Autor Tema: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨  (Pročitano 164113 puta)

0 Članovi i 29 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1273 poslato: 07. Mart 2023. 18:17:47 »
     Iz snova i noćnih mora, u realan život… :tr: Saturn Ribe

     Poslednji put Saturn u Ribama je bio od 21-05-1993 do 07-04-1996. Planeta granica, discipline i zakona, uranja u promenljive vode Riba, i stavlja nas u nepredvidljive situacije u kojima ćemo morati da se ozbiljno pozabavimo svojim snovima, idealima, planovima, željama i nadama...

     Nastavak teksta na Blogu :
https://eternalamarnat.wordpress.com/2023/03/06/tranzitni-saturn-u-ribama/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1272 poslato: 04. Mart 2023. 14:11:39 »
Dnevni podsetnik za dobre vibracije 04-03

     🪐 Subota, dan Saturna 🪐

     A na Nebu Mesec u konjunkciji sa Lilith na 06° Lava, posle toga Mesec će imati kvadrat sa Lunarnim Čvorovima tj Mesec biti u konjunkciji sa tačkom Zmaja. Kasnije tokom dana Mesec iz Lava će imati trigon sa Jupiterom, Hironom i Venerom iz Ovna i posle toga će imati inkonjunkciju sa Suncem iz Riba. Na samom kraju dana Mesec iz Lava će imati kvadrat sa Uranom iz Bika.

     Posebno u toku noći, dubine naše podsvesti će se aktivirati i uronićemo u neobični svet čudnih snova. Energije u tim snovima će biti snažne, odisaće dramatičnom snagom koja nam pokazuje na koji način treba da se izrazimo u stvarnosti, i da pokažemo drugima da imamo snažnu volju i jasnu viziju svojih životnih ciljeva. U toku dana prožimaće nas energija vrlo naglašenih osećanja, bilo loših, bilo dobrih, pa će tako povremeno da se dotaknemo i nekih vrlo emotivnih tema, otvoriti neke stare rane, proživeti ponovo neke trenutke iz prošlosti koje smo mislili da smo ili zaboravili ili prevazišli. Moraćemo da povedemo računa da nas ta osećanja i emocije ne obuzmu previše, jer će se pojačati subjektivnost, pa tako i pogrešne procene ljudi i situacija sa kojima ćemo se baviti danas. Poslušajte svoj unutrašnji glas, nikako ne donosite odluke na prečac.

     Sve ove vrlo emotivne energije danas mogu da nam makar na kratko vreme vrate Veru u ljudskost, da nam vrate Veru u čoveka. Naglašena će biti ideja duhovnosti i želje da se iz filozofskog ugla „pročešljaju“ određeni delovi života koji već neko vreme „škripe“ i koje nikako da dovedemo u red. Naravno da će nas ove energije usmeravati na druge, uvećati želju za komunikacijom i druženjem, pa je tako moguće u toku dana i da dobijemo poziv za druženje, izlazak, ili pak baš pravi ljubavni sastanak. Moguće su i neke lepe vesti, objave, izjave, koje će dodatno pozitivno da utiču na naše raspoloženje. U toku dana, možda ćemo doći u situaciju da nekome pomognemo savetom ili konkretnim delom, biće naglašena želja da se brine i neguje neko ko ima neki problem. Zato će tada biti idealno vreme da porzgovramo sa nama dragim osobama sa kojima smo možda u poslednjih par dana previše ćutali i „gurali pod tepih“ neke probleme.

     Tokom popodneva i večeri, energije će se malo promeniti, i uhvatiti jedan drugi, malo teži, kurs plovidbe. Imaćemo potrebu da se malo povučemo od drugih i da na miru „punimo baterije“. U isto vreme, nepredviđene situacije ili vesti se mogu desiti, koje će nas malo grubo i iznenada izbaciti iz tog meditativnog stanja, i iako će sve to u suštini da bude iz najbolje namere, tj ti događaji neće biti loši, mi sami možemo da osetimo ili nervozu ili oscilacije raspoloženja, jer nam to nešto kvari naše planove ili zadire u našu zonu komfora više nego što mi to želimo. U tom trenutku moramo da povedemo račun da ne odreagujemo impulsivno, ili da se još više zatvorimo u našu „čauru“ i da nas preplave loše emocije samokritike, jer tako možemo da propustimo neku dobru šansu tj priliku da se oslobodimo neke neprijatnosti, tj da rešimo neki problem koji nas muči. Treba da zapamtimo da danas pomoć stiže od onih od kojih se najmanje nadamo.

https://eternalamarnat.wordpress.com/2023/03/04/dnevni-podsetnik-za-dobre-vibracije-04-03/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1271 poslato: 04. Mart 2023. 14:10:44 »
Dnevni podsetnik za dobre vibracije 03-03

     🏡 Petak, dan Venere 🏡

     A na Nebu Mesec iz Raka sklapa lep trigon sa Neptunom iz Riba, a posle toga će imati napetu inkonjunkciju i sa Saturnom iz Vodolije i opoziciju sa Plutonom iz Jarca. Nakon toga, Mesec je u Praznom Hodu sve do 16h16, i posle prelazi u znak Lava i odmah će da sklopi napeti aspekt inkonjunkcije sa Merkurom iz Riba. Danas na Nebu takođe imamo i Veneru u konjunkciji sa Hironom na 13° Ovna.

     Noć će biti više nego „na 3 ćoške“, neko će se prevrtati po krevetu i nervirati se zbog nesanice, a neko će da se prevrće po krevetu zbog jako teških snova. Kako god, neki čudan (pred)osećaj da će nešto negde da krene naopako nas ne napušta. Oni koji su nešto sanjali, neka dobro zapamte svoj san, tu je poruka koja upozorava na nešto, a oni koji samo imaju loš predosećaj, neka obrate pažnju na Znake pored Puta. Promena navika i strukture razmišljanja i ponašanja zahteva posvećenost, disciplinu, ali i maštu, kreativnost. Biti najbolja verzija sebe znači suočiti se tj pomiriti se sa prošlošću, i prihvatiti te neke situacije i osobe da su takve kakve jesu, i da tu nema više ispravki i promena. Pronalaženje našeg autentičnog glasa danas zahteva da izađemo iz naše zone udobnosti, tj da stavimo na test granice naše zone komfora. U susret nam idu sjajne nove ideje koje nas isčekuju na svetlucavim krilima mašte da ih primetimo kao neobične ali vrlo vidljive Znake pored Puta, a to se može desiti samo ako smo voljni da otvorimo svoj um novim opcijama i mogućnostima, ali i alternativama i kompromisima. Zapitajte se, šta bih mogao da uradim drugačije, da bih imao više vremena za sebe? Šta sam do sad naučio da bih sada mogao to da koristim na jedan praktičan, ali i kreativan način i tako ulepšam sebi sivu i monotonu svakodnevnicu? Gde sam se zaglavio u prošlosti zbog sumnje u sebe i svoje sposobnosti, ili zbog zastarelih & pogrešnih navika i načina razmišljanja koji mi ne služe i donose mi samo štetu? Šta da radim sa svojim bolom, traumom, tugom, jer ako ih ostavim iza sebe & prihvatim ih i prevaziđem, ko ću onda biti ja bez njih, jer su me toliko dugo vremena one definisale kao osobu? Sva ova teška pitanja vode danas do odgovora… Pohvalite sebe i svoje napore da pronađete svoj dugo željeni unutrašnji mir.

