Autor Tema: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨  (Pročitano 164047 puta)

0 Članovi i 25 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #353 poslato: 19. Maj 2019. 23:59:35 »
Ponedeljak 20-05-2019 Mesečev dan


Danas će Mesečak imati kvadrat sa retrogradnim Neptunom i konjukciju sa retrogradanim Jupiterom. Merkur kod Algola, spaljen, Sunce kod Plejada, još malo pa prelazi u znak Blizanaca. Neptun i dalje ima trigon & sekstil sa Mesečevim Čvorovima.

Snovi će biti jaki, poruka će biti vezana ili za partnerske odnose, ili pak neke finansije (dugovanja) i vrlo je moguće da će se već u toku dana realizovati njihova simbolična poruka.

Oscilacije raspoloženja će se uklapati u promenljive vremenske uslove. Lelujanje između dobrog raspoloženja i vrlo turobnog će otežati komunikaciju sa okolinom, posebno oko podneva. Moguće su neke vesti koje baš i nismo očekivali (ne moraju i da budu negativne)

Kontakti sa ljudima koji imaju potrebu da se posavetuju ili izjadaju. Razmena životnih iskustava, po malo i suza. Ali ipak, sve što sada budete čuli uzimajte sa rezervom, jer su danas emocije mnogo jače od razuma, pa tako može doći i do određenog preuveličavanja. Isto važi i za bilo koje informacije i obećanja.

Kako dan bude bio prolazio, tako će i raspoloženje da se popravlja. Mogućnost da se odrade do kraja svakodnevne obaveze će ići lakše i brže, pa ćemo i mi sami da dobijemo opet elana i motivacije da privedemo kraju sve što već neko vreme čeka. Predveče je moguće da će nam se apetit malo "probuditi" pa pripazite da ne preterate, posebno sa slatkim.

Određeni osećaj tapkanja u mestu se može pojaviti u večernjim satima. Malo ćemo biti umorni, malo neraspoloženi, ali je moguć neočekivani poziv koji će nam brzo popraviti raspoloženje. Ostatak dana bi bilo dobro iskoristiti ili u nekom opuštajućem razgovoru, ili čitanju knjige, ili ranijem odlasku na spavanje, jer treba "napuniti baterije" za sutra.
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #352 poslato: 16. Maj 2019. 21:16:53 »
Dan Venere 17-05-2019 Petak


Nove energije, nove situacije i to još od samog početka dana (tj noći) Mesečak ušao u Škorpiona, pa će prvo imati aspekt sa Marsom, pa sa Venerom koja je u društvu fiksne zvezde Mira, pa posle toga sa Uranom... e ondak će da odmara... do kraja dana... a u međuvremenu Merkur iz Bika sklapa trigon sa retro Saturnom iz Jarca...

Nervozna noć, polako nam se sprema Pun Mesec, a i sami aspekti Meseca sa Marsom, Venerom i Uranom baš neće pomoći ni da lako utonemo u san, niti da sanjamo nešto što će nas opustiti. Baš naprotiv, snovi će biti toliko šašavi, da ćemo se ili vrteti ko čigra po krevetu, ili ćemo se nonstop buditi. Svega će biti, i akcije, i emocija, i nekog bežanja, svađe, idemo negde, pa se izgubimo, pričamo sa nekim, a ne čuje se ništa. Ne očekujte da će biti poruka, to je samo zbrda-zdola nagomilano previše informacija u podsvesti koje je pokrenuo ovaj Mesečak.

Jutro takođe zanimljivo. I dalje na snazi Mesec Mars tj Mesec Venera tj Mesec Uran. Mesec recepcija (po znaku) Mars će nam doneti užurbno jutro, puno snage i energije da se "uradi nešto pametno". Generalno ide sve kako treba, po malo usporeno, naopako, ali ide (ipak su oboje u znaku svog pada) pa se pripazite da se ne udarite o nešto, ili se oprljite vrućom kafom ili se pak pripazite u prevozu. Za one koji ostaju kod kuće, pažnja, danas em neće biti baš nekih ideja šta spremiti za ručak, em je moguće da će da bude ona stara narodna pošalica "Kuvarice manje zbori, da ti ručan ne zagori" (tj umesto priče, može da bude Facebook, Instagram i tako to "morderno" što će malo da skrene pažnju sa kuhinjskih rabota...

E ondak dolazi Mesec i Venera u opoziciju. Najednom nam fali ovo, pa nam fali ovo, te ovo nije dobro urađeno, te ono tamo nije ni započeto... Komunikacija "gluv & mutav na telefonu", raste polako nervoza i nezadovoljstvo, hvatamo se za vrata frižidera u cilju da hranu zamenimo sa osećanjem sigurnosti i odmah sebe vidimo u ogledalu i odustajemo od ideje o utešnom slatkišu. Rasprave sa ukućanima, bilo uživo za one kod kuće, bilo preko telefona za one koji (na sreću) nisu kod kuće, posebno oko novca Rasprave generacijskih vaspitnih razlika između mame i ćerke, bake i unuke, mlađe i starije sestre. Svaka vuče na svoju stranu, svaka želi da učini nešto dobro, a sve ide ko "bebi pelena"...

