Autor Tema: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨  (Pročitano 164063 puta)

0 Članovi i 26 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #813 poslato: 18. Avgust 2021. 10:33:24 »


Kako da kažem, a da ne povredim…
Merkur :0: Mars

     Od 17. do 20. Avgusta na Nebu ćemo imati aspekt konjukcije između Merkura i Marsa postavljenih u znaku Device. Ova konjukcija će biti ispraćena i inkonjukcijom obe planete sa Hironom iz Ovna i s druge strane napetim aspektom kvadrata sa Severnim i Južnim Mesečevim Čvorom na osi Blizanci & Strelac.

     Nastavak teksta na Blogu :
https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/08/15/kako-da-kazem-a-da-ne-povredim-merkur-konjukcija-mars/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #812 poslato: 18. Avgust 2021. 09:05:38 »


Par kamenčića za spoticanje...

     Na Nebu 16. – 17. – 18. Avgusta imamo par napetih aspekta koji nam mogu malo „pomrsiti konce“ što se tiče organizacije svakodnevnih obaveza, ali i međuljudskih odnosa. Kontakti sa ljudima koji se bore sa svojim problemima, situacije koje stavljaju na test naš prag tolerancije i strpljenja.

     Prvi je Merkur iz Device u inkonjukciji sa retrogradnim Saturnom iz Vodolije, a drugi je inkonjukcija između Sunca iz Lava i retrogradnog Plutona iz Jarca. Pored ove dve inkonjukcije, imamo još i inkonjukciju između Marsa iz Device i retrogradnog Hirona iz Ovna i inkonjukciju između pak i Merkura iz Device i ovog Hirona iz Ovna.

     Nastavak teksta na Blogu :
https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/08/14/par-kamencica-za-spoticanje/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #811 poslato: 12. Avgust 2021. 16:31:07 »


Vežbe za živce...

     Od 12. Avgusta do 15. Avgusta na Nebu imamo… imamo svašta nešto, i to ne baš mnogo lepo… imamo napeti aspekt inkonjukcije između Marsa iz Device i retrogradnog Saturna iz Vodolije, koji će biti ispraćen ne samo napetim kvadratom između Merkura iz Device i Lilith iz Blizanaca, već i inkonjukcijom između Venere iz Device i retrogradnog Jupitera iz Vodolije, i isto tako aspekta inkonjukcije između Sunca iz Lava i retrogradnog Neptuna iz Riba… puno inkonjukcija sa ovim kvadratom na Nebu će nam tako doneti puno situacija u kojima ćemo morati da nešto prećutimo „zarad mira u kući“ i da se kako znamo i umemo prilagodimo nekoj datoj situaciji, jer kao što znamo, aspekt inkonjukcije je aspekt dobrovoljnog primoravanja… pardon, prilagođavanja… od dva zla, biramo manje…

     Mars iz Device u inkonjukciji sa Saturnom iz Vodolije nam donosi osećanje blokirane energije, tj kao da nas je neko „urekao“ da šta god da uzmemo da uradimo, krene naopako. Naravno, ta frustracija dodatno može štetno da utiče i na naše samopouzdanje i sliku koju imamo o sebi. Ovaj aspekt za baksuz pa donosi puno posla & prilika, ali oduzima povoljne uslove, pa tako ćemo se ovih dana naći u situacijama da se satiremo zbog nekog posla ili oko neke osobe, da bi za uzvrat dobili… maltene ništa… U jedonm trenutku osećanje manipulacije i iskorišćavanja od strane drugih može doći do svog vrhunca, pa je zato jako važno da u baš tom trenutku stanemo, ili sednemo, i odbrojimo do 10, kako bi smirene glave mogli da sagledamo iz svih uglova datu situaciju i da li imamo mogućnost da na drugačiji način priđemo rešavanju tog nekog problema ili pak završavanju željenog projekta.

     Venera iz Device u inkonjukciji sa Jupiterom iz Vodolije donosi nam u život situacije koje nas hteli mi to ili ne jednostavno „vuku“ da napravimo neku grešku, ili da preteramo u nečemu. Ovo je aspekt preteranog uživanja u životu, rasipništva i nekontrolisane kupovine i vrlo pogrešnih ulaganja, čak i preteranog epikurejstva, kao i ne baš lepih i pristojnih ponašanja što se tiče odnosa sa drugima (posebno kad je emotivni odnos u pitanju, jer može da donese prevare i afere, pa i skandale) i ovaj aspekt tako na kraju donosi iscrpljenost kako finansijsku, tako i emotivnu, fizičku i psihičku… Preteran osećaj samopouzdanja „ma znam ja to“ u kombinaciji sa preteranim optimizmom „ma sve će biti ok, šta brineš“ mogu tako da nam iskomplikuju ovih par dana do maksimuma, jer ćemo se zbog ovog aspekta osećati mnogo snažnije i sposobnije nego obično, pa ćemo kao „patka na kljun“ da zatrpamo sebe obavezama, kako svojim, tako i tuđim, da bi eto jednostavno dokazali kako smo mi svestrani, sposobni i uspešni u svom radu i životu generalno.

