Autor Tema: Posao i zaposlenje  (Pročitano 10157 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže uranija*

• Savetnik
  • * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 13398
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Posao i zaposlenje
« Odgovor #16 poslato: 27. Mart 2012. 08:56:14 »
Citat
Vanja, znaci rad sa tudjim novcem ne mora znaciti uvek samo raditi u bankama, biti racunovodja, knjigovodja, ...? Moze li biti neko drugo zanimanje a da ima rad sa tudjim novcem?
evo bas jedan slucaj da ispricam,jedna zena koja radi u banci mi pricala da je radila tumacenja telefonske vrste,na mob i tako na raznorazne nacine i rekose joj da ce joj momak koji joj bude mnogo znacio raditi dva posla i dali opis koji je,a ona ce,kaze sve se ostvarilo,samo nisu potrefili zanimanje,i pita,da li bi ti mogla da mi pomognes da utvrdim jel to on?
 :D to je eto bila moja reakcija,i rekoh,pa zar ti to ne osetis?i zar te je zanimanje navelo da posumnjas,i onda joj objasnih gungulu oko zanimanja i kako ima jako velikih simbolika i kako se samo otpilike moze utvrditi polje posla,a najbolje cete odrediti kada vidite celinu,ja licno mnogo posmatram polje 6 jer govori o opisu okoline gde radim,jupiter na stepenu odevanja,i ja radim sa odecom...tj krasim je pod simbolikom 5.og polja,vezem logoe za firme,i cak sad radim na dve masine a jupiter je u opoziciji sa merkurom u blizancima...jedna su pored druge...dakle pogledajte ipak radnu okolinu,zatim drugo polje,kako mozemo steci novac i imetak,pa kolicinski...,dsc je poslovni partner i kolege sa kojima saradjujemo,kod mene su sve starije zene sa klimaksom,dakle preko 40 godina uglavnom a meni saturn vlada dsc,zaposlila me drzava tacnije i subvencionisu nas jer je fabrika za invalide rada...

TheSunrise*

• Gost
« Odgovor #15 poslato: 27. Mart 2012. 01:00:52 »
Hvala, Uranija. :)

Vanja, znaci rad sa tudjim novcem ne mora znaciti uvek samo raditi u bankama, biti racunovodja, knjigovodja, ...? Moze li biti neko drugo zanimanje a da ima rad sa tudjim novcem?

Van mreže vanja*

• * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 103
  • vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!vanja is awe-inspiring!
« Odgovor #14 poslato: 26. Mart 2012. 13:51:32 »
Jedino sam u poslu imala najvise srece u zivotu...
Taj moj Jupiter u 12 polju...donosio mi je srece bez obzira sto je retro i u Blizancima...Iz teskih situacija sam se uvek izvlacila...Prosperirala na "nesrecu" drugih...
Moj posao je trenutno u simbolici Urana...radim u programerskoj firmi... i zaposlila sam se 2010.god kada mi je Jupiter radio trigon na natalni Jupiter u 8.polju...
I opet je pozicija slicna kao u prethodnoj firmi u smislu..Rad sa novcem drugih ljudi...

Van mreže uranija*

• Savetnik
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
« Odgovor #13 poslato: 26. Mart 2012. 12:47:53 »
da,potvrdjujem,5.a je istaknuta kad si u obrazovnom sistemu i bavis se sa puno hobija...tako da nista izgleda nisam omasila...

TheSunrise*

• Gost
« Odgovor #12 poslato: 26. Mart 2012. 11:36:52 »
a da upisesh ono shto volish i shto mislish da ce te radovati da radish?

Andjelika, kad covek zeli da pobegne od necega da ne bi zavrsio u ludaru, veruje da ce tamo negde naci mir, i da ce ga radovati sto ce imati svoj dinar, svoj krov nad glavom i moci ce da kupi zelenu jaknu sa cveticem, a ne da mu neko kupi crnu jaknu sa iskidanim dzepovima i mrtvackom glavom kao privezak na istoj, a da ne govorim o intimnijim stvari, kada u tvoje ime odlucuje neko drugi, cak i za decka, izlazenje i muza i stalno ti ponavlja da ce i tebe muz varati, gde ne smes jednu cokoladu kupiti i pojesti je jer si potrosio bogatstvo na nju sa tih nekih 50-90 dinara. Ajde da se kupuje svaki dan, ali jednom mesecno.... Covek krene svuda da trazi izlaz i veruje da ce biti sretan kada ima svoj posao, svoje pare, svoj zivot, svoju diplomu, kada postane mentalno zdrav i samostalan i nauci da mu niko vise ne kvari srecu i diktira nacin zivljenja. Problem je sto puno toga volim i puno toga me zanima, ali ne znam sta da izaberem od toga. :/

Uranija, hvala. :) Sa stepenovima nemam pojma, to nisam gledala. :( Gledala sam i ja kartu i potvrdise mi da imam puno interesovanja, a vidim i puno hobija jer ja i slikam, crtam, fotografisem, stalno radim na kompu, imam tu i razne programe od corela (onih jednostavnih, decjih) do photoshopa i ostalih ozbiljnih sa kojima radim i na kojima se ucim jos iz gimnazije, heklam, sijem, pravim makete, uvek nesto radim rukama, sve da neso stvorim, popravim.

