Autor Tema: ✨♂️♀️Dnevna Ezoterija 🌙🪐✨  (Pročitano 164073 puta)

0 Članovi i 28 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #623 poslato: 28. Avgust 2020. 19:37:37 »
Moje je moje, a i tvoje je moje…
Venera :180: Pluton



Opozicija izmedju tranzitne Venere u Raku i tranzitnog retrogradnog Plutona u Jarcu pred kraj Avgusta nam donosi vrlo intenzivan i negativan pritisak za naše privatne odnose (kako porodične, tako i emotivne) Ovaj aspekt budi sumnju, posesivnost, želju za špijuniranjem druge strane, ogromnu opsesivnu želju za dominacijom nad svima, posebno u emotivnim odnosima.   

Ovaj aspekt donosi želju za emotivnom manipulacijom, ucenjivanjima („ako me ostaviš, ubiću se“) opsesivno kompulsivnim teranjem jednog te istog (čak i kad je odnos odavno prestao da postoji, osoba ne može nikako godinama da to prihvati i na kraju zapada u teško psihičko stanje depresije i razočarenja u potencijalne nove emotivne odnose ~ sama retrogradnost Plutona u Jarcu ukazuje na život u prošlosti) a možda da donese i želju za proganjanjem (ili pak da sama osoba bude žrtva nečijeg proganjanja)     

Ovo je aspekt koji budi onu tamnu stranu naše ličnosti, posebno u ljubavi. Svi mi se trudimo da budemo super dobri prema dragoj nam osobi, ali svako od nas je imao momenat teške ljubomore i stava „on/ona je samo moj(a)“… Neke od nas je ta ljubomora brzo prošla, neke nije… U ekstremnim slučajevima imamo Otela i Dezdemonu u realnom životu..     

Isto tako, u isto vreme, ovaj tranzitni aspekt pojačava harizmu i zračenje energija u nama (posebno će delovati na sve nas koji imamo naglašene Kardinalne Znake u svom natalu – Rak; Jarac; Ovan; Vaga) i pojačava želju za ljubavlju (posebno onom fizičkom)   

Ovo će tako biti period kada će mnogi od nas naći čudno privučeni osobama koje do sad ne samo što nismo primećivali, već nismo ni uzimali za opciju „možda“ kada je izbor našeg partnera & partnerke u pitanju… što naravno ne mora da ima i happy end… mnogi od nas se sećaju filma „Fatalna privlačnost“ slične tematike…

Opozicija deluje kao klacklaica, čas gore, čas dole, čas dobro, čas loše… tj što bi astrolozi u šali rekli „Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane“ aspekt…    Realno, vrlo zamarajući aspekt koji nikuda ne vodi. Bilo da je reč o natalnom aspektu, tranzitnom ili uporednom, opozicija je realno najteža, jer stalno daje i stalno oduzima i tek posle neke ogromne žrtve i odricanja (smrkavanja) nešto konkretno može da se desi (svanjivanje) da bi na kraju ipak, obe strane bile na nekakvom gubitku…   

Zbog pojačane harizme, naravno da će na neki način ova opozicija da probudi i onu našu animalnu stranu ličnosti, pa će mnogi od nas u ovom periodu da požele da isprobaju napr SM (ako do sad to već nisu uradili) u želji da testiraju granice svog odnosa sa partnerom (jer sam SM je realno ništa drugo nego  testiranje granica & poverenja) Sad je sigurno mnogima od vas pao napamet film „50 nijansi sive“… ok… i meni je… iako taj film realno nema blage veze sa SM-om…   

Naravno, ako postoji neki loš aspekt ove dve planete sa nekom natalnom planetom ili one aktiviraju malefična polja u natalu, ovo eksperimentisanje baš i nije preporučljivo, jer može da odvuče jednu ili obe strane u neke lavirinte podsvesti iz kojih vrlo često nema povratka.

Venera opozicija Pluton je vezana za uspostavljanjem emotivnih (i telesnih) prioriteta, koja se bazira na poreklu naših davno naučenih i ukorenjenih ideja i stavova o tome, koji se naravno baziraju na posmatranju emotivnog odnosa izmedju naših roditelja i zato je ova opozicija vrlo kritična, jer može vrlo često (ako postoje drugi loši aspekti u natalu) da daju pogrešnu sliku koja je uloga žene, a koja uloga muškarca u emotivnom odnosu.

I za kraj, kao što je i sam pevač Sting rekao davno ~ jedna jako lepa pesma koja je posvećena proganjanju i opsesivnoj ljubavi...



https://dnevnikjednogastrologablogspot.wordpress.com/2020/08/28/moje-je-moje-a-i-tvoje-je-moje-venera-opozicija-pluton/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #622 poslato: 28. Avgust 2020. 09:16:53 »
Snovi na javi
Venera Rak :120: Neptun Ribe



Ovih dana na Nebu imamo prelepi trigon između Venere iz Raka i Neptuna iz Riba, a dodatno oboje imaju i aspekt sa Jupiterom iz Jarca. Pošto se ovaj tranzti dešava u Vodenim znacima Raka i Riba, naravno da će nam emocije i osećanja biti naglašena u narednih par dana, ali na sreću, tranzitni Merkur je ipak u svom sedištu, pa nećemo mnogo da „odplivamo daleko od obale“.

Kao tranzitni aspekt, Venera trigon Neptun generalno je odličan za sanjarenje, zaljubljivanje, odmor, fantaziranje, kreativno stvaranje, pokretanje projekata koji za cilj imaju da ulepšaju životnu svakodnevnicu i pomognu onima koji trenutno nemaju sreće u životu. Ovo je tranzit koji donosi posebno povoljne rezultate kada je cilj stvaranje nečeg lepog i pozitivnog u pitanju. Isto tako, snovi će biti maximalno naglašeni, pa obavezno zapisujte šta ste sanjali.

Ovaj tranzit pojačava osećanja i emocije, naglašeni su saosećajnost, dobrota, požrtvovanost, činjenje usluga, darivanje, pomaganje, kao i želja da se povežemo sa ljudima u nekom humanitarnom radu, pa su to sve grupe za zaštitu životinja & životne sredine, te naravno tu na neki način odmah paralelno sa tim dolaze i akcije & mitinzi & protesti koji za cilj imaju skretanje pažnje na važne ~ humane ~ stvari u životu.

Naravno da će emocije i osećanja koja ovaj tranzit budi prvenstveno da utiču na naš privatan život, za one koji su u potrazi za srodnom Dušom u ovom periodu je mogu i pronaći, ali treba da obrate pažnju da ne idealizuju drugu stranu previše, jer ipak je ova Venera u opoziciji sa tranzitnim retrogradnim Jupiterom, pa postoji problem da se ne ponove greške u partnerskim odnosima baš zbog tog preteranog sanjarenja koji mnogi od nas imaju kada je reč o „idealnoj ljubavi“.

S druge strane, oni koji već uživaju u društvu svoje jače & lepše polovine, ovaj naredni period će biti ispunjen lepim emocijama, razmeni nežnosti, poklonima, izlascima, maženjem & poljubcima, uživanjima u intimi, kao da su tek na početku svog ljubavnog zajedničkog puta, pa se bude osećanja i želje da se učini sve za drugu stranu („skidanje zvezda sa neba“) kako bi se ona osećala voljenom.