     Sunce iz Lava u inkonjukciji sa Neptunom iz Riba ništa nije bolje od ovog predhodnog aspekta između Venere i Jupitera, jer tek ovde postoje energije koje štetno utiču na našu svest i doživljaj ne samo situacija iz našeg okruženja, već i nas samih. Ova energija ne samo što donosi dodatnu konfuziju u naš život, već i potencira naše loše osobine i mane, a takođe i slabi naše psiho-fizičko zdravlje, pa dok traje ovaj tranzitni aspekt ili mi ili pak ljudi iz naše okoline vrlo verovatno će biti pod uticajem „Dr Džekil i Mr Hajd“ načina ponašanja i komunikacije. Ektremni usponi i padovi raspoloženja i vrlo nagle nepredvidljive promene u ponašanju su ono čime se ovaj aspekt inkonjukcije između Sunca i Neptuna bavi. Ovaj aspekt donosi pogrešne procene, pa tako i vrlo pogrešne odluke, unosi nemir i neorganizovanost u svakodnevni život, i nemogućnost da se izrazimo onako kako želimo, bilo da je reč o projektu koji imamo na poslu i sa kojim bi trebalo da se istaknemo i na pravi način dokažemo našim nadređenima, bilo da je reč o emotivnom odnosu sa nekim nama važnim.

     Merkur iz Device u kvadratu sa Lilith iz Blizanaca će pak da nam donese veliki problem u razumevanju sopstvenih želja i potreba, i nemogućnost da kažemo ono što zaista mislimo i osećamo, zbog straha da ćemo biti kritikovani, ismejani ili odbačeni. Sa ovim aspektom stiže energija koja loše utiče na našu komunikaciju sa drugima, jer izostaje samopouzdanje u ono što želimo da kažemo, jer sumnjamo u sebe i svoje procene & odluke. Donosi i strah od kritike i osuđivanja, pa tako i situacije i ljude koji nam svojom težinom uskogrudog načina razmišljanja i ponašanja dodatno otežavaju svakodnevnicu. Ovo su energije koje donose želju da se isključimo iz društvenih tokova, jer nismo u mogućnosti da budemo na „istim talasnim dužinama“ sa većinom ljudi oko sebe. Takođe, donosi probleme u dogovorima, pregovorima i sklapanjem bilo kog ugovora, jer ne samo što se pojavljuje vidna razlika između usmenog i pisanog dogovora, već i to što je pisano još dodatno štetno utiče na naše osećanje komfora, dostojanstva i samog ugleda u društvu. Ovo je aspekt koji stalno naginje osobu da se pravda i opravdava svoje misli i postupke, čak i onda kada uopšte nema razloga za to.

     https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/08/12/vezbe-za-zivce/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže Djurdjevak*

  • Tumač
  • * Ovaj prešišao i Tolstoja *
  • ****
  • Poruke: 2906
  • Reputaciona snaga: 2073
  • Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!Djurdjevak is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #810 poslato: 09. Avgust 2021. 13:41:22 »
Pa evo,tacno pojava ovog mladog vatrogasca Lav je produkt izgleda ovih aspekata :D :D znaci tek ide neko desavanje :D

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #809 poslato: 09. Avgust 2021. 13:38:00 »


Ko je jači ? Um ili srce...
Venera :120: Pluton :retro:

     Istog dana, maltene trenutka, kada tranzitni Merkur bude prešao iz Lava u znak svog sedišta i egzaltacije, znak Device, 12-08 na Nebu imamo i snažni trigon između Venere iz Device i Plutona iz Jarca. Na snazi je i dalje i Venerina opozicija sa Neptunom takođe… Da bi razumeli ovaj aspekt trigona između Venere i Plutona, prvo moramo da se podsetimo ko je ko iz Mitologije.

     Venera je rođena iz mora, a nastala je iz testisa Boga Neba Cela, kad ga je kastrirao njegov sin Saturn. Venerin muž je ružni Bog-kovač, Vulkan, a ljubavnici su joj Mars, koji je Vulkanov pravi brat, kao i Merkur i Bakus, koji su Vulkanova polubraća.

     Pluton je sin Ops i Saturna, brat Veste, Junone, Cerere, Jupitera i Neptuna, unuk Cela i Terre. Pluton je vladar podzemlja, koje se zove Had. Njemu dolaze duše mrtvaca. Pluton tj Had je obično na slikama prikazan sa štapom i kacigom koja ga čini nevidljivim, a društvo mu pravi troglavi pas Kerber.

     Na neki način u toku je mitološka španska serija gore na Nebu, jer je Venera sestra Saturna po Ocu Celu, a Saturn je pak otac Plutonu, tj Venera je Plutonova tetka realno… a kažu da su ljudi komplikovani…

     Oboje su specifični, svako na svoj način, različiti, a opet nekako slični. Venera planeta lepote, kreacije i ljubavi, stalno u želji da stvori nešto opipljivo iz svojih misli, dok Pluton pak poseduje iskonsku snagu koja se manifestuje kroz smrt i ponovno rađanje. Sama Venera u Đotišu je i Gospodarica Demona, te tako opet „ispod Mire 100 đavola vire“ itekako se uklapa u kontradiktornu narav ovog Plutona. Venera donosi materijalni preobražaj misaone kreacije u opipljiv predmet & čin, dok Pluton donosi najdublji čin transformacije čoveka, njegove smrtne ljušture (tela) i njegove Duše, a u tome će im najviše pomoći upravo ovaj tranzitni Merkur u Devici.

     Pa tako Venera u trigonu sa Plutonom donosi odnos, koji dolazi prvo iz površnog poznanstva, možda čak na početku i netrpeljivosti & nepoverenja & pa i straha čak, koji vremenom prerasta u prijateljstvo, i koji vremenom transformiše obe strane toliko da steknu maksimalno poverenje jedno u drugo, dovoljno jako da se oslobode i otvore prema onoj drugog osobi, bez obzira koliko (možda) to što imaju u sebi delovalo strašno i odbojno (mnogo puta, desi se čak prijatno iznenadjenje) donese oboma jednu neverovatno jaku i skoro na neki način i besmrtnu ljubav, prožetu vrtoglavim strastima i neverovatnom snagom.

