Autor Tema: Orbisni luk - 7° = 1 godina starosti  (Pročitano 9207 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Markiza*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 2254
  • Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!Markiza is awe-inspiring!
  • moj natal je smekerski prikaz moje duse..;)
Odg: Orbisni luk
« Odgovor #19 poslato: 18. Septembar 2012. 11:41:31 »
meni je ovo bilo bas interesantno i gledala sam bas moju   Uran :0: Sunce  Uran vladar 7 a  Sunce vladar :as:
u 5 polju koja je u  StrelacSunce je na EKV izmedju  UranJupiter vladara 5 polja i dosla do datuma 12.03.2014.godine...sto se poklapa sa  :pr: Mesec :0: :nat: :desc: period vladavine  Jupiter potperiod  Mesec inace mi prof. :as: za tu godinu pada bas na  :nat: :desc: ...heheh..bice zanimljiv februar/mart/april 2014 definitivno... :amen: :just_married: :pivo: :beeer:

Van mreže Šmišonja Večiti Putnik*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35126
  • Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • 🔮 Skype : Shmishonja 🔮
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #18 poslato: 30. Mart 2012. 17:28:51 »
Tehnika orbisnih lukova :

Osnova ove vrste predikcije je pravilo da za 1° = 7 godina starosti natusa. primarna vrednost orbisnog luka se bazira na orbisu aspekata izmedju natalnih planeta i sklapanju aspekata izmedju njih.

Poreklo nastanka orbisnog luka se zasnva na 7 godina koje čine četvrt ciklusa progresivnog Meseca ili tranzitnog Saturna (sade sati)

Kao što se i na svakih 7 dana Mesec kreće od Mladog Meseca, do druge četvrtine, preko Punog Meseca do treče četvrtine.

Tako na primer 4° predstavlja pun ciklus Progresivnog Meseca u svoje 4 faze od 28 godina (7 x 4 = 28) a takvih ciklusa imamo upravo 90 u jednom Zodijaku što bi numerološki moglo da se poistoveti sa max. starosnom dobi natusa. Svaka četvrtina samim tim, kao i čevrtina Meseca, kod natusa će predstavljati jedan zaokruženi deo života :

~ 1/4 : detinjstvo
~ 2/4 (Mlad Mesec) : mladost
~ 3/4 : srednje doba
~ 4/4 (Pun Mesec) : starost

Samim tim, metod orbisnog luka se može koristiti za bilo koji orbis izmedju natalnih planeta ~ od 0° do 12°... iako po pravilu ide do 10° (70god. života, al ja sam optimista pa koristim širi orbis jer smatram da natus može živeti i duže od 70god...)

Suština koja daje veliku popularnost da se koristi orbisni luk, je u stvari njegova jednostavnost ~ potrebno je samo papir, olovka, a i aj' da kažem digitron ~ i eto - pola posla je već odradjeno.

Pravila tumačenja su sledeća :

• orbisni luk nema pravu preciznost, već se smatra da deluje u orbisu od 7god. To znači da deluje i njegova druga polovina ~ onih 3 ipo godine, kad podelimo period na dva dela, što opet ipak daje malkice precizniji period za analizu.

Evo sad primera : natalna Venera je na 29° 31' Lava i vladar je VII polja i nalazi se u X polju, ima 60° sa natalnim Marsom na 25° 32' Blizanaca koji je vladar VI polja i umetnut je u VIII polju ~ način izračunavanja njihovog orbisnog luka je sledeći :

Marsu treba još 04°28' da predje u znak Raka, imamo 30° Raka i 29°30' od pozicije Venere ~ to kad saberemo :

04°28'
30°00'
29°31'
-------
63°59' a razlika u orbisu egz,60° je tih 3°59' ~ uzimamo tih 3°59' i množimo sa 7 (orbisni luk) i dobijamo opciju 26.53godinu kao potencijalnu godinu kada će se osobi desiti nešto vrlo bitno na ♥ planu. Tako je i bilo ~ velika ♥ na poslu baš u tom periodu.

E sad ako bi detaljisali u "sitna crevca" i poželeli da tih 7god još više preciziramo, ide se na sledeću matematiku :

• 1° ili 60' = 7 godina ili 84 meseca (7x12)
○ podelimo to sa 2 i dobijamo 0°30' = 42 meseca (ili 3 ipo godine)
• ondak to podelimo sa 2 opet i dobijemo 0°15' = 21 mesec
○ pa ondak opet podelimo sad 3 i dobijemo 0°05' = 7 meseci (ili 210 dana)
• ondak opet podelimo sa 5 i na kraju dobijemo 0°01' = 42 dana, tj. 1 mesec 12 dana