Svakodnevnica pod ovim baršunastim sanjarskim tranzitnim aspektom će u narednom periodu biti okrenuta interesovanju za umetnost, muziku, filmove, posete galerijama, pozorištima, kao i želji da se malo ne samo životna (monotona) svakodnevnica oboji u dugine boje, već i da se sam dom ulepša & sredi, pa eto odlične prilike za sve one koji žele da renoviraju svoj dom, da ispune sebi želju i urede dom koji će odisati harmoničnim energijama.

https://eternalamarnat.wordpress.com/2020/08/27/snovi-na-javi-venera-trigon-neptun/


Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #621 poslato: 26. Avgust 2020. 19:59:42 »
Ono što želiš pokazuje koliko zaista vrediš
Venera :180: Jupiter



Kraj Avgusta će biti „obojen“ tranzitnim aspektom opozicije između Venere i Jupitera. Ovakva postavka je vrlo interesantna, jer su u pitanju dva benefika koja se spajaju preko malefičnog aspekta. Ovo je klackalica koja na nekoliko dana u naš život donese i lepe i ne baš lepe situacije. Ovo je aspekt bezbrižnog pristupa životu, vrlo jednostavnom, spontanom, skoro pa detinjem stavu prema svemu onome što je lepo i čini život interesantnim. Generalno, ako je dobro postavljen u natalu, ovaj tranzit može da donese većinom lepe zabave, izlaske i druženja, sve je lagano, površno i usputno i bez opterećenja…

Sa ovim tranzitom na Nebu, nekoliko dana ćemo imati prilike da se opustimo i uživamo u životu, ali samo pod uslovom da ne izgubimo kontrolu & meru sa željama i htenjima, ali i s druge strane, ako nam naše finansije uopšte i dozvole tako nešto. Venera opozicija Jupiter je aspekt zabavljanja, smeha, dobre hrane, pića, koketiranja, šarmiranja, zavođenja, uživanja u svim telesnim potrebama (hrana & sex) i čine nas srećnim i zadovoljnim, pa makar na kratko. Ovo vam je simbolično predstavljeno kao naše putovanje na godišnji odmor, gde se na određeno vreme zaboravlja na realnosti i uživa u svim (ne)mogućim životnim radostima, i tek pred kraj dolazi do nerviranja jer se vraćamo u sivu monotonu svakodnevnicu…

Isto tako, druga strana ovog tranzitnog aspekta je ta što donosi nehajnost, stav „ma lako ćemo mi to“, lenjost, površnost, nezainteresovanost za realne i ozbiljne probleme u životu i nadasve tranzit koji upozorava na kontakt sa vrlo neodgovornim i samoživim ljudima. Izostanak volje & želje kod mnogih ljudi da se „zasuku rukavi“ i sopstvenim trudom i pameću dođu do željenog cilja, i umesto toga prepuštanju „sreći i sudbini“ lako može da donese veliko razočarenje i frustraciju usled „srušenih kula od karata“ da će već neko od ljudi iz okoline nije našao da „podmetne leđa“ i „učinio dobro delo“ time što je završio posao umesto njih, pa tako često ovaj tranzit može da ukaže na nemoralne postupke (tipa mita) sa kojima osoba želi da ostvari svoj neki cilj.

Isto tako, naravno zbog same Venere i njene povezanosti sa ljubavlju i uživanjima sa lepšom & jačom polovinom (iako ni Jupiter nije daleko od toga) ovaj tranzit može da donese i preterivanje u privatnoj sferi, i da na neki način malo poljulja odnos, jer više stavlja akcenat na poklonima, izlascima, koji za cilj imaju da pre „kupe“ ljubav, nego da je osveže, kao i spoljašnjoj lepoti, zabavama, prepuštanju epikurejskom načinu života, da u jednom periodu sam odnos može da ode u ekstrem i da potpuno izgubi smisao, jer sama simbolika opozicije je „dođe, pa ode, dođe pa ode“ što znači da emocije i fizičke potrebe osciliraju, i čim nisu odmah zadovoljene, velika mogućnost postoji da će doći do ljubavne prevare u potrazi za ispunjenjem „emotivnih“ potreba i želja, jer je i ovo kao i Venera kvadrat Jupiter aspekt afere & preljube, ali sa manjim štetnim posledicama.

https://eternalamarnat.wordpress.com/2020/08/24/ono-sto-zelis-pokazuje-koliko-zaista-vredis-venera-opozicija-jupiter/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #620 poslato: 24. Avgust 2020. 19:21:01 »
TRANZITNI MERKUR KROZ NATALNA POLJA DONOSI SLEDEĆE :

• u 1 polju ili konjukciji sa Marsom •
~ buđenje ideja, promena ponašanja, pa i izgleda, sam svoj kritičar, brzanje, (de)koncentracija

• u 2 polju ili u konjukciji sa Venerom •
~ razmišljanja o novcu (pozajmici, kreditu, štednji) sklapanje profitabilnih poslovnih ugovora

• u 3 polju ili u konjukciji sa Merkurom •
~ pisanje, razmena informacija, kursevi, kraća putovanja, pozivi u goste, promene u životima rođaka

• u 4 polju ili u konjukciji sa Mesecom •
~ promene u domu, želja za preseljenjem, ili pak promene u komšiluku, česti gosti

• u 5 polju ili u konjukciji sa Suncem •
~ razmišljanje o deci, planiranje porodice, kreativni hobi, sportske aktivnosti, više izlazaka i zabave

• u 6 polju ili u konjukciji sa Merkurom •
~ ubrzan tempo svakodnevnice, promene radnih navika, rešavanje pitanja oko zdravlja, novi kućni ljubimac

• u 7 polju ili u konjukciji sa Venerom •
~ nova poznanstva ili pak ozvaničenje veze, kraća putovanja u inostranstvo, manji sudski sporovi

• u 8 polju ili u konjukciji sa Plutonom •
~ promena načina razmišljanja, ostavljanje tradicionalnih i tabu ideja & pravila iza sebe, ostavinska rasprava

• u 9 polju ili u konjukciji sa Jupiterom •
~ nadograđivanje znanja, nova Učenja, divinacija, mnogo što-šta dobrog od stranaca

• u 10 polju ili u konjukciji sa Saturnom •
~ produženje poslovnih ugovora, potpisivanja & overe & odobrenja, poboljšanje radnih uslova, pohvale

• u 11 polju ili u konjukciji sa Uranom •
~ novi prijatelji, kontakt ili učlanjenje u neke veće grupe & organizacije, iz teorije u praksu što se tiče planova & želja

• u 12 polju ili u konjukciji sa Neptunom •
~ povlačenje u sebe, meditacija, voljna izolacija, okretanje ka prošlosti da bi se razumela sadašnjost i spoznala budućnost

I da ovu priču o krilatom vragolanu završimo sa jednim malim omažom slika u pokretu, koji daje sjajan opis baš ovog Merkura u Devici (barem meni lično) koji na svom životnom putu kroz ovaj znak doživljava razne avanture i uči nas kako da se snalazimo u raznim situacijama, kroz logiku, humor, hrabrost, lukavstvo, istrajnost, premazanost, sarkazam, pa čak i da naučimo šta je prava spontanost…



https://dnevnikjednogastrologablogspot.wordpress.com/2020/08/20/potraga-za-istinom-merkur-u-devici/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #619 poslato: 24. Avgust 2020. 19:17:44 »
Potraga za istinom
Merkur u Devica



Merkur u Devici je u svom sedištu i u znaku svoje egzaltacije. Vrlo moćna postavka za ovog krilatog vragolana. Tu će biti od 20. Avgusta do 05. Septembra.

