Autor Tema: Venerin Povratak  (Pročitano 40583 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Večiti Putnik Šmišonja*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35407
  • Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • 🔮 Skype : Shmishonja 🔮
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Venerin Povratak
« Odgovor #122 poslato: 18. Januar 2015. 19:48:24 »
     Pa ako ćemo da idemo po nekoj logici, VIII polje gde ti je Venera je polje koje crpi snagu, koje ni malo nije pozitivno i optimistično, pa samim tim uz :120: sa Mesec koji je pak :90: stelijum u Bik baš u VII polju, ti si verovatno išla logikom "ako se moji nisu slagali i razveli i ako je tako sve loše u braku, gde ću pa ja da nadjem sebi partnera, a kamoli da osnujem svoj dom i porodicu" :hum:
🔮 NATAL 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva SlikaAmar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Beskrajnost55*

• Gost
« Odgovor #121 poslato: 18. Januar 2015. 19:41:39 »
Ja isto imala problem vezi tog polja, ja sam mislila da mi se ljubav nece nikad desit. Mozda moja ne djeluje zbog averzije prema :as: :hmm:

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!Večiti Putnik Šmišonja is awe-inspiring!
« Odgovor #120 poslato: 18. Januar 2015. 19:21:54 »
     Uradi obe, pa da vidiš koja ti bolje "paše" tj koja opcija "radi" kod tebe - kod mene ova prva opcija uopšte ne radi, al uopšte - realno, to se dešava svake godine mesec ili dva pre ili posle mog rodjendana i samim tim bi po toj logici trebalo svaki put da se nešto primetno i desi u tom periodu - kod mene, da ne pratim tranzite, ne bih ni znala kada je :tr: Venera u Lav :jok: Al zato u solarcu, nema da omane :aha:
🔮 NATAL 🔮
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva SlikaAmar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Beskrajnost55*

• Gost
« Odgovor #119 poslato: 18. Januar 2015. 19:20:06 »
Bas cu morat uradit jedno od te dvije opcije.

• * Glavni & Odgovorni *
« Odgovor #118 poslato: 18. Januar 2015. 18:58:43 »
     Pa imaš dve opcije, jedna je da pogledaš u Efemeridama kada je u toku godine :tr: Venera na istom stepenu i minutu kao tvoja :nat: i da odradiš čart za taj trenutak, a imaš i ovu drugu opciju koju ja više volim - da gledaš Venera povratak u solarcu, jer mi se taj povratak pokazao tačnijim tj uradio je mnogo više, nego onaj drugi čart Venera povratka :hum:
🔮 NATAL 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Beskrajnost55*

• Gost
« Odgovor #117 poslato: 18. Januar 2015. 18:39:25 »
Ja i ne znam kako uradit kad je povratak  Venera, na koji nacin to djeluje.

Van mreže mesecarka*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 956
  • mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!
  • U
« Odgovor #116 poslato: 20. Decembar 2014. 09:49:00 »
Primetila sam da kod osoba koje u natalu imaju  Venera :retro: ovaj povratak nije moguće natempirati često tj u onim godinama u kojima bi trebao da se javi nema ga _-_
Takođe nisam sigurna šta je bolje gledati - samo solar ili da uradimo i tu kartu gde Venera dođe tačno na svoj stepen, ali tu kartu realno možemo praviti za svaku godinu. Iako je razlika neznatna svega par stepeni u poziciji  Venera, evo kod mene npr 32ga godina, u solaru Venera neaspektovana, a u tačnoj karti Venerinog povratka ima  :60: Saturn pozicije kuća naravno različite, verovatno ću retroaktivno moći da kažem koja mi deluje relevantnija.

A sad mi je zanimljivo da pratim i onaj podatak sa početka teme da Veneru pomeramo 45stepeni u okviru solarne karte za godinu dana, tj 3,75 stepena mesečno, odnosno pun krug za tih osam godina. Jel neko možda primetio da li to zaista radi?

Van mreže venerica*

• Podigni prstic, docrtaj SMAJLIJA na svaki turobni lik. :-) To je tvoj KRSTIĆ, tvoja AMAJLIJA koja te izbavlja od svih.
  • Savetnik
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2368
  • venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!venerica is awe-inspiring!
  • *Zadrhtacu bez sumnje- ako se ikad budemo sreli*
« Odgovor #115 poslato: 19. Decembar 2014. 14:38:59 »
Kako se radi karta Venerinog povratka ? Sad i mene zanima bas nikad nisam to gledala ali 8 , 16, 24 , 32 ove prve dve se ne secam ali 24 mi je bila bitna jako ... 32 se blizi hmmm

Jel kartu povratka gledate zajedno sa solarom za tu godinu ?

Imas venerin povratak koji se desava na svakih 8 godina, tada ti venera u solaru budeu istom znaku, na istom stepenu kao i u natalu..mozes da se prisetis, sta se desavalo sa poslednjim  Venera povratkom, nesto se u toj simbolici moguce ponovi.
A mozes da napravis i posebnu kartu venerinog povratka i da je posmatras zasebno, gledas kakve aspekte pravi, da li asc te karte odgovara venerinom elememtu, isto sa Mc-om, koja su polja ukljucena i koliko je cela karta skladna sa samom simbolikom  Venera.
Ne znam da li se poredi ta karta sa solarom, u principu, posto imas sol. povratak venere u solaru, nece karta mnogo odstupati od same solarne karte (samo ce se kuce pomeriti).. tako da je mozes porediti sa natalom, ali ja je gledam zasebno..
Natal

A volela ga je puno, i previše ako mene pitate. Mislim da ni sama nije znala zašto i na koji način, ali volela ga je.
Koketirala je sa drugima, da se razumemo, i ljubila je druge, puno njih... Ali nije imala tu iskru u očima i taj osmeh na licu kao kada bi pričala sa njim...

Beskrajnost55*

• Gost
« Odgovor #114 poslato: 12. Decembar 2014. 16:09:01 »
Ako je Venera "spaljena"
ima li potrebe posmatrati je uopste u natalu?!
Pa svaka planeta se treba uzet u obzir.

Van mreže mesecarka*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 956
  • mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!mesecarka is awe-inspiring!
  • U
« Odgovor #113 poslato: 12. Decembar 2014. 14:45:38 »
Pa mora se posmatrati, makar i kao spaljena ali nije ona time potpuno negirana. Kažem, neko moje iskustvo sa tim spaljenim Venerama kao i Merkurima, pošto su prilično česta pojava zbog blizine ovih planeta i Sunca, npr devojke sa  Sunce :0: Venera obično su atraktivne suprotnom polu, neke čak i prave lepotice, ljubavni život nije izrazito problematičan ili nešto slično što bi bio negiran princip venere, novca često imaju sasvim dovoljno, baš listajući sad neke primere koje imam ne vidim da je ta spaljenost loše uticala na pitanja kojima venera vlada. Zato mislim da iako imamo taj termin spaljenosti, kod merkura i venere taj uticaj nije preterano očigledan. Malo off topic, ali evo recimo imam i primer  Sunce :0: Saturn i to je verovatno najodgovorniji čovek koga ja poznajem, on je  Saturn paersonifikovan, znači daleko od toga da je planeta u  :0: sa  Sunce bez svog dejstva. Sve sam više sklona tome da sve te spaljenosti posmatram kao najobičnije konjukcije, tj kombinacija uticaja datih planeta. U horarnim kartama stoji druga priča da planeta gubi snagu da deluje.