     Eksperimentišite sa mogućnostima i budite otvoreni za alternative. Izrazite se kreativno da biste aktivirali isceljenje svega onoga što je patilo u vama zbog svoje nabeđene „nesavršenosti“ ili „ne uklapanja“ u današnje vreme, vrlo pogrešne i izobličene, društvene norme „poželjnog i lepog“. Budite maksimalno nežni prema sebi, da biste podstakli i ojačali svoje samopouzdanje i samovrednovanje. Možda osećate da ponekad jako boli činjenica da ste vi takvi kakvi jeste, dok pokušavate da se uglavite u tuđe nametnute kalupe „normalnog i uzornog“ ponašanja i razmišljanja, ali… da se ne lažemo… mnogo više boli kada pokušavate da budete neko ko niste. Volite sebe u svojoj savršenoj nesavršenosti, volite i poštujte Dušu koja jeste autentična i ispravna baš sa svim svojim „manama i ekscentričnostima“ na koje društvo se mršti i vrti glavom u negodovanju. Vi niste samo drugačiji, vi ste jedinstveni i nema srama u tome, budite ponosni na sebe što niste deo stada ovaca koje se spremaju za šišanje, već neko ko odskače i „bode oči“, jer imate toliko lepih kvaliteta i talenata sa kojima apsolutno imate prava da „bodete oči“ svima oko vas! Terajte malo i inat, šta fali (sve dok naravno nije preteran) Pristupite životu sa velikodušnim srcem i optimističnim stavom, bez obzira koliko dan bio siv i nikakav. Svuda postoje prilike da se širi malo ljubavi, bez obzira sa koliko nesporazuma i razočarenja se susretali na svom Putu. Prepustite se i po nekom zadovoljstvu – spremite neku ukusnu hranu, izađite i kupite nešto sebi lepo…

     Danas će biti maksimalno naglašene emocije. strasti, bilo one pozitivne, bilo one negativne. Pa tako ako postoje neke nesuglasice u međuljudskim odnosima u toku ovog perioda, vrlo je verovatno da će one sada da budu istaknute i da predstavljaju „inicijalnu kapislu“ za potencijalne konflikte i raskide. Ako nema nesporazuma i konflikta u odnosima sa drugima, tada ova energija može malo da „drmne“ obe strane i da ustalasa emocije i strasti, pa tako malo da oživi privatnu (intimnu) stranu samog odnosa. Ako ste u potrazi za svojom jačom & lepšom polovinom, ova energija će vam doneti mnoge neobične situacije u kojima nećete biti baš potpuno sigurni da li je ta druga strana dobar kandidat za ljubavni ples na duže staze ili pak samo trenutna razbibriga koja će oboma da ulepša monotonu svakodnevnicu. Neki put sitnica donese uzbuđenje pa dvoje ljudi uživaju u velikim strastima, a neki put ista ta sitnice će doneti erupciju vulkana i vrlo glasne svađe. Ali, na sreću, posebno ova negativna energija dosta brzo polazi, i ne ostavlja baš mnogo velike ožiljke. Lekcija koju treba danas da naučimo je da kontrolišemo svoje emocije i osećanja, da se ne prepuštamo trenutku, instinktivnom reagovanju i -/+ strastima. Ova energija nas danas uči da moramo zrelo da pristupimo toj „sitnici koja bode oči“ i da otvoreno porazgovaramo o tome šta koga muči u odnosu. Sve dok je tonalitet razgovora miran, a strasti (subjektivnost) svedene na minimum, ovaj kvadrat neće napraviti štete. Postoje i drugi načini da „bezbedno“ izrazite svoje nezadovoljstvo tj frustracije. Fizička napetost se može osloboditi na produktivan način kao što su sport, vežbanje ili pak konkrevetne zanimacije sa lepšom & jačom polovinom.

https://eternalamarnat.wordpress.com/2023/03/03/dnevni-podsetnik-za-dobre-vibracije-03-03/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1270 poslato: 02. Mart 2023. 01:04:06 »
Dnevni podsetnik za dobre vibracije 02-03

     🎡 Četvrtak, dan Jupitera 🎢

     A na Nebu Mesec iz Raka će lepo da se druži sa Suncem iz Riba preko aspekta trigona, posle toga malo će da se svađa preko aspekta kvadrata i sa Venerom i sa Jupiterom i sa Hironom iz Ovna. Nakon toga, Mesec iz Raka će se družiti sa Uranom iz Bika preko aspekta sekstila, i „napuniti baterije“ tako za dalje… Takođe, danas na Nebu imamo i prelepu konjunkciju između Venere i Jupitera na 12° Ovna, kao i važnu konjunkciju Merkura i Saturna na 29° Vodolije. Posle toga Merkur prelazi u znak Riba, gde će ostati do 19. Marta. Dinamičan i zanimljiv dan pred nama…

     Energija trigona između Meseca iz Raka i Sunca iz Riba nam danas donosi prvenstveno u domu, dobar odnos sa ukućanima, posebno starijima, i danas neće biti problema da se usklade naše i njihove generacijske razlike, te ćemo tako mi mlađi biti u prilici da nadogradimo svoje životno iskustvo zahvaljujući razgovorima & savetima sa starijima od sebe. Ovo je dan kada je dobro tražiti savete od iskusnijih i starijih, ali i dan kada će i od nas da se traži savet & podrška & pomoć, pa tako danas više nego obično ćemo nekome biti Draga Saveta. Sunce trigon Mesec nam donosi strpljenje, želju da se uvede red i mir u naš život. Snažna etičnost, marljivost, želja za (umerenim) dokazivanjem na radnom mestu ~ ili pak mogućnost da se pronađe radno mesto koje je skoro pa u struci. Osećanje dužnosti i odgovornosti postoji, ali nije propraćeno pritiskom i težinom da moramo po „cenu života“ nešto da uradimo & završimo, što naravno nam i daje mogućnost da dana polako i studiozno završavamo sve poslove i obaveze koje imamo. Ovaj trigon je takođe i aspekt međusobnog poštovanja i podrške, aspekt koji na fin način ističe ko je ko, i šta je šta, tj na prirodan način nam pokazuje „gde je kome mesto“ na društvenoj lestvici, na radnom mestu, u domu, u krugu prijatelja i poznanika, i koje su nam mogućnosti da promenimo (ako želimo) to mesto.