     Sa one praktične, svakodnevne, strane, ovaj trigon nam donosi stabilizaciju što se tiče prihoda i situacije na radnom mestu. Mnogi će u narednom periodu pronaći posao koji su toliko dugo tražili, neki će napokon dobiti unapređenje ili povišicu, mnogi će uspeti da podignu kredit i da ili renoviraju svoj dom ili čak i da kupe svoje sopstveno „mesto pod suncem“. Odličan period za ulaganja u nekretnine, kupovinu vrednih stvari za dom, da bi se polako i sigurno (trajno) poboljšao komfor i udobnost (pridavanje posebne pažnje i određenom, umerenom, luksuzu) Možda će neki da iskoriste ovaj trigon i da porade na svom samopouzdanju, izgledu, ponašanju, navikama.

ŠTA ĆE NAM OVO DVOJE I NJIHOV ASPEKT TRIGONA DONETI?

     Pa doneće nam zasigurno vrlo jake strasti u privatnim odnosima, mogu takođe i da nam donesu i fanatizam što se tiče želje za poslovnim uspehom (zarad statusa, ali i novca, zbog same simbolike Venere koja je ovde u praktičnom, racionalnom, zemljanom znaku Device, i koja se povezuje sa novcem koji donosi mogućnost ispunjenja želja vezanih za lagodan i komforan život, i fiksaciju na maksimalno učvršćivanje dobrog & visokog društvenog statusa, koju ima i sam znak Jarca gde se nalazi ovaj Pluton.

     Svima nama kojima će ovo dvoje da aktiviraju natalno 1-5-7-9 polje možemo u narednom periodu ili da doživimo transformaciju kroz neki vrlo specifičan i nadasve čudan (a možda i neodobren od strane okoline) odnos ili situaciju, ili pak ćemo imati mogućnost da svoju strast i kreativnost usmerimo ka profesionalnom izdizanju iz kruga naših kolega i da tako dokažemo sebe u najboljem mogućem svetlu.

     Ovo je dobar aspekt kako za ljubav i obnavljanje strasti i intimnih dešavanja u „4 zida“ ali u isto vreme je i odličan period za finansijsku regeneraciju našeg novčanika (pa tako i samog statusa u društvu) Isto tako, zbog retrogradnog hoda samog Plutona, vrlo je moguće da će u ovom periodu mnogi od nas ponovo da imaju posla sa bivšim ljubavima koje u datom trenutku nisu mogle da zažive zbog protivljenja roditelja / okoline, ili zbog prevelikih društvenih / ekonomskih / intelektualnih razlika među njima ili je pak neko od njih bio zauzet, ili je posesivnost i ljubomora previše kvarila taj odnos, ali ovog puta, u pitanju će biti i odrađivanje velikih i važnih karmičkih grešaka koje mi imamo prema tim osobama, tj te osobe prema nama, posebno jer je sama Venera imala i ovu opoziciju sa retrogradnim Neptunom…

https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/08/09/ko-je-jaci-um-ili-srce-venera-trigon-pluton/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #808 poslato: 09. Avgust 2021. 10:45:58 »


Od šume ne vidi drvo...
Merkur :180: Jupiter :retro:

     Odmah posle Mladog Meseca u Lavu, 11-08 imaćemo opoziciju između Merkura iz Lava i retrogradnog Jupitera iz Vodolije, koji će biti ispraćen i Venerom iz Device koja ima opoziciju sa retrogradnim Neptunom iz Riba.

     Zanimljiva kombinacija tranzita koja će nam u život u jednom kraćem vremenskom periodu doneti par situacija u kojima ćemo morati da vrlo brzo odreagujemo i da se prilagodimo kako znamo i umemo što bolje daljim razvojem događaja, ako želimo da postignemo ono što smo odredili za naš trenutni primarni cilj u životu, jer ovo je tranzitna kombinacija koja nas uči da nije sve što čujemo & pročitamo & vidimo baš i istinito & tačno i da moramo da koristimo i svoj racio i svoje životno iskustvo kako bi došli do pravih informacija.

     Ova opozicija generalno nije mnogo loša, to vam je ono „od šume ne vidi drvo“, jer je um toliko širok i toliko ga sve interesuje, da previđa male, ali važne, detalje, te nije u mogućnosti da sprovede iz teorije u praksu ono što je zacrtao, jer mu fale odgovarajuće informacije, a i sam pristup radu je više subjektivan (pa čak i vrlo emotivan) umesto da bude disciplinovan (i racionalan) Ovo su situacije „bazirano na istinitinim događajima“ fraza koja najbolje opisuje ovaj aspekt ~ sve je tačno, ali samo do određenih granica, sve je ispravno, ali samo fale neki detalji… a to samo malo kasnije može skupo da košta ako ne povedemo računa sada i odmah.

     Ova kombinacija će sad ovih par dana da nas stavi u „rebus“ i da nam nametne razna pitanja koja su vezana najviše za naše prioritete u životu, i može nam pomoći da pronađemo „ahilovu petu“ u nekim planovima i projektima na vreme, da posle baš zbog tih „slabih tački“ ne bi došlo do odlaganja ili pak otkazivanja realizacije tih projekata.

     Ali, neki put, kada su privatni poslovi ili odnosi u pitanju, ovo je dobar tranzit koji omogućava da se kroz neobične kreativne ideje (koje su jasne samo vlasniku istih) sprovede neki projekat u delo ili ostvari neka ideja & želja vezana za lepšu & jaču polovinu. Ovaj tranzit nas uči da kroz interakciju sa drugima i prikupljanjem njihovih ideja i životnog iskustva, oformimo svoje ideje i zamisli i da ih na taj način objedinimo u jednu skladnu celinu i da tako dođemo do onoga što želimo.

