Autor Tema: Balkanska Politika  (Pročitano 1868 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Obasjana Suncem :)*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1071
  • Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!Obasjana Suncem :) is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Pod Suncem Ljubavi :)
Odg: Balkanska Politika
« Odgovor #10 poslato: 13. Mart 2015. 11:54:14 »
Meni je nekoliko drugara reklo da bih bila odlicna politicarka i da bih oborila ovaj los sistem na koju foru ne znam... Imam So 90 Mo, nego nebitno... Podsjecam ih na jednu nasu koja se bori protiv kriminala i koja sve javno smije da iznese (takva sam i ja) al ja mislim da bi me odmah ukokali... I ovako puno tajni otkrivam bez posebnog truda a ne kad bih se bacila u istrazivanje... Merkur u 12 u Skorpiji... A jesam apoliticna, iz razloga sto ne mogu da slusam naucnu fantastiku istih... Lijepo je Božidar Popović rekao, da bar promijenimo simbole na zastavama, jer naš narod (Srb, Cg, Austrija, Albanija al u Rusija cini mi se) mi smo zadnji Rim... Zato nam je ovako kako nam je... I meni je san da zivim daleko odavde a to je lose... Treba da ostajemo ovdje i da doprinesemo... I dalje smisljam biznis plan... :D
<3 Život je radost, ispunjena prekrasnim iznenađenjima. Moj život je sreća, napunjena ljubavlju, veseljem i prijateljstvom. Biram ljubav, sreću i slobodu, otvaram svoje srce i dopuštam da lijepe stvari uđu u moj život. <3
https://postimg.cc/image/dok4r02z1/

Van mreže Vladarka*

• Numerolog
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1621
  • Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!Vladarka is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • duboko plavo more....
Odg: Balkanska Politika
« Odgovor #9 poslato: 13. Mart 2015. 11:47:10 »
Meni je fenomen, sto oni nas smatraju debilima i serviraju tako providne i glupe prica na tim vestima da ne znam da li je to - za plakanje ili smejanje?

U svakom slucaju mediji i propaganda su cudo. Samo ponavljanje jedne te iste recenice dosta utice na ljudsku svest, tako da vec duze vreme ne pratim desavanja da se ne bi nervirala.

Soel, mislim da krucijalne greske pravimo u vaspitanju dece (koji se danas vaspitavaju u narcise i male kraljeve) jer bas su likovi iz Mense pricali kako je IQ sedmogodisnjaka srazmeran BDP-u zemlje. Sto znaci da smo jos najmanje 20 godina u losoj prici jer ti sedmogodisnjaci dolaze na vlast za otprilike tolko vremena. Inace smo po rezultatima drugi otpozadi u Evropi, a takav nam je i standard. Sve je u roditeljima. Treba da vaspitavamo nezavisnu decu a ne male edipovce, elektre, narcise ma jednom recju :cenzura:cice...
Vecini nas je san da zivimo negde daleko odavde, sto je tuzno...Pa cak i meni kojoj je Mesec u Rak

Van mreže Soel*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 8631
  • Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!Soel is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
Balkanska Politika
« Odgovor #8 poslato: 14. Avgust 2013. 00:46:14 »
jel tko od vas čitao u novinama da Srbija leži na zlatu a nemate sredstava za iskop ??!!  hehhe ljudi organizirajte se ko u americi prošloga stoljeća, i bacite se u kopanje :D :D