     Napeti odnos između Meseca iz Raka sa stelijumom iz Ovna tj kvadrat sa Venerom, Jupiterom i Hironom danas može da nam donese svašta-nešto nepredviđeno, ali i neprijatno. Sa ovako disharmoničnim energijma danas ove planete mogu da nam donesu i neočekivane troškove, kvarove, gubitke, loše vesti koje će nas i iznervirati i razočarati ili čak rasplakati, a za neke nedaobog čak i probleme sa zdravljem, naročito kod dece, i starijih, hroničnih bolesnika. Ovo je nepredvidljiva promenljiva energija koja ni sama u nekim trenucima ne zna gde je krenula, pa tako mnogi danas mogu da budu „ko muva bez glave“ i savetuje se oprez, posebno ako danas trebate da pregovarate sa nekim, ili rešavate neko važno (porodično, poslovno) pitanje u koje su „upakovani“ i vaš novčanik & račun u baci, i vaš ugled & status u društvu. Današnji Jupiterov dan će u mnogome da bude i emotivno naporan, a nekima i jako težak, jer će doći u situaciju da uvide neke stvari koje do sad zbog „ružičastih naočara“ nisu mogli da vide kod svoje simpatije tj lepše & jače polovine, a subjektivnost protkana inatom i brzopletim reakcijama može dosta štetno da utiče na sve međuljudske odnose, posebno odnose sa članovima porodice ili pak sa lepšom & jačom polovinom.

     Mesec iz Raka u sekstilu sa Uranom iz Bika je dobra kombinacija energija, jer nosi sa sobom izvesnu dozu „genija“ tj donosi nam mogućnost da ne padnemo previše pod uticaj ličnog doživljaja neke situaciej i osobe, već da na dosta originalan način uvidimo neki potencijalni problem i imamo svoj „Aha, eureka!“ momenat, koji će naravno da nam pomogne posebno kada su u pitanju ili finansije, ili pak naše zdravlje. Sa ovim sekstilom između Meseca u Raku i Urana u Biku, posebno zbog konjunkcije između Merkura i Saturna, od danas možete da očekujete i da će početi da vam se javljaju i neke osobe sa kojima ste prekinuli odnose (što zbog brzine života, ili fizičke udaljenosti od njih) Mesec je povezan sa našom Dušom, pa tako i sa našom Karmom i prošlim životima, a Uran je vezan za budućnost, te tako u ovako skladnom aspektu danas u toku dana nam se mogu pojaviti „Znaci pored Puta“ koji će nam ukazati na neke promene vezane za naš dom (Rak) ili naše finansije (Bik) ali možda i nam ukazati na opcije sa kojima možemo da završimo & odradimo neke naše karmičke greške i tako rasteretimo sebe u narednom periodu, a može i jednostavno da nas iznenadi tako što će neko da nam kaže nešto što će nas obradovti i uliti nam sigurnost da će sve biti u redu.

     Mudrost koja nam stiže od konjunkcije Merkura i Saturna na 29° Vodolije se vezuje za završnu inicijaciju, iluminaciju, inspiraciju, duhovno bratstvo, sjedinjavanje, drevne misterije, jedinstvo različitosti, potpunost, vanvremensko znanje, okultne sposobnosti, uzdizanje kako intelektualno, tako i duhovno, i donosi nam mogućnost da se oslobodimo fantazija, iluzija, obmana, tuđih sebičnih postupaka i želje za dominacijom i da se oslobodimo nečijeg lošeg prisustva. Ovo je kraj jednog Puta, vrlo važnog Puta. Nakon potpune individualne transformacije, napokon smo došli do konačne samo-iluminacije. Radi se o vrlo visokoj frekvenciji Svesti koja zahteva besprekornu usklađenost uma i emocija. Samo oni koji su sada prošli na velikom karmičkom ispitu, mogu doći u priliku da im bude pruženo od strane Viših Kosmičkih Sila istinsko znanje i mudrost o njihovoj pravoj prirodi i ukupnom smislu postojanja, tj razloga ove inkarnacije. Na taj način, povezujemo se sa svim našim precima, njihovim Sudbinama i njihovim Karmama, i tako prenosimo sve dalje od drevnih vremena do danas, gradeći svoj karakter, i naravno pročišćujući svoju Dušu kroz taj proces. Sada je došlo vreme da se menjaju neke stvari u životu, a promene će zavisiti samo i isključivo od vas i vašeg nivoa Probuđene Svesti.

     Ova prelepa konjunkcija između Venere i Jupitera na 12° Ovna jeste s jedne strane „srećan znak pored Puta“, ali ne zaboravite da je Venera u znaku svog izgona, i da pored njih dvoje se nalazi i Hiron, a ne treba zaboraviti i kvadrat koji svo troje imaju sa Mesecom iz Raka. Pa tako, ova konjunkcija samo nekima će danas da donese nešto lepo, dok će mnogima da donese neočekivane, i ne baš željene, situacije u život i biće vrlo važno ostati „hladne glave i dobro porazmisliti pre nego što se odreaguje na taj događaj, tj događaje!