     Ovo je aspekt koji se okreće ka našim finansijama, ali i aspekt koji se okreće i našem privatnom životu. Samo je važno da se oslobodimo grandioznih ideja i planova i da se zadržimo na onim jednostavnim planovima, tj projektima koji nam obezbeđuju „sad i odmah“ ono najosnovnije, jer vreme ni malo nije naklonjeno nekim velikim idejama (ipak je Jupiter retrogradan, a sam Merkur pod sunčevim zracima, pa će i ovo sve da ide dosta sporo i otežano)

     Previđanje detalja, zaturene informacije, podaci & vesti koje kasne, falinke u nekim dokumentima & birokratiji takođe će sada da imaju većeg udela u stabilnosti naših finansija, ali i stabilnosti na radnom mestu (narednih par dana tako i nije poželjno konkurisati za neko radno mesto, već sačekati da ovaj tranzit prođe) A isto tako, ovo je aspekt koji može da donese previše obećanja, koja i pored najbolje volje ne mogu da se ispune, jer ovo je aspekt što bi narod rekao „hvalila se baba svojim starcem“ tj iz najbolje volje prikazati nešto u dobrom svetlu, a situacija je takva da ni izbliza nije sve tako dobro kao što deluje na prvi pogled.

     Takođe, Merkur i Jupiter & Venera i Neptun mogu da nam donesu prevelik nivo samopouzdanja i optimizma na neki način, da sa stavom „sve Bog gleda, ne moram ja tu ništa da radim“ da previdimo činjenicu da iako Bog nas gleda i pomaže kad god to zaslužimo, ipak… moramo i mi da se potrudimo i zasučemo rukave i upravo zaslužimo svojim delima Božiju pomoć… a to često sa ovim tranzitnim aspektom izostane, pa se kasnije jave problemi i sa Verom i sa generalnim stavom prema životu uopšteno…

     Naravno da će paralelno sa ovim biti pokrenuta i naša Vera & Nada da će ipak uskoro da sve krene na bolje, i hoće, ali i mi moramo da se potrudimo (načinom razmišljanja i ponašanja) da to bolje i mi pokrenemo zajedno sa Božijom voljom. Ovaj tranzit nas uči da organizujemo svoje misli, kako bi naša dela bila svrsishodna i razumljiva, i to će zaista ovih par dana Avgusta da bude problem, jer će previše događaja i informacija da se „sruči“ najednom u naš život, i bez dobre organizacije i mentalne discipline moguće su velike pogrešne procene i odluke…

     Emotivni odnosi pod dejstvom ove tranzitne kombinacije mogu malo da zapadnu u manje probleme, jer će komunikacija i sporazumevanje da budu malo otežani i dogovori & pregovori neće moći tako lako da se završavaju, jer ne samo što se sa našom lepšom & jačom polovinom ne nalazimo na istim talasnim dužinama, već i mi i oni previše se oslanjamo na subjektivan doživljaj (bilo čega) što dodatno može da unese određenu konfuziju u odnos (tako da ovih nekoliko dana treba i da izbegavate ne samo ulazak u emotivni odnos, već i rešavanje nekih većih pitanja koja na posredan način utiču na stabilnost vašeg emotivnog odnosa, pa tako i sam prekid odnosa, jer taj prekid će samo biti delimičan i kasnije će se javiti novi problemi…)

https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/08/09/od-sume-ne-vidi-drvo-merkur-opozicija-jupiter/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #807 poslato: 04. Avgust 2021. 15:20:40 »


Otvori oči, ne zavaravaj sebe…
Venera :180: Neptun

     10. Avgusta na Nebu imamo napeti aspekt opozicije između Venere iz Device i Neptuna iz Riba.

VENERA U OPOZICIJI SA NEPTUNOM U BILO KOM ZNAKU DA SE NAĐU, DONOSE PROBLEM SA USKLAĐIVANJEM ŽELJA I REALNIH MOGUĆNOSTI, I NAJVIŠE ŠTETNO UTIČU NA EMOTIVNE ODNOSE, ALI I NA FINANSIJE.

     Ovog puta će to biti maksimalno naglašeno jer sama Venera kao planeta ljubavi, komfora, ugađanja, želja, pa tako i materijalnog, se nalazi u znaku Device gde sve to se smanjuje i dolazi pod uticaj praktike, logike, razuma, te tako njena opozicija sa Neptunom koji je u svom sedištu, u narednih par dana će nam doneti izazove u vidu problema sa procenom ljudi i situacija, jer će postojati borba između zdravog razuma i idealizacije.

     Ovde imamo dve strane jedne medalje… i Venera i Neptun vole da vole, puni su kreativnosti, mašte, želja, planova i htenja. Ali, ovog puta ih spaja aspekt opozicije, koji je po svojoj prirodi generalno loš aspekt (dobro poznata izreka „dok jednom ne smrkne, drugom ne svane“) Pa tako, opozicija između Venere i Neptuna donosi (i u natalnom čartu i kao tranzitni aspekt) večitu borbu da se postignu željeni ciljevi u životu, posebno na polju emocija i partnerskih odnosa, ali i na polju sigurnosti (finansija)

     Ovo znači da će sa ovim aspektom čemo imati pune ruke posla da uspostavimo balans izmedju želja i realnosti, što je u najvećem broju slučajeva, na žalost, propraćeno razočarenjima i bolom. U našem životu uvek postoji ta odrđena distanca koja nas razdvaja od željenog cilja. Osobe koje imaju ovaj aspekt u natalu stalno imaju osećaj kao da hodaju kroz vodu, pa ih talas zapljusne i vrati ih nekoliko koraka nazad, pa onda opet sve ispočetka…

     Upravo pak taj bol i to razočarenje sa ovim aspektom budi u čoveku kreativni impuls stvaranja, te otuda mnogi umetnici i imaju ovaj aspekt u svom natalu. Ova opozicija stvara jedan predivni unutrašnji svet u koji ova osoba posle svakog fijaska u njenom životu se povlači i tuguje. Isti taj unutrašnji svet ako se na pravi način iskoristi, može da donese neverovatni kreativni potencijal.

