Autor Tema: Saturnov Povratak - pitanja i odgovori  (Pročitano 37380 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Putnik kroz vreme*

  • Gost
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #47 poslato: 06. Maj 2012. 15:32:38 »
Da li u kartu za saturnov povratak stavljamo mesto rodjenja, ili mesto trenutnog stanovanja?

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #46 poslato: 30. Januar 2012. 00:31:07 »
     Umesto autora, stavi IZVOR : i ovaj link i to je to ;)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Swiss*

  • Gost
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #45 poslato: 30. Januar 2012. 00:26:41 »
     Deluje mi da jeste, nadjoh ovo : http://dc225.4shared.com/doc/9RqTV6SP/preview.html  na netu 8)

Vidi, pa ima i JU..... A ja imam bez JU (hvala sad imam i to), al ne pise autor grrr, nema veze :)

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #44 poslato: 30. Januar 2012. 00:03:50 »
     Jesam i krenula sam da kucam, al me em Duda odvukla u sobu da se igramo, em nešto :taz: krenuo da  :kenjac: pa ću sad da nastavim dalje da kucam :pisac:
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže Majana*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1039
  • Reputaciona snaga: 1747
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #43 poslato: 29. Januar 2012. 18:53:09 »
Neno jel si gledala chart?

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #42 poslato: 29. Januar 2012. 18:37:41 »
     Deluje mi da jeste, nadjoh ovo : http://dc225.4shared.com/doc/9RqTV6SP/preview.html  na netu 8)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Swiss*

  • Gost
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #41 poslato: 29. Januar 2012. 14:28:20 »
SATURNOV POVRATAK KROZ CIKLUSE



Satunov povratak nosi glavne sudbinske smernice na isti način kao i natalni
horoskop – on je podhoroskop. Za jedan prosečan ljudski vek, imamo tri
Saturnova ciklusa (§ ciklus je oko 28 godina, što znači da imamo tri ciklusa u
84 godine - 3 x 28 = 84).  Događa se 2-3 puta u životu i stoga je  horoskop
Saturnovog povratka veoma važan horoskop. To je horoskop koji opisuje trećine
našeg života, te je  samo za trećinu slabiji od natalnog horoskopa. On je realna
slika vremena tokom 28 godina.
 

Prvi Saturnov ciklus   

Prvi krug - sve do 28 godine - buđenje, sećanje i preispitivanje, vrlo važan u
životu svih, poklapa se sa sazrevanjem i najčešće ukazuje na vrlo važne događaje.
 
Prelazak Saturna u prvom krugu, do prvog povratka, preko svih planeta zapravo ih
aktivira karmički i podseća na stvari koje su se nekada dogodile, na iskustva koja
smo imali (isto kao Sunce koje budi planete u prvom krugu).
Prošavši prvi krug završili smo sa podsećanjem na sva iskustva iz prethodnih
inkarnacija. Stoga su događaji koje opisujemo u prvom Saturnovom  krugu mnogo
više oni koji su povezani sa okolnostima (roditelji, sredina, vaspitanje). Sam
dolazak Saturna na natalnu poziciju predstavlja posebno iskustvo (objektivno
izraženo kao sazrevanje) i u zavisnosti od natalne pozicije zavisi i njegovo dejstvo
pri povratku.
Ljudi koji imaju oštećeniju 12. kuću u periodu prvog Saturnovog povratka će imati
veće poteškoće i mogu ga doživeti kao relativno krizan period. Taj period traje od
2-3 godine i unutar njega se događaju stvari koje osobi nisu naročito ugodne. 
Priroda iskustava koje čovek doživljava od rođenja do 28. godine opisuje ono što
smo nekada davno doživeli u procesu evolucije naše duše i idu od najdaljih (rane
godine života) do sve skorijih, tako da kada dođe kraj tog ciklusa suočavamo se sa
iskustvima koja su vezana za neposrednu prethodnu inkarnaciju (događaji koji
prethode Saturnovom povratku) i koji su po prirodi slični prirodi 12. kuće koja
simboliše prethodnu inkarnaciju. Ovo možemo uporediti sa snom neposredno pre
buđenja (12. kuća). I tu se jedan krug zatvara i započinje novi.   
 