     Nemogućnost da se ostvri lična sloboda unutar okvira zajednice, često izaziva u ljudima intenzivne emotivne reakcije i frustrastije, posebno kod onih koji ne mogu da se prilagode određenim društvenim pravilima. Pritisak raznih zakona, institucija i ostalih mehanizama kontrole od strane autoriteta i države, mnogi ljudi reaguju spontano, buneći se, teraju inat, tvrdoglavo udaraju glavom kroz zid. Ali, često, ta pobuna nije do kraja osmišljena, pa zbog toga snažniji autoritet uspeva da neutralizuje taj bunt, i prisiljava čoveka da se vrati u svoj „kalup“ i predviđenu društvenu ulogu. Tako, vrlo često, ova energija može umesto sreće, da donese samo iluziju i slepo slušanje postojećih društvenih pravila „kako biti srećan“. Zbog toga, često, ova energija može da donese unutrašnju dramu, nagle i nepromišljene odluke i postupke, jer potisnute emocije i osećanja „kuvaju“ unutar čoveka i samo najednom, najčešće u pogrešnom trenutku, dovedu do erupcije, kao kod vulkana. Zato, često ova konjunkcija između Venere i Jupitera u Ovnu donosi i dijametralno suprotan pristup pri rešvanju problema i frustracija. Neki popuste pod pritiskom, i kreću da prave greške, ne obazirući se na njih, i vremenom uvlače sebe u sve dublje i dublje ponore razočarenja i frustracija, i u isto vreme krive sve druge oko sebe za to. Neki pak, zastanu, porazmisle, uspore. Promene svoj način razmišljanja i ponašanja. Polako, korak po korak, predanim radom i disciplinom napreduju dalje, a ako se i desi greška, opet zastanu i prouče sve korake koji su ih doveli u tu lošu poziciju, i nauče nešto iz toga.

     Merkur prilikom prelaska u znak Riba vrlo brzo će biti pod direktnim Sunčevim zracima (nastupajuća „spaljenost“) pa će kasnije imati prvo sekstil & trigon sa Lunarnim Čvorovima (prizvaće mnoge karmičke situacije u naš život) pa će posle imati sekstil sa Uranom iz Bika (pa će nam doneti neočekivane i neobične vesti i događaje) pa će posle toga da ima Kazimi sa Suncem (pa ćemo u tom trenutku da progledamo i da se batalimo svih fantazija i iluzija sa kojima smo se zamajavali danima) posle toga će imati konjunkciju sa Neptunom (pa ćemo opet da se uljuljkamo u naše snove i „filmove“ u glavi, ali i da dobijemo želju da obnovimo odnos sa Višim Kosmičkim Silama) pa će posle toga da ima kvadrat sa Marsom iz Blizanaca (i tada će Karma da nas „istrese iz gaća“ i da nas probudi uz viku i galamu iz našeg slatkog sna, i tresne u prašinu naše svakodnevnice) i pred kraj puta će imati sekstil sa Plutonom iz Jarca (što će biti na našu sreću dobro po nas, jer ćemo moći da „zalečimo rane i čvoruge“ posle onog pada, i da tako transformisani nastavimo dalje, pametniji i svesniji svog života i svojih ličnih ~ realnih ~ ciljeva) Tako će tako ovaj Merkur u toku narednog perioda da nam donese brojne zavrzlame i dogodovštine Toma Sojera i Haklberi Fina u naš život, tj ovaj Merkur će da nam donese maksimalnu subjektivnost, prenaglašene emocije, a razum će da spakuje kofere i ode na Havaje dok se situacija ne smiri… Pripremite se!

https://eternalamarnat.wordpress.com/2023/03/02/dnevni-podsetnik-za-dobre-vibracije-02-03/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1269 poslato: 01. Mart 2023. 00:08:20 »
Dnevni podsetnik za dobre vibracije 01-03

     🎬 Sreda, dan Merkura 🎬

     A na Nebu Mesec iz Blizanaca sklapa skladni trigon sa Saturnom iz Vodolije, posle toga imaće napeti aspekt inkonjunkcije sa Plutonom iz Jarca. Mesec će posle toga biti u Praznom Hodu sve do 03h40, i posle prelazi u znak svog sedišta, znak Raka, i imaće skladne aspekte sekstila & trigona sa Lunarnim Čvorovima sa ose Bik & Škorpija, i posle toga do kraja dana lagano će ploviti znakom Raka.

     Mesečev trigon sa Saturnom i inkonjunkcija sa Plutonom danas može da nam donese vrlo karmički tj sudbinski dan, tj dan ispunjen brojnim Znacima pored Puta, koji nam poručuju ili nas opominju da li je kompas dobro podešen na našem malom brodiću koji se probija kroz životne oluje. Mesec u inkonjunkciji sa Plutono budi čežnje i žudnje u nama, sve nekako danas osećamo, želimo, jače i više, iako za to baš i nema nekog realnog i argumentovanog razloga. Ali, treba da povedemo računa da nas te želje i htenja ne odvedu na pogrešan put, posebno kada su odnosi sa porodicom ili jačom & lepšom polovinom u pitanju, jer ova inkonjunkcija ume da „uvrti u glavu“ da samo ono što mi mislimo & osećamo da je dobro (za nas) je dobro i za druge, a tu leži potencijalni „kiks“, jer upravo ova inkonjunkcija opominje tj podseća da baš to što je dobro za nas, nikako ne mora da znači da je to nešto dobro i za drugoga (to vam je ono kada roditelj nameće svoje želje i ciljeve detetu, usmerava ga na put kojim on želi da ide, i tako sprečava dete da razmišlja svojom glavom, i razavije talente i snalažljivost) Na sreću, tu nam može pomoći Mesečev trigon sa Saturnom, koji će nas baš u momentu kada se zanesemo, da nas vrati na zemlju.

     Dani Meseca u znaku Raka, pokreću aktivnosti koje nisu povezane sa baš racionalnim idejama. Naglašena je fantazija, senzibilitet, potreba za zaštitom, priznanjem i podrškom kao i briga za druge. Za ova dva dana trebalo bi završiti sve stvari koje su povezane sa porodicom i domom, ili se prepustiti potpunom opuštanju i uživanju u ličnom komforu „4 zida“. Istovremeno pojavljuje i lako menjanje raspoloženja, što može biti smetnja u međuljudskim odnosima. Osećanja su ovih dana snažna i duboka, reakcije preemotivne, subjektivnost utiče na odluke. Mi motivisani da zaštitimo sebe i sve one oko nas. Brižna osećanja, ali zbog subjektivnosti, mogući su nesporazumi, jer će mnogi razgovori da se dožive kao kritika, pa ćemo imati potrebu da se pravdamo, nepotrebno… Porodica u prvom planu, briga za ukućane velika, ali i za one koje volimo, bliske prijatelje. Posle nekoliko dana nemira, potrebe za kretanjem i (po malo preteranom) komunikacijom (mislim na period Meseca u Blizancima) javlja se instiktivna potreba za mirom i tišinom, pa čak i ćutanjem. Poželećemo da ostanemo kod kuće, što naravno mnogima neće poći za rukom…. jer mora i da se radi… Ovaj Mesec može kod mnogih od vas probuditi neki skoro pa šašav smisao za humor, ali kod nekih od vas i neraspoloženje, preosetljivost, tugu i plačljivost. Moguće je da će vam se javiti potreba da nekog zaštitite, negujete, ili baš suprotno želećete da neko vas neguje i štiti.