Posle toga u toku prepodneva Mesec i Uran se natežu preko opozicije. Hvatamo se za novčanik, kad novca malo, uzimamo da završimo neki posao, kad internet ne radi, ili nam fale neka dokumenta. Impulsivne reakcije propraćene tvrdoglavljenjem kako nas, tako i naših sagovornika samo još više podiže tenziju. Slaba koncentracija, pa se pripazite da ne zagubite nešto ili pak da se ne povredite, opet. Moguće je da će i vremenski uslovi biti lošiji, pa nekima od nas može da se javi glavobolja, problem sa pritiskom, srcem, vidom. Odmorite malo, sedite i zgrešite sa jednim utešnim slatkišom.

Od podne na sreću (svih nas) kreće da dominira energija Merkura u trigonu sa Saturnom. Ovo je odličan tranzit da nas resetuje i vrati na početak priče kada smo bili dobro raspoloženi, organizovani i puni volje da odradimo naše svakodnevne obaveze. Sve je podređeno praktici, ekfikasnom pronalaženju rešenja i dogovorima. Ali, Merkur je ipak pod sunčevim zracima, pa je moguće da će misli povremeno da odlutaju u prošlost, ali to će biti lepe uspomene, uspomene koje će možda neki zvuk ili miris još više da pojača i ispuni nam misli i Dušu setom, ali i u isto vreme smirenošću.

Popodne i veče će nam proteći u razmišljanju, planiranju razgovorima i savetovanjima. Ovaj Zemljani trigon nam može pomoći da smirimo uznemireni um, kao i uzburkale emocije (jer ipak nam sledi konjukcija Venere i Urana uskoro) te u večernjim časovima ćemo imati prilike da savetom & rečima utešimo, posavetujemo, a možda i malo (argumentovano) iskritikujemo nekoga i time mu pomognemo da "otvori oči" i uhvati "konce" koji mu beže u poslednjih par dana. Možda nekome i učinimo uslugu i puno pomognemo, pa i tako poboljšamo svoje samopouzdanje i mentalni stav.
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #351 poslato: 15. Maj 2019. 22:02:53 »
Dan Jupitera, 16-05-2019 Četvrtak


Zanimljiv dan nam stiže u susret. Mesečak na Spaljenom Putu kroz znak Vage, Merkur iz Bika u sekstilu sa Neptunom iz Riba, posle toga Mesečak ima kvadrat sa Mesečevim Čvorovima, pa sa Saturnom iz Jarca, da bi posle sklopio lagani sekstil sa Jupiterom iz Strelca i svoj put kroz znak Vage završio kvadratom sa Plutonom.

Pred sam kraj dana menja znak i prelazi u znak svog pada, u znak Škorpiona i tako počinje polako da nam najavljuje Pun Mesec koji nam stiže 18-05 na 28° na osi Bik & Škorpije. Isto tako, danas nam i Mars prelazi u znak Raka i tako nastavlja malo iz daljine da se druži preko aspekta sekstila sa ovom Venerom iz Bika.

Snovi više nego živahni. U toku noći će realno Mesečak imati inkonjukciju kako sa Merkurom tako i sa Neptunom, pa će tako dodatno svo troje da imaju pozamašan uticaj na naše snove. Svašta ćemo sanjati, a i biće puno poruka, a one će najverovatnije biti putokaz za neko rešavanje vrlo bolne teme u našem životu koja nas već dosta dugo iscrpljuje (kako fizički, tako i emotivno)

Ujutru, pregršt novih energija, Venera u Biku, Mars u Raku, Mesec sklapa kvadrat sa Mesečevim Čvorovima i Saturnom. Možda malo i veća dinamika od željene. Vrlo verovatno da ćemo se malo uspavati, pa ćemo kao kriška hleba iz tostera da iskočimo iz toblog i udobnog kreveca. Gunđaćemo, saplitati se o sve i svašta, pazite se da se ne udarite ili da ne polomite nešto, ne žurite, jer će na snazi biti Marfijev zakon, što više žuriš, više ćeš da kasniš…

Od podne na snagu stupa i Mesečev aspekt sa Jupiterom i Mesečev aspekt sa Plutonom… klackalica dobrog i lošeg rekli bi, al ko je tu dobar, a ko loš… S jedne strane deluje da će „the good one“ Mesec u sekstilu sa Jupiterom, jer taj nam aspekt donosi optimizam, motivaciju, želju za druženjem, kretanjem, istraživanjem. Ali u isto vreme ume i da nas uljuljka u neki naš imaginarni svet (ipak je na snazi spaljeni Merkur sekstil Neptun) i da malo gledmo sve oko sebe sa „ružičastim naočarima“.