On je neutralan, često leluja tamo ~ amo od extremno racionalnog pristupa životu, do maksimalno nelogičnog pristupa životu (tj to je njemu logično, ko je nama ostalima kriv što ga ne razumemo)

On s jedne strane vlada našim umom, raciom, načinom razmišljanja, učenjem, pamćenjem i rečima.

On nam daje mogućnost da se snađemo u bilo kojoj situaciji, jer nam daje domišljatost pa i lukavost. Tako postaje naš najverniji i najmudriji savetnik u životu.

S druge strane, on itekako ume da bude stidljiv, povučen, zbunjen, da preteruje u analizama i detaljima.

On je majstor da traži „dlaku u jajetu“, da sve preispituje i kritikuje i tako dobija medalju za našeg najnapornijeg saputnika u životu.

ON JE ONAJ KOJI PRIČA, RAZMENJUJE INFORMACIJE, TRGUJE, PREGOVARA, KUPUJE I PRODAJE

On je i diplomata i trgovac, on je i narator i slušalac u isto vreme, on planira sve da bude „pod konac“ ali i remeti monotoniju novim idejama, on govori istinu, ali u isto vreme je zaobilazi, ako mu to odgovara u datom trenutku (i imaće perfektan izgovor & obrazloženje za to)

Ovaj mali Indijana Džouns će na svom putu kroz znak Device imati raznih druženja sa ostalim tranzitnim planetama.

Od aspekata imaće :

• 24-08 inkonjukciju sa Hironom
• 25-08 trigon sa Uranom
• 29-08 trigon sa Jupiterom
• 30-08 opoziciju sa Neptunom
• 01-09 trigon sa Plutonom
• 002-09 kvadrat sa Mesečevim Čvorovima i inkonjukciju sa Lilith
• 03-09 sekstil sa Venerom i trigon sa Saturnom
• 04-09 inkonjukciju sa Marsom
○ od 05-09 prelazi u znak Vage

•○• Merkur će se družiti sa Hironom i Mesečevim Čvorovima, pa ćemo tada malo da se premišljamo da li je pametno nešto da uradimo ili kažemo ili ne. A možda i dobijemo neku vest & informaciju koja nam se možda i ne dopadne… Pazite šta pričate, moguće je da će vas neko pogrešno razumeti… a takodje, pazite se da se ne povredite, ili pak šta jedete (i vodite računa o tome da redovno jedete) i isto tako povedite računa o svom imunitetu koji će biti malo slabiji tada.

•○• Merkur će se družiti i sa Suncem i sa Uranom i Marsom, pa ćemo tada da planiramo našu budućnost na osnovu naših prošlih životnih iskustava. Ovo je lep aspekt „ovde i sad“ i poštovanja prema prošlosti, koja je ništa drugo sem naše sećanje, i poštovanja budućnosti, koja predstavlja samo naše želje, ono što je opipljivo je upravo „ovde i sad“ koje će nam ovaj aspekt i omogućiti da razumemo, a imaćemo dovoljn snage i praktične ambicije da sprovedemo svoje ideje u delo.

•○• Merkur će se družiti i sa Saturnom, Jupiterom i Neptunom, i tada će nam biti vrlo zanimljivi snovi, a i ti dani će nam biti zanimljivi, jer će nam koncentracija biti ko u zlatne ribice i moguće je da će te dane da zapamtimo kao dane kada ništa nije išlo po planu. Pazite da ne izgubite nešto važno, ključeve, dokumenta, pa čak i torbu & tašnu… ili gde ste parkirali kola, ili kako prelazite ulicu… a naravno, vodite računa kada nešto čitate & pišete, da ne bude grešaka… a ako već nešto morate da potpisujete, barem 3 puta pročitajte šta sve piše, da ne bude posle „mama mia„…

•○• Merkur će da se druži sa Plutonom i Venerom pa ćemo tih dana da budemo ko Šerlok Holms, sve će nam biti jasno, logično i bićemo perfektno organizovani i spremni da odradimo svoje obaveze savršenoo (OK… možda to bude i malo više fanatično, ali… biće odradjeno u roku na najbolji mogući način ) pa ćemo tako ponešeni logikom i „praktičnim“ osvrtom na život, da počnemo da filozofiramo o smislu života… a najviše filozofije i istraživanja će biti vezana za naravno, pogađate, ljubav! A možda u isto vreme smislimo odličan način da poboljšamo svoju finansijsku situaciju takodje, ipak je Venera vezana i za finansije, poklone, komfor, uživanje.

… i tako 05-09 prelazi u znak  Vage  gde ga tek čeka velika avantura…
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #618 poslato: 24. Avgust 2020. 10:52:30 »
Mars :90: Saturn ~ šta nam donose u narednom periodu ?


○ za Podznak u Ovnu ~ Mars u 1 polju, Saturn u 10 polju : problemi na poslu donose probleme unutar vas. Osećate se loše, blokirano, iskorišćeno. Morate naći načina da stanete i napravite pauzu, jer u suprotnom može doći do zdravstvenih problema, koji će (ne)posredno štetno da utiču na posao & karijeru (čak i nedaobog da dobijete otkaz) Takođe, morate da povedete računa da vaš način razmišljanja & ponašanja vam ne našteti ugledu u društvu, potpuno nepotrebno.

○ za Podznak u Biku ~ Mars u 12 polju, Saturn u 9 polju : problemi sa samopouzdanjem, izgubili ste veru u sopstvene vrednosti, sumnjate u sve i svakoga, ponajviše u sebe. Preispitujete svoj odnos sa Bogom, teško vam je da prihvatite da se trenutno nalazite u periodu u kojem morate da promenite neke stavove prema životu, i da potražite savet & vođstvo mudrijeg & iskusnijeg od vas. Problemi sa zakonom & birokratijom, svako rešavanje bilo kakve papirologije se komplikuje. Ovo nije period za razmišljanje o inostranstvu (i potencijalnom preseljenju)

○ za podznak u Blizancima ~ Mars u 11 polju, Saturn u 8 polju : velike prepreke ka ostvarenju ciljeva & želja, jako ste frustrirani i ne vidite izlaz iz nekih situacija. Izostanak razumevanja i podške iz okoline, čak i od najboljih prijatelja, deluje poražavajuće na vas i osećate se kao da svi oko vas žive svoj (srećni) život, a da vi kao da stagnirate, nazadujete, pa čak i na neki način kopnite. Osećate se izigrano od života, puno određene manje (veće) zavisti prema drugima za koje mislite da imaju bolje uslove za život & rad, samo još više povećavaju tugu i bes u vama.