Ma to je samo politicko-marketinski dribling vlasti koja je aktuelna u Srbiji.Sada ko dodje na vlast odmah zaposedne medije jer to apsolutno odmah diktira misljenje vlasti jer to I najvise utice na javno mnjenje.To je samo politicka igra a gde je medij televizija, odnosno televizija instrument.Eno kako je dosao na vlast Nikolic?Pa morao je da skrene paznju na sebe drasticno, da je informacija toliko jaka da moze odmah svojim bljeskom utice na misljenja gradjana kojima je u principu lose jer ako srbija ima oko 7 000 000 ljudi, a od toga imamo 2 000 000 penzionera I pored toga oko 520 000 zaposlenih u javnom sektoru I drzavnoj administraciji.Na to dodaj realni sector koji zaposljava oko 2 150 000 stanovnika, to je sve ukupno 2 520 000 lica koja se finansiraju iz drzavnog budzeta, a drzava uzima porez ovima koji zaradjuju od 200 000.Dakle, ocigledno da se vise trozi jer imash 2 520 000 potrosaca a 2000 000 onih kojima se uzima.Manjak dakle.I sta da uradimo, pa lepo onda se vlast zajmljuje kredite kod MMF-a za nekih 2-3% na godinjem nivou ali narednih 30 godina.I na kraju nasa deca jedu :cenzura: koji su vlasti ostavile iza sebe.Jer su hteli da sacvaju sebi politicki mandat, bar onolko za josh jedan mandat.I tako do smrti.E kada sve to pukne onda cemo josh jedan "5.okotobar" ali tada ce stvarno da se nesto promeni u svesti gradjana je rce tada svi da predju na kapitalisticki nacin proizvodnje.Dakle, kad umre poslednji titov pionir, a mozda I pre toga pocecemo da zivimo normalno...

Swiss*

• Gost
Odg: Odg: ~ BLABLABLA UZ KAFICU ~
« Odgovor #7 poslato: 13. Avgust 2013. 23:57:49 »
naravno...samo nova garnitura ljudi s osjećajem za vrijednost vlastitog naroda i baštine može podići i moju i vašu državu...ove koji su trenutačno na vlasti treba iskorjeniti što prije i više maknuti , jer je bilo dosta krađe i vlastitog bogaćenja na leđima jadnih ljudi, spali smo totalno na prosjački štap, samo se trgovački centri otvaraju a tvornice koje bi stvarale se uništavaju i gase....strašno...jedva čekam neko novo doba da dođe, pametni ljudi da se stvore, inteligentni i školovani za ta mjesta na čelu države...jer potencijal za uspjeh imamo i vi i mi...vaša zemlja na bogatoj rudi a moja na turizmu i ugostiteljstvu :)

Verujem da ce "ta" garnitura buducim pokolenjima da bude nauk "kakvi ne bi smeli biti" :) a opet kad se pogleda pametnije, mi smo bili u savezu a putem EU, ako bude bilo ok sve, opet cemo :lol: uostalom i mi i vi cemo va vijek vijeka ziveti u komsiluku sto vec sad jasno daje do znanja koji smer trebamo da biramo jer politicka saradnja je neminovna bas zato sto u njoj nema ljubavi al ima sigurno zdravog interesa i razuma :lol:

laborant 55*

• Gost
« Odgovor #6 poslato: 13. Avgust 2013. 18:53:08 »
naravno...samo nova garnitura ljudi s osjećajem za vrijednost vlastitog naroda i baštine može podići i moju i vašu državu...ove koji su trenutačno na vlasti treba iskorjeniti što prije i više maknuti , jer je bilo dosta krađe i vlastitog bogaćenja na leđima jadnih ljudi, spali smo totalno na prosjački štap, samo se trgovački centri otvaraju a tvornice koje bi stvarale se uništavaju i gase....strašno...jedva čekam neko novo doba da dođe, pametni ljudi da se stvore, inteligentni i školovani za ta mjesta na čelu države...jer potencijal za uspjeh imamo i vi i mi...vaša zemlja na bogatoj rudi a moja na turizmu i ugostiteljstvu :)

Swiss*

• Gost
« Odgovor #5 poslato: 13. Avgust 2013. 18:37:15 »
e pa da izgleda da je to baš buduća sigurnost vaše zemlje, tako da vaša država stvarno ima perspektivu da se izvuće iz loše situacije u kojoj je danas...dakle samo treba sačekati trenutak kad će se to nešto pokrenuti da zemlja živne i krene u totalno novom smjeru :)

Bas tako! Zato mi je veoma drago sto je otvoren Satus Kosova da se konacno to vec jednom resi za sva vremena, da se obezbedi buducnost i njima i nama da se konacno krene ka buducnosti bez tereta!