S druge strane, kvadrat Meseca i Plutona nam budi crne misli, onu „buvu“ koja nam neda mira da će nešto loše da krene, posebno ako se opustimo i prepustimo tome da neke lepe stvari i mogu da se dese baš nama lično… a opet, isti taj kvadrat nam pomaže baš zbog „u strahu su velike oči“ da boje sagledamo kompletnu situaciju u kojoj se nalazimo i da pronicljivo dođemo do odgovora koji nam treba.

Popodne i uveče Mesečak na spaljenom putu u praznom hodu. Stišavaju se malko strasti, panika i nemir, te Merkur i Neptun mogu malo da se više istaknu sa svojom lepom laganom lelujavom energijom kreativnog stvaranja i spontanog sprovođenja misli u delo. Te tako, posebno u popodnevnim časovima očekujte da će vam stići neobične vesti, neko će iznebuha da se pojavi opet u vašem životu, stvoriće se situacija gde ćemo moći da se pomirimo sa nekim ili nečim i da na drugačiji način krenemo da planiramo & oraganizujemo dalje svoj život.

Pred sam kraj dana, Mesečak kreće u znak Škorpiona. On je tu u znaku svog pada i pod snažnim je uplivom Marsa, koji je pak u znaku Raka. Tako, vrlo je moguće da baš i neće toliko teško da nam padne njegov tranzit ova dva dana dok bude šnjurao kroz ovaj znak, a možda ćemo i lakše se prilagoditi na nastupajuće snažne (i vrlo robusne) energije nastupajućeg Punog Meseca u Škorionu. Kako god, malo teže ćemo se nagovoriti da odemo na spavanje, ali ipak, uspećemo posle nekoiko (ne)uspešnih brojanja ovčica da zaspimo… i da sanjamo vrlo prekognitivne snove… al’ o tome, sutra…
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #350 poslato: 15. Maj 2019. 18:30:21 »
Merkurov dan, 15-05-2019 Sreda


Kasnim... da...

Danas na nebu imamo tranzitni Mesečak u Vagi, koji će imati samo aspekt sa Hironom iz Ovna, dok će dominirati aspekt između Sunca u Biku i Plutona u Jarcu. Takođe, Venera nam danas prelazi u znak svog sedišta, znak Bika.

Današnja Sreda nam donosi zanimljive i dinamične snove. Skoro kao snevanje na javi. Snovi će biti pod uticajem potisnutih emocija i osećanja koja su možda bila povređena pre neki dan, i to će se sad manifestovati kroz naše snove. Poruka će biti naravno tako i vezana za stiuaciju ili osobu koja u nama budi određene emotivne reakcije koje često ne možemo da kontrolišemo.

Mesec u Vagi koji ima aspekt sa Hironom iz Ovna u toku dana će nam doneti želju da se žrtvujemo za nekoga ko je nama važan, pa čak i ako će to na neki način da nam ugrozi ugled, komfor, pa i ustaljeni način života.

Susret sa osobama koje su imale velike emotivne teškoće, pa čak i traume, razgovori koji se okreću rešavanju emotivnih rana, i motivacija ka izlečenju i rasterećenju od preživljenog razočarenja & bola. Dan kada ćemo i mi sami da preispitamo naš emotivni odnos koji imamo sa nekim, da li je ono što je dobro za nas, dobro i za tu osobu (i obrnuto) ili ne.

Od podne kreću lepe nove snažne energije Venere koja je prešla u znak svog sedišta. Od danas će nas pratiti želja da učinimo svoj život boljim i kvalitetnijim, a i bićemo i u mogućnosti da to i ostvarimo, jer ovu Veneru prati i aspekt između Sunca i Saturna. Ovo dvoje donose izrazito naglašen osećaj odgovornosti, ispravnosti, iskrenosti, poštovanja zakona i pravila, ali i prenošenje životnog iskusta sa „kolena na koleno“, pa će tako današnji dan biti okrenut domu i porodici, umanjenju generacijskih razlika i uspostavljanja kompromisa koji svima mogu da poboljšaju kvalitet života.

U popodnevnim časovima možemo osetiti određenu nervozu i misli nam mogu biti po malo "tu i tamo". To je iz razloga jer i tranzitni Mars se polako sprema da promeni znak i pređe u znak Raka (sutra u ranim jutrarnjim časovima) a i sam tranzitni Merkur počinje polako da sklapa aspekt sa Neptunom (sutra zenit) Naravno, i sama postavka Meseca koji polako kreće Spaljenim Putem uneće nam dodatni nemir u večernjim časovima. Puno novih energija sa kojima treba da izađemo na kraj. Ako stignu neke vesti & informacije od nekuda, prvo ih proverite sa još nekim, pa tek ondak donesite sud o njima (i situaciji & osobi koja je vezana za njih)
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #349 poslato: 13. Maj 2019. 23:47:15 »
Dan Marsa, 14-05-2019 Utorak


Pravi Marsov dan, dinamika... Počinje sa Mesečkom u Devici koji ima opoziciju sa Neptunom, pa trigon sa Severnim Mesečevim Čvorom, trigon sa Saturnom, kvadrat sa Jupiterom, pa opet trigon sa Plutonom, Suncem i na kraju kvadrat sa Marsom. U to neko vreme i Mars ima lep sekstil sa Venerom, dok Sunce ima trigon sa Plutonom.