○ za podznak u Raku ~ Mars u 10 polju, Saturn u 7 polju : poslovni i partnerski odnosi su sada na ogromnom testu. Situacija na poslu je teška, puno ulažete snage i energije da se dokažete i pokažete u najboljem svetlu i samo najednom dolazi do blokade i problema. Kolege i nadređeni ni izbliza nisu na istim talasnim dužinama kao vi i tu kreće problem. Isto važi i za emotivne odnose, lepša & jača polovina deluje kao da više nema strpljenja i da želi da odustane od vašeg odnosa, što izaziva strah i frustraciju. Ovo na žalost može da ukaže i na gubitak jednog starijeg člana porodice.

○ za podznak u Lavu ~ Mars u 9 polju, Saturn u 6 polju : izostanak samopouzdanja, mudrog savetovanja & vođstva, konflikt sa drugima usled generacijskih i društvenih (moralnih, religioznih, filozofskih, ekonosmkih ili zakonskih) razlika u vama donosi osećaj kao da vam u grudima stoji pretis lonac koji se pokvario i samo što ne eksplodira. Morate jako da povedete računa o sebi i svom zdravlju i ako i dođe do problema, posavetovati se sa nekoliko lekara stručnjaka. Kontakt sa ljudima koji su na obrazovnom, verskom ili političkom nivou različiti od vas sada donose probleme i potencijalne opasnosti čak.

○ za podznak u Devici ~ Mars u 8 polju, Saturn u 5 polju : osećate se totalno blokirano i sputano, uplašeni ste jer nemate snage, iscrpljeni ste, pousustali ste u borbi sa životom, razmišljate da dignete ruke od svega. Kreativnost vam je takođe blokirana, i to vam može doneti probleme sa poslom, jer nemate kao pre dovoljno volje da se pokažete u najboljem svetlu, već samo želite da pregurate i taj radni dan i odete kući. U ljubavi napeti odnosi sa lepšom & jačom polovinom, ili pak patnja zbog samoće. Za one koji imaju decu, period kada će se mnogo više od uobičajenog brinuti zbog njih (ovo nije period dobar za pokušaj začeća i proširenja porodice nikako)

○ za podznak u Vagi ~ Mars u 7 polju, Saturn u 4 polju : shvatate da živite u „zlatnom kavezu“, imate sve, a nemate ništa. Sve ono što ste do sada smatrali da vam daje osećanje sigurnosti u domu, sa porodicom, sad najednom je dovedeno u pitanje i morate nešto da menjate, jer uviđate da je došlo krajnje vreme, jer u suprotnom, ako ostanete u svojoj zoni komfora, može doći do ozbiljnih konflikata i rastanaka, prekida odnosa, odlaska od kuće, napuštanja, pa i gubitka porodice, doma, pa tako i zdravlja. Posbeno „na tri ćoške“ emotivni odnosi, koji osciliraju od maksimalno strasnog, do zastrašujuće ledenog.

○ za podznak u Škorpiji ~ Mars u 6 polju, Saturn u 3 polju : misli su vam konfuzne, hteli-ne hteli brzate sa zaključcima, što za rezultat ima česte promene rasoloženja, napade panike, probleme sa komunikacijom sa drugima iz vaše okoline. Stalno „crne misli“ i hronično „loš predosećaj“ kvare iole dobro raspoloženje, čak i kada ste sami svesni da nemate toliko razloga za brigu i nerviranje. Pripazite se u saobraćaju, jer ne brzate samo vi, već i drugi. Moguće je i da će vaši bliski rođaci ili prijatelji imati velike probleme u svom žviotu koje će na (ne)posredan način štetno da utiču i na vaš.

○ za podznak u Strelcu ~ Mars u 5 polju, Saturn u 2 polju : nervoza zbog izostanka kreativnosti i pozitivne energije u vama stvara osećaj nedovoljnosti, posmatrate sebe iz vrlo negativnog ugla i nonstop kritikujete sebe da niste dovoljno dobri, uspešni, mudri, i da vas je sreća napustila. Ovo se najviše odražava na vaše samopouzdanje koje je trenutno totalno „ispod nivoa mora“, a to (ne)posredno štetno utiče na vaše emotivne odnose sa lepšom & jačom polovinom, ili pak sam izostanak te osobe u vašem životu trenutno dodatno „doliva ulje na vatru“ i gura vas u ponor samokritike i stava „naravno da sam sam, jer ne vredim ništa“.

○ podznak u Jarcu ~ Mars u 4 polju, Saturn u 1 polju : osećate se kao da vas je neko zatvroio u vrlo malu kutiju iz koje ne možete da izađete. Fizički osećate sputanost i nemogućnost da radite ono što želite, kretanje (bilo fizičko, bilo mentalno) je na neki način ograničeno, i frustracija se samo gomila, a zbog toga postoji mogućnost da se situacija u domu sa ukućanima zbog toga jako pogorša. Napeti odnosi sa porodicom će samo još više da umanjuju tu kutiju u kojoj se nalazite, te na kraju možete imati i zdravstvenih problema zbog toga. Obratite pažnju na svoju (ne)pokretnu imovinu, sada nije vreme za kupo-prodaje, pozajmice, renoviranje doma ili pak preseljenje.

○ podznak u Vodoliji ~ Mars u 3 polju, Saturn u 12 polju : misli su vam trenutno „van koloseka“; teško vam je da se skoncentrišete, osećate se zbunjenim „znakovima pored puta“ koji su više nego kontradiktorni i unose ogromnu negativnu energiju u vašu svakodnevnicu. Baksuz vas često prati, i puno utiče na vaše raspoloženje i odnos sa drugima. U ovom periodu dosta loš odnos sa bliskim prijateljima i rođacima,pa su moguće i svađe i prekidi odnosa sa njima. Jako se pripazite u saobraćaju, pazite na svoje mentalno zdravlje. Jednostavno nije vreme da budete na „istim talasnim dužinama“ sa ljudima iz vaše okoline, morate biti strpljivi da oluja prođe.

○ podznak u Ribama ~ Mars u 2 polju, Saturn u 11 polju : imate pregršt planova, želja, nada, al’ nikako da se situacija „namesti“ i da ih iz teorije sprovedete u delo. To vas naravno jako nervira, jer počinjete da sumnjate u sebe i svoje kvalitete. Ulaganje napora na radnom mestu kao da nema nikakvog rezultata (makar onog koji vi očekujete) i čak povremeno izostaje dobar odnos sa kolegama na radnom mestu. Takođe, moguće je da će doći do iznenadne promene vezane za poslovne ugovore, i dolazak u situacije u kojima morate da se podredite samo da bi sačuvali radno mesto (u nekim slučajevima, može doći i do prekida radnog odnosa, tj ne obnavljanja poslovnog ugovora)

https://eternalamarnat.wordpress.com/2020/08/24/mars-kvadrat-saturn-sta-nam-donose-u-narednom-periodu/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #617 poslato: 24. Avgust 2020. 10:50:37 »
Kreni... stani... aman požuri... a kuda si pa krenuo
Mars :90: Saturn



Mars po svojoj prirodi je malefik. Osvajač, bundžija, nasilno deluje i nema strpljenja ni za šta. On udara, seče, buši, cepa, nagonski ide napred. U znaku Ovna kojim on vlada naravno da će biti izuzetno snažan, loš & bezobrazan, komunikacija katastrofa, jer se nonstop žuri & brza & prenagljuje, nebriga za tuđe ideje i stavove i brzopletost utiču na međuljudkse odnose, ali i na zdravlje & povrede, loša organizacija svakodnevnice, opet zbog tvrdoglavog brzanja i nestrpljenje da se pozabavi i sitnicama, a ne samo da gleda „celu sliku“. Mars u Ovnu ne prećutkuje i ne trpi nikoga, i na kraju okolina naravno da odreaguje ko vulkan, i donese štetu svima onima koji su se našli u toj nekoj situaciji, i sa i bez očiglednog (logičkog) razloga.

