretka. Sve dok se neka lekcija ne nauči, Saturn blokira i koči čoveka da ide dalje. Ako u inat, čovek ipak predje granicu - sledi kazna, vrlo jednostano. Kada čovek nauči lekciju, Saturn pomera granice i tako sve dok se čovek ne razvije u pravom pravcu (naravno prvenstveno mislim na duhovnost, pa tek onda na IQ)

Ugroženo Sunce pak, to je druga priča... Kad je Sunce ugroženo, tu nema nikakve pomoći, ni od jedne planete, ni od drugih ljudi (i njihovih planeta) Tu je stavljen pečat da u ovom životu osoba ne može da napreduje dalje od Sunce[1]
 1. Po naravno sistemu brzine kretanja planeta : Mesec (rodjenje) Merkur (učenje) Venera (razvoj želja) Mars (akcija) Sunce (svest da se mora opstati i gledati svoje du*e a ne pomagati drugima) tek posle ide onaj viši stepen razvoja čoveka - Jupiter i Saturn ... ista priča kao i sa čakrama na telu :hum:
🔮 Natalče šareno 🔮
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
« Odgovor #149 poslato: 01. Septembar 2015. 15:51:35 »
A koja planeta je Zla?
Pa Saturn
Ko ce drugi! :haha:

Ja ga imam u 9 polju i sta sad?

Kako god cutim i gutam i idem dalje, vremenom shvatih da, ako cu Egom da idem, nista nisam dobio a ako cu krenuti sa one strane da sam obde u prolazu ... Dobih ja i previse za sebe jer "ne posedujem nista" :haha:
sve ostalo sam ja!

-vivi-

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
« Odgovor #148 poslato: 01. Septembar 2015. 15:46:16 »
     Lepo je da imaš svoj stav o Saturn :)

Ali, ovo što je ovde pisano je stav Djotiš astrologa koji smo samo preneli i raspravljali o tome, iz astrološkog ugla shvatanja.

Meni više ovo tvoje liči na psihološku analizu Saturn nego na astrološku (bez ljutnje!)

Ako nije Saturn taj koji nam lupa pecke kad zeznemo nešto i tako nas kroz bol nauči šta treba, a šta ne treba u životu, šta je po tebi, tj koja je planeta po tebi odgovrna za to - naravno, iz astrološkog ugla?

Znaš kada bi ti mogao da radiš to što radiš (mislim na karte i sve ostalo) da nemaš Saturn u IX polju? Nikad... to kažem kao astrolog koji se bavi time preko 25god... i naglašavam SAMO astrolog - ne TA, ne MA, ne Djotiš - samo ASTROLOG ... al shvatićeš i sam sad kad ti :tr: Saturn dodje na :nat: Jupiter ... to sam ti odavno već rekla ...

Djotiš se jako razlikuje u pristupu opisa planeta za razliku i od MA i od TA ~ ali... naravno, da sad ne ispadne da protežiram Djotiš - to je sve radjeno kao i MA (pa i TA) u skladu sa uverenjima i drevnim učenjima astrologa sa tog podneblja ~ šta hoću da kažem : ta značenja i način tumačenja se uklapa sa njihovim načinom života, sa njihovom filozofijom & religijom... zato je MA pa i TA više prihvaćena na Zapadu :hum:

Pa da je saturn naucio te da ne cinis zlo zar bi ga cinila opet? :lol:

Ako si 100 puta uradila neko zlo za zivota zasto ga cinis opet? :lol:

Nije to psihologija nego "objasni mi" zbog cega ooet cinis zlo bilo koje vrste (da ne shvatis pogresno, kad kazem zlo, za mene je zlo i kad samo pomislis nekom ili necemu nesto lose, a ne postoji bice koje dnevno ne pomisli nista lose, ako postoji onda je taj slican Isusu, Budi itd)  :lol:

?
sve ostalo sam ja!

-vivi-

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
« Odgovor #147 poslato: 01. Septembar 2015. 15:37:07 »
Zacudio sam se kad sam procitao da i Sunce donosi zlo isto kao i svaka planeta (valjda se misli na preterivanje u postupcima kad je snaga planete u natalu istaknuta)
Pa ako je tako, onda 90% natala je vec lose programirano pa kad sam tako shvatio onda sam lepo digao ruke od takvog pogleda i vratio se mom starom izucavanju da je se svako do nas rodio u radosti, al da to trwba da odkrije!

Sunce - zivot
Saturn - smrt zivotu

A kad je nesto smrtno po zivot ovaj ovde o kojem dobru od Saturna trba razogvarati kad ga nema! :lol:

Naravno, istrazivao sam na licnom a ne na tudjem, iskopah pa lrepoznah i idemo dalje kroz odricanje
Al tesko je nositi Krst (saturn) svoj :lol:
Tera u potpunu izolaciju ako neces da budes itd :lol:
sve ostalo sam ja!

-vivi-

Van mreže Nena*

« Odgovor #146 poslato: 01. Septembar 2015. 15:32:27 »
     Lepo je da imaš svoj stav o Saturn :)

Ali, ovo što je ovde pisano je stav Djotiš astrologa koji smo samo preneli i raspravljali o tome, iz astrološkog ugla shvatanja.

Meni više ovo tvoje liči na psihološku analizu Saturn nego na astrološku (bez ljutnje!)

Ako nije Saturn taj koji nam lupa pecke kad zeznemo nešto i tako nas kroz bol nauči šta treba, a šta ne treba u životu, šta je po tebi, tj koja je planeta po tebi odgovrna za to - naravno, iz astrološkog ugla?