Dinamika kao što rekoh...

Noć nam prolazi sa Mesecom u Devici koji sklapa opoziciju sa retrogradnim Neptunom iz Riba. Nepotrebno je reći da će snovi da budu istaknuti i da će imati vrlo važnu poruku za nas, ali da simboliku ovog puta moramo možda "naopako" da tumačimo (ono što nam je do sad u snovima ukazivalo na dobro, sada nas opominje na nešto loše)

Posle toga, od ujutru, Mesečak nam ima pune ruke posla, druži se i sa Mesečevim Čvorovima koji će nam doneti nove informacije i nova poznanstva, obnoviti (bio)energiju, pa će se posle družiti sa Saturnom, te ćemo tako lako da se organizujemo i da budemo "tip-top" na visini zadatka, a takođe ovaj tranzitni aspekt nam pomaže da rešimo neka pitanja & obaveze & probleme vezane za dom i porodicu (nečije finansije, zdravlje...) i takođe stabilizuje emocije, pa se tako lakše uspostavlja komunikacija sa okolonom i brže se dolazi do kompromisa i "zlatne sredine".

Pa će ondak oko podne Mesečak da ima kvadrat sa retrogradnim Jupiterom iz Strelca, te će on malo da posustane, kao i mi, pa će nam njih dvoje tako doneti poljuljan optimizam i samopouzdanje, jer je ovo aspekt razočarenja, gubljenja volje tj "dizanje ruku" od nekoga ili nečega, ali pošto je Jupiter retrogradan, vidimo da će ovaj tranzit ponoviti neko "dizanje ruku" od nekoga & nečega po ko zna koji put, relativno bezuspešno... isto tako, obratite pažnju da ne krenete sa nepotrebnim trošenjem ili pak traženjem utehe u hrani (slatkišima...)

Ali na sreću vrlo brzo nakon toga ide trigon Meseca sa retrogradim Plutonom iz Jarca koji će to sve da dosta popravi, jer se danas dešava i trigon između njega i Sunca. Ova tranzitna kombinacija ponovo tako sklapa Veliki Zemljani Trigon (Bik ~ Devica ~ Jarac) i ponovo nam daje mogućnost i novu priliku da popravimo nešto, poboljšamo, ojačamo, napravimo bolju odstupnicu & zaleđinu. Isto tako, ističe važnost porodične tradicije, pa je moguće i da će nam doneti u toku dana neko sećanje ili nedostajanje za nekim koga davno nema...

U popodnevnim, tj večernjim satima malo pred kraj svog puta kroz znak Device, Mesečak će imati i kvadrat sa Marsom, pa će se tako u isto vreme povezati sa Venerom, koja pak ceo dan ima lep sekstil sa ovim brbljivim kavgadžijom. Znate i sami da Mesec u kvadratu sa Marsom donosi suviše nagle, nepromišljene i impulsivne reakcije na bilo koga i bilo šta iz okoline, ali će ovaj posredni aspekt Meseca sa Venerom, ipak koliko toliko ublažiti ovu impulsivnost i velike oscilacije temperamentnog ponašanja i komunikacije sa okolinom, ali i ne baš puno, jer je ipak Venera ovde u znaku svog izgona.

Oko 20h posle kraćeg Praznog Hoda, Mesec prelazi u Vazdušni znak Vage, te će nam veče & noć ove energije (koje neće biti isprovocirane ni jednim aspektom sa nekom drugom tranzitnom planetom... za sad) umiriti naše energije i misli, a posebno doneti smirenost u emocijama i određeni balans u osećanjima, jer ipak znak Vage je simbol balansa, ali i  pomalo lenj i inertan znak (kad hoće može biti magistar "kuliranja" i gledanja svog posla) pa ćemo tako dosta smireni (umireni) polako otići na spavanje...
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #348 poslato: 12. Maj 2019. 23:03:09 »
Dan Meseca, 13-05-2019. Ponedeljak


Današnji početak nove radne nedelje nam počinje sa lepim energijama Meseca iz Device koji još uvek ima trigon sa Uranom iz Bika. On će danas, sem ovog trigona, imati još samo trigon sa Merkurom iz Bika. Danas će odmarati, jer ga sutra čeka puno posla. Venera i Mars su već počeli polako da se druže preko aspekta sektila, ali i njihov zenit će biti tek sutra. Mars će dodatno biti kod fiksne zvezde Betelgez danas. Na prvi pogled lagan i miran dan...