Drugi Saturnov ciklus   

Drugi Saturnov ciklus predstavlja centralni deo života - stvaranje nove karme,
vizije, svrhu, glavne stvari koje treba da se realizuju. Važi narednih 28 godina
(od 28 – 56. godine).Horoskop drugog Saturnovog  povratka je mapa koja govori šta
je to što osoba treba u ovom životu da stvori, koje zadatke treba da ispuni, i na koji
način ispravlja karmičke greške kojih se podsetila u prvom krugu. Svako od nas
ima zadatke posmatrano iz karmičkog ugla, a ti zadaci su definisani u vremenu, a
na nama je da umemo da iz mape vremena procenimo kada će do njihovog
rešavanja doći. Svaki od horoskopa povrataka možemo tumačiti kao mrtvu mapu
koja opisuje potencijalna dešavanja, ali isto tako i kao mapu vremena obzirom da
je period koji opisuje vremenski ograničen, pa su stoga ta dešavanja ograničena u
određenom vremenu (za razliku od natalnog gde objektivno nije, odnosno jeste
ukoliko se podrazumeva da je dužina trajanja života to ograničeno vreme).

 

Treći Saturnov ciklus   

Dešava se oko 56. god. i važi za period od 56. do 84. godine.

Prvi  i treći Saturnov povratak su srodni,  dok je drugi drugačiji.   
Treći krug je faza vraćanja, sređivanje iskustava stečenih u drugom krugu. Srodan
je prvom krugu, jer 1 je srodno sa 3, a drugi krug je kao točkić (povezan
zupčanicima sa druga dva) koji se, za razliku od 1 i 2, kreće u suprotnom smeru. 
Na nivou života prvi krug predstavlja ponavljanje davnih iskustava od najdaljeg do
najskorijeg, drugi stvaranje novih iskustava, a treći ponavljanje i utvrđivanje novih
iskustava pa je stoga po svojoj prirodi sličan prvom. Sam početak prvog kruga,
prve 4 godine života, predstavljaju osnov na kojem gradimo sebe – isto kao i prva
inkarnacija gde smo bili nemoćni, zatečeni i sl, i u kojoj smo počeli da se
formiramo, pa u zavisnosti od toga koliko su nam te 4 godine bile udobne (na šta
primarno utiče stanje majke i naš odnos sa njom) zavisi i kako smo dalje
napredovali. Koliko su te 4 godine važne jasno je ukoliko se prisetimo da u
tercijarnim progresijama prve 4 godine opisuju ceo prosečan životni vek.
Do 28. godine čovek se potpuno (više-manje) formira, a potom tako formiran gradi
nešto novo. 3. krug je sličan 1 jer u tom krugu sumiramo iskustva iz drugog kruga,
ali je smer suprotan  – kao da idemo unazad, pa smo na kraju života zavisni od
drugih i nemoćni slično kako smo bili nemoćni kao dete. 


Obrazlozenje:
 
Ako Saturna posmatramo kao stepen kvaliteta života onda i njegova postavka u
natalnom horoskopu ukazuje koliko kvalitetnim možemo učiniti svoj život, a
kvalitet podrazumeva trajnost, odnosno koliko je to što jesmo i što stvaramo trajno
u vremenu. Kultura predstavlja najboljeg Saturna jer ono što je kvalitetno je i
trajno i ne nestaje u vremenu – stoga je Saturn egzaltiran u Vagi koja simboliše
kulturu.
Saturnov povratak kao podhoroskop, koji koristimo kada posmatramo sudbinu,
zadatke, okolnosti, će nam ukazati koliko ćemo uspeti dobrog da izvučemo iz
natalnog Saturna. Pa tako, ukoliko natalni Saturn ukazuje na neki dug, neku
tegobu, a u horoskopu povratka ta tegoba je predstavljena dobrom postavkom
Saturna, to ukazuje da će se osobi pružiti šansa da je u tom periodu reši.
 
Kako je Saturn planeta koja je vrlo često retrogradna kada pravimo horoskop
povratka uvek koristimo trenutak kada je Saturn prvi put u tom ciklusu došao na
natalnu poziciju (a može se desiti da više puta pređe preko natalne planete).
 