Znam da bik oznacava Vojvodinu i sada vidim zasto ja studiram u NS-u. Ali ako bih da menjam, ovde bi bilo samo jedno moguce resenje-pedagogija u NS-u. Eventualno turizmologija ali sumnjam. Prosto ni meni nije bas sve jasno, jer svesna sam da ima puuuuno simbolike, i moze sve i svasta biti, pa sto Vi kazete mora covek dooobro da se udubi i da pronadje sve, da se sve slozi.

Samo mi nije jasno, gleda se 5. za obrazovanje? 3. polje je kako razmisljamo, 9. za studije, sta studirati, 10 i 6 je za posao, kao ostvarenje (10, cime se baviti) i okruzenje vezano za ono cime cemo se baviti (6), i 1. kao neko predstavljanje te osobe, interesovanja. Tako?

Van mreže uranija*

• Savetnik
« Odgovor #11 poslato: 26. Mart 2012. 00:08:40 »
bik ima velike veze sa zemljom, 9.o polje ti je na stepenu jupitera,a jupiter je od profesora,pravnika,e sad sa obzirom da je vodolija u 6.oj,tj radno okruzenje,a tradic vladar je pre svega saturn,a on u jarcu,u 4.oj,onda neka drzavna mesta bi bila posao,a 5.im poljem pricamo o obrazovanju...eventualno,o nekom kreativnom poslu,tipa hobi...ukrasi,nesto kreativno...
venera na stepenu merkura,ruke,dakle ,videces,uran i vodolija daju racunarsko okruzenje....ne bih rekla da ces biti sa zemljom bas nego u zgradi ili prosto da su oko tebe racunari

Van mreže andjelikadepeures*

• * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 83
  • andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!andjelikadepeures is awe-inspiring!
« Odgovor #10 poslato: 26. Mart 2012. 00:06:13 »
a da upisesh ono shto volish i shto mislish da ce te radovati da radish?

TheSunrise*

• Gost
« Odgovor #9 poslato: 25. Mart 2012. 23:31:11 »
A mene ova Devica (podznak) ubija, onda mora sveeee da istrazi, sada, sada odmah, bas sada i mora da zna i mora i mora... Ova riba... tunjava, spava, plasi se od celog sveta, saoseca se sa ljudima, pa ih onda mrzi, ujeda, bezi od njih... Ludara mi ne gine..

Ali zapteljah se u sve ovo :/ Dobih savet da upisem spanski ili italijanski i ja sada trazim gde to pise. A onda sam naisla za vladar 1. u 6. kao psiholog., i nesto sa neptunom i 12. Pa onda jaka 4, arhitektura, pa onda povezem ono sa cvecem, to mu dodje pejzazna ahitektura sa hortikulturom mada postoji i smer samo hortikultura, ali meni je vladar 10 u 6. nema tamo planeta, nije jaka kuca.. I onda tako stanem i nemam pojma... Sebe u ekonomiji ne vidim. A da upisem visu poslovnu... pa... radije bih da upisem politehnicku- graf. dizajn. Ako vec moram baratati sa tudjim novcem i matematikom i psihologijom i jezikom a toga vala ima tu. Bas gledah predmete. Na pejzanoj samo matis i geometrija voljena mi.

(sigurno sam postala i vama dosadna koliko i sebi  :lol: :rolf: )

Van mreže uranija*

• Savetnik
« Odgovor #8 poslato: 24. Mart 2012. 09:28:53 »
eh draga kad bih se zadubila,nasla bih,ali veruj iz mnogobrojne simbolike astrolozi skrate put pitanjem,cime se bavite ,tj gde ste zaposleni i koja vam je struka...iako kad pogledamo dublje naslucujemo,ali bas zbog razniraznih obrazovnih profila,nismo duzni da to tumacimo...

TheSunrise*

• Gost
« Odgovor #7 poslato: 20. Mart 2012. 00:13:53 »
A ja ne volim ekonomiju, bankarstvo i ostalo, tacnije, ne znam to. :( Ja je cak i ne razumem. Matematiku, znam samo ono do 4. razreda i geometriju :( Mozda cu biti deo banke ili cega vec kroz neki jezik? Prevodilac? Morala bih sveeee ispocetka sa matematikom, ali bukvalno. Kvadratni koren broja 7.. -.- Ubijala me je... Tamo se polaze matematika i to mora da se trese iz rukava u po noci i po dana... Niti imam nekoga da me sprema za taj prijemni.

