Autor Tema: Osetljivost  (Pročitano 1381 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

beskrajnost555*

• Gost
Odg: Osetljivost
« Odgovor #2 poslato: 17. Septembar 2014. 10:42:19 »
Ja se ne vrijedjam tako lako valjda po zenskim planetima  Mesec  VodolijaVenera Blizanci. Tako me brzo prodje ako i dodje do tog. Al ono ne idem prema tome da zapravo da stalno gledam `tko`bi me mogao povrijedit ili reci nesto da bi me povrijedilo.
Cak i kad imamo razlicita misljenja smatram da je to uredu, ali ne da i zbog tog cupamo si kose.
Opet s druge strane u kucama kojima se nalaze moje  VeneraMesec tu postoji osjetljivost kad se radi o bliskim osobama koje su znala da nije uredu da nesto kazu.
Posto mi je vladar  :as: Škorpija onda je potrebno pazit posto ja se ne uvrijedim  lako, al ako me uvrijedi( sto se desio neki dan sa duplom  Lav), e onda vise nikad se necemo pomirit, jer mi se nedaju te igre igrat. MOj  :as: zna dobro pokazat i njegovo vjecno analiziranje, ali i nekad tesko samoj meni jer  Sunce :180: :as: uvijek nekako sam kao na iglicima. I da zbog te osjetljivosti velike sama sam sebi veliki neprijatelj.

lina*

• Gost
Osetljivost
« Odgovor #1 poslato: 23. Oktobar 2011. 23:04:22 »
iz PSIHOLOŠKA ASTROLOGIJA - ČARLS E.O. KARTER

OSETLJIVOST

- Zajednička je svim vodenim znacima, a možda najviše od svih je osetljiv Rak, koji je prijemčiv na spoljne uticaje u visokom stepenu. Svi negativni znaci su u celini prijemčiviji i osetljiviji nego pozitivni, obično sa izuzetkom Bika, koji je izuzetno otporan prema kriticizmu ili omalovažavanju bilo koje vrste - što između ostalog potiče i iz činjenice da se radi o znaku lunarne egzaltacije.
Samo ovde se za Mesec može reći da nalazi mir i stabilnost. Što se tiče pomanjkanja osetljivosti Lav i Strelac su sledeći na listi. Devica se lako vređa i sklona je da se prepusti osećanju koje nazivamo "durenje". Jarac brzo oseti omalovažavanje ili prekor, i vrlo je osetljiv na zanemarivanje ili nepažnju. Vaga se lako vređa, ali za razliku od vodenih znakova nije zlopamtilo i može se najčešće lako umiriti. Blizanci i Vodolija su pretežno mentalni znaci i ne vređaju se tako lako.