Ovo je horoskop koji je mapa vremena i koji opisuje 28 godina. Horoskop ima 12
kuća i stoga je jednom kućom (sistem jednakih kuća) krenuvši od Ascendenta,
predstavljen dvoipogodišnji period (2.5x12=28). Dakle, prva kuća predstavlja
(aproksimativno) prve 2.5 godine ciklusa (od trenutka povratka), 2. kuća naredne
2.5 itd. Sistem jednakih kuća koristimo da bismo procenili vreme, pri čemu 
koristimo aproksimativnu vrednost budući da ciklus ne traje tačno 28 godina, već
kod nekog duže, a kod nekog kraće u zavisnosti od brzine kretanja Saturna.
Možemo izračunati i tačno trajanje ciklusa pa tu vrednost podeliti sa 12 i tako
dobili tačno vreme koje opisuje  jedna kuća – ali za tako nešto nema potrebe
budući da drugim tehnikama procenjujemo uže vreme – precizne događaje.

Mapa će ukazati na vreme kada se ostvaruje ono  što je u natalu od Saturna obećano.   
Ovo je slika sudbinskih dešavanja. Ono što će ova mapa na objektivnom nivou
pokazati su uspeh i rezultati sprovedenih akcija, jer Saturna interesuju samo
rezultati. Najviše će govoriti o karijeri, ali i o oblastima kojima Saturn u natalu
upravlja. Najveća razlika između Sunca i Saturna, budući da obe planete opisuju
karijeru i uspeh, je u tome što je Saturn stvarno usmeren na karijeru i cilj i
rezultate, a Sunce voli da se pokazuje i raduje, voli da se nađe u Zenitu i dominira.
Stoga je Saturn na tom polju dominantniji. 
Horoskop Saturnovog povratka opisuje potencijal za ostvarenje onoga što Saturn u
natalu predstavlja. Pa, ukoliko smo zaslužili dobro taj horoskop će to i pokazati –
Saturn će nam biti naklonjen i njegova postavka će ukazati da smo na putu uspeha.
Ako ne (Saturn je oštećen), ukazaće na poteškoće u oblastima kojima upravlja.
Ovo je slika dugova iz prethodnih života koja osoba upravo po ‘’buđenju’’ mora da
vraća.

Natalni horoskop je osnovni okvir i spram njega treba da tumačimo Saturnov
povratak: nijedan njegov povratak ne može ukazati na nešto što natalom već nije
predodređeno. Ako je natalni Saturn loše postavljen dobro postavljen Saturn u
horoskopu povratka može ukasati samo na povoljnije okolnosti, ali ne i na uspeh u
poljima koja su natalno oštećena. Na primer, mogli bismo dobar horoskop
Saturnovog povratka, pri čemu je natalni Saturn oštećen, uporediti sa prognozom
za lepo vreme u januaru mesecu – a januar je ipak zima pa lepo vreme ipak
podrazumeva, čak iako je sunčano, da je hladno. 
Kako jedan period opisuje pozicija planete, i njena dispozicija, i u ovom slučaju u
horoskopu Saturnovog povratka sama pozicija Saturna opisuje prvi deo tog perioda
(od 28 do 42), a dispozitor drugi deo.
 
 
(mislim da je ovo pisano delo imshiragica, ispravite me ako nije, jer iz moje arhive je)
 

Van mreže Majana*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1039
  • Reputaciona snaga: 1747
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #40 poslato: 29. Januar 2012. 12:52:48 »
U Kepleru se mora uzeti i natalna i tranzitna da bude Saturn, onda izadje karta kao u Janusu.

laborant 55*

  • Gost
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #39 poslato: 18. Januar 2012. 20:39:28 »
Haha pa kako za koji dan kada Saturn ne stize do 0 stepena do oktobra? Virni malo u efemeride.

ah tooo....ja gledala tranzite u svom natalu pa sam po tome zaključila da to sad kreće kod mene...eh... :uci: :ovca: :fool:

Van mreže Majana*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1039
  • Reputaciona snaga: 1747
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Saturnov povratak
« Odgovor #38 poslato: 18. Januar 2012. 20:35:45 »
Haha pa kako za koji dan kada Saturn ne stize do 0 stepena do oktobra? Virni malo u efemeride.