Autor Tema: ~ PricaonicA ~ o snovima  (Pročitano 2893 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Saša*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1166
  • Reputaciona snaga: 3785
  • Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • A sta ako je tvoja sudbina da menjas sudbinu?
Odg: Odg: ~ SAN ~ (razna uputstva i objasnjenja)
« Odgovor #9 poslato: 23. Septembar 2013. 14:15:31 »
Ovaj tekst je dosta dugacak, pa cu zato ostaviti samo link.

http://psiholeta.blogspot.com/2012/11/lucidno-sanjanje.html
http://oi60.tinypic.com/mbsk1i.jpg

Ona je zivela, a on je uzivao.

Van mreže astroantares*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 102
  • Reputaciona snaga: 662
  • astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Carpe diem.
    • astroantares.net
Odg: Odg: ~ SAN ~ (razna uputstva i objasnjenja)
« Odgovor #8 poslato: 04. Jul 2013. 14:22:48 »
Ne ,,Internet i knjizevnost", kod Predraga Stanojevica je bilo, umro je on. :(

Van mreže Saša*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1166
  • Reputaciona snaga: 3785
  • Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • A sta ako je tvoja sudbina da menjas sudbinu?
Odg: Odg: ~ SAN ~ (razna uputstva i objasnjenja)
« Odgovor #7 poslato: 04. Jul 2013. 13:53:20 »
Aaaaaaaaaaaaaaa, ovo je moj blog, 9 sam dobila na ovom radu. :D To jos u prvoj godini faksa. :DDDD

Hahaha :smeh: Bas je fora sto sam nasla bas tvoj tekst i postavila ovde. Kod Samardzije?
http://oi60.tinypic.com/mbsk1i.jpg

Ona je zivela, a on je uzivao.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Odg: ~ SAN ~ (razna uputstva i objasnjenja)
« Odgovor #6 poslato: 04. Jul 2013. 13:18:56 »
Sjajno :up:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže astroantares*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 102
  • Reputaciona snaga: 662
  • astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!astroantares is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Carpe diem.
    • astroantares.net
Odg: Odg: ~ SAN ~ (razna uputstva i objasnjenja)
« Odgovor #5 poslato: 04. Jul 2013. 12:00:15 »
Aaaaaaaaaaaaaaa, ovo je moj blog, 9 sam dobila na ovom radu. :D To jos u prvoj godini faksa. :DDDD

Van mreže Saša*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1166
  • Reputaciona snaga: 3785
  • Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • A sta ako je tvoja sudbina da menjas sudbinu?
Odg: Odg: ~ SAN ~ (razna uputstva i objasnjenja)
« Odgovor #4 poslato: 30. Jun 2013. 21:37:50 »

 U pesmi “Marko Kraljević i Mina od Kostura” se pominje san, a sam snevač je Kraljevic Marko.

 ,,Golubane,moja vjerna slugo,
  Malo trenuh,čudan sanak usnih,
  Čudan sanak a u čudan časak,
  Đe se pramen magle zapođede
  Od Kostura, grada bijeloga,
  Pak se savi okolo Prilipa,
  U toj magli Mina od Kostura,
  On pohara moje bjele dvore,
  Sve pohara i ognjem popali,
  Staru majku s konjma pregazio,
  Zarobi mi moju vjernu ljubu,
  Odvede mi konje iz arova,
  I odnese iz riznice blago.”
                                   (V,II,62)

 Ovde se može videti da je san dnevni, a dnevni snovi se brzo ispunjavaju. Adresat je sluga Goluban, samim tim, on je osoba od koje se očekuje tumačenje sna. Postoji komentar sna.

  Veli njemu sluga Golubane:
,,A ne boj se, Kraljeviću Marko!
  Dobar junak, dobar san usnio:
  San je laža, a bog je istina”.