Snovi će biti jaki, jer ovaj Mesečak u Devici je u terminu Merkura (koji vlada Devicom i koji je pak u dekanatu Meseca trenutno) tako da ćemo odgovor na simboliku iz snova najverovatnije već danas dobiti (tu negde popodne kada bude se desio ovaj aspekt trigona) Snovi će biti vrlo realni, a možda će preslikavati neke situacije iz našeg svakodnevnog života (i onoga što nam smeta što nemamo, ili čega imamo pa viška u životu) koju želimo da dovedemo u red i tako uspostavimo željeni balans.

Od ranog jutra, ovaj Mesečak u Devici će nam pomagati da se lepo organizujemo, da sve lepo isplaniramo, zapišemo, memorišemo, arhiviramo. Mislim da je Mesec u Devici (pored Meseca u Jarcu) jedini Mesec koji nema ništa protiv "sindrom Ponedeljka". Njemu nije teško što je to rano ustajanje posle lepog vikenda (jer jer verovatno radio i za vikend nešto i vrlo malo odmarao) Ovom Mesečku nije problem da lepo organizuje Ponedeljak i celu nedelju onako kako njemu to najpraktičnije odgovara. On tako nosi energije argumentovanog i objektivnog uma koji je sposoban da se prilagodi svakodnevnoj (sivoj, dosadnoj, monotonoj, itd...) svakodnevnici, jer zna da te obaveze moraju da se urade i da odlaganjem ništa ne postiže.

Ovo će dodatno sve da se naglasi popodne i predveče, kada ovaj Mesečak sklopi trigon sa Merkurom iz Bika. S jedne strane stižu nam situacije i osobe u susret koje traže od nas da budemo logični i praktični, da se pokažemo na svom radnom mestu tj da se dokažemo kakav smo strateg u organizaciji našeg života. Shodno tome, danas je dobar dan za polaganje ispita, razgovora za posao, pregovori & dogovori, potpisivanje dokumenata itd... I kao što rekoh na početku, ovo će samo na prvi pogled biti miran i lagan dan. Puno važnih informacija nam danas stiže, pisma, paketi, vesti, nešto ćemo i pročitati u novinama ili na internetu (ili videti na TV, čuti na radiju) što će nam na neki način baš dobro doći.

U isto vreme, ovaj trigon vrlo često može da nam donese energije koje nas zatvaraju u sebe, ili neke ljude iz naše okoline, zbog osećanja sramote, nedostatka samopouzdanja, pogrešne procene sopstvenih vrednosti. Ovaj trigon jako naglašava unutrašnji svet ovog Mesečka, koji je neverovatno i kompleksan i jako krhkih zidova u isto vreme, pa su nam tako dani kada je aktivan Mesec u Devici, vrlo često ispunjeni nekim samo-prozivkama i samo-prekorom, i automatskim povlačenjem od očiju javnosti ako se napravi neka greška, a posebno je ovo naglašeno napr baš uz ovaj trigon sa Merkurom u Biku (sve zbog puno Zemlje) jer i on sam, na svoj način, želi da postigne (nedostižno) savršenstvo kao i Mesec, na svim poljima života.

Pošto će ovo biti sve od aspekata danas, energije ovog Mesečka u večernjim satima će nas okrenuti jednostavnim stvarima u životu, onome što nas čini sigurnim i srećnim ~ naš dom, porodica, partner. Možda ćemo razgovarati "u sitne sate" sa prijateljima oko nekog njihovog poslovnog projekta, ili pak razmenjivati iskustva oko promene režima ishrane, zdravlja... Otvorenost za razgovor, dogovor i pronalaženje kompromisa će doći dobro i nama i njima. Tako ispunjeni osećanjem da smo uradili nešto i lepo i korisno, polako ćemo utonuti u san.
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #347 poslato: 11. Maj 2019. 22:48:56 »
Dan Sunca, 12-05-2019, Nedelja


Ovaj dan na počinje sa energijama kvadrata između Sunca i Meseca, najava nastupajućeg Punog Meseca u Škorpionu 18. Maja u večernjim satima. Pred jutro Mesec sklapa trigon sa retrogradnim Jupiterom, a oko podne sklapa i trigon sa Venerom i sekstil sa Marsom. Posle toga ulazi u Prazan Hod i u večernjim časovima prelazi u znak Device. Pred sam kraj dana imaće trigon sa Uranom.

Naravno da će nam noć i snovi biti napeti, jer će ova Mesečeva četvrt puno uticati na njih. Mesec polako raste, a ovako postavljen u vatrenom znaku Lava zasigurno donosi "vatrene" snove, ali isto tako kako se Mesec puni, tako se sve više i više javlja napetos u telu, pa tako i nesanica postaje naš drugar u toku noći. Ono što budemo sada sanjali, imaće veze sa nečim što se nedavno desilo (a vezano je za neku informaciju, dokument, ili pak jednog člana porodice) Simbolika će biti posebno naglašena i povedite računa kako tumačite svoj san. Poruka sna će biti najverovatnije vezana za upravo taj događaj koji je i pokrenuo snevanje.