     Energije ove opozicije tako mogu da nas odvuku u vrlo neprijatne situacije, gde možemo da doživimo čak poniženje i sramotu, da imamo problema sa finansijama, ali i da nam samopouzdanje i samovrednovanje bude ozbiljno narušeno. Zbog toga će biti vrlo važno da „otvorimo 4 oči“ kako ne bi napravili grešku zbog koje ćemo kasnije da ispaštamo, i moraćemo da budemo mnogo više svesniji potencijalnih problema, pa čak i opasnosti, posebno kada su pregovori & ponude u pitanju (koje od nas traže ili emotivno ili finansijsko ulaganje)

     Venera iz Device u opoziciji sa Neptunom iz Riba nas upozorava da sada nije vreme da se bude dobar po cenu bilo čega, treba pomagati, ali treba znati i kada je vreme da se kaže „NE“, nije vreme da se bude „Crveni Krst“ za druge, niti da se sopstvena sreća i komfor ugrozi na bilo koji način zbog nekoga (ma koliko nam ta osoba bila bliska i draga) Posebno zbog retrogradnog Saturna (koji vlada disciplinom i odgovornošću) moraćemo da obratimo posebnu pažnju na komunikaciju sa okolinom, i da ne prihvatamo zdravo za gotovo bilo koja obećanja.

     Ovaj aspekt opozicije između Venere i Neptuna, u natalu, kao i u tranzitu, donosi velike probleme sa slikom o samom sebi, o svojim vrednostima, lepoti, umeću, tj samom postojanju. Ovo je aspekt koji budi sumnje i strahove „da li sam dovoljno dobar za … bilo šta u životu“… U natalu osobi donosi vrlo često obmane i prevare, jer ova osoba ma koliko bila svesna da to nije dobro, previše veruje ljudima (jer polazi od sebe) Tako, tu su razočarenja na poslu, u domu, sa prijateljima ili jačom & lepšom polovinom, pa će tako kao tranzit da nas stalno opominje da budemo oprezni i da prvo kažemo „hop“ pa da skočimo…

     Ono što donekle može da pomogne (kada je reč o natalu, ali i načinu da se ublaži uticaj ovog tranzita) je ako ova opozicija ima dispozitore koji su dobro postavljeni ili su u dobrom aspektu (znači dispozitor Venere i Neptuna su planete koje su u natalu bolje postavljene od njih dvoje ~ u ovom našem slučaju Devica & Ribe posmatramo Merkur i Jupiter) To onda daje osobi mogućnost da koliko toliko ne bude 100% prevarena i mogućnost da zaobiđe koliko toliko gubitke u životu (posebno finansijske)

     Kao tranzit, naravno da će mnogima da donese probleme na privatnom i poslovnom (finansijskom) planu (posebno ako su aktivirana malefična polja ~ 6-8-12 ~ ili malefične planete) Ovo je tako period kada je mnogo lakše izgubiti fokus i racionalni pogled na nešto / nekoga nego obično. Ovo je tranzitni aspekt koji stavlja masku na ljude i situacije i oni deluju mnogo lepše i naivnije nego što to zaista i jesu. Ovo su sve one mutne situacije na poslu u koje je osoba uvučena i u kojima može da izvuče deblji kraj. Ovo su sve one situacije gde dolazi do posramljenosti zbog jače & lepše polovine (tj zbog nekog njihovog postupka napr)

     Dok traje ovaj tranzit ne bi trebalo da :

~ započinjete nikakav ljubavni odnos, posebno ako je to sad ova moderna varijanta preko Interneta (kada nema konkrentog „oči u oči“ kontakta)

~ niti da pokušavate da razrešite ljubavne nedoumice i probleme sa vašom jačom & lepšom polovinom,

~ ne bi trebalo da pozajmljujete novac (niti vi od nekoga, niti neko od vas) ili da ulažete novac „na neviđeno“ bez svedoka ili konkretnih zakonskih dokumenata

~ niti da podižete kredit, kupujete nešto što vam je u tom trenutku „na oko važno“, jer će sve te situacije da vam se vrate kao bumerang i da vam donesu nerviranje i blamiranje kasnije…

     Ono za šta je povoljan ovaj tranzitni aspekt je :

~ bavite se nekim kreativnim hobijem, plešite, pevajte, stvarajte nešto lepo.

~ bavite se sobom i vašim duhovnim Putem

~ osvežite tako svoj unutrašnji svet, da bi kasnije imali gde da se sklonite i da „napunite baterije“ kad prigusti.

     Rezime :

     Ovo nije period za upoznavanje lepše & jače polovine ili početak emotivnog odnosa, jer je sve pod velom nedorečene priče, nejasnih signala, skrivenih motiva. Postoji veliki rizik od pogrešne procene, pa samim tim i velikih grešaka kasnije, ako i dođe do početka emotivnog odnosa, jer se kasnije može ispostaviti da mnogo toga što je izrečeno u „naletu emocija“ ni izbliza nije ni tako lepo, ni emotivno, a kamoli iskreno.