Jesam ja matematiku tresla iz rukava, ali od 5 do 8, izgubih tu putanju i gotovo.. :( Iskljucila sam to, pa sam trazila neke druge simbole
Jupiter konjukcija Mars- pravnik
Venera u Ribama- fotografija
Merkur u Vodoliji- rad sa tehnologijama
suvladar 3 Jupiter u 9- Spanija?
Nemam vise, milion simbolika :(
Merkur iz 1. (devica) u 6. (devicina prirodna)- analiza (ok, moze se uzeti i matematicka analiza, no, moze li psiholoska? psihologija u marketingu?).

Taj Jupiter je vladar 4. kuce, suvladar 3. ... ne znam.. Zaista. Ne pravi nikakav aspekat sa Venerom. Sa merkurom pravi kvadrat- opet neka borba.. Mars isto kvadrat sa merkurom-borba..
AJde ovde cu.

Jupiter u Biku u 9. Poljoprivredni faks? Jupiter iz 4. dom (njiva) ili predajem u skolu neki predmet vezan za to u svom rodnom kraju, ako ne odem za inostranstvo? A posto mi vladar 10. Merkur u 6. moze biti vezano za zdravlje? Tipa- lecenje biljkama? Tu opet imam neko racunanje i rad sa kompjuterima.

Nasla za umetnost- grafika, fotografija Sunce u 7. u ribama. (to ja imam) i 7. kazu da opisuje visu skolu. Ali ja tu imam onda opoziciju AC, i kvadarat MC sto znaci da ce biti velike borbe da to impliciram u rad (koja je srpska rec za impliciranje, dodje mi sada da se tresnem?) .

Ako gledam opet 6. polje, vladar Uran je u 4. pa gledam njegovu simboliku posla- opet tehnologija?

A onda vladar 4. u Jupiteru, ili inostranstvo ili cu taj predmet predavati u nekoj skoli, visoj/faksu?? Ili spanski on je vezan za stelca, a italijanski za blizance, pa mi je vladar 10 u 6., vladar 1. u 6.

Kako god okrenem, uvek su neki kvadrati za ono sto ja izaberem i Jupiter i Mars u kvadratu sa Mekurom. Uran u kvadratu sa Mesecom. Verujem da je Mesec vezan za decu, A Merkur mi je lose postavljan za decu, bilo da radim kao pedagog, kao ucitelj, nastavnik, jer ce me kasnije deca nervirati :( a ja volim decu, ne znam kako to da ce me nervirati, osim ako ja ne budem imala decu, onda znam da ce me nervirati jer cu stalno i plakati i gledati kako ja nemam svoje dete. Pa bih se onda pretvorila u dve osobe koje su ... auf.. bez dece i poprilicno jaoj.

Ne znam...

Opet ja (dosadila sam i sama sebi, a kamoli drugima grr)

Kazu za arhitektiste da je naglaseno 4. i 10, e, sad.. meni deseto nije, ali vladar je u 6. i pravi aspekte sa planetama u 4., jos se nastavlja u ribama gde je Venera i ona pravi neke aspekte sa planetama u 4. i tu se nalaze (u4), Neptun, Uran, Saturn u Jarcu, to je kao neka stabilnost, i Merkur pravi polukvadrat sa Saturnom i Neptunom. Kvadrate sa Marsom u Jupiterom u 9. u Biku (znaci, mora da se zaaaaapne ko konj i da se samo siba) . Ono sto meni pada na pamet.. pejzazna arhitektura sa hortikulturom.

Tu imam matematike, koja bi se mogla povezati sa 3. u skorpiji i 9. u biku. Opet je tu tudji novac.. Verovatno dobijam tudji novac za projekte, pa onda to radim, ne?

Ne znam sta drugo, a da gori pod nogama, gori..

Kad gledam taj Jupiter.. dolazi iz Strelca.. Slobodan, inostranstvo, Spanija je vezana za Strelca? A onda bacim okce na 10. polje, to mi je Merkur, i opet.. Italija.. Ne znam sta da radim..

Venea u Ribama, pravi aspekte sa Neptunom, Satunom u 4. , tu je neka fotografija, Sunce u 7. u ribama nesto vezano za umetnost tj. fotografije, ali to mi je hobi. Kao i hraniti se zdravo, lekovite biljke, gajenje cveca, crtanje, stvaranje necega iz nicega...

Izludela sam..

Koji su aspekti za psihologa/pedagoga, tj. studije?

Zasto da ne upisem uciteljski, zbog cega bi me kasnije deca nervirala?  ;(