Saturn s druge strane realno nije ništa bolji… Veruje se da je Saturn karmički u stvari Mars iz prošlog života, koji sad u ovom životu je tu da uputi Marsa da ne pravi greške koje je on pravio u prošlom životu. Saturn je najveći malefik (ako ne računamo transplutone, naravno) On jednostavno je crnjak nad crnjacima, on donosi okončanja, kraj, smrt, gubitak, prekid, katastrofe. Stalno donosi odricanja, tugu, suze, frustracije, prepun je strahova i fobija. Veruje se da Saturn nije ni muško ni žensko, te tako postaje vrlo sličan Merkuru napr, ali sa vrlo mračnim crtama ponašanja, naravno, za razliku od Merkura koji poprima osobine planete pored koje se nađe u datom trenutku, te zbog toga Saturn se povezuje i sa lažima i tajnama, svim onim što je skriveno i „u mraku“…

Saturn u znaku svog prvog sedišta, znaku Jarca (drugi je znak Vodolije) se tu oseća sigurno & snažno, pa povremeno i dominantno i prepotentno (posebno jer je vrlo blizu samog stepena Marsove egzaltacije) On je spor, traži pravdu, poštovanje propisa, zakona, morala, filozofira slično Jupiteru (koji je tu pored njega u znaku Jarca i retrogradan kao i on) do iznemoglosti raspravlja o nepravdama života, sem što Jupiter želi ipak malo i da pomogne, a Saturn odmah da to prekine („sahrani“ i ostavi u prošlosti kojom vlada) i da ide dalje ~ on ma koliko delovao tromo, ipak realno nema tolerancije za ljudske nesavršenosti i gluposti, te tako ni on, kao i Mars, realno nema strpljenja za ljude i situacije za koje on smatra da su nevažne za njegov život…

Generalno, Saturn je sve ono najgore u čoveku, a kvadrat sa Marsom samo će sve to negativno da kad-tad izbaci na površinu, pa je tu onda mučnina, gađenje, odbijanje, izbegavanje, proganjanje u extremnim slučajevima opsesivnog ponašanja i straha od odbačenosti & izolacije. U isto vreme, mislim da je ovo odličan period kada mi sami možmo da „prelomimo“ u sebi sve ono što je loše u našem životu, jer je pritisak toliko jak da realno i nemamo drugog izbora nego da presečemo neke „pupčane vrpce“ i oslobodimo se tereta koji nas već neko vreme vuče na dno. Mars kvadrat Saturn je aspekt koji je vrlo težak, jer donosi ogromne frustracije, jer sprečava osobu da kaže ono što misli ili da pokaže ono što oseća u datom trenutku ~ Mars gura napred, a Saturn mu stao na put i nema dalje, te se tako ova energija gomila, do tačke pucanja, koja ume da bude vrlo gadna.

Ovde će da bude žestoka i teška borba između Saturna i Marsa, oboje su u znaku svog sedišta, te se sa ovim napetim malefičnim aspektom pojavljuju situacije da koliko god mi bili uporni i istrajni, jednostavno neće pa neće, krene pa stane, pa najednom nam treba planinarska oprema da prevaziđemo ogromne prepreke koje su nam se samo najednom potpuno neočekivano našle na našem Putu. Ovo je aspekt sprečavanja, blokade, koji u čoveku donosi i negativni odbrambeni stan, pasivno-agresivni pristup rešavanju problema ~ a upravo tu leži najveća opsanost ~ što više forsiramo, manje šanse i da uspemo, a da se prepustimo i kažemo „Šta Bog da, biće“ šanse nema, jer ni Mars ni Saturn kad su povezani sa ovim aspektom niti žele, niti umeju da se opuste & prepuste Sudbini.

Naravno, najveći problem je taj što će ovaj tranzitni aspekt jako dugo da traje, jer prvo do kraja Septembra Saturn će biti retrogradan, a Mars već od sredine Septembra kreće retrogradno, pa će tu da se „druže“ i huškaju opet, pa ondak Mars od sredine Novembra kreće direktno, pa se opet susreće sa Saturnom i tako do kraja godine, sve dok Saturn ne pređe u znak Vodolije… iako, i tada sam Mars posle Nove Godine prelazi u znak Bika, pa će i tada, opet, ova napeta energija kvadrata da zaživi, ali sa drugačijim posledicama, jer će biti sad u fiksnim znacima Vodolije i Bika… ne treba zaboraviti da će ovog Saturna u stopu da prate i tranzitni Jupiter i tranzitni Pluton, te će tako, ovaj tranzitni Mars da urkšta mačeve i sa njima do kraja 2020 godine…

BLOKADA ĆE BITI U POLJU NATALNOG ČARTA NARAVNO TAMO GDE SE NAĐE TRANZITNI SATURN, A MESTO „ERUPCIJE VULKANA“ ĆE NARAVNO DA BUDE POLJE U NATALNOM ČARTU GDE JE TRANZITNI MARS.

Pa da vidimo gde će i šta će se sve dešavati ~ posebno kod onih koji imaju natalne planete u 3. dekadi Kardinalnih znakova (od 20° do 30° Ovan & Rak & Vaga & Jarac) za njih skoro pa i da neće biti važna postavka tranzitnog Marsa i Saturna u njihovom natalu, jer će zbog orbisa aspekta na te njihove natalne planete, ovaj kvadrat delovati generalno vrlo primetno, stavljajući pak dodatni fokus na polja u kojima se budu našli ovo dvoje… Znači kod Ovna & Raka & Vage & Jarca biće dupli uticaj ovog dinamičnog i izazovnog aspekta kvadrata između Marsa i Saturna, kod ostalih će samo da „radi“ kvadrat preko natalnih polja.

https://eternalamarnat.wordpress.com/2020/08/24/kreni-stani-aman-pozuri-a-gde-pa-brzas-mars-kvadrat-saturn/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #616 poslato: 01. Avgust 2020. 16:54:24 »

Zatišije pred novu buru ili nov početak ?

     Drugi letnji mesec nam donosi puno neizvesnosti. Da li ćemo ili nećemo doći do tačke da dobijemo mogućnost da nastavimo svoj život po našim željama, ili pak nas očekuju nove, možda i ne baš željene, promene? Avgust mesec ako ništa drugo dovešće u pitanje našu sposobnost planiranja i organizacije svakodnevnih obaveza, te će teko na neki način da nam hteli-ne hteli unese dinamiku koja će nekima da prija, a nekima i ne, jer u današnje moderno, užurbano, vreme, svaka pogrešna odluka ili nemogućnost da se brzo prilagodimo novonastalim situacijama često ima "bumerang" prvenstveno na našu finansijsku situaciju, pa tako automatski i na naše samopouzranje & samovrednovanje, koje dalje posredno deluje na naš odnos sa nama bliskim osobama.