     Ovo će zato biti period kada prvenstveno moramo da budemo iskreni prema sebi, da spoznamo svoje mane i da se pozabavimo njihovom otklanjanju iz našeg života ~ tj da se pozabavimo svojim idealima, pa tako i iluzijama & samoobmanama. Moramo da budemo pažljivi i obazrivi, jer će ove energije da stvore čudnu atmosferu u kojoj kao da vrludamo po magli u začaranoj šumi, ne znajući kuda treba da idemo i koju odluku treba da donesemo, kako ne bi završili u loncu neke veštice…

https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/08/04/otvori-oci-ne-zavaravaj-sebe-venera-opozicija-neptun/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #806 poslato: 04. Avgust 2021. 02:25:25 »

07. Avgusta imamo Sunce u Lavu kvadrat Uran u Biku. Ovo je jaka energija koju je teško kontrolisati, nepredvidljiva, snažna, moćna, tvrdoglava i suludo-hrabra.

U natalu, ovaj aspekt donosi često neslaganje sa autoritetima, jer je ovo osoba koja je vrlo inteligentna i samostalna od najranijeg detinjstva i ne trpi autoritet za koji je procenila da nije iskren i ispravan.

Često, ove ljude okolina doživljava kao osobenjake, čudake, buntovnike. Zato, često u životu trpe osude, odbijanja, prezir i podsmeh, ali u isto vreme često izazivaju i strah kod okoline. Naravno to im nikako ne odgovara, posebno na poslovnom planu, jer ne samo što teško dolaze do posla, već i teško se zadržavaju na jednom radnom mestu dugo.

U porodičnim i privatnim odnosima, Sunce kvadrat Uran najčešće donosi konflikte, svadje izmedju Oca i deteta, ili Dede i unuka, tj klasični (ali jako naglašen) generacijski sukob, a isto tako može da ukaže i na iznenadni gubitak jednog roditelja i sukob sa očuhom & maćehom.

Takodje, donosi i veliku razliku u životnim ciljevima izmedju partnera i partnerke koji se na početku odnosa nisu toliko primećivali (iako neretko osoba stupa u brak sa osobom koja je već bila u braku ili se razvodi zbog ove osobe ~ tj i sama osoba može da bude ta koja se razvodi zbog svoje nove & druge partnerke / partnera)

Kao tranzit, on ume malo da poduže potraje (zbog sporog kretanja Urana i samog orbisa koje Sunce ima) pa tako i nekoliko dana pre i nekoliko dana posle egzaktnog kvadrata, njih dvoje zajedno sa spaljenim Merkurom, će nam doneti nervozu, nestrpljenje, pa i sukobe sa okolinom. Ovo je aspekt koji preispituje autoritet, koji dovodi u pitanje odluke & zakone & opšte društvena prihvaćena pravila, pa tako u ovom periodu nije povoljno baviti se dokumentima / overama / procenama / zakonskim postupcima.

Takodje, ovaj tranzitni aspekt donosi neočekivane „eksplozije“ baš zbog spaljenog Merkura koji takođe ima kvadrat sa ovim Uranom (što u ponašanju ljudi, što u ponašanju Majke Prirode) S jedne strane može da donese probleme sa mehanikom & tehnikom & strujom, pa eto opasnosti od udara struje ili požara, ili pak zbog uticaja retro Saturna može da donese udarce & nagli pad imuniteta. Isto tako s druge strane, može da donese neočekivano zemljotrese i požare u mnogim državama / gradovima koje do sada to skoro pa nikada nisu doživele.

Ono što pojačava akcenat na „opasnosti“ je što oboje i Sunce iz Lava i Uran iz Bika imaju loš apekt sa retrogradnim Saturnom iz Vodolije, koji dodatno „pali vatru“ kako u glavama ljudi, tako i u utrobi Majke Zemlje, jer samo nastavlja da donosi loše situacije zbog ovog Merkura koji je pored Sunca sa kojim je nedavno ovaj Saturn imao napeti aspekt opozicije. Posebno na Mundanom nivou može doći do globalnog problema sa strujom, vatrom, tehnikom, internetom, ili bilo kojim esencijalnim tehničkim ili elektronskim aparatima, a moguće su i jače & češće erupcije na Suncu koje će dodatno šteno da utiču na Zemlju (pa tako i na nas)

Naravno, ovakav aspekt pojačava napetost kod ljudi (zbog onog lošeg aspekta sa ratrogradnim Saturnom) pa bi mnogi od nas mogli ili da budemo agresori ili pak žrtve agresora, pa zato otvorite „4 oči“ i pripazite se bilo kog nesporazuma koji vam bude došao u susret. Posebno to sve važi za prijateljske i partnerske odnose koji će u ovom periodu biti na debelom testu izdržljivosti i tolerancije… jer je i sam Merkur dodatno spaljen od ovog Sunca i takođe ima kvadrat sa ovim Uranom.

Promene jestu važne i bitne (Sunce) i nužne (Uran) ali budite spremni i na žrtve (kvadrat) koje ćete morati da date, kako bi dobili to što želite…

Snaga uverenja jednog Sunca u Lavu u kvadratu sa Uranom u Biku

~ William Wallace ~



https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/08/03/freedom/


Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #805 poslato: 01. Avgust 2021. 06:27:30 »
     Mesečni horoskop za Avgust 2021

     Ovaj Avgust nam donosi puno novih promena, već na početku meseca imamo Mlad Mesec u Lavu koji će nam ponuditi novu šansu da dovedemo svoj život u red, baš onako po našoj „meri“.

