Autor Tema: Navika  (Pročitano 1438 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

beskrajnost555*

• Gost
Odg: Navika
« Odgovor #3 poslato: 16. Septembar 2014. 17:50:50 »
Ne znam bas. Ja sam primjetila da neke navike zapravo mogu i promjenit :) sto mi je drago. Posebno jer imam taj  Venera :120: Mesec u zracnim znakovima. Al istina je da promjena je nesto sto ne volim, a navike tesko iskorijenjivam. Ali ako postoji nesto sto uvidim da je bolje za mene rado mjenjam.
Moj najveci problem navika za hranu je bila cijeli zivot, dok sad kad sam uvidjela kako moj dragi  Jarac neke stvari je na bolje napravio, te se i meni stvari vezi tog na bolje krenulo. Tako da za sad jako sam otvorenija za promjenu necega ako smatram da  ce mi bit korisno.

Van mreže ☆ swiss ☆*

• Bibliotekar
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 0
  • ☆ swiss ☆ has no influence.
  • Pol: Muškarac
Odg: Navika
« Odgovor #2 poslato: 18. Jun 2014. 20:53:37 »
Imam jednu Naviku, navukao sam se na nju i sta cu sad... Devica sam !
sve sto vidis lepo u meni to si ti,
sve ostalo sam ja!

U zlu bi se moglo naci dobra
samo kad se zlo ne bi menjalo nonstop i prilagodjavalo dobrom da ga upropasti.
Ne, neće ti saturn doneti mudrost ili nagrade za pretrpljenu bol. saturn hoće da te ubije. Za to što ste preživeli zahvalite se ostatku svoje karte, jer da je po saturnu, niko od nas sada ne bi bio ovde.

-vivi-

lina*

• Gost
Navika
« Odgovor #1 poslato: 18. Oktobar 2011. 12:22:11 »
NAVIKA

- Može se reći da svesna akcija (Sunce) konstantno formira sklonosti koje potom prelaze u sferu lunarne akcije u vidu automatskog ili nesvesnog ponašanja, kao kad osoba, učeći da vozi bicikl, mačuje itd. prvo izvodi pokrete naporom volje, a zatim stiče moć njihovog instinktivnog izvođenja. Generalno govoreći, svim automatskim akcijama vlada Mesec, a aflikcije te planete uzrokuju teškoće u izvođenju automatskih akcija, što rezultira nespretnošću. U isto vreme, verovatno su svi negativni znaci i planete povezani sa nesvesnim, a aflikcije u njima ili iz njih stvaraju pre navike nego što utiču na svesnu akciju. Primetno je da su znaci poput Bika ili Device "stvorenja navike".