     Aspekt Meseca sa Lunarnim Čvorovima danas nam donosi izuzetno snažan i moćan Karmički dan. Trenutak u vremenu kada će biti vrlo važno da sve što mislimo, kažemo i uradimo, to uradimo svesno i voljno, i da razumemo „domino efekat“ ~ ono što budemo mislili & rekli & uradili će imati dalekosežnog uticaja ne samo na naš život, već i na život mnogih ljudi oko nas (posebno onih do kojih nam je emotivno jako stalo) Ovde su prošloživotna dela (Južni Mesečev Čvor) naša Duša (Mesec) i naše želje (Severni Mesečev Čvor) usklađeni do perfekcije, te tako postoji snažna vibracija ljubavi i poštovanja, zato je ovo odličan dan da se dođe do nekih vrlo važnih informacija vezano ili za vaš privatan život, ili pak vezano za vašu finansijsku situciju, tj vesti & objave & spoznaje koje će vam pomoći da rešite neke nedoumice ili probleme u ova dva dela vašeg života. Zahvaljujući prošloživotnim spoznajama, i pregršt Znakovima pored Puta, danas imamo mogućnost da priđemo bliže nekim osobama prema kojima gajimo snažna osećanja, ili pak da obnovimo kontakt sa nekim osobama sa kojima smo bez nekog vidnog razloga prekinuli odnos, da porazgovaramo, da se sporazumemo lako sa njima, možda i oprostimo, ili čak pomirimo. Mnogima će ova energija doneti sjajne vesti vezane i za neka materijalna ili poslovna pitanja, to su možda iznenadne nove ponude profitabilnih poslovih ugovora, poziv za razgovor za zaposlenje, ili napredovanje, povišica, ili pak neočekivani komplimenti, pokloni, usluge, beneficije isl…

https://eternalamarnat.wordpress.com/2023/03/01/dnevni-podsetnik-za-dobre-vibracije-01-03/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1268 poslato: 28. Februar 2023. 20:33:08 »
     Mesečni horoskop za Mart 2023

     Da vidimo šta nas čeka tokom Marta meseca :

01-03 :
02-03 : Merkur konjunkcija Saturn; Merkur prelazi u znak Riba; Venera konjunkcija Jupiter;
03-03 : Venera konjunkcija Hiron;
04-03 :
05-03 :
06-03 : Sunce konjunkcija Neptun; Merkur sekstil & trigon Lunarni Čvorovi;
07-03 : Pun Mesec na 16° Device; Saturn prelazi u znak Riba;
08-03 :
09-03 : Lunarni Čvorovi kvadrat Lilith;
10-03 :
11-03 : Merkur sekstil Uran; Venera sekstil Mars;
12-03 : Jupiter konjunkcija Hiron;
13-03 :
14-03 :
15-03 : Mars kvadrat Neptun;
16-03 : Sunce kvadrat Mars; Merkur konjunkcija Neptun; Venera sekstil Pluton; Venera prelazi u znak Bika;
17-03 : Sunce Kazimi Merkur;
18-03 :
19-03 : Merkur sekstil Pluton; Merkur prelazi u znak Ovna;
20-03 : Sunce sekstil Pluton; Sunce od 22h25 u znaku Ovna (početak Proleća)
21-03 : Mlad Mesec na 00° Ovna; Venera konjunkcija Severni Mesečev Čvor;
22-03 :
23-03 : Pluton prelazi u znak Vodolije; Merkur trigon Lilith; Venera kvadrat Lilith;
24-03 :
25-03 : Mars prelazi u znak Raka;
26-03 : Merkur konjunkcija Hiron;
27-03 :
28-03 : Merkur konjunkcija Jupiter;
29-03 :
30-03 : Sunce trigon Lilith; Mars trigon Saturn;
31-03 : Venera konjunkcija Uran;
Vidimo da će Mart biti više nego dinamičan, vrlo sudbinski, tj jako naglašena ideja o Karmi i ispravljanju prošloživotnih grešaka.

     Nemamo retrogradnih planeta, al’ zato 5 planeta menja znak, od njih dugo očekivani Saturnov prelazak u znak Riba, gde će ostati naredne dve ipo godine, tj tačnije do 25-05-2025, a biće u svom retrogradnom hodu od 17-06 do 04-11, a ono što je vrlo važno je to da ovaj njegov prelazak u znak Riba će ispratiti i Pun Mesec u Devici, i tako baš ukazati na kraj jednog starog ciklusa i početak jednog novog perioda. Poslednji put kada je tranzitni Saturn bio u Ribama je u periodu od 29-01-1994 do 07-04-1996, pa za one malo starije, njegov boravak u ovom znaku može da probudi duhove prošlosti iz tog perioda.

     Tu je i Plutonov prelazak u znak Vodolije, gde će ostati do 09-03-2043 (iako, on će u Vodoliju zaista da „zagazi“ tek za godinu dana, jer će od 01-05 da krene u svoj retrogradni hod i vratiće se u znak Jarca već 11-06 i tu će biti sve do 21-01-2024, a završetak retrogradnog hoda će biti 11-10-2023) Dodatno, imamo i ovu lepu konjunkciju Venere i Jupitera u Ovnu, koja se desila poslednji put u Maju 2011 (a pre toga još samo 10 puta od 1900-te do sada, jer Venerin ciklus je 8 godina, a Jupiterov 12 godina, pa ova konjunkcija u jedom određenom znaku ima samo jednu šansu na -/+ 10 - 12 godina da se desi) pa tako i tu imamo naravno lepe energije koje će obnoviti neke događaje i uticati na neke odnose i situacije koje su se dešavale tada u Maju 2011.

     Nastavak za sve znake na Blogu :
https://eternalamarnat.wordpress.com/2023/02/28/mesecni-horoskop-za-mart-2023/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1267 poslato: 27. Januar 2023. 02:55:39 »
Dnevni podsetnik za dobre vibracije 27-01

     💕 Petak, dan Venere 💕

     A na Nebu Mesec u Ovnu, od aspekata ima sekstil sa Saturnom iz Vodolije i kvadrat sa Plutonom iz Jarca, i ulazi u Prazan Hod, pa će od sutra 28-01 u 00h43 preći u znak Bika. Takođe, danas se ponavlja aspekt kvadrata između Merkura iz Jarca i Hirona iz Ovna, koji smo imali 11. Januara, dok je Merkur bio retrogradan, i od danas Venera prelazi u znak svoje egzaltacije, znak Riba, i tu će ostati sve do 20. Februara.