     Odmah posle toga Merkur prelazi u znak svog sedišta i egzaltacije, znak Device i tako se pridružuje i Marsu i Veneri koji su tu već neko vreme, ali već sredinom Avgusta Venera ih napušta i prelazi u znak svog sedišta, znak Vage, i taj momenat neće proći nezapaženo. U isto vreme i Uran kreće u svoj retrogradni hod,

     Sunce prelazi u znak Device, a pred kraj Avgusta imamo i Pun Mesec u Devici, zajedno sa Merkurom koji prelazi u znak Vage i pridružuje se Veneri, te ćemo tako dobiti priliku da na najbolji mogući način iskoristimo ove nove i sveže pozitivne energije.

     Tako, Avgust mesec će prvenstveno staviti fokus ne samo na naš javni i privatni život, već i na naše zdravlje i finansije, i to sve u najboljem mogućem izdanju.

Sunce od 22-08 prelazi u znak Device
Merkur od 11-08 prelazi u znak Device, a od 30-08 prelazi u znak Vage
Venera od 16-08 prelazi u znak Vage
Mars je ceo Avgust u znaku Device
Jupiter je retrogradan i vratio se u znak Vodolije
Saturn i dalje retrogradan u Vodoliji
Uran iz Bika od 20-08 kreće retrogradnim hodom
Neptun iz Riba i dalje retrogradan
Pluton iz Jarca i dalje retrogradan

MESEC :

• 08-08 Mlad Mesec u Lavu
• 15-08 prva mesečeva četvrt u Škorpiji
• 22-08 Pun Mesec u Lavu
• 30-08 poslednja mesečeva četvrt u Blizancima

     Nastavak teksta na Blogu :
https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/08/01/mesecni-horoskop-za-avgust-2021/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨
« Odgovor #804 poslato: 27. Jul 2021. 01:07:34 »


Ko reskira, taj profitira
Mars :180: Jupiter

     Tranzitni Mars na svake 2 – 2ipo godine prolazi kroz znak Lava, dok tranzitni Jupiter na svakih 12 godina prolazi kroz znak Vodolije, pa tako ova opozicija između Marsa iz Lava i Jupitera iz Vodolije se ne dešava tako često, od 1900 do sada desila se samo 5 puta (Septembar 1902, Jun 1914, Septembar 1938, Maj 1961, Avgust 1985) i ovo sada šesti put da se ove dve planete spajaju preko aspekta opozicije, 29. Jula 2021.

     Ovo je u suštini čak i pozitivan aspekt, iako se radi o napetom aspektu opozicije, jer ne samo što ovaj aspekt donosi pozitivne događaje u život, već su i dispozitori Marsa i Jupitera dobro postavljeni ~ Sunce je u Lavu, a Saturn je u Vodoliji, i takođe se uskoro spajaju preko aspekta opozicije, što će naravno ovu prvu između Marsa i Jupitera učiniti još važnijom za naš život, iako će njeno trajanje bak biti dosta kratko (uticaj će se osetiti samo par dana pre samog zenita, jer će već sutradan Mars da promeni znak i pređe u znak Device)

     Mars opozicija Jupiter donosi obilje snage, energije, entuzijazma, i nadasve hrabrosti. Ovo je energija koju možete pronaći kod uspešnih sportista, vojnika, pa i političara. Ovde je svest o cilju i njegovom ostvarenju stavljena kao apsolutni prioritet u životu. Sve se ostalo se podređuje tome i na sve moguće načine se traže saveti & pomoć u cilju što mudrijeg i boljeg donošenja odluka i postupaka koji će za rezultat da imaju brzo i uspešno završen željeni projekat.

     Ovo je aspekt ogromnog šarma i harizme, koja pored svoje neverovatne snage, obično je ispraćena i primetnom fizičkom lepotom, tj željom da se istakne ne samo mentalna, već i fizička snaga. Pa tako ovaj tranzit je odličan za bavljenjem nekim sportskim aktivnostima, radu na sebi, i svom mentalnom i fizičkom zdravlju. Naravno, usled ove ogromne energije, dolazi povremeno i do preteranog samopouzdanja (nema ništa lošeg verovati u svoju snagu, ali ne treba zaboraviti da pored te snage postoje i spoljni neplanirani faktori koji itekako mogu da umanje izvor te snage)

     Mars opozicija Jupiter na neki način može da se opiše kao „U zdravom telu, zdrav duh“… ali, taj duh u čoveku je dosta i takmičarski nastrojen, voli da bude na 100 mesta u isto vreme, da sve vidi, čuje, sazna, nauči, ne ume da bude miran i da sedi „za džabe“ na jednom mestu… što naravno ume da vremenom zamori okolinu, i da dođe do ograđivanja od te osobe, jer ona počinje da deluje površno i sebično, vrlo direktno, pa i grubo, bez imalo takta, jer stalno ganja neke svoje snove i ciljeve i zapušta odnose sa drugima, pa tako i izostaje pomoć drugima za njihove ciljeve i želje.

     Ovo je aspekt ogromnog šarma i harizme, koja pored svoje neverovatne snage, obično je ispraćena i primetnom fizičkom lepotom, tj željom da se istakne ne samo mentalna, već i fizička snaga. Pa tako ovaj tranzit je odličan za bavljenjem nekim sportskim aktivnostima, radu na sebi, i svom mentalnom i fizičkom zdravlju. Naravno, usled ove ogromne energije, dolazi povremeno i do preteranog samopouzdanja (nema ništa lošeg verovati u svoju snagu, ali ne treba zaboraviti da pored te snage postoje i spoljni neplanirani faktori koji itekako mogu da umanje izvor te snage)

     Mars opozicija Jupiter može da se opiše kao „U zdravom telu, zdrav duh“… ali, taj duh u čoveku je dosta i takmičarski nastrojen, voli da bude na 100 mesta u isto vreme, da sve vidi, čuje, sazna, nauči, ne ume da bude miran i da sedi „za džabe“ na jednom mestu… što naravno ume da vremenom zamori okolinu, i da dođe do ograđivanja od te osobe, jer ona počinje da deluje površno i sebično, vrlo direktno, pa i grubo, bez imalo takta, jer stalno ganja neke svoje snove i ciljeve i zapušta odnose sa drugima, pa tako i izostaje pomoć drugima za njihove ciljeve i želje.