Jutro nam počinje sa energijama Meseca i Jupitera. Ovo je lepa, snažna i pozitivna energija, koja budi ono dobro u ljudima. Optimizam i Vera su naglašeni, pa će tako jutro da nam bude puno želja i nada da će ova Nedelja da nam bude lepa (i po mogućstvu mirna) Ovaj tranzit donosi mogućnost kontakta sa ljudima koji su udaljeni od nas (rođaci, prijatelji koji žive u drugom gradu, državi...) ili pak kontakt sa ljudima koji su stručnjači u svom poslu, od kojih možemo da dobijemo mudar savet.

Odmah zatim u toku popodneva sledi nam dinamična energija Meseca i Marsa. Pevušenje i dinamika se nastavljaju i popodne. Možda dobijemo želju da uradimo nešto veliko i važno, nešto što do sad smo izbegavali jer nismo imali ili uslova ili argumenata ili pak hrabrosti da uradimo (a vezano je za situaciju koja nam svaki put uskomeša emocije i one leptiriće u stomaku) Uz naravno i Veneru, ova trojka nam omogućava da uspostavimo dobar odnos sa ukućanima, prijateljima, da međusobno pozitivno i podsticajno utičemo jedno na drugo, kako bi ne samo svakodnevne obaveze odradili brže i imali vremena za opuštanje, već i da rešimo neki problem koji nas već par dana gnjavi.

Prazan Hod Meseca će nam doneti malo mira, al na kratko, jer će do kraja dana Mesečak još i da se druži sa Uranom, pa će tako dinamika da se nastavi i kasno u noć. Ovo su energije koje maksimalno bude želju da se pomirimo ili obnovimo ili poboljšamo odnos sa drugima, a takođe i donosi kontakt sa ljudima iz različitih (i vrlo drugačijih) društvenih nivoa. Takođe, aspekt koji stavlja akcenat na tehnologiju i kompjutere, mobilne ili bilo koji drugi „moderni“ kućni aparat, pa eto razgovora sa nekim oko kupovine novog telefona, TV-a… Pripazite se ako ste u većem društvu da ne pobrkate prijateljsku naklonost sa emotivnom, da ne bi posle bilo problema oko toga.
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #346 poslato: 10. Maj 2019. 21:00:03 »
Dan Saturna, 11-05-2019, Subota


Današnja Subota nam kreće sa energijama Mesečka u Lavu koji će od aspekata imati samo kvadrat sa Merkurom iz Bika. S druge strane, danas će Sunce iz Bika imati lep trigon sa Saturnom iz Jarca. Baš pred sam kraj dana, Sunce i Mesec se povezuju preko kvadrata (i tako najavljuju uskoro Pun Mesec)

Noć će nam prolaziti polako, snovi će se nizati jedan za drugim, ali će tematika da bude po malo naporna, a i vrlo verovatno neće biti ni neke važne poruke, ali ako vam ovaj Mesečak se nalazi u nekom aspektu sa vašom ličnom planetom, ili pak prolazi kroz 1-3-5-9 polje, moguće je da će ipak za vas biti poruke, koja će biti vezana za neki finansijski problem ili pak situaciju vezanu za radno mesto.

Aspekt Meseca iz Lava u kvadratu sa Merkurom iz Bika naravno da će nam doneti nervozu i problem da pokažemo & iskažemo ono što mislimo, a da nas u startu naša okolina ne protumači pogrešno i tako započnemo nepotrebne rasprave sa njima. Ovo je aspekt koji izvlači iz nas one sve potisnute želje i ideje koje iz nekog razloga nismo mogli da sprovedemo u delo. Ovo je aspekt "biti na pogrešnom mestu, u pogrešnom trenutku". Ovo je aspekt koji nas opominje da ne prosuđujemo subjektivno i da ne žurimo sa razumevanjem neke situacije ili izjave neke osobe, posebno ako su ovo dvoje loše postavljeni u natalnom čartu. Na sreću, pa će ove šugave vibracije biti aktuelne samo u toku jutra i malo u toku prepodneva.

Na sreću, pa će takođe u toku dana biti na snazi i ovaj lep Zemljani trigon između Sunca i Saturna. Ovo je divni aspekt koji nas podseća (zbog retrogradnog kretanja = vraćanje na nešto staro i poznato) na to koliko mi u stvari vredimo, podseća nas da cenimo i poštujemo sebe, jer će tako i drugi imati drugačiji pristup i ponašanje prema nama. Ovo je aspekt ozbiljnosti, racija, praktike, samopouzdanja baziranog na iskrenom i realnom sagledavanju svega, kako nas samih, tako i svega onoga što nas okružuje.

Takođe, aspekt koji nam pomaže da uspostavimo (ili obnovimo = retrogradnost) dobar odnos sa nekim autoritetom koji je nama važan u životu (Otac, Deka, stariji rođak, dugogodišnji prijatelj, šef...) posebno ako se neka od ove dve planete nalazi na uglu natala (1-4-7-10 polje) i tako na našu sreću, ovaj aspekt će doneti potreban mir posle onog napetog aspekta između Meseca i Merkura.