     Kada Venera prolazi kroz znak Riba ona nam tako donosi obilje pozitivne energije, kao i veliki nalet kreativnosti, te je zato to vrlo poželjna energija u poslovnim poduhvatima, jer može da donese i veći priliv novca. Takođe, zbog pozitivnih vibracija same simbolike egzaltacije, naglašena su druženja i socijalne & društvene aktivnosti, više nego obično postoji razloga za smeh, zabavu, proslave, a moguće je da će doneti i puno veridbi, venčanja ili krštenja takođe, Venera u Ribama donosi veliku želju da se čine dobra dela, da se obraduju bliske osobe, da se uspostave nova prijateljstva, da se prošire vidici i nadogradi znanje i i životno iskustvo. Sa njom tako naredni period će biti period popularnosti i dolaženja u žižu javnosti, skretanje pažnje na najlepši mogući način, kroz dobar ugled i druželjubivo ponašanje. Sa Venerom u Ribama emocije su veoma visoke i zaista duboke, a to znači da će mnogi ljudi sada u narednom periodu zaista da uvide svoje dosadašnje greške u ponašanju & razmišljanju & odlučivanju, i pokušavaju da obezbede sebi novi početak. Naravno, egzaltirana Venera u Ribama može da donese naglašenu imaginaciju, pa tako i iluzije i obmane, nesvakidašnje ponašanje i razmišljanje, jer se preklapaju realnost i mašta, izuzetno visoka očekivanja, posebno kada je ljubav u pitanju, pa samim tim i velikara zočarenja. Vaša unutrašnja harmonija, toplina i prijateljstvo su ono što je tako privlačno i pristupačno u ovom periodu i donosi vam harizmu sa kojom ćete imati puno prilika za zanimljivim odnosima sa suprotnim polom. Venera u Ribama je dobra za vaš društveni život, kao i vaš privatan život, jer privlači lepe stvari, posebno ako ima dobre aspekte sa vašim natalnim planetama. Pošto Venera pored ljubavi, vlada novcem, verovatno nećete morati da se borite kao do sada, da biste postigli lep život u udobnosti u narednom periodu. Takođe mnogi će biti velikodušni i želeće da pomažu drugima istom merom kao što njima sada Nebo pomaže da imaju lep život.

     Kvadarat Merkura i Hirona, posebno zbog postavke u Kardinalnim znacimaa donosi brze misli, vrlo hitre procene i analize, ali i vrlo oštar „jezik“, i ovaj kvadrat nam tako isto opet danas donosi i žučnost i borbenost koja je ponekad ishitrena u želji da sve bude perfektno odrađeno po zacrtanom planu, tj kasnije, makar ti postupci i reči su u većini slučajeva podržani vrlo „crno na belo“ argumentima, tako da ako i dođe do kritike, ona je skoro uvek opravdana. Ovo je aspekt dobre organizacije samo pod uslovom da sam natalni čart podržava disciplinu i organizaciju, jer u suprotnom može da donese prebrze reakcije i dela. Ovo je aspekt direktne komunikacije koja se povremeno samo muči sa idejom da možda ne pretera u kritikovanju ili davanju saveta. Sama postavka u znacima Jarca i Ovna, ovaj kvadrat čini vrlo oscilirajućim, jer bez obzira koliko mi želeli da kažemo nekome danas „sve po spisku“ opet proradi u nama ne samo lepo vaspitanje, već i određeno sažaljenje i pokušaj da razumemo drugu stranu zašto se tako čudno i loše ponaša, i to ne samo prema nama, već i prema drugima i najverovatnije i sebi. što dodatno otežava otvorene i iskrene razgovore. Takođe, Merkur baš zbog ovog Hirona, može itekako da ima problem u komunikaciji sa okolinom, jer Hiron izvlači iz naftalina sve ono što je Merkur pokušao da sakrije ispod tepiha dok je bio retrogradan… Merkur i Hirnom nam danas daju mogućnost konkretnog isceljenja, lečenja, kontakta sa osobama koje imaju ogromno znanje (što stručno, što životno) koje nam može pomoći da bolje sagledamo sebe i uvidimo da mi i nismo toliko „propalitet“ kao što mislimo. Ove dve planete takođe mogu danas da nam pomognu da osmislimo svoj život i poboljšamo organizaciju dosadne svakodnevne rutine. jer generalno oboje imaju za cilj da osmisle pravila koja neće biti nametnuta drugima, već koja će drugima da služe.

     Naravno, može da donose i kontakt sa starijim osobama, ili obnavljanje kontakta sa osobama iz prošlosti koje su ili nas nekada davno povredile, ili mi njih, i sada je došlo vreme za ponovni susret i rezimiranje te situacije u cilju ili da se pomirimo, ili pak da u potpunosti prekinemo taj odnos. Zato danas, zbog ovog tranzita koji se ponavlja od 11. Januara, možemo oept da stupimo u kontakt, ili pak da opet obnovimo kontakt sa osobama koje same takođe imaju „večite rane“ ili su pregrmele izuzetno težak period u svom životu, i da tako zajedničkim naporima „vidamo rane“ jedni drugima, iako nije isključena opcija produbljivanja tih „rana“ zbog Hirona naravno, jer će i sama situacija u domu, koji treba da predstavlja našu osnovu, odstupnicu i sigurnost, biti dosta nestabilna i zona komfora će biti povremeno narušena, ili će pak situacija na radnom mestu biti nategnuta i neprijatna, i često nedefinisana i dobar teren za nepotrebne nesporazume i konflikte sa kolegama i nadređenima. Ovaj kvadrat nas danas opet uči da ne sumnjamo u sebe i svoje vrednosti, da se ne plašimo da ćemo da razočaramo nekoga i da nećemo biti u mogućnosti da ispunimo očekivanja drugih (ali posebno ličnih) da ne žurimo i da ne dozvolimo da nas subjektivni osećaj nadjača, već da dozvolimo sebi odmor, period za nas same. Ovo je tako sad period kada je sasvim uredu da nismo uredu, tj da je prirodno da smo „pali“ i da samo jednostavno odmaramo & punimo baterije, bez da kujemo planove šta ćemo dalje, kako ćemo da opravdamo sebe zbog našeg „pada“, ali i naravno da nikako ne odustanemo od svojih želja i ciljeva, već samo da odmorimo malo…
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1266 poslato: 26. Januar 2023. 04:10:35 »
Dnevni podsetnik za dobre vibracije 26-01