   On mu govori da će mu bog pomoći u nevolji koju je naslutio loš san.Tako se Marko pričesti na Svetoj gori, preruši se u kaluđera, uđe u dvore Mine od Kostura, na prevaru ga ubije, uze
svoju ljubu i povrati blago.San je slutio na ropstvo i ostvario se, ali ga je Marko uz božju pomoć preokrenuo u svoju korist.
   Simbol magle predstavlja gubljenje individualnosti subjekta. Ona može ,,pomutiti vid” i onemogućiti da se stvari shvate onako kako bi trebalo da ih shvatimo. Ne dozvoljava da se spozna protivnik. U ovoj pesmi se ovaj simbol ostvaruje na kraju kada Mina ne prepoznaje Marka iako se u snu javlja u uvodnom delu. Rodni grad je Prilep i on predstavlja ,,svoj” svet, a neprijatelj u ovoj pesmi dolazi u zastićen prostor i razara ga. Ali i Marko odlazi u Minin ,,svet” i ruši ga.
    U narodnoj epici su snovi smatrani kao glasnici bogova, kao simboli nedodirljivog i nedostižnog sveta iluzije i mašte. Pa ipak zauzimaju važno mesto u našim pesmama. San je inspiracija svakog umetnika od davnina. Uprkos nedovoljnom verovanju u ostvarenje snova oni su ipak ostali zabeleženi u istoriji književnosti. Razvoj ljudskog uma, napredovanje tehnike, ipak nas dovodi do onog najuzvišenijeg u nama,do duše. U želji da se sazna budućnost, čovek se okreće nebu, zvezdama i sebi. Traži odgovore i pronalazi ih posle dužeg vremena. Svaka pesma koja sadrži san može biti mistična, neshvatljiva. Jer je san kao fikcija, neuhvatljiv. Ali ako otkrijemo gde se nalazi ,,ključ” sna, nećemo morati da lutamo kroz maglu besmislenosti simbola. Tada ćemo otkriti tumačenje sna i sudbinu snevača i tumača, koji će zauvek biti zarobljeni između realnosti i iluzije sna.

Preuzeto sa: http://bejbi.blog.rs/blog/bejbi
http://oi60.tinypic.com/mbsk1i.jpg

Ona je zivela, a on je uzivao.

Van mreže Saša*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1166
  • Reputaciona snaga: 3785
  • Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • A sta ako je tvoja sudbina da menjas sudbinu?
Odg: Odg: ~ SAN ~ (razna uputstva i objasnjenja)
« Odgovor #3 poslato: 30. Jun 2013. 21:37:19 »
Ne znam da li je ova tema prikladno mesto za ovaj tekst, ali ako ne bude premesticemo.

San Kraljevića Marka


   Jos u doba stare Grčke ljudi su pokušavali da spoznaju svoju psihu. U hramu, u Delfima, nalazi se natpis “Gnothi seauton” tj. ”Spoznaj samog sebe.” Tada su se snovi zvali Onejri, deca boginje Nikte (boginje noći) i Hipna (boga sna). Priča se da do tela nose crnu haljinu a preko nje belu. Imaju crna krila kojima bešumno lete da posete smrtnike koji spavaju.Prema drugima smatralo se da postoji za svaku stvar poseban san, te snova ima bezbroj. Bog može poslati sliku čoveku u snu, mrtvi se mogu javiti . Može se javiti i sam bog. Postoje istiniti i lažni snovi. Kuća snova ima dvoja vrata, jedna od roga a druga od slonovače. Snovi koji prolaze kroz kapiju od slonove kosti su lažni, a oni koji prolaze kroz kapiju roga su istiniti. Kao objašnjenje za ovo pričalo se da je rog malo prozračan a slonova kost nije. Slonova kost je predstavljala taštinu i maštu a rog samo prostu istinu. Tumačenje snova je umetnost razjašnjavanja simboličkog značenja snova. Ova "umetnost" je veoma stara. Snovi se ne smeju zanemariti.
   Prosvećeni umovi bili su fascinirani postojanjem sveta izvan i unutar njih. Veliki deo unutrašnjeg života starog i savremenog sveta čine snovi. Uprkos svim nastojanjima nekih vladara i uticajnih ljudi da izbrišu iz sećanja snove drugih, prosvećenih, poduhvat nije uspeo. Duhovni razvoj se produbljivao kroz snove. Snovi su metaforička emotivna projekcija događaja koji slede, ređe njihovo naknadno obrazloženje, uz uvek prisutno verovanje u istinitost poruke sna. Ponekad dolazi do neprijatnog ishoda događaja. Snovi su prožeti tananom senzibilnošću. Uznemirenost je raspeta između opomene i tajne, između realnosti i fatalnosti. San je opominjač i tešitelj. Glasnik bogova. On je odraz realnosti. Sadržaj sna ne odražava prošlost i sadašnjost, već služi kao nagoveštaj budućnosti. Po Jungu, epika govori o velikim snovima, kolektivnim snovima.
  U starim kulturama snovi su imali značajno mesto. Postoje dve vrste
sna sa porukom.
Dele se na:
1)Snove u kojima se poruka saopštava direktno a sapštava je božanstvo ili glasnik, snevač,
2)Simboličke snove koji zahtevaju tumacenje.Imajući u vidu da se snovi brzo zaboravljaju, snevač svoj san kazuje najbližoj osobi, nekom iz porodice, osobi kojoj najviše veruje.
Shema pojave sna:
1)Snevac sanja san, zatim ga pripoveda određenoj ličnosti. Ta ličnost koja sluša i tumači san naziva se adresat.
2)Reakcija adresata moze biti dvostruka:
a) tumačenje sna (po određenoj shemi)
b) adresat daje komentar; proklinjanje snevača i sna i korišćenje određenih formulativnih iskaza.
3) Javlja se ostvarenje ili neostvarenje sna.
4) Prikaz sna može biti izostavljen kao i ostvarenje sna.
   Postoje dve podvrste sna: noćni i dnevni. Uobičajeno vreme javljanja snova je noć tako da su takvi snovi konstantna pojava. Po narodnom verovanju dnevni snovi se ostvaruju vrlo brzo, čak i istog dana. Oni su kraći ali i efikasniji, proročki. Dnevni snovi imaju funkciju izveštaja. Postoje i snovi u kojima se direktno predviđa događaj, nema poruke. Svaki detalj sna ima određenu simboliku. Snovi su najčešće vezivani za momentalne situacije koje se događaju. Motiv sna predskazuje budućnost, bilo dobru ili lošu.San je poruka koja se odnosi na događaje koji okružuju snevača.
 Treba napomenuti da postoje dva načina kretanja subjekta:
1) Subjekt se kreće iz „svog“ sveta u „tuđi” i tamo strada
2) Iz ,,tuđeg” sveta dela neprijatelj i nanosi štetu.,,Tuđ” svet predstavlja demonski prostor. Može biti predstavljen gorom, drugim gradom ili morem. Tamo se dešavaju tragedije ili nesreće.,,Svoj” svet označava sigurnost. Prikazan je kao dvor, rodni grad ili crkva. Dvor predstavlja i porodicu, kuću i mir.
http://oi60.tinypic.com/mbsk1i.jpg