     Avgust nam počinje sa Punim Mesecom na 11° Vodolije i kvadratom sa njegovim vladarem Uranom iz Bika. Pun Mesec sam po sebi ukazuje na neko okončanje, zenit, kraj jednog perioda, ali zbog napetog aspekta kvadrata baš sa svojim vladarem, nepredvidljivim, po malo destruktivnim, Uranom iz Bika, vidimo da ono što smo mislili da smo odradili & završili ima neočekivani rasplet događaja koji će ne samo da promene tok dešavanja u narednom periodu u našem životu, već uneti i nove učesnike ove dinamične životne priče u naš život, po malo unoseći i nervozu, strepnju jer Uran polako usporava, jer će od 15-08 da krene direktnim hodom, ali i određen tračak nade & sreće da će možda baš ta nova situacija da napokon završi jedan period u našem životu koji nas je do sad pošteno izmučio, jer će pak pa Venera (vladarka znaka Bika) od 07-08 da pređe u znak Raka.

     Sam tranzitni Mars je u znaku Ovna, ali u svojoj senci, tako da će nam se smenjivati aktivni, dinamični, lepi i zanimljivi periodi, sa periodima neočekivanih odlaganja i stagnacija, pa čak i prekida nekih projekata & poslova & odnosa. Ovakva njegova postavka u sedištu (ali i u senci zbog nastupajućeg retrogradnog hoda od 10-09) donosi nam u toku Avgusta velike oscilacije pozitivnih i negativnih energija i moraćemo da povedemo računa da nas ne ponese euforija optimizma i preteranog samopouzdanja, posebno na početku meseca kad bude imao napeti aspekt kvadrata sa retrogradnim Jupiterom iz Jarca (baš u periodu Punog Meseca) kao i druge nedelje Avgusta kada bude imao eksplozivni aspekt kvadrata sa retrogradnim Plutonom iz Jarca i u isto vreme užarenim aspektom trigona sa Suncem iz Lava. Moraćemo da pripazimo da ne donesemo brzoplete i extremno subjektivne odluke u ovom periodu, jer bilo koja pogrešna procena vrlo brzo može skupo da nas košta.

     Od treće nedelje Avgusta imamo i Mlad Mesec na 26° Lava koji će biti udružen sa Merkurom (28°) i sklapaće sjajni, snažni, vatreni aspekt trigona sa Marsom iz Ovna, ali u isto vreme baš Mars će imati i napeti teški aspekt kvadrata sa retrogradnim Saturnom iz Jarca koji će da traje sve do kraja meseca. U ovom periodu siže nam puno promena, posebno u međuljudskim odnosima, kako poslovnim, tako i emotivnim, jer će u isto vreme i tranzitni Merkur da pređe u znak svog sedišta i egzaltacije, znak Device i biće u tom znaku do prve nedelje Septembra, što znači da će od 22-08 kada Sunce takođe pređe u znak Device biti pod sunčevim zracima i doneti malo otežanu komunikaciju, promenljive i nepotpune informacije, nesporazume i napete odnose sa okolinom, posebno sa starijima i autoritetima.

     Poslednje dve nedelje Avgusta će biti u suštini pod totalnim uticajem ovog Marsa i njegovog aspekta kvadrata sa teškašima iz Jarca. U ovom periodu trebalo bi da napravimo "plus i minus" tabelu koja će nam pomoći da lakše odredimo svoje prioritete, ne samo što se tiče obaveza na poslu, ili u domu prema ukućanima, već i u odnosu sa našom leošom & jačom polovinom. Ta tabela u stvari treba da se bazira na ideji ~ koliko je to što želimo da uradimo važno u smislu da li će i kako će uticati ta naša odluka na naš život sutra, za nedelju dana, za mesec dana ili za pola godine. Ako uvidimo da akcija "odmah i sad" koju bi ovaj Mars iz Ovna jedva dočekao, se ne uklapa sa tim planiranjima za bližu budućnost, treba da pustimo (ali ne i da odustanemo!) od tih planova i projekata, i tako dozvolimo disciplinovanim, logičkim i dalekosežnim energijama Jupitera, Saturna i Plutona iz Jarca da uvedu red u naš život, ne samo "sada" već i u narednom periodu.

     Takođe, poslednja nedelja Avgusta nam donosi i veće promene vezane za naše prihode & karijeru, ali i promene vezane za naš privatan život i našu dragu jaču & lepšu polovinu, jer em će Venera iz Raka da sklapa skladni sekstil sa Uranom iz Bika, već će imati i skladni aspekt trigona sa Neptunom iz Riba, ali u isto vreme imaće i napeti aspekt opozicije i ona sa teškašima iz Jarca, baš u isto vreme kada će i tranzitni Merkur iz Device pak da sklapa snažan, siguran i pozitivan aspekt trigona sa njima, ali avaj i napetu opoziciju sa Neptunom. Merkur i Venera će tako da nam u poslovni i privatan život ne samo da unesu periode romantike, neočekivanih zaljubljivanja, neplaniranih susreta sa dragim osobama iz naše prošlosti, već će i da stave na test naš odnos prema našem ugledu & poslu, jer će nam doneti zanimljive poslovne ponude za koje ćemo morati barem 3 puta dobro da poazmislimo šta ćemo da uradimo, kao i naš stav prema emotivnim odnosima, da li smo spremni da se vežemo za lepšu & jaču polovinu "na duže staze" i počnemo da planiramo o proširenju porodice, ili pak da preispitamo i možda prekinemo taj odnos, kako zarad sebe, ili pak zarad neke druge osobe.

https://eternalamarnat.wordpress.com/2020/08/01/avgust-2020/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #615 poslato: 01. Avgust 2020. 10:08:11 »
Preterivanje Mars :90: Jupiter :retro:


Od 01-08-2020 do 08-08-2020 gledajući po dozvoljenom orbisu, tranzitni Mars iz Ovna sklapaće malefični aspekt kvadrata sa retrogradnim tranzitnim Jupiterom iz Jarca. Zenit će biti 05-08-2020 na 19°43'.

Mars 90° Jupiter u bilo kojim znacima da se nadju, donose izuzetno puno energije i ogromni entuzijazam, ali niti osoba ima kontrolu nad tim energijama, niti postoje realne osnove za takvo euforično osećanje & ponašanje. Ovo je aspekt preterane vere u sopstvene vrednosti & snagu & umeće ~ naravno nema ništa lošeg u tome verovati u sebe, ali… treba ipak imati i pravu osnovu, realnu bazu, odakle to znanje i snaga treba da dodju, tj treba biti svestan sopstvenih mana i nedostataka… a to ovaj kvadrat nikako ne pruža.

ŠTO VIŠE, TO BOLJE, PA MAKAR PRESELO . . .

Mars 90° Jupiter vam je aspekt što bi stare bake rekle » ko patka na ljun « tj preuzimanje na sebe previše obaveza i zadataka u želji da se pokažemo u najboljem mogućem svetlu, bilo u odnosu na dom & porodicu, bilo kolege & nadredjene, bilo da je u pitanju naša lepša & jača polovina, a u ovom periodu to će biti posebno naglašeno i zbog aspekta konjukcije izmedju Venere i Severnog Mesečevog Čvora u Blizancima.

