Autor Tema: Djotiš PricaonicA (pitanja i ogovori)  (Pročitano 2579 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Večiti Putnik Šmišonja*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35437
  • Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • 🔮 Skype : Shmishonja 🔮
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Djotiš PricaonicA (pitanja i ogovori)
« Odgovor #163 poslato: 16. Decembar 2015. 10:17:45 »
     Da, naravno, zašto da ne :aha: :ok: Ja poznajem samo Olujnu, ovako preko Foruma, jako mi se dopada kako radi i tumači :up:
🔮 NATAL 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva SlikaAmar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže mesecarka*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 956
  • mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!
  • U
« Odgovor #162 poslato: 16. Decembar 2015. 10:09:55 »
Da li je primereno ovde postaviti pitanje o djotis astrolozima koji rade kod nas? ima li ih i mozda neka iskustva?

Van mreže Firebird*

• Bibliotekar
  • * Komšija prijatelj *
  • Reputaciona snaga: 2465
  • Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #161 poslato: 01. Septembar 2015. 22:16:07 »
Zacudio sam se kad sam procitao da i Sunce donosi zlo isto kao i svaka planeta (valjda se misli na preterivanje u postupcima kad je snaga planete u natalu istaknuta)
Pa ako je tako, onda 90% natala je vec lose programirano pa kad sam tako shvatio onda sam lepo digao ruke od takvog pogleda i vratio se mom starom izucavanju da je se svako do nas rodio u radosti, al da to trwba da odkrije!

Sunce - zivot
Saturn - smrt zivotu

A kad je nesto smrtno po zivot ovaj ovde o kojem dobru od Saturna trba razogvarati kad ga nema! :lol:

Naravno, istrazivao sam na licnom a ne na tudjem, iskopah pa lrepoznah i idemo dalje kroz odricanje
Al tesko je nositi Krst (saturn) svoj :lol:
Tera u potpunu izolaciju ako neces da budes itd :lol:
Ne možeš tako banalno bez analitičkog pristupa gledati na jedan do savršenstva razrađen sustav. Nas od rođenja uče da je sunce izvor života no sunce isto tako može biti i izvor smrti.  Probaj nekoliko sati stajati bez zaštite na ljetnom suncu pa ćeš vrlo brzo shvatiti u kojoj mjeri sunce može biti malefično. Razmisli o Suncu kao signifikatoru duše i Saturnu kao signifikatoru vremena kroz princip karme (akcije i reakcije).Evolucija duše kroz cikluse neprekidnih rađanja ne može biti uočena za vrijeme trajanja jednog ljudskog života. A i sam čovjek vrlo teško može točno definirati relativnu kategoriju  vremena.
Prema jyotishu u periodu života kojim upravlja, dobro postavljen Saturn može osobi umjesto ogromne boli donijeti dobitke i unapređenja (naravno prije toga osoba mora uložiti značajan trud ili nekakav drugi vid osobnog odricanja). Kraj svakog Saturnovog ciklusa je žetva onoga što smo tijekom tog ciklusa posijali.
Evo još jedan banalan primjer Saturn nas dovede do velike patnje i problema. Imali smo dosta ljudi koje smo smatrali prijateljima, a kada smo se našli u problemima ostao je samo jedan koji nam je ponudio pomoć i izvukao nas iz problema. Kako bi mi znali izgraditi svoj odnos prema prijateljstvu da nismo nikada imali problema ? Kako bi znali što znači imati prijatelja? Kako bi mi ubuduće bili spremni sebe žrtvovati da nismo imali iskustvo prijateljstva?

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!
« Odgovor #160 poslato: 01. Septembar 2015. 21:55:32 »
     Ako imaš tekstove (primere) slobodno otvori temu :aha: Ja ću videti sutra da pronadjem tekstove i napišem takodje nešto :pisac:
🔮 NATAL 🔮
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva SlikaAmar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Firebird*

• Bibliotekar
  • * Komšija prijatelj *
  • Reputaciona snaga: 2465
  • Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!Firebird is awe-inspiring!
« Odgovor #159 poslato: 01. Septembar 2015. 21:14:47 »
     Ja zbog manjka literature (kućne) samo sam imala info za starost Graha, pa se nisam bavila i ostalim Avastas opcijama :( Ali bih jako volela da se otvori tema, meni to deluje jako bitno (i zanimljivo, naravno) jer ima logike (a i sad čitam po netu http://jyotishvidya.com/ch45.htm ili http://srijagannath.org/blog/2013/08/10/avastha/ i vidim da je ovo tema = materijal za odlične diskusije :pamet:

pa koliko sam pročitao do sada, bez promatranja avastha graha jednostavno nije moguće dati ispravnu predikciju. Bilo bi zbilja dobro da netko otvori tu temu.