Ona je zivela, a on je uzivao.

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Odg: ~ SAN ~ (razna uputstva i objasnjenja)
« Odgovor #2 poslato: 30. Maj 2013. 08:52:06 »
Sanjam nocas , po drugi put, skorp identican san.
Kao na brodu su kancelarije nase firme...ima dve sobe i radni stolovi identicni kao u firmi...(to je u prvom snu),i kao brod je vec na pola potopljen, ipak jos nisam okvasila noge...
A u drugom snu , nema vise radnih stolova, brod je jos vise potonuo, i noge su mi mokre do kolena, ali ja ne panicim, samo pomislim kako uopste nije dobro sto je direktor uzeo kancelarije na vodi...cujem mu glas ali ga ne vidim.
E sad, uvek mi u snu kancelarija bude asocijajica za ljubav...tj. desi se nesto vezano za emocije.
Nadjem u tumacenju snova na netu sledeci text:

Biti na brodu označava da niste zadovoljni sa svojim životom i da želite promenu. Brod koji tone je upozorenje o nekoj nesrećnoj vezi.

Bas da vidim sta ce biti...na dalje.

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
~ PricaonicA ~ o snovima
« Odgovor #1 poslato: 13. Maj 2013. 21:33:59 »
PRICAONICA O SNOVIMA

:pametnica:

razgovarajmo o snovima nasim nasusnim, jer neko se seca a neko ne svoga sna kad ustane iz kreveta pa ovde mozete i da ih zapisete i naknadno uporedite, ili primetite da sanjate mesecima jedno te isto ili slicno pa da vidimo sta znaci to!



Na primer, ovo mi se bas desavalo:

Citat
Kod takvih snova istovremeno se probude obe osobe koje sanjaju. Ako jedna osoba sanja da je u opasnosti, kroz san može "da pozove u pomoć" drugu, blisku osobu. Ona može da sanja prvu osobu u opasnosti i taj poziv može da izazove buđenje obe osobe. I tu se radi o telepatskoj vezi.

i vecina delova kad pogledam sta znaci,a upecatljivo mi je u glavi ostalo,kad procitam objasnjenja,to je to...