Autor Tema: Poslušnost  (Pročitano 2928 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

plutonac

• Gost
Odg: Poslušnost
« Odgovor #10 poslato: 11. Oktobar 2014. 02:31:41 »
Oni kojima su snažno izražene superiorne planete ne trpe naređenja. Da ponovim, superiorne planete su Sunce, Mars, Jupiter i Saturn. Pa ako vam je superiorna planeta dominantna ili almuten ili značajna na neki drugi način, pre ste osoba za komandovanje. Inferiorne planete su poslušne (Mesec, Merkur i Venera).
Znaci od Ovna do Device su komandujući, od Vage do Riba su poslušni.
Kuće od 7-12 su komandujuće, od 1-6 su poslušne.
Ugaone kuće su komandujuće, kadentne su poslušne.

I kao i uvek treba sve to smućkati i proceniti šta je izraženo, šta nije.
Mars mi je dominantan, dominirajući, almuten i vladar, mora da je to. Poslušam samo ako mi se uklapa u lično viđenje stvari ili ako je bolje po mene, mada sam pre išao i na svoju štetu, više ne, nauči se i to. Međutim kad nekog volim, ta osoba ne treba ni da me moli, uradiću i pre toga.

beskrajnost555

• Gost
« Odgovor #9 poslato: 16. Septembar 2014. 21:27:18 »
Meni je po TA  Mars almuten karte. I taj  Mars je skroz u losoj poziciji, i cesto ga bas moram smirivat. U izgonu , spaljen od sunca, izvan svoje sekte , i ceste sukobe mi zna donijet. Tako da jedan od tih razloga ja ne podnosim da mi se naredjiva, ali takodjer ja imam  Mesec Vodolija te tu pokusaj primjerja sama sa sobom , ali zbog  :90: izmedju  MesecMars onda je to tesko smirit.
Ono sto sam ja prosla 2012 mislim da bi radje bila na ulici neg dopustila bilo kome da me vise ikad ponizi. Inace sam mirne prirode, ne eksplodiram tako brzo, niti vidim da mi netko naredjiva, ako mi kaze nesto da uradim, ali na fin nacin.
To je najvise zbog  Mesec :120: Venera da mi je ljepse da se slazem i da ne uvidjam da je sve protiv mene.
Ja znam najvise kod mene da je  Mars izrazen i to moram kontrolirat.

Vivi

• Gost
« Odgovor #8 poslato: 16. Septembar 2014. 21:16:02 »
Oni kojima su snažno izražene superiorne planete ne trpe naređenja. Da ponovim, superiorne planete su Sunce, Mars, Jupiter i Saturn. Pa ako vam je superiorna planeta dominantna ili almuten ili značajna na neki drugi način, pre ste osoba za komandovanje. Inferiorne planete su poslušne (Mesec, Merkur i Venera).
Znaci od Ovna do Device su komandujući, od Vage do Riba su poslušni.
Kuće od 7-12 su komandujuće, od 1-6 su poslušne.
Ugaone kuće su komandujuće, kadentne su poslušne.

I kao i uvek treba sve to smućkati i proceniti šta je izraženo, šta nije.

beskrajnost555

• Gost
« Odgovor #7 poslato: 16. Septembar 2014. 21:05:47 »
Ja mislim da je mozda povzano sa Mars ja imam  Sunce :0: Mars  :0: Merkur
Slazem se tobom posebno al ja imam  Venera :120: Mesec pa se mogu smirit, al zbog   :90:  MesecMerkur Sunce Mars tu dolazi dosta velika ljutnja i zelja za neposluhom, jer ipak mi je  Mesec Vodolija nitko mi nece uskratit moju slobodnu volju.