Stalna i ogromna potreba za dokazivanjem i potvrdjivanjem. Dodatno, donosi takmičarski duh, koji je na samoj granici fer pleja, a isto tako donosi i problem u prihvatanju bilo kakvog saveta i sugestije (ili nedaobog kritike) nešto napr "sam svoj majstor" u pratnji Marfijevog zakona (ne)verovatnoće...

S jedne strane, ovo je dobar aspekt ako su Mars i Jupiter podržani nekim drugim benefičnim aspektom, jer tada postoji šansa da iz milionitog pokušaja vlasnik ovog kvadrata zaista i "pomeri planinu", ali ako nema podrške sa strane, to će samo da bude "presipanje iz šupljeg u prazno" (i zbog toga vrlo često ove osobe njihova okolina doživljava kao lenje i neodgovorne, što uopšte nisu, samo jednostavno ne mogu & ne umeju da kanališu tu silnu energiju koja ključa u njima i stalno se vrte u krug misleći da rade nešto, a u stvari samo gube vreme i snagu)

SREĆA PRATI HRABRE, ALI NE I U OVOM SLUČAJU . . .

Mars je snaga i akcija, Jupiter je uvećavanje i rast, pa tako spojeni preko napetog aspekta kvadrata, vidimo gomilanje i gomilanje ogromne snage i energije. Tako, ovaj aspekt traži "izduvni ventil" tj kanal kroz koji može (što pre ako je moguće) da izbaci tu silnu energiju ~ tako da vrlo često ovaj aspekt donosi interesovanje za ekstremne sportove, i često to je aspekt » adrenalinskog zavisnika « posebno ako postoji još neki izazovni aspekt (posebno na Marsa)

Ovde su zbog same simbolike aspekta kvadrata (povezuje se upravo sa planetom Mars) sve negativne strane Marsa maksimalno aktivirane ~ posebno jer se Mars nalazi u svom sedištu, a sam Jupiter je u znaku svog pada, preslab da na bilo koji način kontroliše uzavrele energije ovog dinamičnog Marsa koji je već na putu svoje "senke" (pripremanje da se krene u retrogradni hod) Impulsivno reagovanje, vrlo snažan (tvrdoglav) temperament i često dosta preka narav mogu nam u toku ovog tranzita pokvariti dosta toga u našem životu.

MOJ JE VEĆI OD TVOG . . .

Želja za dokazivanjem i takmičenjem može da naruši odnose na radnom mestu, želja da se pokaže superiornost u odnosu sa voljenom osobom (hteli mi to ili ne) će poljuljati bazu samog odnosa i dovesti ga u fazu "pretis lonca" jer ne zaboravite ovaj kvadrat prati pa napeti aspekt opozicije između tranzitnog Merkura iz Raka i retrogradnog Saturna iz Jarca, i svaki razgovor skoro da ne vodi ničemu, tj vodi ka svemu onome što je suprotno odredjeno da bude cilj i smisao.

Ovo je tranzit koji će nam doneti tj kod nekih i pojačati osećanje neshvaćenosti, neprihvaćenosti i nevoljenosti. Često kod mnogih od nas budi ideju da su ljudi oko nas nešto ljuti na nas, da nas ne vole ili čak da nas mrze (a ideja nastaje upravo zbog kvadrata i kombinacije sedišta & pada, koji dodatno "doliva ulje na vatru" sa idejom da su ti ljudi iz naše okoline u stvari zavidni što mi nešto znamo ili imamo i da se zato tako "loše" ponašaju prema nama)

BOGATSTVO JE ISTO ŠTO I MORSKA VODA, ŠTO JE VIŠE PIJEMO, ŽEDNIJI SMO . . .

Povremeno, ako je ovaj kvadrat podržan lošim aspektima sa drugim planetama, može doneti kockare, muvatore, kriminalce, tj sve one osobe koje na brzinu (Mars) žele da se obogate i uspeju u životu (Jupiter) čak i ako to nije najbolji (zakonski podržan) način (90°) Ovo je aspekt »čačka mečku pod rep« tj velika želja da se vidi da li sreća postoji i koji je najbrži & najkraći put do nje ali naravno, može jednostavno da pokaže i neke potencijalne, ali na sreću prolazne, probleme sa birokratijom & zakonom.

Ono što može da pomogne da se ovaj tranzitni aspekt ipak iskoristi na dobar način, jeste da se prvo napravi spisak onoga što je zaista važno i prioritet, biti maksimalno disciplinovan, raditi na sebi i korigovati sopstvene mane ~ sam Jupiter je na sreću u skladnom aspektu sekstila sa Neptunom iz Riba, te bi to moglo puno da stiša strasti i pojača samosvesnost i da naglasi potrebu da se bude prvenstevno skromnan. Ako se uspe u tome, ovih nekoliko dana, čak i pored baš Merkura u opoziciji sa Saturnom, mogu da budu vrlo uspešni i povoljni.

POZNATE OSOBE RODJENE SA OVOM KOMBINACIJOM

John Edward 0°04′, Eric Burdon 0°08′, Brad Pitt 0°11′, Arthur Ashe 0°13′, Louis-Ferdinand Celine 0°13′, Alene Bertha Durek 0°20′, Johnny Carson 0°27, Michael Crichton 0°28′, Wolfgang Borchert 0°31′, Chuck Berry 0°36′, Miranda Barbour 0°38′, David Cochrane 0°39′, Gerardus Mercator 0°41′, Mary Wollstonecraft 0°43′, Marcel Proust 0°47′, Victoria Sackville-West 0°49′, Jim Kerr 0°52′, Monica Seles 1°00′, Julia Gillard 1°01′, Ritchie Valens 1°11′, Helmut Kohl 1°12′, Indira Gandhi 1°22′, Marie Curie 1°36′, Ray Larsen 1°45′, King Henry VIII 1°49′, Vincent van Gogh 1°51′, Robin Williams 1°57′, Burt Reynolds 2°28′, Nancy Kerrigan 2°36′, Lionel Messi 2°49′.

I jedan vic koji dosta dobro može da dočara ovaj aspekt izmedju Marsa i Jupitera

„Šeta Mujo čaršijom i zamiriše mu burek iz jedne pekare. Ode, kupi, ide dalje. Šeta i dalje i najednom mu zamiriše druga pekara. Udje, naruči, pojede i ode dalje. I tako on ide dalje niz čaršiju kad mu zamiriši još jedna pekara. Udje on unutra i kaže : Dajte mi 2 pogačice, prodavačica ga pita da li za ovde ili za poneti, a on kaže ovde ~ uzima te 2 pogačice i počne da trlja oči sa njima i viče „Na, evo vam gladne oči, na, najedite se“ ☺

https://eternalamarnat.wordpress.com/2020/08/01/preterivanje-mars-kvadrat-jupiter/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."