     🍀 Četvrtak, dan Jupitera 🍀

     A na Nebu Mesec u Ovnu prvo će imati konjunkciju sa Jupiterom, pa sekstil sa Suncem iz Vodolije i Marsom iz Blizanaca, pa popodne kvadrat sa Merkurom iz Jarca, pa konjunkciju sa Hironom i posle toga će odmarati do sutra. Još uvek je na snazi sekstil između Sunca i Jupitera (i tako će biti do kraja meseca)

     U toku dana konjunkcija Meseca sa Jupiterom i Hironom doneće nam situacije u kojima ćemo imati prilike da kroz razgovor sa drugima dobijemo neke odgovore koji nam trebaju da bi popravili svoje raspoloženje i oslobodili se nekih nesigurnosti. Saosećajnost i velika želja da se učini i pomogne „obojiće“ današnji dan. Empatija udružena sa intuicijom, kao i željom za savetovanjem, za mnoge će biti „lek na ranu“ u nekim njihovim teškim trenucima. Zahvaljujući ovoj energiji, danas imamo mogućnost da gledamo i vidimo i onu lepu stranu života, sve one sitnice koje sreću čine. Susreti sa učenim i mudrim osobama mogu da nam pomognu da ispravimo & popravimo neke narušene porodične ili poslovne odnose. Naglašen „majčinski“ osećaj brige i želje za negovanjem drugih. Rešavanje i nekih važnih, ali teških i bolnih, pitanja vezanih za dom i porodicu, ili pak neke vesti koje će vam vratiti Veru da će sve na kraju da bude ipak kako treba. Samo trebamo da obratimo veliku pažnju da nas i ne ponesu ove emocije, da se ne unesemo previše u neku situaciju i da odreagujemo subjektivno i ishitreno, umesto hladne glave i logički. Takođe, mogući su kontakti sa ljudima koji ili često putuju, ili žive daleko od nas, a i vesti i informacije koje budemo čuli od njih, takođe će nam puno značiti, i doneti nam osećaj olakšanja i rasterećenja.

     Aspekt sekstila između Meseca i Sunca & Marsa naravno da će nam danas donesti i snagu i volju da se uhvatimo u koštac sa svim onim i očekivanim, ali i nepredviđenim, preprekama koje se nalaze na našem Životnom Putu. Ovo su energije optimizma i motivacije, koje harizmatično deluju na okolinu, pa tako samopouzdanim stavom i spontanim pristupom drugima, omogućavamo i njima i sebi, usklađenu razmenu divnih pozitivnih vibracija. Ova kombinacija nam danas pomaže da pronađemo dobar balans između želja i dela, stvaraju nam uslove u kojima bez mnogo muke, možemo da ostvarimo svoje privatne ili pak poslovne planove. Dobra energija i za neki važni razgovor sa autoritetom, i svim onim osobama od kojih na neki način zavisimo, možda i razgovor sa novim poslodavcem, ili pak savetovnje sa advokatima, birokratama, lekarima, ali nije isključena ni opcija kontakta i uspešnog poslovanja sa uniformisanim osobama, ili pak majstorima. Naglašene emocije i osećanja, puno topline i želje za bliskim kontaktom (dodirom, zagrljajem…) mogu nam danas na naš Životni Put dovesti (ili čak vratiti) neke nama drage osobe, koje isto tako žele da sa nama „uz čašicu razgovora“ razmene pozitivne energije i vibracije. Danas je takođe dobar dan za donošenjem važne odluke da ćemo da malo više povedemo računa o sebi i svom zdravlju, pomeniti režim ishrane i početi sa nekim vežbama. U zdravom telu, zdrav duh, ne kaže se džabe.

     Aspekt kvadrata između Meseca i Merkura danas može malo da nam „pomrsi konce“ dok pokušavamo da se uskladimo sa energijama i vibracijama ljudi oko nas. Ovo je energija koja nas sputava da se nađemo sa njima na „istim talasnim dužinama“ i povremeno nam prekida dotok informacija od naše intuicije i sputava nas da jasno čujemo šta nam naš Unutrašnji Glas poručuje. Pokušaj da se logički pristupi nekom problemu, može da nas dovede u situacije da „od šume ne vidimo drvo“, tj da pogrešno procenimo neku situaciju ili osobu, zbog naglašenih emocija, tj subjektivnog doživljaja. Sa ovom energijom ceo dan ćemo balansirati između racija i osećanja, u pokušaju da izgradimo most između njih, a malo nas će i uspeti u tome. Ovaj aspekt je opomena da moramo vrlo pažljivo nešto da napišemo ili kažemo, da obratimo posebnu pažnju prilikom potpisivanja nekih ugovora & dokumenata, ili pak prilikom kupovine nečega, jer bi moglo da dođe do zabune, problema, falinki u tim dokumentima i sl. Ova energija takođe može da štetno deluje na data obećanja, tj ako vam je neko nešto obećao, ne očekujte da će se to obećanja danas i ispuniti, čak i ako je sam dogovor bio da se to nešto uradi baš danas, jer ovo je aspekt „jedno misli, drugo kaže, treće uradi“. Ako neko čeka neku vest, pismo, dokument, ili paket, čekaće i dalje, a dodatno treba da se malo obrati pažnja i u saobraćaju, posebno popodne i uveče, jer nam sama koncentracija baš i neće biti najbolja u toku dana.
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1265 poslato: 25. Januar 2023. 04:43:54 »
Dnevni podsetnik za dobre vibracije 25-01

     📬 Sreda, dan Merkura 📬

     A na Nebu Mesec u Ribama će imati u toku prepodneva konjunkciju sa Neptunom, u toku popodneva sekstil sa Plutonom iz Jarca, pa je od 17h12 do 19h48 u Praznom Hodu, i posle toga prelazi u znak Ovna, pa će pred kraj dana da ima trigon sa Lilith iz Lava. Danas imamo i lep aspekt sekstila između Sunca iz Vodolije i Jupitera iz Ovna.