Sam kraj dana će biti obojen nastupajućim kvadratom između Sunca i Meseca, pa bi bilo dobro zaobići ga ranijim odlaskom na spavanje. Ovaj kvadrat, tj druga četvrt nam najavljuje Pun Mesec koji nam uskoro dolazi u susret i sprema nam nove životne izazove i situacije sa kojima ćemo se uhvatiti u koštac.
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #345 poslato: 10. Maj 2019. 19:34:56 »
Dan Venere, 10-05-2019, Petak


Dan nam počinje sa Mesečkom u 3. dekadi Raka koji samo što je završio svađanje sa retrogradnim Saturnom iz Jarca i kreće u novu raspravu sa Venerom iz Ovna i Plutonom iz Jarca (pa tako opet obnavlja njihov kvadrat koji su imali juče) Posle toga Mesečak ide da odmara i taj Prazan Hod će trajati do posle 15h kada prelazi u vatreni znak Lava i uveče sklapa i kvadrat sa Uranom iz Bika i trigon sa Hironom iz Ovna.

Dinamika za dinamikom... ako i uspemo da zaspimo, snovi će tako da budu "živahni" da ćemo se ili mučiti pokušavajući da ih odsanjamo do kraja, ili pak ćemo se probuditi i nećemo moći više da zaspimo, zbog negativnog utiska koji su snovi ostavili na nas. Ali, ne brinite, poruke nema, to je samo naša podsvest koja se na taj način "čisti" i oslobađa pritiska svega onoga što smo (ne)voljno stavili "pod tepih" u zadnje vreme.

Naravno da će nam jutro biti "na 3 ćoške". Šta god je moguće da krene naopako, krenuće naopako. Marfijev zakon (ne)verovatnoće apsolutno će danas da dominira ceo dan (posebno ako vam ovaj Mesečak "čačka" neku ličnu planetu iz vašeg natala)

Kvadrat između Meseca i Plutona će nam doneti vrlo turobno raspoloženje... realno, još uvek ćemo biti pod utiskom snova, ali i sama atmosfera u toku prepodneva će da bude nekako šućmurasta, pa ni vremenski uslovi nam neće nešto previše prijati. Ovaj aspekt, hteli mi to ili ne, donosi mračne oblake u naše misli, stalno provejava onaj loš osećaj "nešto će se desiti" i obično je propraćen trncima uzduž kičme. Autosugestija pod ovim tranzitom je neverovatna, pa se zato pazite šta mislite. Ali, isto tako, ovo je odličan aspekt za analizu "u sitna crevca" bilo čega i bilo koga. Surova "crno-bela" procena svega itekako može da nam pomogne u donošenju neke odluke.

S druge strane, kvadrat između Meseca i Venere, pa nije mnogo bolji, iskreno... Ovo je aspekt prevelikih ili drugačijih očekivanja od onih realnih. Zbog toga, dolazi do nezadovoljstva, nervoze, gunđanja, zakeranja, kritikovanja. Najviše naravno utiče na žene, te tako naš jači pol danas ima da "čupa kose" sa svojom lepšom polovinom, koja će biti "na kraj srca" skoro pa... non-stop. Naravno, na udaru mogu biti i odnosi između samih žena, mame i ćerke, dve drugarice / sestre... pa zato pripazite kako komunicirate danas sa svima njima. Šteta je da zbog jednog prolaznog tranzita narušite taj lep odnos koji imate sa drugima.

Predveče, tj uveče kada Mesečak već bude u Lavu, prvo će imati kvadrat sa Uranom, a posle toga trigon sa Hironom. Ovaj prvi aspekt donosi nervozu i velik uznemirenost Duše. Isto tako, očekujte neočekivano, jer je ovo aspekt iznenađenja (i to ne baš prijatnih) Mogu da se pojave problemi u domu, kako među ukućanima, tako i sa kućnim aparatima (zbog struje) S druge strane, ovaj drugi aspekt taman dobro dolazi posle ovog napetog aspekta, jer ovaj aspekt lepo "vadi fleke" tj. pomaže prilikom ispravljanja "krivih drina" kojih će danas biti koliko hoćete... Najbolja opcija da se završi ovaj dinamični dan je slušanje neke omiljene muzike, meditacija, mirišljava kupka... i lagano u krevetac...
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #344 poslato: 09. Maj 2019. 14:53:07 »
Jupiterov dan, 09-05-2019, Četvrtak


Danas nam dan počinje sa Mesečkom u svom sedištu, znaku Raka, koji će tek popodne tj uveče da se druži sa Suncem preko sekstila, sa Severnim Mesečevim Čvorom preko konjukcije, sa Neptunom preko trigona, sa Saturnom preko opozicije, Sunce će takođe da se druži lepo preko laganog sekstila sa Neptunom, a Venera preko dinamičnog vatrenog trigona sa Jupiterom, ali u isto vreme i žestokim kvadratom sa Plutonom.