Jer Srbija sad ima ogroman problem od nacionalnog identiteta do Istorijskog porekla itd jer do sad je sve samo bilo Sovinisticki a bez pokrica, pa kad se sabere i pametno pogleda najbitnije je resiti status drzave pa od toga poceti pametno i sa resavanjem nacionalnog identiteta i interesa po drzavu, jer u proteklom dobu svi su ziveli i odgajani u iluziji pa kad je Stari (tito) nestao i kad je se YU nacija probudila brzo smo shvatili da smo ziveli u Magli i Iluziji jer niko nije smeo reci to sto jeste, istorija bila izmenjena, religiozno unazadjeni jer nam je to bilo zabranjeno itd itd sto jasno daje do znanja gde je bio problem da je prosto bilo nemoguce izbeci ovaj scenario koji nas je strefio bio na zalost nasu :(

E sad, kad vec svi imaju svoje primetices da Nacionalni Identitet i pripadnist je veliki problem jer se tome nismo ucili iz istorijskih cinjenica nego smo odgajani unazadjenom razmisljanju pa danas noramo to sami da ustanovimo i krnemo da konacno gradimo buducnost onakvom kakva treba da bude, ako me razumes :)

Zato sad muku muce sve i jedna bivsa YU drzava, jer treba svest gradjana polagano da se digne na nivo da sad imaju osecaj svoju pripadnost, istoriju, jezik, kulturu, religiju itd itd a to ni malo nije lak postao, jer do juce smo bili u gomili pod strogom kontrolom a gde smo sa danasnjeg stava shvatili da to nije bilo nikako dobro, pa odatle i velim, buduce gneracije ce da imaju mir jer se danas resavaju bitna pitanja koja ce da obeleze postojanje sviju nas na osnovi nase daleke proslosti itd a rekoh, to ni malo nije lagan posao da se stvori sve ono i pokrene sto je bilo pre 100 godina normalno, zrav naicionalizam, zdrav osecaj za sopstvenu drzavu u kojoj zivis :)

Ne shvatite ovo kao politicenje jer u na mukama je sve i jedna bivsa YU drzava jer smo imali iluziju koja nas je skoro kulturoloski u svakom smislu potpuno unistla na zalost :(

Al ne brinem, verujem u buducnost i da ce generacije te koje budu postojala za 100 godina to umeti da cene i postuju :)

laborant 55*

• Gost
« Odgovor #4 poslato: 13. Avgust 2013. 18:13:12 »
Ehh moja ti, Srbija (istocna-timocka kraina) je od uvek lezala na Zlatu i Srebru i Bakru, al kao sto se zna drzava nema toliko sredstava da bi ta iskopavanja zapocela pa su sad platili strance da provere koliko bi po toni iskopane zemlje dobili zlata na odredjnim zlatonosnim podrucjima!

A inace Srbija kao drzava je na 20 i nekom (od prilike, nisam siguran) mestu po Rezervi zlata u svetu a i srebra sto je cini drzavom koja ipak ima buducnost!

To ce ova mladje generacije koje su juce rodjene da iskoriste pozitivno jer se danas piprema teren za buducnost koju ja necu docekati al mi nije zao jer znam da ce te generacije koje budu stasale biti pametnije od ovih danasnjih fosila koji nikako da odu vec jednom sa cela drazave!