« Odgovor #158 poslato: 01. Septembar 2015. 16:51:29 »
     Ja znam da je Saturn loš, ali ga ne smatram negativcem potpunim. Ako ćemo po nekoj logici, ništa nije ni crno ni belo :165: svako dobro mora da ima zrno lošeg i svako loše ima zrno dobrog, jer se tako koliko toliko održava ravnoteža ~ plima i oseka Meseca su njegov uticaj na zemlju pa i na čoveka ~ Mesec je nosioc Duše, Karme ~ samim tim mi moramo da iskusimo i dobro i loše da bi dalje razvili svoj Mesec tj naš UM i svesnost - jer ništa nije savršeno, sem Boga (i zato i NE smatram da smo rodjeni bezgrešni, bili bi savršeni, tj bili bi Bog, a mi to nismo, niti ćemo ikada da budemo) Idi radi, srećan rad, kuckamo se :*
🔮 NATAL 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
  • Reputaciona snaga: 0
  • ☆ swiss ☆ Is looked down upon.
« Odgovor #157 poslato: 01. Septembar 2015. 16:44:45 »
     Tačno tako, slažem se 100% za Mesec i Merkur . Mesec je UM, pamet, zdrav razum, svest, svesnost (za razliku od Zapada gde se smatra nosiocem emocija i sl. osećanja... u TA i DJotišu Sunce je to koje je nosioc emocija i osećanja) Merkur je intelekt, IQ, logika, komunikacija i mogućnost razmene ideja (pa tako i - učenje) Nije džabe Mesec taj koji je vladar Duše i pokazuje koliko je neka osoba napredovala i koliko će moći da napreduje.

Saturn će uvek da pokušava da potkači sve planete, po znaku, aspektu, po polju... on je takav :smrt: on ti je purgativ prema ostalim planetama :lol: samo je pitanje koliko su ostale planete jake / slabe, pa tako i njihova reakcija na njega će i da donese dogadjaje i situacije u čovekovom životu sa kojima treba da se bori i da nešto (ne)nauči iz njih... a da li će da nauči ~ pokazaće upravo Merkur tj Mesec :pamet:

Sad si i sama shvatila ko je Saturn, zar ne? Hahaha

Moram na posao ... Pisemo se
Jako je interesantno
Pozz
sve sto vidis lepo u meni to si ti,
sve ostalo sam ja!

U zlu bi se moglo naci dobra
samo kad se zlo ne bi menjalo nonstop i prilagodjavalo dobrom da ga upropasti.
Ne, neće ti saturn doneti mudrost ili nagrade za pretrpljenu bol. saturn hoće da te ubije. Za to što ste preživeli zahvalite se ostatku svoje karte, jer da je po saturnu, niko od nas sada ne bi bio ovde.

-vivi-

« Odgovor #156 poslato: 01. Septembar 2015. 16:38:12 »
     Tačno tako, slažem se 100% za Mesec i Merkur . Mesec je UM, pamet, zdrav razum, svest, svesnost (za razliku od Zapada gde se smatra nosiocem emocija i sl. osećanja... u TA i DJotišu Sunce je to koje je nosioc emocija i osećanja) Merkur je intelekt, IQ, logika, komunikacija i mogućnost razmene ideja (pa tako i - učenje) Nije džabe Mesec taj koji je vladar Duše i pokazuje koliko je neka osoba napredovala i koliko će moći da napreduje.

Saturn će uvek da pokušava da potkači sve planete, po znaku, aspektu, po polju... on je takav :smrt: on ti je purgativ prema ostalim planetama :lol: samo je pitanje koliko su ostale planete jake / slabe, pa tako i njihova reakcija na njega će i da donese dogadjaje i situacije u čovekovom životu sa kojima treba da se bori i da nešto (ne)nauči iz njih... a da li će da nauči ~ pokazaće upravo Merkur tj Mesec :pamet:
🔮 NATAL 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
  • Reputaciona snaga: 0
  • ☆ swiss ☆ Is looked down upon.
« Odgovor #155 poslato: 01. Septembar 2015. 16:27:02 »
Davno je bilo kad sam procitao sledece (ne znam iz koje knjige, naslova)

Da su Merkur i Mesec jako bitni da se izgradi harmonicna struktura u coveku dok sve ostalo ce da zavisi od njih, i kako ce to da se ispolji dalje, prenece ostale planete koje od Merkura i uzimaju to sto je on stvorio i Meseca sto je osetio preko Merkura itd
Nije Badava on najblizi i najmocnijem sto cini nasu Dusu Zivot itd pa kako je on razumeo tako ce i drugi da izvedu a Saturn pokusa da potkaci sto vise moze itd
sve sto vidis lepo u meni to si ti,
sve ostalo sam ja!

U zlu bi se moglo naci dobra
samo kad se zlo ne bi menjalo nonstop i prilagodjavalo dobrom da ga upropasti.
Ne, neće ti saturn doneti mudrost ili nagrade za pretrpljenu bol. saturn hoće da te ubije. Za to što ste preživeli zahvalite se ostatku svoje karte, jer da je po saturnu, niko od nas sada ne bi bio ovde.

-vivi-

« Odgovor #154 poslato: 01. Septembar 2015. 16:19:46 »
     Pa čekaj, al kako da se spozna zlo drugačije (da bi razlikovali i naučili nešto) sem da se dodje u kontakt sa njim?

Eto ti Venera koja tera na greh kroz osmeh i šareni ukrasni papir sa mašnicom na vrhu i Saturn koji lupa šamare za kaznu i gazi nas gde stigne kad :cenzura: nešto ...

A ja nikako se ne slažem sa tvojom teorijom da smo rodjeni bezgrešno :jok: Da smo bezgrešni, ne bi se ni rodili više... bar ja to tako posmatram...

NI JEDNA PLANETA NE MOŽE SAMA DA FUNKCIONIŠE :zakon: nije ni Venera kriva ni Saturn ... ponaosob da su krvi ... zato postoje aspekti (tj "pogledi" u Djotišu) koji ukazuju kako koja planeta DELUJE NA DRUGU planetu...
🔮 NATAL 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)