Zanimljiv Četvrtak, puno različitih energija koje će nas nositi na svojim krilima ceo dan, a noć i snovi će nam proteći u energijama ovog Mesečka u Raku. Ili ćemo da sanjamo sve i svašta ili uopšte nećemo sanjati ništa (sve zavisno gde nam je u natalu ovaj Mesečak u 1. dekadi Raka) Za one koji budu sanjali (i zapamtili) poruka sna će biti vrlo verovatno vezana za posao & dogovor oko novca ili pak jednog člana porodice i njegovo zdravlje.

Ostatak dana do predveče će nam proći pod uplivom kako Sunca u sekstilu sa Neptunom, tako i pod uticajem Venere koja je na klackalici između Jupitera i Plutona.

Sunce u sekstilu sa Neptunom, Sunce u zenljanom Biku i Neptun u svom sedištu, u Ribama. Simbolika ovog aspekta pokreće našu maštovitost i kreativnost. Aspekt koji nam daje mogućnost da se "probudimo" i da nešto što je bilo skriveno u nama otkrijemo i materijalizujemo. To izgleda kao kada nešto što je bilo maglovito i nejasno odjednom postane sasvim jasno i vidljivo, kao kada se sunčevi zraci probiju kroz maglu i rasprše je pa ugledamo ono što je pre toga bilo sakriveno.

Te tako, ovaj tranzitni aspekt ovih dana nam može otkriti neku tajnu, razjasniti neku nedoumicu & situaciju, omogućisti da konkretizujemo neku ideju i možda čak i lepo profitiramo od nje. Takođe, može nam stvoriti uslove da uživamo u lepim sitnim životnim radostima i da ih vidimo na pravi način. Napr. da uživamo u nekom umetničkom delu, koje smo mi sami stvorili, ili baš posetimo neku galeriju, muzej, ili da slušamo muziku, plešemo, pevamo ili da pak odemo na neki koncert... Ovo je aspekt spontanog stvaranja, koja spaja racio & praktiku i kreativnost & maštu, aspekt koji spaja ljude i situacije i donosi lepe lagane energije poštovanja i ljubavi.

S druge strane, ova Venera će nam ovih dana doneti zanimljive situacije. Imala je već kontakt sa Saturnom i Mesečevim Čvorovima, sad pak sa Jupiterom i Plutonom.

Venera trigon Jupiter se smatra aspektom velike sreće, jer ne samo što je aspekt trigona dobar, već i zato što su i Venera i Jupiter pozitivne planete (Jupiter "velika sreća", Venera "mala sreća") Te tako ovih dana će na snazi da bude ovaj vatreni trigon. Na prvi pogled sve će biti dobro, optimizam i Vera jačaju, sve se posmatra kroz prizmu "biće to sve dobro na kraju"... ali, ipak ne treba zaboraviti da je ova Venerica u znaku njenog izgona, pa tako, ona i da hoće & može, trenutno nije u poziciji da nam donese nešto lepo. Izgon vam je sve za 180° od onoga što hoćemo & želimo & očekujemo, pa tako uz ovaj retrogradni Jupiter, ovaj trigon nas u stvari podseća da nam ništa neće pasti s neba (iako tako situacija deluje) već da i mi moramo da uložimo trud da bi se nešto desilo (pametno i lepo)

S druge strane, Venera u kvadratu sa Plutonom, koji je isto tako retrogradan, ovih dana nam donosi podsetnik da ne smemo da sumnjamo, da budemo posesivni, ljubomorni... ni prema kome, niti vezano za bilo koju situaciju. Ovaj tranzitni aspekt nas podseća napr na Yin i Yang priču ~ u svakom crnom ima zrno belog... ili pak na onu lepu priču o 2 kutijice tj uči nas da obnovimo svoje vrednosti i samopouzdanje, da nikad ništa u životu nije trajno, ni ono lepo, a ni ono ružno. Ovaj tranzitni aspekt nas ovih dana uči i da se ne vezujemo ni za koga, niti za bilo šta materijalno, jer opet... sve je prolazno u životu. Uči nas da ne budemo fanatični, već uporni, uči nas da volimo, ali ne i da sagorimo zbog nekoga, da opraštamo, ali da ne zaboravimo, već da naučimo nešto iz toga...

U toku popodneva i sam Mesečak će imati pune ruke posla, družiće se i sa Suncem i sa Neptunom, Saturnom, i sa Mesečevim Čvorovima. Tako, popodne, predveče, veče će nam biti ispunjeno lepim zanimljivim razgovorima sa dragim nam osobama, možda i novim prijateljima, puno toga ćemo moći da čujemo novog, lepog, zanimljivog. Jeste da će nam ova tranzitna kombinacija doneti još kiše i hladnog vremena, ali taman ćemo imati opravdanje da se ušuškamo u omiljenu fotelju, skuvamo sebi toplu čokoladu, uz neki keksić ili kolač i da utonemo u predivni svet muzike i neke dobre knjige, uz povremeno lutanje po lavirintima prošlosti zbog onog retrogradnog Saturna...
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."