~ 1° = 7 godina
~ 0°30' = 3 godine 6 meseci
~ 0°15' = 1 godina 9 meseci
~ 0°05' = 7 meseci
~ 0°01' = 1 mesec 12 dana

Pa sad uzmemo primer od gore : Venera 60° Mars / 03°59' ~ ovo je po ovoj "matematici" ~ 3° x 7 = 21god, 59' x 7 = 413', tj. 6god i ostaje 53' koje pretvorimo u vremenski period od 74 meseca i 6 dana (tj. 6 godina 2 meseca i 6 dana) i to sve ~ 27godina 2 meseca 6 dana) dodamo na datum rodjenja :

03-10-1975
06-02-0027
------------
09-12-2002 je željeni datum ~ naravno treba ispoštovati pravilo 1 mesec "napred, nazad" što bi u ovom mom slučaju bilo da će se orbisni luk izmedju Venere i Marsa ostvariti u periodu Novembra/Decembra 2002/Januara 2003 ~ a tako je i bilo : tog mladića sam upoznala 05-01-2003 na poslu i dan-danas smo u povremenom kontaktu... al po mojoj logici s obzirom da izmedju moje Venere i Marsa je separacija, ja zato nisam uspela da i započnem tu vezu...
🔮 NATAL 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchAmar Nat Deck

Novo u ponudi : 2 u 1 tumačenje ~ a) natal & karmički (50€) b) natal & godišnji (50€) c) natal & opis potencijalnog bračnog partnera (50€) d) natal karmički & uporedni karmički (50€) e) uporedni & uporedno godišnji (50€)

(click to show/hide)

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1757
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
« Odgovor #17 poslato: 27. Decembar 2011. 13:33:09 »
Pod pretpostavkom da si dobro izracunala, taj aspekt se trebao odraziti npr na posao, troskove vezane za neko putovanje, tu su u pitanju 3/9 tvojih roditelja pa nesto sto ima veze sa njima i okolinom, neki spor mozda. Kvadrat se nije mogao odraziti mnogo lose jer su u pitanju dva benefika, ali konkretno gubitak necega, moze biti i poverenja u krajnjem slucaju.

Rivenair*

• Gost
« Odgovor #16 poslato: 26. Decembar 2011. 21:18:59 »
thnx, al nije se ništa dešavalo ni u periodu od oko tri mjeseca gore/dolje. Možda je taj aspekt kod mene djelovao negdje drugdje.

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
« Odgovor #15 poslato: 26. Decembar 2011. 21:17:05 »
ja sam sada tom metodom pogledala za aspekt Mjesec kvadrat Venera, i ispalo je da je djelovao 23.8.2008. Ja pouzdano znam da se taj dan ništa nije dogodilo. Pamtim najvažnije datume a tada se ništa bitno nije desilo.
Orbisni luk sluzi da se okvirno odredi period ostvarenja tog aspekta, sve sto dobijes je +/- 3 meseca, i onda pogledas ostale predikcije. Ja sam u par aspekata orbisnim lukom dobila tacan mesec dogadjanja. Isto se radi i sa planetarnim periodima.

Rivenair*

• Gost
« Odgovor #14 poslato: 26. Decembar 2011. 20:16:56 »
ja sam sada tom metodom pogledala za aspekt Mjesec kvadrat Venera, i ispalo je da je djelovao 23.8.2008. Ja pouzdano znam da se taj dan ništa nije dogodilo. Pamtim najvažnije datume a tada se ništa bitno nije desilo.

Astro Aisha*

• Gost
« Odgovor #13 poslato: 26. Decembar 2011. 19:12:01 »
Ej Majana provjerila sam Direkcije i Progresije za taj datum: mislim da će biti svadba u djiru :D

:dir: Saturn :120: Merkur  Venera
 prog.  Venera :60: Mesec
prog.  Mars :60: Jupiter

Misliš da ovo može značiti svadbu zajedno sa ovim dolje?
hahaha ti si nepopravljiva :D
Hahaha, da shvaćam tek sada :D Ups. Ali svejedno, dobre su to i direkcije i progresije za brak. :D
Neznam što mi je u zadnje vrijeme samo čitam sve i svašta o astorlogiji razne metode i onda mi se sve to zbučkalo i smućkalo i mislim da uopće nema pretjeranog smisla  dosta toga gledati. :D

Rivenair*

• Gost
« Odgovor #12 poslato: 26. Decembar 2011. 19:01:57 »
Ovo je skroz interesantno, bacam se na analizu :)

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #11 poslato: 26. Decembar 2011. 18:50:16 »
Ej Majana provjerila sam Direkcije i Progresije za taj datum: mislim da će biti svadba u djiru :D

hahaha ti si nepopravljiva :D

Astro Aisha*

• Gost
« Odgovor #10 poslato: 26. Decembar 2011. 18:38:19 »