Primetio sam da kormilo drzave Srbije uzimaju generacije '70 i '71 sto me raduje jer me bas zanima sta ce to moja Generacija da donese Srbiji u buducnosti :)

e pa da izgleda da je to baš buduća sigurnost vaše zemlje, tako da vaša država stvarno ima perspektivu da se izvuće iz loše situacije u kojoj je danas...dakle samo treba sačekati trenutak kad će se to nešto pokrenuti da zemlja živne i krene u totalno novom smjeru :)

Swiss*

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 13. Avgust 2013. 17:43:29 »
jel tko od vas čitao u novinama da Srbija leži na zlatu a nemate sredstava za iskop ??!!  hehhe ljudi organizirajte se ko u americi prošloga stoljeća, i bacite se u kopanje :D :D

Ehh moja ti, Srbija (istocna-timocka kraina) je od uvek lezala na Zlatu i Srebru i Bakru, al kao sto se zna drzava nema toliko sredstava da bi ta iskopavanja zapocela pa su sad platili strance da provere koliko bi po toni iskopane zemlje dobili zlata na odredjnim zlatonosnim podrucjima!

A inace Srbija kao drzava je na 20 i nekom (od prilike, nisam siguran) mestu po Rezervi zlata u svetu a i srebra sto je cini drzavom koja ipak ima buducnost!

To ce ova mladje generacije koje su juce rodjene da iskoriste pozitivno jer se danas piprema teren za buducnost koju ja necu docekati al mi nije zao jer znam da ce te generacije koje budu stasale biti pametnije od ovih danasnjih fosila koji nikako da odu vec jednom sa cela drazave!

Primetio sam da kormilo drzave Srbije uzimaju generacije '70 i '71 sto me raduje jer me bas zanima sta ce to moja Generacija da donese Srbiji u buducnosti :)

Swiss*

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 13. Avgust 2013. 17:34:09 »
utorak je, 13. avgust...
dobro jutro drustvo :)

evo i jedan vic za pocetak dana sa osmehom.. :)

TEST

Tokom posete mentalnoj ustanovi, jedan novinar je pitao direktora te institucije kako odvaja ljude koji bi trebali ostati u ustanovi, a koji ne.

"Pa, imamo jedan mali test. Napunimo kadu vodom i zamolimo pacijenta da je isprazni, s tim što mu damo na raspolaganje čajnu kašičicu, čašu i praznu kofu."

"Aha, razumem. Normalna osoba bi upotrebila kofu, jer je veća od kašičice i čaše?!?"

"Ne, normalna osoba bi otčepila kadu...
Da li želite krevet kraj prozora ili...??"

Sreca pa nije Petak :smeh:

A sto se tice Novinara? Vala kako obavestavaju narod pitam se samo da li su uopste pri cistoj svesti i zdravoj pameti? Zaista Novinar kod nas je postao strucnjsk za sve, sve bolje znaju od Lekara, sve bolje umeju od naucnika...toliko nakaradno obavestavaju ta sam poceo da primecujem da su se novinari medjusobno poceli takmiciti ko ce "crnje" da obavesti naciju i sa tim zarade sebi parce hleba!

Strasno i tuzno da sam prestao potpuno da citam sta se dogadja kod nas vise :(

laborant 55*

• Gost
Balkanska Politika
« Odgovor #1 poslato: 13. Avgust 2013. 16:59:26 »
POLITIKA BALKANA

:tref:

Ovde cemo razgovarati u smeru politike, naravno, one pametne a ne one "ŠOVINISTICKE" i ko je veci od koga i ko je cijeg porekla i ko cim jezikom prica itd itd jednostavno razgovori u smeru prepoznavanja a ne prepucavanja i vredjanja, pa i ako dodje do prepucavanja i teskih reci, sigurni budite da cete biti "sankcionisani" bez obzira na status na forumu!

jel tko od vas čitao u novinama da Srbija leži na zlatu a nemate sredstava za iskop ??!! 
hehhe ljudi organizirajte se ko u americi prošloga stoljeća, i bacite se u kopanje :D :D