     Noć polako prolazi, a snova za izvoz. Različite tematike, smenjuju se kao na filmskoj traci. Naravno da će poruke Viših Kosmičkih Sila u tim snovima da budu vrlo naglašene, i trebalo bi se potruditi da se zapamti sve, svaki detalj, simbol, boja, zvuk. Energije Meseca, Neptuna i Plutona, posebno u jutarnjim satima će biti vrlo naglašene, probudićemo se sa određenim osećanjem kao da lebdimo na oblacima, imaćemo osećaj da smo neobično povezani sa drugima, na jednom vrlo dubokom duhovnom i emotivnom nivou, pa nije isključena ni telepatija. Intuicija izuzetna, čak i kod onih koji misle da je nemaju. Predosećaji preplavljuju naš um, u svemu možemo da vidimo simbole i znake pored Puta, zato otvorite četvore oči, obratite pažnju, poruke za neke odgovore na koje čekate već duže vreme upravo stižu danas u toku prepodneva. Ponovo, kao i pre neki dan, imaćemo u toku dana mogućnost da predosetimo neke osobe i situacije, i tako se pripremimo za njih, bilo u pozitivu, bilo u negativnu. Odnos sa drugima će biti vrlo specifičan, nikako površan i običan, čak i oni svakodnevni kontakti sa ljudima „u prolazu“ će danas biti intenzivniji, bliskiji, i doneće nam puno energije za razmenu. U toku dana imaćemo prilike da kroz ozbiljne razgovore sa drugima dobijemo mudre savete i tako zalečimo neke rane, odklonimo tugu i bol, oslobodimo se nesigurnosti i strahova. Zato, u toku dana, očekujte da ćete čuti i neke informacije koje su do sad morale da budu skrivene od vas, danas je dan da se čuje istina, i spozna naredni deo vašeg Životnog Puta. Budite u pripravnosti.

     Mesec u Ribama u Praznom Hodu savetuje da napravite pauzu što se tiče brige o drugima. Nije vreme da budete Draga Saveta, jer će vaši saveti da budu pogrešno protumačeni, i proglašeni „guranjem nosa u tuđ život“, a vaše mekano rame za plakanje će biti proglašeno lažnim i manipulatoskim. Maštajte, ali ostanite prisutni, osmislite most između snova i realnog života. Smanjite traženje utehe i u „iću i piću“. Budite i dalje saosećajni, ali nemojte da dozvolite da vas tuđa bol preplavi i skrene sa ličnog puta rešavanja vlastitih problema. Kada se bude završio Prazan Hod Meseca, i Mesec bude prešao u znak Ovna, energije nam neće zafaliti. Maltene u samom trenutku prelaska Meseca u ovaj vatreni i dinamični znak, osetićemo nalet snage i želje da se „mrdnemo sa mrtve tačke“. Motivacija i potreba da se počne nešto novo, entuzijazam i spontanost će obojiti komunikaciju sa drugima, biće i šale i smeha, i jedna vrlo dinamična i pozitivna večernja atmosfera. Naravno, ne treba zaboraviti i tvrdoglavost, pardon, upornost ovog znaka, pa će tako Mesec od danas da nam ubaci pregršt novih ideja i planova u misli, koje su moguće za realizaciju, samo pod uslovom da ne brzamo i ne forsiramo „sad i odmah“. Tako večernji sati će proći u živahnoj diskusiji, možda će neko izaći da prošeta, ili će da odluči da pred spavanje umesto tople čokolade, zanimljivog filma i udobne fotelje malo poradi na sebi i odradi par laganih vežbi.

     Danas zahvaljujući skladnom odnosu Sunca i Jupitera bićemo srećni, velikodušni, ekspanzivni, entuzijastični. Danas ćemo tako biti u prilici da sretnemo zaista dobre osobe na našem Životnom Putu, i uz njih bi trebalo da naučimo da se opustimo, i uživamo u harmoničnim odnosima sa drugim ljudima iz naše okoline, a iz tih odnosima možemo toliko toga novog da naučimo. Iako smo generalno uvek zadovoljni onim što trenutno imamo, danas verovatno će nam prijati i da dobijemo još malo više od toga. Generalno, aspekt zadovoljstva sa onim što se poseduje, ali i tinjanje želje da se to što se ima malo i uveća (ako ne i puno uveća) pa bi tako danas zahvaljujući ovom aspektu mogli ozbiljno da poradite na svojim prihodima i (ne)pokretnoj imovini, a realizacija tih planova i projekata može da se očekuje već krajem Januara. Ponekad ovaj vrlo srećan tranzitni aspekt može učiniti vaš život koliko-toliko lakšim, ali postoji opasnost i da postanete pasivni, i odlučite da se ne trudite & ne borite za svoje ciljeve, već nekako po inerciji da očekujete da vam to „nešto“ (ili neko) bukvalno „padne s Neba“… Možda će postojati danas i naglašena potreba da se zavalite u fotelju i uživate u srećnoj porodičnoj, ljubavnoij, ili čak poslovnoj, atmosferi, i ne obraćate pažnju na znake pored Puta, ali ako to uradite, mogli bi da propustite odlične mogućnosti i prilike da obogatite svoj život, kako duhovno, tako i materijalno, i umanjite prilike za rast i razvoj, bilo da je u pitanju novac, duhovnost, zdravlje, ljubav, karijera… Prilike mogu doći u obliku ličnog, duhovnog i materijalnog rasta i to od osoba koje su vidno drugačije od svih koje ste do sada upoznali. Iskoristite dan do maksimuma!
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #1264 poslato: 24. Januar 2023. 11:50:17 »


Nedeljni horoskop od 23 do 29 Januara

     Na Nebu u periodu od 23. do 29. Januara imamo sledeća dešavanja (tj baš nešto i nemamo puno događanja…) :

Ponedeljak 23-01 : Mesec u Vodoliji u Praznom Hodu do 18h36 kada prelazi u znak Riba;
Utorak 24-01 : Mesec u Ribama;
Sreda 25-01 : Mesec u Ribama; Sunce iz Vodolije sekstil Jupiter iz Ovna;
Četvrtak 26-01; Mesec u Ribama u Praznom Hodu do 19h48 kada prelazi u znak Ovna;
Petak 27-01 : Mesec u Ovnu; Merkur iz Jarca kvadrat Hiron iz Ovna (ponavljanje aspekta od 11-01) Venera od 03h33 prelazi u znak Riba;
Subota 28-01 : Sunce iz Vodolije kvadrat Lunarni Čvorovi; Venera iz Riba inkonjunkcija Lilith iz Lava; Mesec u Ovnu u Praznom Hodu do 00h43 kada prelazi u znak Bika;
Nedelja 29-01 : Mesec u Biku;

     Nastavak teksta na Blogu :
https://eternalamarnat.wordpress.com/2023/01/23/nedeljni-horoskop-od-23-do-29-januara/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."