Van mreže ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨*

  • Šta je to ispred nas, a ne možemo da ga vidimo? Budućnost... Šta je to što ga je više, mi ga manje vidimo? Tama...
  • * Alhemičar *
  • *******
  • Poruke: 51498
  • Reputaciona snaga: 40459
  • ✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!✨ 𝑛 ₑ 𝑛 ₐ ✨ is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • ☎️ +381 63 14 500 39
    • Blog Dnevnik Jednog Astrologa
Odg: » ○ • ☆ Dnevna Ezoterija ☆ • ○ «
« Odgovor #614 poslato: 30. Jul 2020. 23:03:10 »
»Puno ideja, a malo dela«
 Merkur :180: Jupiter & Merkur :120: Neptun & Jupiter :60: Neptun



Pred kraj Jula imaćemo opoziciju između Merkura iz Raka i retrogradnog Jupitera iz Jarca, koji će biti ispraćen i Merkurovim trigonom sa Neptunom iz Riba.

Zanimljiva kombinacija tranzita koja će nam u život u jednom kraćem periodu doneti par situacija u kojima ćemo morati da vrlo brzo odreagujemo i da se prilagodimo kako znamo i umemo što bolje daljim razvojem događaja, ako želimo da postignemo ono što smo odredili za naš trenutni primarni cilj u životu, jer ovo je tranzitna kombinacija koja nas uči da nije sve što čujemo & pročitamo & vidimo baš i istinito & tačno i da moramo da koristimo i svoj racio i svoje životno iskustvo kako bi došli do pravih informacija.

Ova opozicija generalno nije mnogo loša, to vam je ono "od šume ne vidi drvo", jer je um toliko širok i toliko ga sve interesuje, da previđa male, ali važne, detalje, te nije u mogućnosti da sprovede iz teorije u praksu ono što je zacrtao, jer mu fale odgovarajuće informacije, a i sam pristup radu je više subjektivan (pa čak i vrlo emotivan) umesto da bude disciplinovan (i racionalan) Ovo je "bazirano na istinitinim događajima" aspekt ~ sve je tačno, ali samo do određenih granica, sve je ispravno, ali samo fale neki detalji... a to samo malo kasnije može skupo da košta ako ne povedemo računa sada.

Ova kombinacija će sad ovih par dana da nas stavi u "rebus" i da nam nametne razna pitanja koja su vezana najviše za naše prioritete u životu, i može nam pomoći da pronađemo "ahilovu petu" u nekim planovima i projektima na vreme, da posle baš zbog tih "slabih tački" ne bi došlo do odlaganja ili pak otkazivanja realizacije tih projekata.

Ali, neki put, kada su privatni poslovi u pitanju, ovo je dobar tranzit koji omogućava da se kroz neobične kreativne ideje (koje su jasne samo vlasniku istih) sprovede neki projekat u delo. Ovaj tranzit nas uči da kroz interakciju sa drugima i prikupljanjem njihovih ideja i životnog iskustva, oformimo svoje ideje i zamisli i da ih na taj način objedinimo u jednu skladnu celinu i da tako dođemo do onoga što želimo.

Ovo je aspekt koji se okreće ka našim finansijama, ali i aspekt koji se okreće i našem privatnom životu. Samo je važno da se oslobodimo grandioznih ideja i planova i da se zadržimo na onim jednostavnim planovima, tj projektima koji nam obezbeđuju "sad i odmah" ono najosnovnije, jer vreme i nije naklonjeno nekim velikim idejama (ipak je i sam Jupiter retrogradan, pa će i ovo sve da ide dosta sporo i otežano)

Previđanje detalja, zaturene informacije, podaci & vesti koje kasne, falinke u nekim dokumentima & birokratiji takođe će sada da imaju većeg udela u stabilnosti naših finansija, ali i stabilnosti na radnom mestu (narednih par dana tako i nije poželjno konkurisati za neko radno mesto, već sačekati da ovaj tranzit prođe) A isto tako, ovo je aspekt koji može da donese previše obećanja, koja i pored najbolje volje ne mogu da se ispune, jer ovo je aspekt što bi narod rekao "hvalila se baba svojim starcem" tj iz najbolje volje prikazati nešto u dobrom svetlu, a situacija je takva da ni izbliza nije sve tako dobro kao što deluje na prvi pogled.

Takođe, Merkur & Jupiter & Neptun mogu da nam donesu prevelik nivo samopouzdanja i optimizma na neki način, da sa stavom "sve Bog gleda, ne moram ja tu ništa da radim" da previdimo činjenicu da iako Bog nas gleda i pomaže kad god to zaslužimo, ipak... moramo i mi da se potrudimo i zasučemo rukave i upravo zaslužimo svojim delima Božiju pomoć.

Naravno da će paralelno sa ovim biti pokrenuta i naša Vera & Nada da će ipak uskoro da sve krene na bolje, i hoće, ali i mi moramo da se potrudimo (načinom razmišljanja i ponašanja) da to bolje i mi pokrenemo zajedno sa Božijom voljom.

Emotivni odnosi pod dejstvom ove tranzitne kombinacije mogu malo da zapadnu u manje probleme, jer će komunikacija i sporazumevanje da budu malo otežani i dogovori & pregovori neće moći tako lako da se završavaju, jer ne samo što se sa našom lepšom & jačom polovinom ne nalazimo na istim talasnim dužinama, već i mi i oni previše se oslanjamo na subjektivan doživljaj (bilo čega) što dodatno može da unese određenu konfuziju u odnos (tako da ovih nekoliko dana treba i da izbegavate ne samo ulazak u emotivni odnos, već i rešavanje nekih većih pitanja koja na posredan način utiču na stabilnost vašeg emotivnog odnosa)

https://eternalamarnat.wordpress.com/2020/07/28/puno-ideja-a-malo-dela-merkur-opozicija-jupiter/
Kako se navikneš, tako se i odvikneš, od svega, svakog, i od svih...
Ista flašica vode u prodavnici košta 30 dinara, u automatu 60, u kafiću 120, u avionu 250.
Sve zavisi od mesta gde se nalazi...
Zato kada vam se čini da ste bezvredni, razmislite da li ste se možda našli na pogrešnom mestu...
Vaša vrednost nije umanjena samo zato što neko nema sposobnost da je prepozna...
Ne odlučujem ja kakva ću biti prema ljudima... to ti ljudi odlučuju...
Dobra sam osoba sve dok mi neko ne da povoda da to više ne budem...


Da vas pitam nešto... Ako se neko moli za strpljenje, mislite li da mu Bog daje strpljenje? Ili mu daje priliku da bude strpljiv? Ako se neko moli za hrabrost, da li mu Bog daje hrabrost, ili mu daje prilike da bude hrabar? Ako se neko molio da mu porodica bude bliža, da li mislite da ih Bog jednostavno ispuni toplim osećanjima, ili im daje priliku da ponovo za-vole jedni druge?
Šišmiš natal12andus
Kad nekog voliš onda se brineš za tu osobu, i činiš joj dobro, čak i kad ona to ne vidi...
Ne volite te onaj koji kaže da je uvek tu za tebe, nego onaj koji prepozna trenutke u kojima ti je potreban...
Najteži zadatak je biti svoj u svetu u kome svi pokušavaju da od tebe naprave nekog drugog.
Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova...
Ima nepoverljivih ljudi. Pitaju: "Kako misliš da uspeš, ako do sada nisi, šta se to promenilo?" Najbolji odgovor je: "Ja sam se promenio."