     Tranzit Marsa u opoziciji sa Jupiterom posebno na osi Lav & Vodolija u ovom periodu nam tako donosi mogućnost da pronađemo način da ostvarimo svoje želje. Nekome će to da bude oporavak od zdravstvenih problema, nekome će to da bude uspostavljanje intimnijeg odnosa sa dragom osobom (veridba, venčanje) nekome će to biti isticanje na radnom mestu i dobijanje povišice (ili čak ponude za bolje plaćeni posao u drugoj firmi) Samo je važno da se postigne dobra organizacija i disciplina, da se imaju sve potrebne informacije i odgovarajuća stručna pomoć ~ i uspeh je zasigurno tu.

     Naravno, loša strana ovog aspekta između Marsa iz Lava i Jupitera iz Vodolije može da bude ili borba sa našim sopstvenim lošim navikama, ili pak dolazak u kontakt sa osobama koje su sebične, manipulatori, slatkorečivi i preterano samouvereni hvalisavci koji ne poznaju pravila fer-pleja i koji će učiniti sve da dođu do onoga što žele, po cenu da na „fin“ način pregaze nekoga ili ga iskoriste. Pa zato, otvorite „4 oči“ i radite na sebi, na svojoj samokontroli, poniznosti, strpljenju, disciplinovanosti i poštovanju zakona (kako ljudskih & društvenih, tako i prirodnih, nepisanih)

     Malo šale na račun ove opozicije ~ ako se koristi ispravno ova energija, život može da bude kao u popularnoj seriji „Mućke“ i čuvenoj rečenici Del Boja „Rodni, u ovo vreme sledeće godine bićemo milioneri“ ~ život pun prepreka i izazova, truda (kakvog-takvog, al iskrenog)i na kraju da se zaista desi veliki srećni obrt sudbine ☺

     Tamo gde je Jupiter natalu, kroz postavku Marsa u suprotnom polju biće mogućnosti da se ostvare želje & planovi tog Jupitera. Pa tako :

♦ Podznak u Lavu ~ Mars u 1 polju & Jupiter u 7 polju : preko partnerskih odnosa (emotivnih poslovnih) vi ćete uspeti da na najbolji mogući način završite rad na sebi.

♦ Podznak u Raku ~ Mars u 2 polju & Jupiter u 8 polju : rešavanjem starih dugova, vi otvarate vrata za nov izvor prihoda, rešavanjem svojih strahova poboljšavate svoje samopouzdanje.

♦ Podznak u Blizancima ~ Mars u 3 polju & Jupiter u 9 polju : želja za intelektualnim & duhovnim napretkom se može ispuniti uz pomoć bolje i češće komunikacije sa okolinom.

♦ Podznak u Biku ~ Mars u 4 polju & Jupiter u 10 polju : želja za uspešnim poslovanjem i napredovanjem u karijeri će biti moguć samo ako izađete iz svoje zone komfora.

♦ Podznak u Ovnu ~ Mars u 5 polju & Jupiter u 11 polju : ostvarenje vaših ciljeva & nada & želja leži u aktiviranju vaše kreativne strane ličnosti, ako želite ljubav, prvo je morate i pružiti nekome.

♦ Podznak u Ribama ~ Mars u 6 polju & Jupiter u 12 polju : samovoljna izolacija i okretanje ka svom unutrašnjem biću i razumevanju grešaka koje su učinjene jedino može da popravi zdravstveno stanje.

♦ Podznak u Vodoliji ~ Mars u 7 polju & Jupiter u 1 polju : ako želite da popravite odnos sa lepšom & jačom polovinom, zapitajte se da li je ona (on) dobra za vas, tj da li ste vi dobar izbor za nju (njega)

♦ Podznak u Jarcu ~ Mars u 8 polju & Jupiter u 2 polju : ako želite da poboljšate svoje samopouzdanje, samovrednovanje, pa tako i finansije, morate odustati od držanja pod kontrolom svega oko vas.

♦ Podznak u Strelcu ~ Mars u 9 polju & Jupiter u 3 polju : ako želite da napredujete u životu, morate mnogo vište da budete u kontaktu sa iskusnijima od sebe, nije strašno ako nešto ne znate ili ne umete.

♦ Podznak u Škorpiji ~ Mars u 10 polju & Jupiter u 4 polju : da bi uspostavili kontrolu nad svojim životom, dobili odgovor na pitanje o smislu vašeg trenutnog života, morate proširiti svoju zonu komfora.

♦ Podznak u Vagi ~ Mars u 11 polju & Jupiter u 5 polju : želite da budete voljeni, prvo ponovo zavolite sebe, pa će vrlo brzo i drugi da promene svoje ponašanje prema vama i pomoći vam da ostvarite svoje želje.

♦ Podznak u Devici ~ Mars u 12 polju & Jupiter u 6 polju : prihvatanjem činjenice da ništa ne možete da isplanirate unapred, morate da naučite da se prilagođavate i da učite na svojim greškama.

https://eternalamarnat.wordpress.com/2021/07/26/ko-reskira-taj-profitira-mars-opozicija-jupiter/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."