Van mreže LIONA

• * Komšija prijatelj *
  • Reputaciona snaga: 1409
  • LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
« Odgovor #6 poslato: 16. Septembar 2014. 19:29:01 »
Zavisi o cemu se radi no ni ja ne volim naredjenja, a kad mi neko ostro kaze da moram onda bas necu, tako da stvarno ne zelim niti volim naredjenja, a ne volim pretjerano bit poslusna.
neposlušan sam, oduvek sam bio, buntovan sam i ne trpim naređenja.. ne radim ni na molbe, ako ne želim da poslušam neću to učiniti nikakvim metodama

Ne znam koji su aspekti za TO, ali ja kad mi neko nesto NAREDI dobijem takvu energiju da bi mogla da ga dignem u vazduh i nikada ne poslusam!!!

beskrajnost555

• Gost
« Odgovor #5 poslato: 16. Septembar 2014. 17:58:50 »
Zavisi o cemu se radi no ni ja ne volim naredjenja, a kad mi neko ostro kaze da moram onda bas necu, tako da stvarno ne zelim niti volim naredjenja, a ne volim pretjerano bit poslusna.

plutonac

• Gost
« Odgovor #4 poslato: 18. Jun 2014. 17:14:21 »
neposlušan sam, oduvek sam bio, buntovan sam i ne trpim naređenja.. ne radim ni na molbe, ako ne želim da poslušam neću to učiniti nikakvim metodama

Van mreže ♡ Astro Sage ☆

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 34921
  • ♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!♡ Astro Sage ☆ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • 🔮 Skype : Shmishonja 🔮
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #3 poslato: 18. Jun 2014. 16:41:30 »
     Ima logike - ti imaš Mars :120: Saturn + Venera spaljena, a Jupiter u sedištu :aha:
🔮 NATAL 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit search

Novo u ponudi : 2 u 1 tumačenje ~ a) natal & karmički (40€) b) natal & godišnji (40€) c) natal & opis potencijalnog bračnog partnera (40€) d) natal karmički & uporedni karmički (50€) e) uporedni & uporedno godišnji (40€)

(click to show/hide)

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže ☆ saturn ☆

• Bibliotekar
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 0
  • ☆ saturn ☆ has no influence.
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #2 poslato: 18. Jun 2014. 16:39:36 »
Jesam, poslusan ljudima koje volim a na poslu u zavisnosti i to dok me ne isteras iz takta i okrenem ti ledja :histerija:
sve sto vidis lepo u meni to si ti,
sve ostalo sam ja!

U zlu bi se moglo naci dobra
samo kad se zlo ne bi menjalo nonstop i prilagodjavalo dobrom da ga upropasti.
Ne, neće ti saturn doneti mudrost ili nagrade za pretrpljenu bol. saturn hoće da te ubije. Za to što ste preživeli zahvalite se ostatku svoje karte, jer da je po saturnu, niko od nas sada ne bi bio ovde.

-vivi-

lina

• Gost
Poslušnost
« Odgovor #1 poslato: 18. Oktobar 2011. 12:32:40 »
iz PSIHOLOŠKA ASTROLOGIJA - ČARLS E.O. KARTER

POSLUŠNOST

- Generalno se smatra bikovskom vrlinom, a često je primetna i kod Device1, koja je znak sluge ili služenja. U prvom slučaju može se nagađati da li je, kod nižih tipova, poslušnost u velikoj meri uzrokovana mentalnom ili fizičkom letargijom; u slučaju Device, znaka koji je izuzetno svestan vlastitih slabosti i snage, postoji ljubav za detalje i veliko strpljenje za njihovo izvođenje, pa natus rado prepušta opštu kontrolu drugima, ako time može obezbediti mir potreban za izvršenje vlastitog zadatka.
U smislu vojničke discipline, ili discipline u akciji, poslušnost je verovatno uzrokovana dobrim Mars-Saturn uticajima. I Venera i Jupiter imaju takođe instinkt za sklad i red, društveni i svaki drugi, koje bi neposlušnost razorila. "Poslušnost je garancija vladanja" reči su pesnika koji na Ascendentu ima Veneru, a Jupitera u trećoj kući.