Autor Tema: Proricanje... Uz pomoc poezije, proze i snova?  (Pročitano 675 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Primal*

• Gost
Odg: Proricanje... Uz pomoc poezije, proze i snova?
« Odgovor #7 poslato: 13. Januar 2016. 21:09:51 »
I tako ti ja sanjah 7 anoreksičnih žena... Možda nađem tumačenje u sopstvenoj poeziji. : :sparkle: :pisac: :stars:

Primal*

• Gost
« Odgovor #6 poslato: 07. Septembar 2015. 22:57:26 »
I opet se moji stihovi ostvaruju. Svaki put kad čitam novo značenje. Prophetic signs  <3

Van mreže Nena*

• Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35596
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • 067 701 48 17 § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #5 poslato: 08. Mart 2014. 15:40:26 »
Primetila sam da su moje pesme postale Prorociste. Ako nekad budem objavila knjigu, tako ce se zvati, Prorociste. Sirove su, nejasne, protiv svakog reda i smisla, a i smislene. Takve su vizije. Setimo se samo vizije o sedam mrsavih i debelih krava. To je simbolika nesvesnog, individualnog i kolektivnog. Dah nase duse.

:160s: :223s: :heartshape: :mozes: :shmish:
🔮 Natalče šareno 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Primal*

• Gost
« Odgovor #4 poslato: 08. Mart 2014. 14:28:44 »
Primetila sam da su moje pesme postale Prorociste. Ako nekad budem objavila knjigu, tako ce se zvati, Prorociste. Sirove su, nejasne, protiv svakog reda i smisla, a i smislene. Takve su vizije. Setimo se samo vizije o sedam mrsavih i debelih krava. To je simbolika nesvesnog, individualnog i kolektivnog. Dah nase duse.

Swiss*

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 01. Maj 2012. 23:06:15 »
Dobar naslov...kad se setim da sam na AFB uz pomoc Pesme mogao predvideti kako se ko oseca, u stvari, sta nailazi kome i kako ce biti...razumem ovo sto je Primal ispisala :) jos uvek mi pricinjava zabavu kad nekoga pitam "a koja ti je pesma draga" :lol:

Van mreže Majana*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 1757
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
« Odgovor #2 poslato: 22. April 2012. 16:26:45 »
Dobro nam došla i hvala na poeziji :)
Imam samo predlog da skratiš malo potpis :D

Primal*

• Gost
Proricanje... Uz pomoc poezije, proze i snova?
« Odgovor #1 poslato: 22. April 2012. 14:40:21 »
U mom natalu,  Neptun  :0: ASC iz dvanaestog polja... Ponekad pisem poeticnu prozu, ili proznu poeziju. Neko ili nesto svira nasom dusom kao na harfi. Stihovi se redjaju... I posle vise godina ostvaruju!

Smrt / Primal

Demonsko dete igra se u polju
Plavih ociju i plave kose
Ono koje dominira nama
Uzima duse kada je vreme

Nase duse su cvece u polju
Svako drugacije po mirisu i boji
Kao sto i nasa dela su

Kazu da Smrt nije zla
Da odvodi duse jer tako treba
Ali, demonsko dete kida to cvece
Nasa tela oprasta od dusa
Nasim bliznjima nanosi bol...

Kazu: do juce pricase i igrase sa nama
cinise i dobra i losa dela
Sluzise i Bogu i Djavolu
a sada ih nazalost nema...

Pogrebna povorka potresa zemlju
Nasa tela sahranjuju, ali duse ne mogu
jer one vecno zive u secanjima nasih voljenih
Dok ona zive, zivimo i mi
Zauvek...

napisano 2006 godine...

2012. godine kupujem knjigu o meditaciji. U njoj - zamislite sebe kao dete, nevino, cisto. Okruzite sebe cvecem razlicitih boja i mirisa. Zamislite kako setate poljem prepunim cveca... Odgovor? Toliko sam postala gorda, da smatram sebe gospodarem zivota i smrti... Hm, nevino dete koje vlada tudjim zivotima?  Sunce  :0:  Pluton, tmina? Slucajnost?

Crni san by Primal

napisano 2006.

Iz mene isticu reke crne, prokletstvo govori imenom mojim
Iznova sanjam sebe i njega, kako govorim reci daleke
razum moj otisao tiho, ostavivsi mene da patim u Tmini
krivica moja u imenu stoji, bolna je java, jos gori san

da li je istina ta tajna moja, o drugome decku u snu mom
da li je tacna ta greska sna, da oticicu nekad sa njim u pad
da li ce kukavno telo moje, naneti bol toj sreci svoj
i ostavit tebe, voljeni moj, samog, daleko u jadu svom?

Obistinilo se 2008 godine... Decko plutonskih ociju... Neko zbog koga sam mogla izgubiti deo sebe.

Ko je 2006. godine pisao mnome? Toliko jake reci koje do detalja opisuju momenat buducnosti...Cije znacenje jos uvek otkrivam. Da li se vama nesto slicno dogodilo?

Uvek, kada citam sopstvene reci, pronadjem do detalja opisanu scenu proslosti koja se otkriva u sadasnjosti... Moj  Uran je u polju XII u  JaracNeptun je u  Jarac, i  Saturn u XII u  Jarac. Daleko u proslosti ( Jarac ) koje dolazi u buducnost (  Uran ) preko vizija  Neptun ...

Kada pisem, nosi me nadahnuce. Slike su jasne. Bolje pisem o proslosti, nego o buducnosti. Kroz moj rad provlaci se tama  Sunce  :0:  Pluton. Imam naglasenu IX kucu. Merkur, , Mars, Mesec, Sunce su u IX. u Vagi.
Nesto govori samnom. Necija ruka me vodi. Ruka Boga,IX kuce i ruka demona  Pluton, vladara moje Skorpije. Pisem kada mi je tesko. Tada se mistika boga mora provlaci kroz moje pero. Ulazim u filozofske dubine, u beskonacno. Odatle se otkriva buducnost. Kada radim sa astrologijom i tarotom, ne volim da gledam u buducnost. Pitanja karme i proslosti su mi bliza. Transformacija licnosti. Pesme mi u tome mnogo pomazu. Kao Ji Djing, Tarot, ili neka druga metoda divinacije.  Metafizicko otkrivanje bica.
To mi pomaze i pri tumacenju snova. Imam svoj licni sanovnik, iz moje bogate imaginacije i intuicije. Nadahnuce mog omiljenog polja. Napisem stih, tekst, a on postane poruka za buducnost. Sanjam san, san se ostvari odmah ili posle vise godina. Obicno oni za koje mi je dato da otkrijem znacenje. Isto vazi i za pesme. One su odjek moje duse. Melodija necijeg bica, upozorenje, i poruka. I tudji stihovi su poruka. Stihovi grupe EKV. Stihovi Branka Miljkovica. Sve ovo dusa prepoznaje. U univerzalnom beskonacnom.