Znaš kada bi ti mogao da radiš to što radiš (mislim na karte i sve ostalo) da nemaš Saturn u IX polju? Nikad... to kažem kao astrolog koji se bavi time preko 25god... i naglašavam SAMO astrolog - ne TA, ne MA, ne Djotiš - samo ASTROLOG ... al shvatićeš i sam sad kad ti :tr: Saturn dodje na :nat: Jupiter ... to sam ti odavno već rekla ...

Djotiš se jako razlikuje u pristupu opisa planeta za razliku i od MA i od TA ~ ali... naravno, da sad ne ispadne da protežiram Djotiš - to je sve radjeno kao i MA (pa i TA) u skladu sa uverenjima i drevnim učenjima astrologa sa tog podneblja ~ šta hoću da kažem : ta značenja i način tumačenja se uklapa sa njihovim načinom života, sa njihovom filozofijom & religijom... zato je MA pa i TA više prihvaćena na Zapadu :hum:
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
« Odgovor #145 poslato: 01. Septembar 2015. 15:15:55 »
     Saturn povratak - Sade Sati ~ povratak Saturn nema veze sa Djotišem :) To postoji u MA. Sadi Sati pak pa opet nemaju veze sa Saturn povratkom. A dodatno, vidim da sve više i više MA počinje da uključuje Sadi Sate u svoja tumačenja, tako da to više nema ni veze sa samim Djotišem :)

Ne znam koliko dugo učiš astrologiju, ali trebala bi da se zna razlika šta je šta :)

Dodatno, ta razlika koja zbunjuje izmedju zapadne i Djotiša prvenstveno se nalazi u činjenici da jedni koriste Tropski, a drugi Sideralni Zodijak - tako da, u stvari, logično, ne postoji razlika :lol:

Greška mnogih astrologa je ta što pristupaju Saturn kao da je nešto najgore što može da se desi čoveku. Ja to lično, kao astrolog koji se time bavi 25god, ne gledam tako. Jesta da je i Saturn povratak i SS težak period, ali baš kroz taj težak period, osoba sazreva i napreduje, na svim poljima. Samo to od bola, tuge, strahova itd... niti vidi niti shvata u datom trenutku... a posle kad prodje i jedno i drugo, ne povezuje svoj napredak nikako sa Saturn već će da hvali neku drugu planetu za to (tipa 90% će da kaže Jupiter Sunce Uran Pluton itd...)

Eto
Fino opisano al nije mi jasno (i ako sam tu tezu nekad i sam branio) o Saturnu i da on moze pozitivno da deluje?!

U svakom slucaju moje glediste je se promwnilo po pitanju Saturna potpuno a zasto?

Ako saturn (bez psihologije molim) daje zlo sta mislite onda? Zar treba da se dogodii zlo da bi na kraju shvatili dobro?! NE!
A kad je tako, onda sa kojom paznjom pristupate da ne stvorite zlo ubuduce? Jeste li se pitali?
Tesko bom!
E kao sto ne vidite, ZLO i NAPOAKO ne mogu biti cinilac dobra jer prvo ste zlo "posejali" (kasno vec da se shvati) pa onda shvatili koliko je to zlo zla donelo i sta sad? Pokajali ste se (kasno)?! Trebalo je da bude tako i kad ste bili svesni da ce negde da bude mucno i tuzno? Cccc greh, ja ne bi ni pokretao ista ako ce neko da pati, objasnio bi ako nista drugo!

E sad Saturn, nije li vas naucio da ne cinite ZLO dalje? NE!
PA STA ONDA PSIHOLIGISETE u smeru da je on "mucitelj ali i ucitelj" kad cete opet da ucinige slicno al na nekom drugom podrucju zivota svog, nekk zlo i sta sad? Opet ce se reci "zlatni saturn me je naucio" dok i dalje, rekoh vec, cete ponoviti neko zlo negde bez "prethodnog" zamisljanja "kako uciniti nesto a da izgleda sto bezbolnije!" Razumete li sad Saturna i kako on donosi zlo koje ne treba da se cini jer predoceno je sve pre pocetka obavljanja bilo cega sta se tu dobija od svakog postupka a sta gubi i ko gubi i ispasta itd razumete li?

Saturn je cisto iskonsko sveto zlo koje ne da mira ni koje sekunde
A vi mislite sta zelite, al pre svakog postupka i koraka pokusajte da vidite najcistiju realizaciju jer "umrecete" kako god, i sta onda imate od tog "ucitelj mucitelj" kad niste razumeli da kroz odricanjem od losih postupaka (pa i onih najbanalnijih koji ce doneti zlo) pre dobiti mir nego nemir!  :lol:

Dovoljno je da mislite o Zlu i eto vam ga Saturn po glavi :lol:

Sto se tice mog SS
Katastrofa!

A lepo rekose neke knjige o staroj astrologiji da Mesec u Lavu ce da postrada od SS pre nego bilo koji drugi mesec, pa sabirajte kako zelite, jer tu je mesec u opoziciji Smrti a to Saturn ne voli :lol:
sve ostalo sam ja!

-vivi-

Van mreže Nena*

« Odgovor #144 poslato: 01. Septembar 2015. 06:11:22 »
     Ja zbog manjka literature (kućne) samo sam imala info za starost Graha, pa se nisam bavila i ostalim Avastas opcijama :( Ali bih jako volela da se otvori tema, meni to deluje jako bitno (i zanimljivo, naravno) jer ima logike (a i sad čitam po netu http://jyotishvidya.com/ch45.htm ili http://srijagannath.org/blog/2013/08/10/avastha/ i vidim da je ovo tema = materijal za odlične diskusije :pamet:
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)